Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Plaquenil, QUENSYL
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 25, 26, 27  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
monika.kala
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Wrz 2005
Posty: 448

PostWysłany: Sro Mar 14, 2007 6:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzieki Moniko,porozmawiam z lekarka,ze nie chce tego leku.Nie bede testowala swojego organizmu, jeden raz wystarczy.

pozdrawiam monika kala
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mia Boska
Junior
Junior


Dołączył: 22 Lis 2006
Posty: 27
Skąd: Wielka Brytania

PostWysłany: Nie Mar 18, 2007 12:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moniko, ja mieszkam w Anglii i w tutaj w Klinice Tocznia w Szpitalu St Thomas ktora jest uwazany za jedna z najlepszych w Europie pod wzgledem Tocznia, Plaquenil jest ogolnie zalecany pacjentom, jako jeden z najbrdziej obecnie skutecznych lekow .

Plaquenil ma lagodzic i zapobiegac stanom zaostrzenia choroby i jest uwazany nie tylko za lek skuteczny, ale rowniez bezpieczny jesli chodzi o dzialanie uboczne - pod JEDNYM WARUNKIEM!


Trzeba koniecznie sprawdzac co kilka miesiecy wzrok, i to dokaldnie, bo w niewielu wypadkach istnieje niestety mozliwosc utraty wzroku, tak ze jakiekolwiek zaburzenia wzroku trzeba natychmiast notowac i zwracac sie do okulisty jak najszybciej.

Kiedy mnie zostal P przepisany byl ten fakt sczegolnie podkreslany i mialam miec wzrok badany so 3 miesiece by sie upewniac ze wszystko jest w porzadku.

Niestety, Moniko, tak jak u Ciebie ja TEZ mialam identyczna reakcje na P, spuchlam bylam czerwona jak po oparzeniach slonecznych, swedzilo mnie wszedzie of gory ciala i potem zaczela mi skora schodzic, czulam sie pozatym okropnie przez tydzien.

Tak jak u Ciebie powiedziano mi rowniez, ze moze warto raz jeszcze spoboawac bo P jest rzeczywiscie bardzo skuteczny, lekiem i warto sie upewnic.

Tak ze po kilku tygodniach przerwy, sprobowalam raz jeszcze i w ciagu nastepnych 24 godzin, bylo to samo. Po tej probie niestety, moj specjalista doszedl do wniosku ze po prostu mam pecha, ze to rzadkie, ale ze widocznie mam uczulenie i P jest nie dla mnie.
Bylam bardzo rozczrowana bo duzo dobrego sie naczytalam na internecie i dowiedzialm od innych ktorzy korzystali z P , tak ze liczylam na jakas poprawe.

Teraz jestem na innym dosyc podobno mniej znanym anti-malarian leku, ktory sie nazywa: MEPACRINE 100MG.

NA RAZIE BIORE 3 razy w tygodniu i ma sie ta dawka stopniowo zwiekszac. Na razie wszystko w porzadku, a zobaczymy co dalej.

Plaquenil jest bardzo zalecany
Mia
_________________
Mieszkam w Anglii od 30 lat, odwiedzam Polske poludniowa, ale choroba utrudnia mi pobyt mam diagnose glownie na Sjorgen itd
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
monika.kala
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Wrz 2005
Posty: 448

PostWysłany: Nie Mar 18, 2007 12:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziekuje ci bardzo za odpowiedz
Ja jutro mam zadzwonic do mojej lekarki ze P u mnie nie dziala.
Ja jakos bylam negatywnie nastawiona do tego leku od poczatku a moje uczulenie to potwierdzilo.
Tak czerwona nie bylam nigdy w zyciu cale cialo ,na szczescie nie swedzialo.
Jak czujesz sie na tym innym leku czy jest on tak samo skuteczny jak P?Moze to tez cos dla mnie..

Pozdrawiam monika kala
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
veg8
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 31 Mar 2005
Posty: 1631

PostWysłany: Pon Mar 19, 2007 10:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To ja może tylko dodam ,ze kiedy skończyłem brać plaquenil
było jush tylko z górki .. ,a później remisja Laughing

Pozdroawiam.. Slonko
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
monika.kala
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Wrz 2005
Posty: 448

PostWysłany: Wto Mar 20, 2007 6:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moge wiedziec jak dlugo brales ?
Gratulacje remisji.
Monika kala
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
veg8
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 31 Mar 2005
Posty: 1631

PostWysłany: Wto Mar 20, 2007 7:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oj .. nawet nie pamiętam .. ale nie było więcej jak półtora roku Smile
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
.joanna.
Junior
Junior


Dołączył: 10 Kwi 2009
Posty: 1

PostWysłany: Pią Kwi 10, 2009 10:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, przeczytałam wątek, ale nie pojawiła się w nim kwestia, którą chcę poruszyć...

Otóż u mojej babci rozpoznano syndrom Sjogrena, ostatnio zlecono jej zbadanie morfologii, OB i CRP, czyli jakby w kierunku tocznia, chociaż z tego co mówi, żaden z lekarzy nie wspominał dotąd tej nazwy. Przed zleceniem tych badań jednak, lekarz przepisała jej Arechinę i w związku z tym zaleciła udanie się do okulisty.
Z forum dowiedziałam się, że Plaquenil jest bezpieczniejszy, a działa tak samo. Sęk w tym, że babcia leczy się na serce od wielu, wielu lat, ma sztuczne zastawki etc. Ma tym samym wątpliwości, jak Plaquenil lub przepisana jej Arechina, będą reagować (lub nie) z jej lekami (bierze m.in. Sintrom).
Wypisałam jej wszelkie informacje i zaleciłam wypytanie lekarzy, ale myślę, że nie zaszkodzi spytać Państwa, może ktoś ma podobne doświadczenia.

Będę bardzo wdzięczna za jakiekolwiek informacje.
Pozdrawiam!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Sob Kwi 11, 2009 8:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj Very Happy
Babcia powinna się cieszyć (i chyba tak robi), ze ma tak wspaniałą Wnuczkę Very Happy Smile Very Happy

lekarz, który przepisał Arechin chyba wiedział o innych lekach stosowanych przez Twoją Babcię-a jak nie, to trzeba mu powiedzieć -o wszystkich

no ale Ty to już wiesz Very Happy
co do leków-jeden lekarz twierdzi, że ten jest bezpieczniejszy, drugi że inny lek....a to najczęściej jest sprawą indywidualną, bo każdy inaczej reaguje

pozdrawiam serdecznie i wesołych Świąt życzę Very Happy
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
hatifnat
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 29 Gru 2009
Posty: 531
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon Sty 11, 2010 5:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, mam zacząć stosować Plaquenil od dzisiaj. Czy osoby, które również go stosują mogłyby zamieścić tu swoje opinie o tym leku ? Jakie objawy ustąpiły i po jakim czasie stosowania ? Czy poza retinopatią ( dalekosiężnie patrząc ) oraz alergią zdarzały się wam inne objawy uboczne? Niestety mam ulotkę po holendersku a jest to jedyne wiarygodne źródło informacji. Innym są pacjenci.

Czy ktoś był leczony schematem leczenia z weekendową przerwą czy też braliście lek codziennie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
basiula
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 4309
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Pon Sty 11, 2010 7:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja brałam Plaquenil (mam SCLE) ostatnio przez 3 miesiące 1x dziennie - nie zaobserwowałam skutków ubocznych, wręcz przeciwnie- skóra zdecydowanie "wyładniała"- jeśli mogę tak to określić, zaraz po plaquenilu (skończył się przydział Sad ) miałam przepisana arechinę i mam ją brać do marca...skóra nadal ładna- skutków ubocznych na szczęście brak Very Happy
_________________
,,Nie poświęcaj siebie, ty jesteś wszystkim co posiadasz..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Uzumaki
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 28 Sty 2008
Posty: 273
Skąd: West Yorkshire

PostWysłany: Pon Sty 11, 2010 10:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Biore plaquenil ok 1,5roku moze troche dluzej.Z 400mg dziennie zeszlam na 200mg.Zadnych widocznych dla mnie skutkow ubocznych.W obrazie morfologii mam cechy uszkodzenia szpiku,moze po leku,moze od czegos innego,ale moi lekarze mowia ze wszystko ok.Reumatolog pytana o zmiany w oczach tylko macha reka,ze nie,okulistka tez mowi,ze plaquenil specjalnie nie szkodzi.Ja wiem co innego.Motyla na twarzy juz bardzo dlugo nie mialam ale tez starannie chronie sie przed sloncem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mloda05
Junior
Junior


Dołączył: 11 Sty 2010
Posty: 1
Skąd: POZNAŃ

PostWysłany: Wto Sty 12, 2010 6:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hatifnat,

Ja zaczęłam brać plaquenil dokladnie 2,5 tygodnia temu i zazywam jedna tabletkę wieczorem, bez weekendowych przerw.Do tej pory toleruję go dobrze,bez wysypek, nudności i ogólnie jakichkolwiek innych objawów klinicznych. Mam nadzieje,ze się to nie zmieni , Tobie też życzę żeby pomógł i był dobrze tolerowany.
Pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
hatifnat
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 29 Gru 2009
Posty: 531
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Mar 03, 2010 6:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy są na forum osoby, które leczyły się Arechinem i przeszły na Plaquenil? Czy rzeczywiście Arechin bardziej uszkadza siatkówkę i czy komuś ów objaw uboczny się pojawił?

Za miesiąc kończy mi się Plaquenil. Ponieważ z zakupieniem go jest problem, stwierdziłąm, że na jakiś czas przejdę na ogólnodostępny Arechin. Chciałam poznać Wasze opinie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Ziarenko
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Wrz 2005
Posty: 2042

PostWysłany: Sro Mar 03, 2010 7:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja brałam Arechin przez ponad rok, po czym przeszłam na Plaquenil.
Ani jeden ani drugi lek nie powoduje u mnie żadnych efektów ubocznych.

Może z wyjątkiem jednego. Opakowanie Arechinu jest nieestetyczne i burzy harmonię mojego istnienia.
_________________

rozjaśnia się we mnie
wyjaśnia jaśniej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
basiula
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 4309
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Sro Mar 03, 2010 8:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja miałam identycznie jak Ziarenko ...żadnych skutków ubocznych...
_________________
,,Nie poświęcaj siebie, ty jesteś wszystkim co posiadasz..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 25, 26, 27  Następny
Strona 2 z 27

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group