Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Owcowe Zdrowie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Odżywianie, Diety, Przepisy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Pią Kwi 20, 2007 9:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak, tak mus swoją drogą - też mam porobiony, ale to i tak nie to samo co świeże truskaweczki z działeczki Very Happy
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
veg8
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 31 Mar 2005
Posty: 1631

PostWysłany: Pią Kwi 20, 2007 9:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja ostatnio delektuje się kiwi Smile ..
przez co małe krople soku mam na ekranie monitora ehh hihih ;]
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
gusia_92
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lip 2005
Posty: 1076
Skąd: Skoczów

PostWysłany: Nie Kwi 22, 2007 11:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kiwi to tylko ze skorka. najlepiej smakuje ale i tak wole zielona jabłka. sa twarde i kwasne. suuuuper

_________________
.:Hoy se que tu ya no me quieres y eso es lo que mas me hiere:.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Nie Kwi 22, 2007 5:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kinga chyba cie trzepnę o truskawcha bedzie tutaj nawijac a ja zaraz opluję klawiature,

guisa na kwasne jablko nikt mnie nie skusi nawet za dopłatą , nie lubie jabłek a jauz kwasnych wcale
kiwi raczej z sałatce owocowej , ale moze byc, juz predziej niz jabłko
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ani
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2006
Posty: 1078
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Nie Kwi 22, 2007 5:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Truskawki, truskawki, truskawki, z bitą śmietanką, mniam...A ja mam na truskawki potworne uczulenie Crying or Very sad Ale tak bardzo je lubię, że nie potrafę się oprzeć i w sezonie truskawkowym chodzę pokryta pokrzywką Laughing A teraz zajadam się jabłuszkami z rodzaju Ligol, pychota...
_________________
Wspomnienia są jak światła i barwy - podświetlają i retuszują przykrości naszego życia.
Joseph Wittig
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Nie Kwi 22, 2007 5:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no chyba że ligol, to mogą byc, muszą byc twarde i słodkie, truskawki maliny , jagody oraz morele moje ulubione owoce, moga byc jeszcze brzoskwinie i nektaryny, pod koniec lata słodkie winogrona, a przez cały rok banany , zimą manadrynki,

najlepsze z owoców są.... papryki Wink Very Happy , uwielbiam paprykę , oraz rzodkiewki
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ani
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2006
Posty: 1078
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Nie Kwi 22, 2007 5:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Banany - trzy razy na tak Exclamation Na nocnych dyżurach stanowią rewelacyjne źródło energii i do tego nie obciążające żołądka. Zawsze mam ze sobą 3-4 i w razie czego się nimi wzmacniam. O trzeciej nad ranem mój żołądek najlepiej je przyjmuje.
Przepadam wręcz za czereśniami. Moja siostra ma na działce wielką rozłożystą czereśnię, zasiadam sobie na gałęzi i jem do bólu Laughing Co prawda jelitka się potem trochę buntują, ale co tam, sezon czereśniowy jest tylko raz w roku Laughing
A jakie dobre są placki na kwaśnym mleku z truskawkami, moja mama robi je rewelacyjnie Very Happy A pierożki z jagodami...Nie Exclamation Nic już nie piszę, bo to tortury dla podniebienia Wink
_________________
Wspomnienia są jak światła i barwy - podświetlają i retuszują przykrości naszego życia.
Joseph Wittig
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
jagula
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Lut 2007
Posty: 2287

PostWysłany: Nie Kwi 22, 2007 9:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Evil or Very Mad ale jesteście...ale smaka robicie...tutaj już nie zaglądam-na paprykę mam fatalne uczulenie a uwielbiam ją a banany od 4lat są dla mnie niestrawne-i tu zagadka-może ktoś wie dlaczego?Zaczęło się w ciąży, za to suszone mogę jeść(?!) i nie mogę sobie tego wytłumaczyć...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Pon Kwi 23, 2007 8:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MonikaB napisał:
kinga chyba cie trzepnę o truskawcha bedzie tutaj nawijac a ja zaraz opluję klawiature


sama się nie mogę doczekać Very Happy
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Kwi 23, 2007 3:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

crossover z wątkiem o osteoporozie Smile

Cytrusy na osteoporozę
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Czw Kwi 26, 2007 5:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gusia, ja też kocham zielone jabłka, najlepiej odmiany Granny Smith. Są bossssssskie - twardziutkie i kwaskowe. Truskawki są ok, ale nie szaleję za nimi... Bananów nie lubię. Są jak dla mnie za mdłe, no i mają sporo kalorii Rolling Eyes

Jeżeli chodzi o warzywa, króluje wszechwładny pan pomidor. Niedługo zacznie się sezon na pomidory Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Sro Sie 22, 2007 11:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciemne owoce i warzywa zapobiegają nowotworom

Barwniki, które nadają owocom i warzywom ciemny kolor mają silne działanie przeciwnowotworowe - potwierdzają amerykańskie badania, o których informuje serwis internetowy EurekAlert.

Antocyjaniny nadają owocom i warzywom kolor czerwony, fioletowy lub niebieski. Znanych jest ponad 600 odmian tych barwników.

Jak wykazały badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu Stanu Ohio na hodowanych w laboratorium komórkach szczurów i ludzi, podawanie wyciągów zawierających antocyjaniny spowalnia wzrost komórek raka jelita grubego, a nawet może niszczyć część z nich.

Nie wszystkie z badanych produktów o ciemnym zabarwieniu działały równie silnie - na przykład barwniki z purpurowej kukurydzy maiz morado oraz z czarnych jagód przewyższały pod tym względem rzodkiewkę. Wyciąg z rzodkiewki i ciemnej odmiany marchwi spowalniały wzrost komórek nowotworu o 50 do 80%, natomiast składniki aronii czerwonej zabijały do 20% patologicznych komórek, nie wpływając na zdrowe tkanki.

Zdaniem kierującej badaniami prof. Monici Giusti, podawane doustnie antocyjaniny mogłyby mieć szczególne znaczenie w profilaktyce i zwalczaniu nowotworów przewodu pokarmowego. Są wchłaniane do krwi w niewielkim stopniu, za to mogą bardzo silnie działać miejscowo na jelito.

Na razie nie ma twardych danych, jakie warzywa czy owoce byłyby w tym celu najbardziej odpowiednie. Prof. Giusti uważa natomiast, że można by szeroko stosować antocyjaniny, jako korzystne dla zdrowia barwniki spożywcze.

Wyjaśnienia wymaga również sam mechanizm przeciwnowotworowego działania antocyjanin - wiadomo na przykład, że pewne modyfikacje budowy ich cząsteczki mogą je wzmocnić.

Naukowcy przedstawili wyniki swoich badań podczas 234 zjazdu Amerykańskiego Towarzystwa Chemicznego w Bostonie.

źródło, 22.08.2007
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ludmila_07
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 3621

PostWysłany: Czw Sty 17, 2008 10:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja uwielbiam gruszki ,śliwki i wszelkiego koloru i smaku porzeczki., najbardziej jednak czarne.
dżem z czarnej porzeczki , mus , galaretki ,sok to moje ulubione a raczej całej mojej rodzinki
_________________
W swojej walce z życiem stań po stronie życia - Franz Kafka

W naszym życiu jak na palecie artysty jest jeden jedyny kolor, który nadaje znaczenie życiu i sztuce - kolor miłości
Mark Chagall
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen
monia n
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 05 Gru 2007
Posty: 364

PostWysłany: Czw Sty 17, 2008 10:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja właśnie mam dużo porzeczek czarnych a nie przepadam za bardzo ale za to czerwone pycha Razz
_________________
monia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ludmila_07
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 3621

PostWysłany: Sro Sty 23, 2008 8:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czarne porzeczki są bardzo zdrowe , rzeczywiscie maja wytrawy smak i aromat ale przez to są w smaku takie wysublimowane Smile
pyszota Very Happy
_________________
W swojej walce z życiem stań po stronie życia - Franz Kafka

W naszym życiu jak na palecie artysty jest jeden jedyny kolor, który nadaje znaczenie życiu i sztuce - kolor miłości
Mark Chagall
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Odżywianie, Diety, Przepisy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group