Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

raynaud bardzo mnie boli :-(

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
barbara
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 117

PostWysłany: Wto Kwi 24, 2007 11:37 am    Temat postu: raynaud bardzo mnie boli :-( Odpowiedz z cytatem

Kiedy mam atak nic sie takiego niedzieje tylko rece sie robia sine - ale jak krew puszcza to mnie to strasznie boli wrecz rozrywa Sad . Dla mnie jest to bol nie do zniesienia. Wczoraj stalam na przystanku i krew mi puszczala az wilam sie z bolu. Dla mnie to tragedia!!. chwile pozniej patrze na rece i sa pol sine pol czerwone ja to raynaud. Ale bol jest okropny. czy was tez tak boli?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Wto Kwi 24, 2007 5:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj Basiu Very Happy
ja nie mam raynauda i z własnego doświadczenia nic Ci nie poradzę
jednak moim zdaniem powinnaś powiedzieć o tym lekarzowi, może on coś zaradzi i pomoże
trzymaj się i dużo zdrówka Razz
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sawona
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 12 Lis 2006
Posty: 110
Skąd: Kraków

PostWysłany: Wto Kwi 24, 2007 10:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Basiu Smile , tak jak Ty mam zespół Raynauda w przebiegu twardziny układowej. Podobno jest on najsilniej wyrażony i najbardziej dotkliwy właśnie w tej chorobie. U mnie do niedawna był też bardzo dotkliwy, szczególnie przy bardzo silnym skurczu naczyń. Zwłaszcza zimą, gdy dłonie i stopy sztywniały mi z zimna w przeciągu bardzo krótkiego czasu. Wówczas odczuwałam silny ból. Niemniej jednak, kiedy po powrocie do domu powoli robiły się z woskowo-sinych czerwone nie odczuwałam bólu, raczej mrowienie i delikatne pulsowanie.

Nie wiem, może juz zapomniałam dokładnie jakie odczucia temu towarzyszyły. Choć przypominam sobie, że niecałe 2 lata temu miałam parę razy w nocy po rozgrzaniu stóp rwący ból niedokrwienny. Był to dla mnie sygnał alarmowy...

Teraz zespół Raynauda u mnie, jak już pisałam w innym miejscu, przebiega znacznie łagodniej. Obecnie nie odczuwam bólu i znacznie mniej sinieją mi ręce i stopy. Dawniej biorąc ciepły prysznic szybko musiałam go kończyć, bo miałam od razu sine stopy i dłonie. Teraz za to zaczęłam zużywać znacznie więcej wody, bo przestały mi tak sinieć i nie odczuwam tego przejmującego zimna i odrętwienia.

Basiu, a czy przyjmujesz obecnie jakieś leki naczyniowe ?.
Takie silne dolegliwości bólowe mogą być związane z procesem przewlekłego niedokrwienia i niedotlenienia kończyn. Myślę, że powinnaś o tym powiedzieć lekarzowi prowadzącemu, który może dobrać odpowiedni lek zapobiegający niedokrwieniu tkanek i jego skutkom. Obecnie podkreśla się dużą skuteczność wlewów z analogów prostacykliny, choć na razie w Polsce są mało dostępne z powodu ich ceny. Mam nadzieję, że to się szybko zmieni.

Serdecznie pozdrawiam Very Happy .
_________________
Wszystko to, co miłość dotyka staje się nieśmiertelne.
(Romain Rolland)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Sro Kwi 25, 2007 8:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Basiu ja też mam renauda ..z tym że u mnie przebiega on łagoniej...bo przy sinieniu rąk latem gdy jest cieplej nie odczuwam bólu jedynie gdy zmieniaja później na kolor czerwony czuje jak mi mrowieja i lekki ból .ale po kilku minutach wszystko wraca do normy zimowa pora natomiast rece mam czesto sine ... i wtedy nieodczuwanm bólu tylko lekkie dretwienie dłoni
Nie masz wyjści jak tylko udac się do lekarza jak juz kolezanki napisały Ci to wcześniej sama tu nic nie poradzisz niestety... przydały by sie jakieś zabiegi i lekarstwa a tu tylko lekarz może pomóc Pozdrawiam i duzoz drówka życzę Exclamation
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sro Kwi 25, 2007 10:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wydaje mi sie ze powinnas brac jakies leki rozszerzjące naczynia krwionośne wtedy bedzie lepiej, ja oczuwam w dłoniach tylko mrowienia, a czasmi są one gorące od spodu i bardzo swedzące, , leki pownny ci pomóc opanowac ból na tyle aby ci nie przeszkadzał w codziennym zyciu
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
barbara
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 117

PostWysłany: Sro Kwi 25, 2007 11:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja na krazenie biore dilzemretard 90. U mnie tez nie jest az tak tragicznie jednak jak mnie mocno scisnie i pozniej puszcza to pozniej mam silny bol ale tylko w czasie wracania krazenia. Tak normalnie to nie. Latem tez jest mi o wiele lepiej. Tylko czasami taki silny bol czuje jak krew puszcza. A sawona co bierzesz na krazenie ze ci zlagodzilo objawy?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sawona
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 12 Lis 2006
Posty: 110
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sro Kwi 25, 2007 10:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Basiu Smile , jak już kiedyś pisałam, objaw Raynauda u mnie znacznie złagodniał po zażywaniu Padmy 28 i Biogalu. Szczegółowe i aktualne informacje na ten temat znajdują się w wątku Regresja choroby: http://toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=1883.

Inne leki naczyniowe, które wcześniej stosowałam nie dawały żadnej zauważalnej poprawy. A jeśli chodzi o analogi prostacykliny, to nigdy ich nie otrzymywałam. Jak już kiedyś pisałam, Pani profesor Jabłońska już 5 lat temu zalecała mi leczenie Iloprostem, by zapobiec powikłaniom związanym z niedotlenieniem tkanek i w ten sposób zwolnić przebieg choroby. Jednak w Krakowie, w Klinice gdzie się leczę, do tej pory nie zakwalifikowano mnie do tego typu leczenia. I wcale się nie dziwię, bo są osoby bardziej potrzebujące takiego leczenia.

A skoro nie może ono być na razie dostępne dla wszystkich, to trzeba sobie w inny sposób radzić. Tym bardziej cieszę się, że trafiłam na leki, które w moim przypadku znacznie poprawiły mikrokrążenie i zmniejszyły niedotlenienie tkanek. Przy tym mają bardzo wysoki profil bezpieczeństwa. Sami lekarze dziwią się ogladając poprawiajace się wyniki badań. Niektórzy nie wierzą, że choruję na twardzinę układową, dopóki nie widzą wyników.

Co prawda nie wiem jak będzie dalej, ale przez ten ostatni okres objawy choroby znacznie złagodniały. Cieszę się więc chwilą obecną i nie martwię się o przyszłość, jakakolwiek by nie była. Tak jak wszyscy zdrowi i mniej zdrowi mam tylko bezcenne teraz. Poza tym coraz bardziej doświadczam, że prawdziwe zdrowie to bardziej być niż mieć...Dlatego prawie zupełnie przestałam lękać się postępu choroby...aż sama się temu dziwię...

Wybaczcie znów się rozpisałam. Serdecznie pozdrawiam Very Happy .
_________________
Wszystko to, co miłość dotyka staje się nieśmiertelne.
(Romain Rolland)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group