Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

encorton = życie

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość






PostWysłany: Wto Paź 26, 2004 6:54 pm    Temat postu: encorton = życie Odpowiedz z cytatem

szukam was na czacie!!!!! dlaczego nikogo nie ma ???jedno zdanko o sterydach - uważam że bez nich juz by mnie nie było.Encorton +imuran w duzych dawkach =remisja.Teraz coprawda lekarz zwiekszył mi encorton do 10 mg ale mam nadzieję, że to tylko chwilowo.Pozdrawiam Bieta
Powrót do góry
helga
Gość





PostWysłany: Sro Paź 27, 2004 6:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie martw się. Very Happy
Ja nigdy nie zeszłam poniżej 20mg - jak dochodzę do 15 to zaraz pojawia się bialko w moczu - koszmar. Choć teraz zaczęłam brać Arechinę i wszystkie badania wyszły bardzo dorze - dlatego powoli zchodzimy z moim lekarzem w dół (o 2,5 mg ). Aktualnie jestem na tych nieszczęsnych 15 mg i aż się boję co to znowu będzie po mojej kolejnej wizycie w laboratorium. Brrr...... Question

Pozdariam Rolling Eyes
Heldzia
Powrót do góry
Jagienka
Junior
Junior


Dołączył: 16 Sie 2004
Posty: 11
Skąd: Toronto

PostWysłany: Czw Lis 11, 2004 5:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja enkorton biore juz od bardzo dawna. Choruje juz ponad 10 lat. Juz dawno nie mialam ataku choroby, chociaz stale mecza mnie jakies drobne rzeczy. Glownie zaczerwienienia na palcach rak i nog, oraz na twarzy. Przez to wlasnie moja lekarka uwaza ze powinnam zostac na enkortonie. Obecnie biore tylko 5mg dziennie, ale do tej dawki dochodzilam bardzo bardzo powoli; z 20mg do 5mg przez prawie caly rok. Ale to dziala, jak dawki zmniejszalam szybciej, to tak samo szybko musialam je podwyzszac i tak w koleczko. Teraz jest OK. Mam nadzieje ze w nastepnym roku zejde zupelnie z enkortonu... :D
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG WP Kontakt
Gość






PostWysłany: Wto Gru 14, 2004 5:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

znow zwiekszylam sobie steryd (bez wiedzy lekarza), moja prowadzaca zabiega o to, bym brala jak najmniejsze dawki, ale ja nie mam sily wstawac do pracy, ubierac, myc sie, malowac, potem pracowac do poludnia, gdy przychodze z pracy padam na nos,
jesli chodzi o jakies dolegliwosc bolowe, to wystepuja w stopniu umiarkowanym, troche dokucza glowa, troche miesnie, nic wiecej,

ale kiedy zafunduje sobie wieksza dawke sterydu, dostaje taaakiego "kopa", pojawia sie nagle chec do pracy, chec do zycia, chec do prowadzenia zycia towarzyskiego,

zdaje sobie sprawe z niebezpieczenstw zwiazanych z samowola, ale mam wrazenie, ze lekcewazy sie moje uwagi o samopoczuciu, twierdzac, ze to nic takiego,

od kiedy brak checi do zycia to nic takiego?
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Wto Gru 14, 2004 5:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moze zamiast sformulowania checi do zycia powinnam uzyc sily do zycia,
bo to okreslenie wydaje mi sie trafniejsze,
pozdrawiam
Powrót do góry
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Wto Gru 14, 2004 5:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zbyt dużo każdy mówi o negatywnych działaniach ubocznych sterydów,
a nikt nie pomyśli że bez nich większość z nas dawno by nie żyła....więc powinniśmy je wychwalać .....co z tego że działania uboczne......potem ..kiedys... żyjemy tu i teraz i bez nich być może byłaby to wegetacja w łóżku a jednak one nam pomogają.Idealne by było gdyby nie trzeba było nic łykać i być zdrowym ....... nie jesteśmy więc cieszcie sie ze jest coś co pomaga..........że szkodzi równocześnie.....każdy kij ma dwa końce.......
Trzymajcie się motylki ciepło
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lili
Junior
Junior


Dołączył: 17 Kwi 2005
Posty: 3

PostWysłany: Nie Kwi 17, 2005 12:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam si& z tob& bezsprzecznie! Smile Juz tyle razy pr&bowalam schodzic z leku,ale konczylo si& zwykle na moim powrocie do dawki 50mg. Teraz is lepiej niz kiedys ,ale powoli moja radosc si& konczy Sad .Po Encortonie czuj&
si& zle...ale bez Encortonu jeszcze gorzej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
slodka_istota
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Lut 2005
Posty: 707
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pią Kwi 22, 2005 10:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
eh to prawda - sterydy niszcza nas ale jak mam zmniejszona dawke to od razu odczuwam tego skutki - na twarzy mnei wywala, nasilaja sie bole glowy stawow miesni, zmeczenie i oslabienie ---- sterydy owszem maja wiele efektow ubocznych ale to one utrzymuja mnie w stanie, w ktorym moge zyc i jakos funkcjonowac -- i one jak zreszta wsyzstko maja zla ale i dobra strone;))))))))

Pozdrawiam
slodka:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group