Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Chyba mam toczeń - i co dalej, jak żyć? - Iwona38883
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
basiula
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 4309
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Sro Maj 23, 2007 2:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zyczenia imieninowe skladamy sobie w dziale O nas, dla nas, z nami -
w specjalnym temacie życzenia urodzinowe/imieninowe 3 (czekają tam rowniez zyczenia dla ciebie....a tak w ogole dolacz do Kawiarenki -rozmawiamy tam na rozne tematy...
Pozdrawiam...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Iwona38883
Kadet
Kadet


Dołączył: 11 Kwi 2007
Posty: 47
Skąd: Szczecinek

PostWysłany: Pon Cze 04, 2007 12:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Was!
Na początek ogrooomne podziękowania dla Ani-okazała mi dużo serca, ciepła i pogody ducha-Ani jesteś kochana !!!!!!!!!!!!!!!!!!!Dziękuję!!!!!

Dawno się nie pokazywałam tutaj, a to dlatego ,że leżałam w szpitalu. Dopełniono mi diagnostykę, postawiono konkretną diagnozę i wdrożono leczenie. Jest toczeń z zajęciem nerek. W szpitalu dostalam 3 kroplówki solu-medrolu oraz pierwszy puls endoksanu 1,0 . Po endoksanie wypiłam dużo wody (tak zalecano) i hm...... zatrzymały mi się płyny w organizmie, po czym strasznie napuchłam niczym mutancik. Po interwencji lekarza podano mi furosenid i wszystko zeszło. A tak poza to po 1,2 dniach dołączyły nudności i wymioty, które jeszcze trwają. Mam nadzieję że szybko minie taki stan, bo już wróciłam dzisiaj do pracy. I gdyby nie ten malutki dyskomfort byłoby okey.
Do domku dostałam Calcort (3 tabletki rano) oraz osłonę na żołądek polprazol???? nie znam tego leku- kto ma doświadczenie proszę o pomoc- co jest lepsze, i ma mniejsze skutki, a może controlac???? Poza tym będę teraz stałym bywalcem szpitala na Unii co miesiąc na kolejne pulsy endoksanu przez narazie pół roku.
Mam jeszcze jedno pytanie, czy wiadomo Wam w jaki sposób bezkonfliktowy można realizować receptę na Calcort, do granicy mam dosyć daleko dlatego pytam???Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pon Cze 04, 2007 12:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

leki na zołądek polprazol czy controloc, w sumie mozesz stosowac co chcesz oba sa dobre, ja przez długi okres stosowałam controloc, a od niedawna jeden z rodzajow prazoli a dokładnie Gasec 20 , jest tych lekow z tej grupy duzo, i należa do jednych z bardziej skutecznych na ochronę zoładka,
przy sterydach pamietaj o braniu potasu i magnezu , bo lubi spadac
i trzba go uzupełniac lepej doustnie niz potem w kroplówce( nie jest to przyjemne , bardzo boli , oraz niszczy zyły niesamowice )

czy masz refundacje z NFZ na calcort ?
jesli nie, to juz musisz sprowadzac go sobie sama na własna ręke
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Cze 04, 2007 12:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Iwona38883 napisał:

Mam jeszcze jedno pytanie, czy wiadomo Wam w jaki sposób bezkonfliktowy można realizować receptę na Calcort, do granicy mam dosyć daleko dlatego pytam???Pozdrawiam

chyba musisz znaleść włąściwą aptekę, poczytaj tutaj:
Jakie apteki sprawadzają calcort
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5
Strona 5 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group