Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Witam wszystkich! beata8311
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pią Cze 01, 2007 8:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

najwazniejsza jest wiara ze bedzie dobrze,
nie chce cie martwic ale opuchlizna po sterdyach nie wychodzi tak zaraz, musi upłynąc troche czasu, ale wtedy byc moze będziesz juz na nizszych dawkach sterydów , jesli bedziesz trzymac diete byc moze szybko wszytko wroci do normy
tylko nie przesadzaj z dietą płytki sie podniosą a wpadniesz w anemię
rzeczywisie musisz ładnych parę kilo zrzucic ale nie za szybko, powoli , miałas zbyt duzo, szkoda ze to nie jest odwrotnie najpierw odchudzanie potem lecznie cos cały czas się trochę niepokoje tą dietą
przyjdzie czas i sama waga poleci w dól, duzo ruchu i trzymam kciuki
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Cze 02, 2007 5:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zgadzam się, diety odchudzające przy sterydoterapii są raczej mało skuteczne, dlatego że przybieranie na wadze to przede wszytkim retencja wody i zaburzenia w dystrybucji tkanki tłuszczowej, najważniejsze to ograniczyć węglowodany i sól przy zachowaniu dobrego zbilansowania niezbędnych składników, dla mnie największym problemem była walka z napadami "wilczego" apetytu, jak tu odniesiesz sukces, to juz będzie z górki Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Ani
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2006
Posty: 1078
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Sob Cze 02, 2007 7:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trzymaj się Beatko Exclamation Życzę Ci wiary we własne siły i wiele optymizmu Very Happy
_________________
Wspomnienia są jak światła i barwy - podświetlają i retuszują przykrości naszego życia.
Joseph Wittig
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kasiulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 02 Sty 2007
Posty: 282
Skąd: woj.śląskie

PostWysłany: Nie Cze 03, 2007 8:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czesc:)
ogromny podziw za taka diete... Allah ja z wielkim trudem ze slodyczy umiem zrezygnowac a taka diata... wytrzymalosci duzo zycze
_________________
"Życia nie można wybrać, ale można z niego coś zrobić" <Peter Lippert>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Sro Cze 06, 2007 8:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie w naszym gronie. Na początku zawsze jest ciężko na sterydach. Będzie już tylko lepiej... Mi opuchlizna posterydowa zeszła dopiero po 2 miesiącach od zmniejszenia dawki na minimalną. Także cierpliwości... Co do wagi, przytyłam 33kg, już schudłam 26.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
becia8311
Kadet
Kadet


Dołączył: 27 Maj 2007
Posty: 44
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Cze 06, 2007 9:03 am    Temat postu: Hm.... Odpowiedz z cytatem

No cóż kilkanaście lat temu również otrzymywałam sterydu podczas ciąży, bo spadły mi po raz pierwszy płytki krwi. W przeciągu trzech miesięcy utyłam wówczas ok. 60kg. Po porodzie ważyłam ponad 120kg. Ale cudem mam ukochaną, długo wyczekiwaną córeczkę, do tego przeżyłam i ja chociasz wówczas lekarze dawali mi marne szanse. Zaraz po porodzie odstawiono mi encorton. I do tej chwili nic nie dostawałam mimo, ze zawsze miałam płytek poniżej normy.
Owszem schudłam po pewnym czasie, najniższa waga, jaką osiągnęłam było 69kg, ale bardzo szybko przybierałam na wadze ok.20-25kg, by po jakimś czasie chudnąć ponownie. I tak było przez te kilkanaście lat. Przez ostatnie dwa lata całkiem sobie odpuściłam diety, jadłam dużo i niezdrowo.
Dlatego teraz, gdy lekarz przepisał mi encorton, jestem przerażona. Ale się nie poddam, będę trzymała dietę. W ten sposób przyzwyczają organizm do zdrowego żywienia, i jeżeli dalej nie bądź spadała z wagi przy encortonie to przynajmniej nie przytyje 60kg., Bo przy takim odżywianiu, jakie ostatnio stosowałam i encortonie to w 100% mogłabym znowu ważyć te 120kg.

właśnie przed chwilą rozmawiałam, z moim lekarzem prowadzącym z Instytutu hematologii. Badania morfologi są ok. Płytki wzrosły ok. Dalej każe być mi na diecie bezwzględnie. Encorton przyjmować tylko rano 90mg na dobę. Niestety wynik badań na TOCZEŃ pozytywne. Nic nie wiem o tej chorobie, jakie sa objawy? jak ja sie leczy?, i wogóle wszystko. Czy to jest choroba wyleczalna? czy z tym da się dalej żyć ?, Co może jeszcze mnie spotkać?, na co trzeba zwracać szczególną uwagę przy tej chorobie?. Czy moja córeczka mogła to odziedziczyć po mnie? Jak to sprawdzić?O rany na ile pytań nie znam odpowiedzi. Możecie mi podpowiedzieć gdzie szukać odpowiedzi na te pytania. Proszę.
_________________
Właściwością człowieka jest błądzić, głupiego - trwać w błędzie.
Nigdy nie wątpi ten tylko, kto nic nie wie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Sro Cze 06, 2007 12:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

poczytaj sobie tutaj:
http://www.toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=816

z tocziem da radę życ, czego tu jesteśmy przykładem-lepszego nie znajdziesz Laughing
nie da rady jej wyleczyć-ma się i już Very Happy
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sro Cze 06, 2007 5:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

toczen to choroba nieuleczalna ma rózny przebieg , od łagodnego po postac cięzką każdy choruje inaczej, nie jest powiedziane ze akurat ty będzesz miec zle, my z nią zyjemy, większośc się uczy , pracuje co niekorzy są na rencie, maja rodziny rodzą w czasie choroby dzieci, nie jest to choroba dziedziczna,ale czasmi zdarza się ze przechodzi na dziecko, ale nie jest to regułą jest to rzadko czasmi jest dokuczliwa czasami o chorobie przypominaja tylko połykane leki, to tak w skrocie,
na forum masz bardzo duzo wiadomosci , czytaj nie bierz wszytkiego do siebie , jedni choruja tak inni maja zupłnie inne objawy, ty masz małopłytkowośc a ja nie, cześc ma chore nerki, inni zjety Układ nerwowy, jezcze inni stawy , obserwuj sama siebie, jesli cos będziesz chciała wiedziec pytaj lub czytaj znajdziesz wiele uzywając naszej Wyszukiwarki,
jeszcze jedno spokojnie, z tym mozna zyc , mozna zyc niezle, czasmi daje w kośc , ale potem znowu jest dobrze
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Cze 06, 2007 5:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zrób tak jak radzi kinga, zacznij od naszego Przewodnika, to zbiór wątków z naszego forum i z netu, wszystkie odpowiedzi na twoje pytania, potem zajrzyj do książki :
http://med.sisco.pl/ok/toczen,%20choroba%20podstepnaarial.htm

cały czas pamiętając, że to wiadomości teoretyczne i zsyntetyzowane, a więc jakby uśrednione, dają pełen obraz, ale nie mogą bezpośrednio odnosic się do poszczególnych przypadków, toczeń to choroba na wskroś indywidualna Smile
czytaj z uwagą ale i z dystansem!

powodzenia, dasz sobie radę, tak jak wszyscy inni na tym forum Wink
toczeń to nie koniec świata! a w dodatku już go leczysz, więc najgorsze (czekanie na diagnozę) za tobą Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
basiula
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 4309
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Sro Cze 06, 2007 6:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

najważniejsze,ze wiesz co ci jest....głowa do gory- bedzie dobrze Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Agnieszka14
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1084

PostWysłany: Wto Cze 12, 2007 10:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Becia Buziak
Trzymaj się dalej tak dzielnie i skrupulatnie dbaj o siebie-to procentuje i będzie procentować też na przyszłość Slonko
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group