Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Fluor

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Doniesienia Medyczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Olga
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 155

PostWysłany: Sro Cze 27, 2007 5:02 pm    Temat postu: Fluor Odpowiedz z cytatem

po artykułach
http://www.dilnet.wroc.pl/pliki/komisje/st...mz_20060818.pdf
http://arkadia-klinika.pl/artykuly/fluor.htm
"Fluor powoduje przedwczesne starzenie się tkanek, skóry i tętnic. W miastach niemieckich, gdzie fluoryzowano wodę, częściej występowały choroby takie jak stwardnienie tętnic, arterioskleroza. Ostatnio naukowcy amerykańscy zwrócili uwagę na fakt iż fluor powoduje zmiany genetyczne.
Uszkadza kod genetyczny ingerując w jądro komórkowe. Jest też przyczyną zablokowania funkcji wielu enzymów w organizmie, bez których organizm nie może prawidłowo funkcjonować. Ostatnie doniesienia naukowców wskazują na to, że fluor osłabia system obronny organizmu upośledzając funkcje białych ciałek krwi.
W publikacji naukowej doktora Johna Yiamoyiannisa, Amerykanina światowego autorytetu w badaniach nad skutkami działania fluoru, pod znamiennym tytułem "Fluor przyczyną wczesnej starości" znajduje się podtytuł "Nie pij wody z fluorem","Nie używaj pasty do zębów z fluorem", "Nie bierz tabletek lub witamin z dodatkiem fluoru".

Zastanawiam się nad tym artykułem i... ciekawa jestem Waszych opinii.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sro Cze 27, 2007 5:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja cztałam artykul o pastach z fluorem, tłumaczono w nim ze fulor nie jest tak zdrowy jak kiedys sądzono i powinnismy unikac past do zebów ktore zawieraja fluor , miały one odpowiadac za zaburzenia w układzie krwiotworczym czyli uszkadzać białe krwinki , zaznaczam ze to nie ten artykul ktory tutaj podałas to bylo o jakości past do zebow, czytałam tez jakis inny nie chodziło tutaj o pasy ale o sam fluor jako czynnik szkodliwy dla zdrowia zastanowilo mnie to , na wszleki wypadek patrzę na zawartośc tego składnika w pascie,

pamietam, ze kiedys masowo dzieciom kazano plukac zęby fluorem były akcje przeprowadzane w szkołach , potem to ustało , jakby poszło w zapomnienie i w sumie nie wiem co o tym sądzic,
czesto mamy bardzo rozne opinie na ten sam temat, tak było z kawa ktora kiedys uwazano za przyczyne wielu chorob a teraz okazuje się ze nie taki diabeł straszny,
mnie zastanowiło to ze co jakis czas słyszy się o szkodliwosci fluoru a potem sparwa przycicha na długo i nic z tego nie wynika
ile jeszcze jest takich rzeczy ktore nam podawano jako super zdrową rzecz a po latach okazuje sie ze to niedokładnie tak jest
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Sro Cze 27, 2007 5:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Stanach od lat toczą się spory w tej sprawie. Nic zatem nowego. Ba, stało się to nawet jednym z tematów politycznych debat. Smile
nie sądzę, aby w chwili obecnej przy takim poziomie bądź co bądź wymogów (normy WHO) ktokolwiek ryzykował. Tak sądzę.

Tutaj art. ze strony med. alternatywnej - tylko z ciekawości, bo chronologicznie całkiem ciekawe info podają: http://www.bioter.pl/bioter_pl/prasa/fluor.htm

Natomiast z 2005 r. art. z Przekroju: Fluor niezgody

Ponadto fluor stosuje się w leczeniu osteoporozy - korzystnie wpływa na przebudowę tkanki łącznej.
Z tym, że wszystko w nadmiarze przecież szkodzi... witaminy też Smile
Należy uważać, żeby plusy nie przesłoniły nam minusów. I odwrotnie.

Wskazówka:

Cytat:
przetwory mleczne i bogate w witaminy C, D, (...) zmniejszają absorpcję fluoru w naszym organizmie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jagula
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Lut 2007
Posty: 2287

PostWysłany: Sro Cze 27, 2007 7:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie pamiętam dokładnie gdzie i co wyczytałam- ale miałam takie wahania jak moje dziecię było całkiem małe-pamiętam,że nie należy przesadzać a fluor jest i tak potrzebny...pasta z fluorem na pewno nikomu nie zaszkodzi, zwłaszcza jak jej nie będziemy zjadać Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Olga
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 155

PostWysłany: Sro Cze 27, 2007 11:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monika B napisał:
pamietam, ze kiedys masowo dzieciom kazano plukac zęby fluorem były akcje przeprowadzane w szkołach ,

to dzieje się dziś, teraz anno domini 2007- fluorkowanie grupowe w szkołach zakontraktowane i opłacane przez NFZ Wink kto ma dziecko w podstawówce ten się styka.
Swoją drogą, może spanikowałam - bo doczytałam o tych starzejących się żyłach, oddziału toksykologicznego nie potrzebowałam od zatrucia oparami farby olejnej i oby ten stan pozostał, a wodę mam z ujecia własnego i chyba wolę mieć trzysta w kieszeni niż dać próbkę wody do wątpliwego wyniku jej badania. Córkom sprawdziłam pasty, obiecały ze nie zjedzą i cóż wiecej... fluoryzacji im nie przeprowadzę niech wcinają rybki, orzechy czy co tam wolą.

Zawsze mogę je postraszyć, ze cellulit powstaje w na skutek zjadania pasty do zębów Cool Wink

Z tymi przetworami mlecznymi we wskazówce Roberta- w sumie to absurd- na kolację płatki z mlekiem np. i szorowanie ząbków pastą z fluorkiem- na mój rozumek jesli się antagonizują to powstaje śmiecik chemiczny i jest wydalany z organizmu, więc fluorkowanie domowe bez przestrzegania diety to również strata czasu.
Może faktycznie w latach 80-tych z pastą Nivea było łatwiej, nawet jak się tubki pomyliło- troszkę plucia, troszkę piany i nie zabiło Wink Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sob Cze 30, 2007 7:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Olga oto co znalazłam na temat ktory poruszyłas
http://zdrowegotowanie.wordpress.com/2006/11/24/pasty-do-zebow-z-fluorem-niebezpieczny-dodatek
/
i jeszcze jedno syn opowiedział mi zdarzenie sprzed kilku lat na politechnice w Gliwicach, na zajęciach gdzie uzywano zwiazkow fluoru
j jedna ze studentek ostatniego roku ( młodsi nie mieli do tego dostępu ) tak nieuwaznie przechyliła naczynie z z zawratościa ze ciut wylało się na stól , starła to i poszła umyc ręce, po kilku dniach dziewczyna zmarła, długo nie wiedziano co było przyczyna az do momentu , kiedy ktos przypomniał sobie to wydarzenie wtedy wszystko stało się jasne ,
od tego czasu związki fluoru zostały wycofane ze stanu laboratoriow uczelnianych, teraz nie ma go wcale a studenci nie moga miec do niego dostępu, jak ktos pisze prace na temat , to związek jest komisyjnie dostarczony i pod nazorem uzyty a osoba ma na sobie kombinezon i maskę , taka jak znamy z fimów , z filtrami i dopływem tlenu , nikt nie moze tego nawet wdychac , co jest norma na chemii w labotaroriach gdzie wdycha się opary niejednego związku
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Doniesienia Medyczne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group