Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wybroczyny na nogach

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ewelina
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 12 Maj 2005
Posty: 579
Skąd: pomorskie

PostWysłany: Wto Lut 27, 2007 8:17 am    Temat postu: Wybroczyny na nogach Odpowiedz z cytatem

Cześć!
Pojawiło się u mnie coś..., zastanawiam się czy mam potraktować to poważnie. Otóż pojawiły mi się takie wybroczyny, wylewy podskórne. Wygląda to tak, jakby pod skórą zbierała się w różnych miejscach krew, czego efektem są zgrubienia (małe), postać takiej krostki zaognionej w około i dodam że ów cudo mnie swędzi. A i jako ciekawostka powiem jeszcze, że one pojawiją się i znikają za jakiś czas, z tym że wychodzą w innym miejscu. Póki co jest tego nie wiele, więc nie będę panikować. Pytanie. Miał ktoś coś podobnego? I co to może być? Wiecie, zastanawiam się nad jednym. Zawsze przy pogorszeniu moja doktor pytała mnie, no właśnie, czy jakieś zmiany na skórze są, czy są jakieś wybroczynki? Nic takiego nie miało miejsca. A tu proszę. Odwrotna sytuacja, bo nic się nie dzieję, czuję się OK, tylko, no właśnie...
Pozdrawiam!
_________________
Z każdej ciemnej doliny jest jakieś wyjście, jakiś tęczowy szlak Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Wto Lut 27, 2007 9:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ewelinko no ja niestety Ci nie pomoge nigdy niemiałm takich objawów
choć u mnie podobnie zawsze doktorka pyta o zmiany skóre wiec lepiej nie bagatelizować i udac się do lekarza..Pozdrawiam ...
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Lut 27, 2007 10:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmm, miałam kiedyś, jeszcze przed diagnozą dośc podobne wysypy - małych krwistych plamek na nogach, pojawiały się spontanicznie bez przyczyny i same znikały, wyglądało właśnie jak po strzeleniu naczynka krwionośnego, taki mikro wylew...
połozono mnie to szpitala m.in. własnie dlatego z podejrzeniem vasculitisa, czyli zapalenia naczyń.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kasiulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 02 Sty 2007
Posty: 282
Skąd: woj.śląskie

PostWysłany: Wto Lut 27, 2007 3:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja na szczęście nigdy czegos takiego nie miałam, ale znam dziewczyne z podobnymi zmianami chorą właśnie na vasculitisa Rolling Eyes Koniecznie powinnaś pokazać to lekarzowi
pozdrawiam i zdrowia zycze Smile
_________________
"Życia nie można wybrać, ale można z niego coś zrobić" <Peter Lippert>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Wto Lut 27, 2007 3:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja mam takie bardzo czesto z powodu vasculitis...
tylko u mnie sa one dosyc spore teraz jest ok 2-3cm ale kiedys zanim zaczelam brac leki to bylo ponad 10cm... ale mnie to nie swedzi...
teraz mam od kilku dni 3 takie na prawej nodze
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Wto Lut 27, 2007 5:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy jest sens zgadywania co to akurat jest. No i czy samo zjawisko krwotoku powstałego wskutek uszkodzenia drobnych naczyń krwionośnych swędzi... Confused Najlepiej będzie, żeby zobaczył to dermatolog. Z opisu wynika, iż są to zaognione krostki - czyli wg mnie jakiś miejscowy stan zapalny. Wiadomo, że w naszym przypadku mogą wystąpić różnego typu choroby skóry. Parę przykładów można znaleźć tutaj: http://toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=1653 Jeśli oczywiście najdzie ochota na przejście całego tekstu Wink
Ja bym w każdym razie nie bagatelizował problemu. Do przyjemności to przecież nie należy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mona
Kadet
Kadet


Dołączył: 08 Lis 2005
Posty: 35

PostWysłany: Nie Mar 11, 2007 1:41 am    Temat postu: wybroczyny na nogach Odpowiedz z cytatem

moja córka kasia miala w kwietniu takie wybroczyny , najpierw pojawiły się krostki a potam krwiaki. Pojechałyśmy do szpitala w szczecinie i lekarz wypisał masci i tabletki, po 2 tygodniach zeszlo ale okropnie swedziało.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Nie Mar 11, 2007 5:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja mam taie sedzadze cuda na nogach, najczęsciej w okolicach stóp , strasznie swedzi , one potem bledna i znikaja ale lubia wracac w tych samych miejscach, czasmi jest tego sporo , czasami pojedyncze, ale wtedy ktos musiałby powiązac mi rece tak swędza ,ze szok , zuwazyłam je u wielu osob chorych na tocznia w smie nie widomo co z tym robic nic na nie nie działa , anjgorzej jest przez pierwsze dwa dni, mnie pomoagaja tylko leki przeciwswiadowe, czasami z zastrzyku , najczęsciej w tabletkach
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karolina7
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 13 Lut 2007
Posty: 224
Skąd: zabrze

PostWysłany: Wto Mar 13, 2007 8:18 pm    Temat postu: ? Odpowiedz z cytatem

mi sie od dwoch tyg pojawily tak jak by żylaki na udach tez mnie to zastanawia co to jest wiec chyba jutro zapisze sie do dermatologa
_________________
zdrowie to nie wszystko ale wszystko bez zdrowia jest niczym
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen WP Kontakt
Ewelina
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 12 Maj 2005
Posty: 579
Skąd: pomorskie

PostWysłany: Pią Sie 24, 2007 6:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nenya napisał:
hmm, miałam kiedyś, jeszcze przed diagnozą dośc podobne wysypy - małych krwistych plamek na nogach, pojawiały się spontanicznie bez przyczyny i same znikały, wyglądało właśnie jak po strzeleniu naczynka krwionośnego, taki mikro wylew...
połozono mnie to szpitala m.in. własnie dlatego z podejrzeniem vasculitisa, czyli zapalenia naczyń.

Nenya, a czy przy tym miałaś jeszcze jakieś inne niepokojące objawy? Bo dostałam właśnie skierowanie do szpitala w związku z podejrzeniem vasculitis i nie wiem czy te złe samopoczucie mam z tym wiązać
_________________
Z każdej ciemnej doliny jest jakieś wyjście, jakiś tęczowy szlak Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Sie 24, 2007 8:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

owszem całe mnóstwo innych objawów, ale to się wszysto wiązało z aktywnym colitis ulcerosa (wrzodziejące zapalenie jelita grubego), które daje zarówno objawy bezpośrednio jelitowe, jak i czasami stawowe oraz skórne - ja miałam oczywiście pełen zestaw. Vasculitis wykluczono.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group