Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Cell-Cept Refundacja
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Sob Paź 13, 2007 7:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ita w skrócie przedstawiała drogę do uzyskania CellCeptu:
http://toczen.pl/forum/viewtopic.php?p=43478&highlight=cellcept#43478

Czy coś się zmieniło, nie wiem. Ale raczej nie.
W powyższym wątku znajdziesz jeszcze parę informacji.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Krysia
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 23 Lis 2005
Posty: 110

PostWysłany: Sob Paź 13, 2007 8:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziekuję Robert. Krysia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Krysia
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 23 Lis 2005
Posty: 110

PostWysłany: Nie Lis 11, 2007 3:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam. Kilka dni temu przywiozalam ze Szczecina "Wynik Konsultacji specjalistycznej", w której Pani Dr sugeruje, że wskazana byłaby próba podjęcia leczenia cellceptem ze względu na konieczność leczenia immunosupresyjnego, a nietolerancją endoxanu i imuranu. Przygotowuję własnie prośbę do lubuskiego NFZ oraz kopmletuję dokumenty - kopie kart, wyników, orzeczenie o niepełnosprawności i nie wiem co jeszcze można im dołączyć. Itunia pisała, że jej wniosek uzyskał dodatkowo opinię dwóch wysokiej klasy specjalistów. Nie wiem gdzie uderzyć, żeby takie opinie uzyskać. Może mi podpowiecie.
A propos cellceptu - wlasnie przeczytałam projekt rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie wykazu chorób oraz wykazu leków i wyrobów medycznych, które ze względu na te choroby są przepisywane bezpłatnie, za opłatą ryczałtową lub za częściową odpłatnością i przyznam, że trochę się zdziwiłam - żadana z chorób układowych nie jest ujęta w w/wym. rozporządzeniu jako przewlekła Shocked Dla osób po przeszczepach wg projektu cellcept ma być teraz wydawany w aptekach, a nie w szpitalach jak dotąd. A łudzilam się, że to rozporządzenie coś zmieni Sad Co o tym wszystkim sądzicie? I jeszcze proszę, jeżeli macie jakiś pomysł, co napisać w prośbie i co jeszcze do niej dołączyć - poradźcie!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Nie Lis 11, 2007 4:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pogadaj z Itą, może coś podpowie. Mało osób pisało taką prośbę. Poza tym - porozmawiaj też na ten temat z lekarzem prowadzącym. Powinien chyba orientować się w procedurach... Confused W tej materii nie pomogę zbyt wiele.

Co do kwestii rozporządzenia - obowiązujące obecnie zawiera jeszcze krótszą i bardziej ogólną listę chorób niż projekt -> Rozporządzenie- Dz.U.04.275.2730 oraz projekt 2007
Jak było do tej pory - wiemy. Czy coś się zmieni, trudno powiedzieć. To jest jeszcze projekt. Droga do przyjęcia jeszcze długa, chociaż nie orientuję się na jakim etapie legislacyjnym jest.
Nie wiem też jakimi kryteriami kierują się autorzy podobnych rozporządzeń. Zawsze jednak można wystosować zapytanie do źródła - do Min. Zdrowia.
Czy ujęli choroby przewlekłe najczęściej (sic) występujące, a może jeszcze o coś innego chodzi... Chorób przewlekłych jest cała masa, zatem ujęcie ich w jednym rozporządzeniu byłoby raczej ewenementem i przedsięwzięciem ciekawym. Możemy się spierać, dyskutować i... narzekać. Wink Skoro problem nurtuje, najlepiej jednak podesłać chociaż maila przez Kancelarię MZ. Odpowiedzieć powinni. Smile
Zobaczymy jak będzie.
Powodzenia!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Czw Lis 15, 2007 7:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W moim przypadku rzeczywiście prośbę poparło 2 bardzo znanych profesorów i do tego konsultant wojewódzki. Jakoś się udało. Już 2 wnioski rozpatrzono pozytywnie. Niedługo będę składała ponownie wniosek i oby się udało.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
monia n
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 05 Gru 2007
Posty: 364

PostWysłany: Pon Gru 10, 2007 11:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nowinka:::
ja słyszałam że cellcept ma być refundowany od nowego roku
miał być tylko dla ludzi po przeszczepach ale lekarze ze wzgledu na dobre działanie próbują aby był dla wszystkich
a różnica w cenie kosmiczna jak kosztował 515zł opakowanie 500mg 50tabl to od nowego roku kosztował by 3,20
jest to w liście leków refundowanych lecz nie wiadomo jak to będzie jeszcze
_________________
monia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sugar
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 02 Gru 2007
Posty: 288

PostWysłany: Wto Gru 11, 2007 10:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli jest taki dobry, byłoby wspaniale. Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Wto Gru 11, 2007 7:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a nie jest to tylko pobozne zyczenie , ? na większośc lekow nie ma kasy, tak drogi lek byłby refunowany , ? jesli nawet leki na padaczkę czy podawne w bolach przy nowotworach zostały z listy wycofane
jeszcze jedno ryczałt to już nie 3. 20
jasne dobrze by było ale jak to będzie zobaczymy na nowej liscie ktora weszła przed 2 tygodniami na pewno tego nie ma
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
monia n
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 05 Gru 2007
Posty: 364

PostWysłany: Wto Gru 11, 2007 9:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie ma tego bo cellcept miałby być od 1 stycznia
ja widziałam liste na stronie gazecie wyborczej bo zapomniałam kupić a w necie była oto ona:
strona główna z lekami http://serwisy.gazeta.pl/zdrowie/1,51186,4706471.html
zaś strona gdzie jest cellcept: http://www.gazetawyborcza.pl/1,79078,4706484.html
_________________
monia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Olga
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 155

PostWysłany: Sro Gru 12, 2007 11:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja słyszałam że już cellcept jest refundowany Very Happy
i sprawdzałam w aptece.
Recepta i za 250 płacimy 6,40
a za 500 3,20
oczywiście na "P" i mieszcząc się w granicach limitu Very Happy
pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sro Gru 12, 2007 7:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to dlaczego ja za leki na P płaciłam nie 3.20 a 4.20 ?
najlepiej sprawdzic w aptece czyli u zrodła tam mozna sie dowiedziec jednak wszytkiego
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Olga
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 155

PostWysłany: Sro Gru 12, 2007 7:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

3,20 bo taka jest cena, którą płaci pacjent... czyli wszystko ok za cellcept w tej własnie dawce
4,20... złotówka drozej to nie 500 zł/ opakowanie, z czego wynika różnica nie wiem Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sro Gru 12, 2007 9:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z nielegalnego zarabiania apteki, na to wynika
tu złotowka tu druga , w dużej aptece nazbiera sie z tego spora kwota , musze to wyjaśnic, nie chodzi mi o tą zlotowke ale o fakt ze za te laki płaci sie 3,20 zł skad więc wzięla roznica? poprosze o wyjasnienia
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
monia n
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 05 Gru 2007
Posty: 364

PostWysłany: Sro Gru 12, 2007 10:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a powiedzcie mi jedna rzecz ja zawsze na recepcie mam w miejscu chroba przewlekła "x". Czy to nie znaczy że jest przewlekła wcześniej tego nie miałam Question Question Question

A wy piszecie że powinno być "P"

***
nie dubluj swoich postów! korzystaj z opcji EDIT by zmieniać własne posty, dodawać lub usuwać z nich zdania o których zapomniałaś.

_________________
monia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Czw Gru 13, 2007 9:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"X" oznacza, że nie dotyczy

"P" to przewlekłe i bez tego nie będzie tanich leków
a na "P" encorton mam za darmo
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 3 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group