Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Antykoncepcja raz jeszcze
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
aniams
Kadet
Kadet


Dołączył: 12 Gru 2005
Posty: 38
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Czw Lis 01, 2007 8:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja stosuję tabletki antykoncepcyjne od czasu urodzenia dziecka, czyli cztery lata i nic się nie dzieje. Jestem w remisji już 5 lat. Wczesniej też zażywałam tabletki i nigdy nic się po nich nie dzialo. Mój lekarz prowadzący mi pozwolił. Stosuje najtańsze jakie są : STEDIRIL 30.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Czw Lis 01, 2007 8:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gratuluje remisji i życzę jej dożywntnio Exclamation Very Happy
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aniams
Kadet
Kadet


Dołączył: 12 Gru 2005
Posty: 38
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Pią Lis 02, 2007 10:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wierzę , ze taka będzie - wiara czyni cuda Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
katrin99
Senior
Senior


Dołączył: 29 Lis 2007
Posty: 65
Skąd: NIEMCY HANAU

PostWysłany: Wto Gru 04, 2007 9:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja biore tabletki antykoncepcyjne Novynette i jest narazie oki Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agnieszkak
Super senior
Super senior


Dołączył: 31 Mar 2006
Posty: 91
Skąd: Radom

PostWysłany: Wto Gru 04, 2007 10:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny, czy to normalne, żeby po założeniu wkładki bolało tak, że bez tabletek nie da rady? Już pisałam wcześniej, że mi zjechała wkładka Multiload. Teraz lekarz założył mi Copper T380 A, wczoraj. Wieczorem zaczęło mnie kuć w prawym boku, do tego ból w biodrze i nodze. Nie mogłam usnąć, musiałam wziąć proszka. Dzisiaj w dzień było ok, a popołudniu powtórka. Jutro zadzwonię do lekarza, bo wtedy mnie nie bolał brzuch prawie wcale. Coś mi się wydaje, że ta już mi zjechała. Chyba taki ból nie jest normalny prawda? Trochę się denerwuję... Chyba najlepiej jak najszybciej ją usunąć?
_________________
Bez cierpienia nie zrozumie się szczęścia.

Fiodor Dostojewski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sugar
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 02 Gru 2007
Posty: 288

PostWysłany: Wto Gru 04, 2007 10:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ojej. Sad Nie mogę Ci powiedzieć, czy taki ból jest normalny, czy nie, ale lepiej zadzwoń do tego lekarza jak najszybciej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agnieszkak
Super senior
Super senior


Dołączył: 31 Mar 2006
Posty: 91
Skąd: Radom

PostWysłany: Sro Gru 05, 2007 6:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzwoniłam i jutro idę na wyjęcie. Koszmar. Moja doktor prowadząca nie chciała się zgodzić na tabletki. Jeszcze raz ją pomęczę, jak będę w szpitalu. Może się zgodzi, wolałabym jakieś pewniejsze zabezpieczenie niż prezerwatywy. Jakaś pechowa jestem.
_________________
Bez cierpienia nie zrozumie się szczęścia.

Fiodor Dostojewski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sugar
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 02 Gru 2007
Posty: 288

PostWysłany: Sro Gru 05, 2007 6:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No biedna jesteś. Może chociaż jakąś minipigułkę, albo plasterek. Słyszałaś o Nuvaring? Jeszcze chyba nie jest dostępny w Polsce, ale jeżeli miałby się okazać dobrym rozwiązaniem dla Ciebie, to może ktośby Ci sprowadził? Tylko to też środek hormonalny, więc nie wiem... W każdym razie garść informacji m. in. o nuvaring znajdziesz tutaj
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agnieszkak
Super senior
Super senior


Dołączył: 31 Mar 2006
Posty: 91
Skąd: Radom

PostWysłany: Sro Gru 05, 2007 8:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki Sugar, poczytałam. Zobaczę co mi powie jutro lekarz. Nie mogę sobie pozwolić na przypadkową ciążę, jak my wszystkie. Cóż, jakoś to będzie. Pozdrawiam, pa.
_________________
Bez cierpienia nie zrozumie się szczęścia.

Fiodor Dostojewski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Czw Gru 06, 2007 5:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wątpie zeby lekarka zgodziła się na tabletki , Sugar plasty tez nie są wskazane u nas , niestety albo ryzko zaostrzenia i antykoncepcja doustna albo albo cos innego innej opcji nie ma, wybor niby jest m ale tylko niby

w klinice prof. nawet nie dyskutuje na ten temat nie wolno , i nie ma zadego ale
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sugar
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 02 Gru 2007
Posty: 288

PostWysłany: Czw Gru 06, 2007 5:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ojej. To fatalnie, mam nadzieję, że ja nie będę musiała odstawić tabletek. Confused Chociaż jak zaczęlam je brać, zaczęły też mnie boleć stawy, zbieg okoliczności? Może tak, bo kiedyś nie brałam i też mnie bolały. Zobaczymy...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Gru 06, 2007 6:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hola hola, nie tak szybko i nie tak stanowczo Laughing
antykoncepcja hormonalna to sprawa między pacjentem a lekarzem, nie ma juz mowy o automatycznym wykluczeniu pigułek tylko dlatego że ktoś ma tocznia, częśc lekarzy wyznaje bardzo restrykcyjne poglądy w tej sprawie, ale mimo wszystko to nie jest już żaden aksjomat!

indywidulana sprawa i nie można z góry i wszystkim jak leci "zakazywać" antykoncepcji. o ryzyku i przeciwskazaniach zadecyduje lekarz.
bo toczeń toczniowi nie równy Wink (np. nie wszystkim towarzyszy zespół antyfosfolipidowy), więc nie ma co używać antykoncepcji jako straszaka i głownego winowajcę ataków choroby.
wg mnie dobrze przemyślana i dobrana przez fachowca metoda antykoncpepji to znacznie mniejsze "zło" i ryzyko dla toczniowca niż nieplanowana ciąża Confused
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Sugar
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 02 Gru 2007
Posty: 288

PostWysłany: Czw Gru 06, 2007 7:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na razie reumatolog wypytała mnie, czy nie zauwarzyłam zaostrzenia objawów, ale odpowiedziałam, że na cerę, to raczej pomagają, a nie szkodzą, a bóle stawów i migreny miałam i bez tabletek więc nie widzę różnicy. Na razie mi nie zabroniła. Zresztą, nie wiadomo jeszcze, czy to naprawdę toczeń, czekam na wyniki badań, wtedy pójdę do niej jeszcze raz i pogadam. Może faktycznie trzeba będzię odstawić. Sad Bardzo bym tego nie chciała, ale jeżeli mają się zaostrzyć objawy...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jagula
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Lut 2007
Posty: 2287

PostWysłany: Czw Gru 06, 2007 11:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mamy w sieci forum zagorzałych zwolenniczek antykoncepcji gł.hormonalnej, choć dyskusje bywają jałowe to można na owym forum znaleźć w miarę dokładny opis środków antykoncepcyjnych, ulotki , ceny itp
_________________
Fenomen czeskich psów- kundle wyglądają jak rasowce a rasowce przypominają kundle Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
agnieszkak
Super senior
Super senior


Dołączył: 31 Mar 2006
Posty: 91
Skąd: Radom

PostWysłany: Pią Gru 07, 2007 9:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiecie co dziewczyny, chyba łapię się na wszystkie wyjątki. Na wizycie u lekarza okazało się, że wkładka wcale nie zjechała, a te bóle spowodowało skurczenie się macicy. Dostałam silniejszy antybiotyk i nospę, jest szansa, że będzie ok. Okaże się wkrótce, jeśli bóle nie przejdą, to już nie będzie innego wyjścia, tylko ją usunąć. Jak na razie nic mi nie jest, więc może się uda. Jestem dobrej myśli. A co do tabletek, to mój ginekolog rozmawiał z moją reumatolog (to jego żona), i absolutnie się nie zgadza. Mam bardzo dobre wyniki i woli nie ryzykować, żeby tego nie popsuć. Pewnie ma rację, nie mam zamiaru robić nic na własną rękę, ufam jej.
Pozdrawiam i dzięki za odzew.
_________________
Bez cierpienia nie zrozumie się szczęścia.

Fiodor Dostojewski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 3 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group