Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Eozynofilowe zapalenie powięzi - Zespół Shulmana
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Doniesienia Medyczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
małgorzatka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 04 Maj 2004
Posty: 1249
Skąd: kuj-pom

PostWysłany: Sro Sty 24, 2007 9:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Asku, witaj Smile gdzie miałaś pobierany wycinek skórno-mięśniowy?
_________________
małgorzatka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Czw Sty 25, 2007 1:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja tez miałam pobierany i to dwa razy chcesz sie czegos dowiedzieć ?
przy twardzinie z kolei moja siostra takze miała pobierany wycinek
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
małgorzatka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 04 Maj 2004
Posty: 1249
Skąd: kuj-pom

PostWysłany: Czw Sty 25, 2007 2:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moniko do mnie piszesz...? nie, ja tylko pytam Aśkę gdzie miałą pobierany i kto ją zdiagnozował. Pisaął że jej lekarka, ja pytałam o ośrodek, szpital.. Wink
_________________
małgorzatka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aska000
Junior
Junior


Dołączył: 21 Sty 2007
Posty: 22

PostWysłany: Czw Sty 25, 2007 9:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam!! wycinek skórno-mięśniowy miałam pobierany w szpitalu w swoim rodzinnym mieście tj. w szpitalu specjalistycznym w pile na oddziale chirurgicznym

a tak naprawde zdiagnozowała mnie Pani, która opisuje wycinki hist-pat, potwierdził to chirurg i reumatolog, która porównała moje objawy z tymi przeczynami przy mnie z książki i to wszystko

może dodam jeszcze, że konsultowałam sięz innymi reumatologami i oni po zapoznaniu się z moim wynikiem wycinka i objawiami jakie mam potwierdzili tą diagnozę, ale niestety nie zdecydowali się na leczenie. Dodam jeszcze, że wg opinii p. reumatolog pod opieką, której jestem to nie diagnozowali nigdy tej choroby u pacjentów może dlatego, że: " nie chciało im się pobierać tak głębokich wycinków z powięzią"( to był cytat).
Po długich przemyśleniach doszłam do wniosku, że pozostanęprzy tej reumatolog przy której jestem bo tak jak ona mnie leczy tj. w ciemno bo nie miała do czynienia z tą chorobą to przy niej zostanę. Odpowiedź na leki jest, dużo jak powiedzieli mi lekarze zdziałała moja psychika, bo jeszcze przed rozpoczęciem jakiegokolwiek leczenia choroba zaczęła się cofać, a byłam już w takim stanie, że nie mogłam się sama ubrać, zjeść nawet wstać z łóżka. Dlatego mogę stwierdzić, że leki to tylko połowa terapii i połowa drogi do "wyleczenia", druga połowa to my SAMI....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
małgorzatka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 04 Maj 2004
Posty: 1249
Skąd: kuj-pom

PostWysłany: Sob Sty 27, 2007 4:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Asiu, co to znaczy "tak głebokich wycinków z powięzią..."?
_________________
małgorzatka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aska000
Junior
Junior


Dołączył: 21 Sty 2007
Posty: 22

PostWysłany: Pon Sty 29, 2007 8:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

najszczęściej jeśli pobiera się wycinki skórno-mięśniowe to pobiera się je powierzchownie skóra + tkanka podskórna( przynajmniej w tym szpitalu, w którym byłam tak się pobiera). Normalnie blizna po wycinku jest niewielka, a ja mam na przedramieniu blizne długości 15 cm Sad ale jak było trzeba to trudno się mówi nie będe płakać z powodu jakiejś blizny. Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
małgorzatka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 04 Maj 2004
Posty: 1249
Skąd: kuj-pom

PostWysłany: Wto Sty 30, 2007 11:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No ja miałam skórę tak jak piszesz powierzchniową pobrana z nadgarstka, a skórno-mięśniowy, wydziabali kawałek mięśnia (iles tam szwów wewnetrznych i 5 zewnetrznych) z łydki. Blizna miała ok 8-9 cm na początku, teraz sie ładnie ściągnęła i jest zdecydowanie mniejsza. Gorzej z tą w środku, po szwach wewnętrznych, nadal uciska na nerw.
15 cm?? to ile szwów Ci bidulko załozyli??
_________________
małgorzatka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aska000
Junior
Junior


Dołączył: 21 Sty 2007
Posty: 22

PostWysłany: Nie Lut 04, 2007 7:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiesz, szczerze mówiąc to nie liczyłam szwów nie chciałam wogóle na "to" patrzeć ( młody lekarz uczył się szyć na moim przedramieniu, więc wygląda to strasznie).


Wiecie co? Byłam w zeszłym tygodniu zrobić kontrolne badania. Mój lekarz był w szoku jak je zobaczył i jak stwiedził, że moje wyniki są lepsze od niejednego zdrowego człowieka.

- OB spadło mi do 4
- eozynofilia z 47% spadła do 1%
- białe ciałka spadły do 13 tys
- kinaza kreatyninowa w normie Smile

Sama się dziwię, bo jestem dopiero 1,5 miesiąca na sterydach, a lekarz spodziewał się poprawy nie wcześniej niż za 3 miesiące.

Jestem HAPPY:) i dalej pracuję sama ze sobą. Najważniejsze jest pozytywne myślenie Smile

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
małgorzatka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 04 Maj 2004
Posty: 1249
Skąd: kuj-pom

PostWysłany: Nie Lut 04, 2007 8:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to bradzo dobre wieści Asiu Smile gratuluję!! I cieszę się razem z TobąSmile Smile
_________________
małgorzatka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Czw Lis 29, 2007 9:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Artykuł - pdf:

Eozynofilowe zapalenie powięzi: opis 5 przypadków i przegląd literatury
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Doniesienia Medyczne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group