Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Dieta nie ma sensu!
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Odżywianie, Diety, Przepisy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Nie Sty 22, 2006 6:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Można też wyeliminować z diety produkty tuczące, ale te, których nie lubimy lub bez których możemy się obyć, a używamy ich po prostu z przyzwyczjenia (wtedy tak tego nie odczujemy). Ja mam tak np. z masłem. Nie jem go już długo, ot... od czasu do czasu. Ale znam osoby, które uwielbiają smak masła.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lubesia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 06 Lis 2005
Posty: 272
Skąd: Wloclawek

PostWysłany: Nie Sty 22, 2006 7:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja czesto zaczynam cwiczyc ale szybko mi ten zapal przechodzi chociaz z checia bym sie zapisala na jakis aerobik czy silownie bo i tak nie mam co z czasem robic ale tez tak sama to nie chce Smile
_________________
Jeśli nie możemy czynić tak, jakbyśmy chcieli, musimy czynić tak, jak możemy Very HappyVery HappyVery Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Nie Sty 22, 2006 7:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam rowerek treningowy i oglądając TV bardzo często sobie jeżdżę. Czas mija szybciutko. Mam jeszcze Gazelle Freestyle (ten przyrząd co w telesklepie reklamują) od 3 lat i muszę powiedzieć, że ćwiczenia na niej dają bardzo dobre dobre efekty. Już po tygodniu czułam różnicę. Na razie jednak ograniczyłam się do samego rowerka, bo byłam przeziębiona i nie mogłam przeciążać organizmu.

Mnie ćwiczenia naładowują energią. Lubię takie 'zdrowe' zmęczenie, mam wtedy poczucie, że zrobiłam coś dobrego. Poza tym, ćwiczenia pobudzają wytwarzanie endorfin, które bardzo służą dobremu nastrojowi Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Joanna88
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 21 Sty 2006
Posty: 118
Skąd: Jelenia Góra

PostWysłany: Nie Sty 22, 2006 8:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cwiczenia a ile cwiczysz Ita ????? bo ja juz tyle razy probowalam zrzucic pare kilo i nic z tego ........
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Nie Sty 22, 2006 8:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze wpadłam na chwilkę Very Happy

Ćwiczę różnie: czasami mam takie dni, że po prostu nie chce mi się (wtedy w ogóle nie ćwiczę, ale to sporadyczne przypadki) a tak normalnie to zależnie od nastroju i samopoczucia - od 15 minut do nawet 95-100 (w porywach energii Very Happy). Tak optymalnie to 30-60 minut. Nie ma reguły.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
angela
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 18 Gru 2004
Posty: 746
Skąd: Białystok

PostWysłany: Pon Sty 23, 2006 12:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lubesia napisał:
ja czesto zaczynam cwiczyc ale szybko mi ten zapal przechodzi chociaz z checia bym sie zapisala na jakis aerobik czy silownie

Mówie Ci siłownia to spoko sprawa... i nie chodzi tutaj o odchudzanie, tylko o samopoczucie. Ja chodziłam z zamirem schudnięcia<nic z tego nie wyszło> ale za to samopoczucie i wogóle dowartościowanie bardzo mi wzrosło Very Happy dobra sprawa ta siłownia.... Wink
_________________
Szczęście nie jest dziełem przypadku, ani darem bogów. Szczęście to coś, co każdy z nas musi wypracować dla siebie samego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
lubesia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 06 Lis 2005
Posty: 272
Skąd: Wloclawek

PostWysłany: Pon Sty 23, 2006 1:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no z ta silownia to tez mi sie wydaje ze to dobra sparwa Smile moze sie zapisze hehe ........... a rowerek w domku to by mi sie przydal dobry jak Itunia napisala ze przed tv jezdzi sobie lepsze to jezdzenie nisz zajadanie sie Smile
_________________
Jeśli nie możemy czynić tak, jakbyśmy chcieli, musimy czynić tak, jak możemy Very HappyVery HappyVery Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Wto Maj 30, 2006 7:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla zainteresowanych - info z ostatniej chwili (wtorek, 30 maja 2006, godz. 18:30) - Tłusta dieta i ryzyko raka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agatka03
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 3264
Skąd: z Polski jestem...:)

PostWysłany: Sro Maj 31, 2006 12:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiesz Robercie,dawno o tym myślałam. Moi Rodzice zawsze tłusto jedli,dzisiaj ojciec ma 84 lata a Mama - 80 i jak na ten wiek,całkiem niezle funkcjonują..
Cos w tym jest. Jedza nadal zawiesiste sosy i zupy podprawiane mąką,wszystko okraszone spora dawka tłuszczu,skórki drobiowe dla nich to rarytas,podobnie goloneczki.
Ja takich rzeczy nie jadam,ciągle niedomagam,jest mi zimno,itp.
Więc chyba to jest TO. Smile
Pozdrawiam.
_________________
..."W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu..." (Vivian Green)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Sro Maj 31, 2006 12:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm, na dietach to ja się nie wyznaję. Najważniejsze chyba jest to, żeby jeść z zdrowo i z umiarem. Nadmiar z reguły bywa szkodliwy, niedobór też. Tak ja to widzę. Zresztą i tak przez najbliższe 30 dni sam muszę dostosować spożywanie białka i wapnia (czyli ogólnie rzecz ujmując produktów i przetworów mlecznych) w związku z przyjmowaniem tetracykliny. Eh, nie przepadam za "wywrotowością" przyzwyczajeń... Ale jak trzeba... Rolling Eyes
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agatka03
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 3264
Skąd: z Polski jestem...:)

PostWysłany: Sro Maj 31, 2006 12:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Masz racje Robercie,tez uwazam,że jeść należy z rozsadkiem i umiarem,a najlepszym "dyktatorem" jest nasz organizm,który często sam się domaga okreslonego pozywienia...
Na szczęsie,nigdy nie stosowalam zadnych diet,nie mialam takiej potrzeby,chociaż przydałoby się troche kilogramów,ale w druga stronę,w górę,chociaż dobić do 50 kg....
Pozdrawiam. Smile
_________________
..."W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu..." (Vivian Green)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Ola
Senior
Senior


Dołączył: 25 Maj 2006
Posty: 59
Skąd: Francja

PostWysłany: Sro Maj 31, 2006 2:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja bardzo staram sie kontrolowac diete, tak zeby byla zrownowazona w bialka, wegle i tluszcze i jak najbardziej urozmaicona. Teraz akurat sie odchudzam, bo potem bede rzucac palenie, wiec na wszelki wypadek wole miec pare kilo mniej. Ale o tym to juz sie rozpisuje na innym forum Smile
_________________
Biedroneczki sa w kropeczki i to chwala sobie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ludmila_07
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 3621

PostWysłany: Sob Lut 02, 2008 9:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moja wypowiedź jest niezależna od artykułu
wszystko ma sens
i ból i gniew i strach i nawet dieta ,
Wink
jakoś nawet na chwilę zaczynamy myśleć o czyś innym , kontrolujemy swoje działania , mobilizujemy się w określonym kierunku
takie ćwiczenie ma sens nawet jeśli nie sprostamy w końcu wymogom diety to zaczynamy ćwiczyć ,wiemy ile kalorii ma zjedzony w pośpiechu pączek, czytamy o zagrożeniach które sprzyjają otyłym
i zawsze jet sansa na następny raz a tak stwierdzając że coś nie ma sensu sami zamykamy sobie drogę ....
_________________
W swojej walce z życiem stań po stronie życia - Franz Kafka

W naszym życiu jak na palecie artysty jest jeden jedyny kolor, który nadaje znaczenie życiu i sztuce - kolor miłości
Mark Chagall
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Odżywianie, Diety, Przepisy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group