Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

dieta
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Odżywianie, Diety, Przepisy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Czw Lut 14, 2008 5:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja bym musiała zacząc zyc powietrzem zjadam bardzo mało, chyba nawet za mało a waga idzie w gore, nie mam i nie miałam wilczego apetytu, tylko raz w szpitalu na dexavenie opowiadającym dawce 100 mg encortonu miałam wilczy apetyt ,
czyli co waga do gory na ilości 1000 kalorii , widocznie to mozliwe jak widac
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ludmila_07
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 3621

PostWysłany: Czw Lut 14, 2008 7:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moniko ja to rozumiem
jak brałam 80 mg encortonu to przytyłam w miesiąc 12 kg
zastanawiałm sie bo chyba wtedy nawet tyle nie zjadłam , był lipiec , upały , właściwie piłam tylko wodę
_________________
W swojej walce z życiem stań po stronie życia - Franz Kafka

W naszym życiu jak na palecie artysty jest jeden jedyny kolor, który nadaje znaczenie życiu i sztuce - kolor miłości
Mark Chagall
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen
monia n
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 05 Gru 2007
Posty: 364

PostWysłany: Pią Lut 15, 2008 11:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja myślę że w dużej mierze zależy od organizmu, każdy ma inny więc nie wiadomo jak to będzie. Ja moge powiedzieć że wczoraj piłam dużo wody od rana zjadłam przed lekami rano kanapkę, troche obiadku i kawałek pizzy (bo tata kupił dzieciom jak nigdy- niby na walentynki) i nic wiecej i oczywiście popołudniu wzięłam furosemid i nic żadnego efektu, kiedyś też tak robiłam i przez pare dni tak było i nie widziałam efektów ale zobaczymy teraz wtedy się poddałam a teraz jestem bardziej wytrwała zobaczymy... (myślę że barzdiej wytrwała)
_________________
monia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pią Lut 15, 2008 6:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja nie jem pizzy , ani nic z potraw gotowych jem faktycznie około 1000 kalorii , i nic, waga nawet nie drgnie ,
co ciekawe ja przytyłam dopiero kiedy zeszłam na dawke 30 mg encortonu, a wiec nie tak wysoką , a przez lata kiedy były dawki ogromne nie tyłam wcale ( okresowo w gore i szybko w dól ) , i to mnie zastanawia nie zmieniłam trybu zycia , no moze jestem słabsza a wiec mniej ruchu ,
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ludmila_07
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 3621

PostWysłany: Pią Lut 15, 2008 8:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w szpitalu jak mi dają na odwodnienie to od razu w dwa dni cztery kg mniej ważę
Moniko ja podobnie jak ty ograniczam jedzenie, aż czasem mnie to wkurza, lubię gotowac a teraz jestem zablokowana - nie chce mi się
_________________
W swojej walce z życiem stań po stronie życia - Franz Kafka

W naszym życiu jak na palecie artysty jest jeden jedyny kolor, który nadaje znaczenie życiu i sztuce - kolor miłości
Mark Chagall
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen
monia n
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 05 Gru 2007
Posty: 364

PostWysłany: Pią Lut 15, 2008 10:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też bardzo lubie gotować i też sie wkurzam ale wmawiam sobie że muszę chodź trochę schudnąć i jem mniej ale waga jeszcze nic.

p.s właśnie strasznie jestem głodna ale już nic dziś nie bedę jeść dopiero rano przed lekami Sad
_________________
monia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sob Lut 16, 2008 4:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

biorę Tialorid na odwodnienie , działa bardzo słabo widze ze za słabo ale innych lekow brac nie mogę , wraz z utratą wody traci się także elektrolity a u mnie ich o wiele za mało, mimo brania duzych ilości potasu i magnezu stale mam ich niedobor , furosemid powoduje zbyt szybka ich utratę co grozi u mnie zaburzeniami układu krażenia w rezultacie powstaje powazne zagroznie zycia ,
ja lubię gotowac wtedy kiedy mam apetyt ostatnio go nie mam a wiec nie chce mi się Wink , nie pieke bo nikt słodkiego od jakiegos czasu nie u nas nie je
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ludmila_07
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 3621

PostWysłany: Sob Lut 16, 2008 8:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

masz rację
pierwszy z leków jest słaby a drugi dział zbyt szybko , ale ja dostaję potas i inne mikroelementy bo mam podobny roblem
ale czesto mnie odwadniają , mam problemy z nogami
_________________
W swojej walce z życiem stań po stronie życia - Franz Kafka

W naszym życiu jak na palecie artysty jest jeden jedyny kolor, który nadaje znaczenie życiu i sztuce - kolor miłości
Mark Chagall
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sob Lut 16, 2008 8:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

problem w tym ze dawki podawane doustnie nie wystarczają , ( za krotkie jelita i nie zdazy się wchlonac ) mam ich prawie polowe mniej niz kazdy człowiek ( powod opercja i wyciecie 3 ,5 metra jelit i)
często po wizycie u mojej lekarki ide na oddzial na kilka godzin , podają mi potas i wracam do domu, ale to wszystko jest za mało Rolling Eyes
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ludmila_07
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 3621

PostWysłany: Sob Lut 16, 2008 9:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no tak to rzeczywiście duży problem i to juz na całe zycie, taka operacja to poważna sprawa, trzeba juz zawsze bardzo uważać
ale i tak trzymasz się dzielnie Moniko i trzymasz nas jakoś na tym forum,
takie różne doświadczenia szczególnie te złe zbliżają nas wszystkich do siebie
_________________
W swojej walce z życiem stań po stronie życia - Franz Kafka

W naszym życiu jak na palecie artysty jest jeden jedyny kolor, który nadaje znaczenie życiu i sztuce - kolor miłości
Mark Chagall
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Nie Lut 22, 2009 11:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oto wspomniane przeze mnie tabele zamienników-kilka fajnych podpowiedzi bez żadnej głodówki,itp.głupot... Smile



_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
ludmila_07
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 3621

PostWysłany: Sro Kwi 22, 2009 1:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzięki Margaret74

chyba w końcu zacznę wcześniej
nie mogę uwierzyć dieta z deserem a to dopiero
zawsze mi się kojarzy że ma byc niedobre by nie jeść a tu niespodzianka
_________________
W swojej walce z życiem stań po stronie życia - Franz Kafka

W naszym życiu jak na palecie artysty jest jeden jedyny kolor, który nadaje znaczenie życiu i sztuce - kolor miłości
Mark Chagall
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Sro Kwi 22, 2009 2:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ludmiło-czasami warto zacząć od podstaw.Śmietanka nie musi byc przeciez 30%...ktoś lubi-użyje jogurtu nat.(ja nie lubię Wink )-albo tej najchudszej.Zamiast smalczyku-olej roślinny-dla zapchanych tętnic wydaje mi się to lepszym rozwiązaniem...
Małymi kroczkami-bo nie możemy radykalnie,prawda? Very Happy [/b]
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
ludmila_07
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 3621

PostWysłany: Czw Kwi 23, 2009 10:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tyle że ja od wielu lat używam tylko oliwę z oliwek albo olej z pestek winogron a moje tętnice do tej pory były w dobrym stanie , rok temu nic się jeszcze nie działo
a jogurt naturalny uwielbiam - na bakier jestem z owocowymi - nie lubię takiej melasy- wolę owoce w całości

ale fakt faktem coś tam powymieniam - lista jest przecież bardzo długa
_________________
W swojej walce z życiem stań po stronie życia - Franz Kafka

W naszym życiu jak na palecie artysty jest jeden jedyny kolor, który nadaje znaczenie życiu i sztuce - kolor miłości
Mark Chagall
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen
klima245
Senior
Senior


Dołączył: 16 Paź 2006
Posty: 56
Skąd: gdynia

PostWysłany: Czw Kwi 23, 2009 8:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziewczyny powiedzcie: czy to jest juz regula ze przy sterydach trzeba utyc czy da sie jakos przed tym uchronic? Pytam bo na poczatku jak dali mi sterydy przytylam 28kg a potem zrzucilam 24kg w 5 miesiecy:)znowu chca mnie nafaszerowac wysoka dawka a tym razem nie moge przytyc, w przyszlym roku slub wiec jak ja sie pokaze Rolling Eyes czy jako pacjent moge nie zgodzic sie na ich przyjmowanie i wybrac sobie inna forme leczenia?
dzieki za odp.
_________________
agatka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen WP Kontakt
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Odżywianie, Diety, Przepisy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 4 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group