Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Podkręcamy libido - afrodyzjaki

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Odżywianie, Diety, Przepisy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Lip 21, 2005 5:00 pm    Temat postu: Podkręcamy libido - afrodyzjaki Odpowiedz z cytatem

Mhmmm pyszny temat, czyż nie?
Zachęcona przez "wilgotną babkę" Wink rozpoczęłam poszukiwania przepisów, które oprócz rozkoszy kulinarnych mogą dostarczyć innych mocnych wrażeń Laughing
Trudno w dzisiejszych czasach stosować takie wyszukane specyfiki jak: gniazda jaskółcze, ekstrakt z muszek hiszpańskich, rogi jelenia syberyjskiego, sproszkowany róg nosorożca, czy wyciągi z pająków np. Ale znalazłam kilka ciekawostek na temat bardziej dostępnych produktów podnoszących libido...

Przykłady:

Karczochy
Zawsze wywoływały silne skojarzenia erotyczne, Włosi nazywali je ziemniakami miłości. O niewiernych i żądnych przygód panach mawiało się, że mają karczochowe serce, po jednym liściu dla każdej damy. Kiedyś wierzono, że przedłużają atrybut męskości, a to dlatego, że są przysmakiem osłów hojnie wyposażonych przez naturę. Karczochy są bogate w witaminy i minerały i mało kaloryczne. Obniżają poziom złego cholesterolu i poprawiają samopoczucie, a także zwiększają zdolność przeżywania orgazmu.

Makaron z karczochami
250 g makaronu wstążki z semoliny
1 słoiczek karczochów w zalewie naturalnej
1 cebula
3 łyżki białego wina
20 g masła
100 g śmietany
1 łyżeczka musztardy
1 łyżeczka oregano

Odsączamy karczochy na sicie i wrzucamy na 1 minutę do wrzącej wody. Odcedzone trzeba pokroić w kostkę. W rondlu rozpuszczamy masło, wrzucamy karczochy i cebulę pokrojoną w kostkę. Dusimy przez 5 minut. Ugotowany i odcedzony makaron wrzucamy z powrotem do garnka w którym był gotowany , przykrywamy, by nie ostygł. Do karczochów i cebuli wlewamy białe wino i gotujemy przez 5 minut. Dodajemy śmietanę wymieszaną z musztardą i gotujemy jeszcze przez 1 minutę. Posypujemy solą i pieprzem , dodajemy do makaronu , posypujemy oregano i podajemy gorące.

Bakłażan
Nazywany inaczej oberżyną, ale przede wszystkim gruszką miłosną. Do Europy sprowadzili go Arabowie w XV w. Miał złą reputację, posądzano go o wywoływanie gorączki i epilepsji. Potem jego los się odmienił, stał się luksusowym smakołykiem i afrodyzjakiem na królewskich stołach w krajach basenu Morza Śródziemnego. Ma wiele zalet, przede wszystkim gwarantuje długowieczność i dobrą formę, również w sypialni, gdyż obniża poziom cholesterolu we krwi.

Kotlety z bakłażanów
Przepis na 2 osoby
2 bakłażany średniej wielkości
2 jajka
mąka
bułka tarta
olej do smażenia

Bakłażany trzeba obrać ze skórki, pokroić w plastry i ułożyć na dużym talerzu. Posypać solą i pozostawić na 1 godzinę aby puściły sok. Dzięki temu stracą gorzki smak. Po godzinie płuczemy je pod bieżącą wodą i osuszamy ściereczką lub ręcznikiem papierowym. Obtaczamy je w mące , jajku i tartej bułce. Na patelni rozgrzewamy olej i smażymy bakłażany tak jak kotlety ok.4 minut.
źródło

A teraz wasza kolej. Jakieś ciekawe propozycje? Najlepiej sprawdzone osobiście Mr. Green
Czekam z niecierpliwością!
Życzę przyjemnych wrażeń Slina
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Czw Lip 21, 2005 6:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Temat ....bomba......Nenya gratulacje.......czekam ......na wiecej ....... Wink
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Lip 21, 2005 6:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a to jeszcze trochę z tego samego źródła, gdyż brzmi to fascynująco:

Fasola

Kiedyś wierzono, że pikantna zupa fasolowa pobudza kobiety. Święty Hieronim zabronił mniszkom jedzenia tego warzywa, by ich myśli nie podążały w niewłaściwym kierunku. Warto ją włączyć do diety, bo regeneruje siły, odmładza i zachęca do miłości, gdyż jest bogatym źródłem cennego białka, nie działa jednak natychmiast, niczym "ukąszenie hiszpańskiej muchy".

Sałatka pani Pompadour
szklankę fasoli trzeba zagotować i odstawić na dwie godziny, potem ugotować na miękko i utrzeć na krem. Dodać małże, mogą być z puszki, kilka łyżek wytrawnego białego wina, sok z cytryny, sól i pieprz.

Marchew

Jeśli jada się ją regularnie, znikają problemy seksualne. Kiedyś wierzono, że działa dzięki swym erotycznym kształtom, ale tak naprawdę jest skuteczna ze względu na zawartość witaminy E i C, selenu oraz beta karotenu. Arabowie twierdzili, że najskuteczniejsza jest duszona w mleku.
Eliksir miłosny - w sokowirówce wyciskamy sok z trzech sporych marchewek, jabłka oraz kilku liści sałaty. Dodajemy do smaku kawałek startego świeżego kłącza imbiru i odcedzamy po mniej więcej pół godziny.

Sałatka marchwiowo-figowa
40 dag marchwi
10 dag suszonych fig
1 por
kilka liści sałaty
natka pietruszki

Sos:
sok i starta skórka z jednej cytryny
1 łyżka miodu
szczypta mielonego imbiru
sól

Oczyszczoną marchew ścieramy na grubej tarce. Figi kroimy w kostkę i dodajemy do marchwi. Pory pokrojone w cienkie krążki rozdzielamy na pierścienie. Składniki sosu mieszamy i dodajemy do sałatki. Wstawiamy do lodówki na godzinę. Umyte i odsączone liście sałaty układamy na talerzu , na nich schłodzoną sałatkę i posypujemy po wierzchu drobno posiekaną natką pietruszki.

Bazylia

Przed wiekami dodawano ją do magicznych napojów miłosnych. Aromatyczne listki tej rośliny zwanej pachnidłem królewskim ożywiają smak spaghetti, pizzy i zupy pomidorowej. Dziś wiadomo, że bazylia jest rewelacyjnym afrodyzjakiem jedynie dla pań. U panów może wywołać odwrotny skutek, gdyż jej olejki eteryczne drażnią cewkę moczową i mogą osłabić erekcję. Znacznie bezpieczniejszy jest rozmaryn.

Sałatka Capri
200 g świeżego sera mozzarella w serwatce
2 średnie pomidory
2 łyżki oliwy z oliwek
kilka świeżych liści bazylii
sól i pieprz

Ser i pomidory kroimy na dość duże i równe plastry. Układamy na talerzu przemiennie tworząc obręcz lub rzędy. Oprószamy solą i pieprzem , polewamy oliwą i przybieramy listkami bazylii.


Imbir

Jako przyprawę używa się wysuszone płatki kwiatowe lub zmielone kłącze tej tropikalnej rośliny. Imbir jest składnikiem curry, dodaje się go do pierników i grzanego piwa, a Anglicy robią z niego marmoladę, likier i piwo. To najpopularniejszy afrodyzjak w krajach arabskich. Mówi się o nim, że wywołuje ogień w organizmie. Nie bez racji, gdyż zawiera substancje, które pobudzają krążenie krwi i łagodzą wewnętrzne napięcia.

Herbata imbirowa 4 szklanki wody
kilka kawałków świeżego imbiru
3 łyżki miodu

Opłukany i obrany kawałek imbiru siekamy i zalewamy wodą , dodajemy miód i doprowadzamy do wrzenia. Potem zmniejszamy ogień i przykrywamy pokrywką, gotujemy jeszcze przez 25 min. A potem, już bez pokrywki kolejne 15 min. Przecedzamy i podajemy gorący .Do wywaru można dodać goździki , cynamon i anyżek.

Seler naciowy

Nazywano go warzywem miłości. Zajadali się nim cesarze rzymscy, a w średniowieczu mawiano, że "czyni mężczyzną". Sok z tego warzywa popijali Tristan i Izolda, a zupą selerową madame de Pompadour raczyła Ludwika XV. Z dobrym skutkiem, spośród licznych kochanek właśnie ją upodobał sobie najbardziej. Seler działa odmładzająco, relaksuje, wprawia w dobry humor, pobudza pracę gruczołów płciowych i pogłębia zdolność do orgazmu.

-----
ee cicho bo się zreflektowałam, że tu bywaą nieletnie osoby (Taka, chantall) Embarassed
ale w końcu niemożliwe, żeby nastolatki w dzisiejszych czasach były "nieuświadomione". prawda? Rolling Eyes
w każdym razie mam nadzieję, że to nie jest deprawujące...
jak coś niejasnego przeczytacie, to zapewne starsze-doświadczone koleżaki wam wszystko wyjaśnią. bez wątpienia. Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
aneta
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 06 Lip 2005
Posty: 481
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Lip 21, 2005 6:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a koper włoski???

a tu link do artykułu na temat afrodyzjaków:
http://www.kulinaria.pl/artykuly.asp?id=60
_________________
Chron bakterie! To jedyna kultura u niektorych ludzi

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Lip 21, 2005 7:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiem, wiem, byłam tam, ale szukałam konkretnych przepisów.
najlepiej wypróbowanych...

jest jeszcze kilka na stronach durex'a, ale niestety nie są już takie poetyckie jak "Sałatka pani Pompadour".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
slodka_istota
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Lut 2005
Posty: 707
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pią Lip 22, 2005 8:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a witam serdecznie Smile
kurcze ludziska no sie az za Wami stesknilam - ponad tydzien boszzz no jak ja bez Was wytrzymalam to sie dziwie;)

nenya widze, ze nei proznowalas - i dobrze - podoba mi sie ta grupa tematow Twisted Evil

no tylko nei wiem jak sie wytlumacz prowadzacej bo nieco mi sie kolor skory zmienil eheheh - ale bylo cudownie, wypoczelam nad jeziorkiem naprawde - mowie eh --- ta cisza, spokoj, te powietrze, domek ful wypas i inne arakcje -- no tylko troche babbli i pogryzien mam ale to nic Smile bylo warto Smile

kurcze straszne duzo zaleglosci mam od tego czasu - bede musiala to koniecznie nadrobic Wink

Pozdrawiam
slodka Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
klasyka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 01 Gru 2004
Posty: 408

PostWysłany: Pią Lip 22, 2005 10:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pewnie na ten dowcip tu nie ma miejsca, jednak do tematu z racji powinowactwa bohaterow dramatu pasuje jak ulal Wink

Siedza sobie w trójke - marchewka, ogórek i penis, i narzekaja na swoj zly los:

marchewka: moje zycie jest do bani. Jak tylko urosne, biora mnie, tna na kawalki i wrzucaja do salatki. Ogórek: a ty tez masz do bani ?

na to ogorek odpowiada: Wyobraz sobie mnie - jak tylko urosne, biora, przyprawiaja i wrzucaja na jakis czas do sloika pelnego octu, w którym czekam, az ktos mnie wyjmie i wrzuci do salatki !

Odzywa sie penis:
Narzekacie.... za kazdym razem jak ja urosne, zakladaja mi na glowe plastikowy worek, wciskaja do ciemnego i ciasnego pomieszczenia, i uderzaja moja glowa o sciane, az sie porzygam i strace przytomnosc...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
slodka_istota
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Lut 2005
Posty: 707
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pią Lip 22, 2005 5:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

heheheeheh klasyka dobre to bylo Smile
sie ubawilam no ehheehhe

Pozdrawiam
slodka Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
zuzka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 05 Cze 2005
Posty: 894

PostWysłany: Pią Lip 22, 2005 9:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

brawo klasyka i kupuję! cha cha Laughing
_________________
Walcz o swoje do szczęścia prawa
Niech świat się wali - Ty się nie poddawaj
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Odżywianie, Diety, Przepisy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group