Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Jestem nowym motylkiem.
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Łukasz F.
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2007
Posty: 3438
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sro Sty 09, 2008 10:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam. Widzę że ekipa z Pomorza powiększyła się.
Z naszymi chorobami da się żyć- mało tego, funkcjonować normalnie. Minusem są wahania ogólnego stanu, ale pomyśl sobie w ilu chorobach masz tylko fazę "gorszą" bez szans na jakąkolwiek poprawę.
A jeśli chodzi o "doły"- staraj się myśleć w takich momentach że masz dla kogo żyć.
_________________
Jestem spokojnym, skromnym i dobrym człowiekiem.
Po prostu nie każdy zasługuje na to, by mnie takiego oglądać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Iwoonia
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 21 Wrz 2007
Posty: 124
Skąd: Toruń

PostWysłany: Sro Sty 09, 2008 12:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam, duużo optymizmu życzę , nie zamartwiaj się tak , czerp radość z synka, dobrze ,że go masz, on doda ci siły i choc na chwile zapomnij o tym ,że jestes chora. Może to zabrzmi dziwnie , ale potraktuj chorobę jak koniecznego sąsiada, nie masz dokąd się przeprowadzić Wink
Pozdrawiam cię gorąco.[/b]
_________________
Najpiękniejszą rzeczą w życiu, jest samo życie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ani
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2006
Posty: 1078
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Sro Sty 09, 2008 2:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo miło mi Cię powitać Smile Trzymaj się cieplutko i Ty i Twój synek Smile
_________________
Wspomnienia są jak światła i barwy - podświetlają i retuszują przykrości naszego życia.
Joseph Wittig
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
agatka03
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 3264
Skąd: z Polski jestem...:)

PostWysłany: Sro Sty 09, 2008 2:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Ciebie, Motylku...Będzie lepiej, zobaczysz, dużo wsparcia psychicznego zaserwuja Ci wszyscy na Forum - to sprawdzony sposób...
A jeden usmiech Twojego maleństwa ukoi ból zapewne. To juz chyba nie takie maleństwo, co? Ile ma latek? 5, 6 ???
Pozdrawiam bardzo serdecznie. Smile
_________________
..."W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu..." (Vivian Green)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Lidia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 2511
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Sro Sty 09, 2008 5:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam cieplutko.Motylku masz remisję i to radocha.Możesz codziennie przebywać z dzieckiem i uczyć je życia.To twoja radość i siła na następny dzień.A odchodzić możesz do sklepu po zakupy nawet kilka razy dzienni.Niektórzy z nas chorują już wiele,wiele lat i nigdzie się nie wybierają poza załatwieniem niezbędnych spraw i od czasu do czasu do szpitala /szpital dla chorych/. Nawet nie myśl o takiej bzdurze. Głowa do góry i wierzyć że jutro musi być lepiej a wilczek niech sobie pośpi a jak się obudzi to z pomocą medycyny odesłać na długie "wakacje? ". Życzę zdrówka i więcej wiary w to że jutro tez będzie dzień. Buziak
Lidka
_________________
"uśmiechaj się, do każdej chwili uśmiechaj"

"Nie chodzi o to że mamy zbyt mało czasu, ale że zbyt dużo go tracimy"
Seneka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
k_dettlaff
Junior
Junior


Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 29
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sro Sty 09, 2008 9:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jesteście KOCHANI. Trafiłam w dobre miejsce...
Dziękuje wszystkim,którzy tak ciepło mnie przywitali i otulili mnie słowami lepszego jutra. Wyszło trochę tak,jakbym się nad sobą użalała. To nie do końca tak jest. Czasami jest mi po prostu bardzo smutno,ale to wynika raczej z małego zadowolenia z samej siebie,a choroba i myśli zw.z przyszłością dokładają się do tego.
Czasami tak w życiu bywa,że osoba Ci najbliższa powinna dawać Ci wsparcie,zrozumienie,czasami tylko możliwość wypłakania się i zapytania:"Co Ci jest?". Kiedy tego brakuje,wtedy jest ciężko. I tu kochani liczę na Was... Prawda jest taka,że nie widać po mnie choroby. Kiedy było ze mną źle i znajomi o tym słyszeli,przejeli się oczywiście,ale teraz,gdy jest lepiej myślą,że wyzdrowialam. Problem polega na tym,że ludzie nie mają pojęcia co to za choroba,ale nie mogę ich za to winić. Sama nic o niej nie wiedziałam dopóki mnie nie dopadła.Kupiłam sobie wielką książkę REUMATOLOGIA, wydrukowałam jedną z internetu,chciałam wiedzieć wszystko. Dobrze jest wiedzieć co się dzieje lub co może się stać. Czasami wracam do tych książek,ale już tego tak nie przeżywam. Mam nadzieję,że nie zanudzam swoimi rozmyśleniami. Dajcie mi znać,to przeniose się do...Dajcie znać gdzie?!
_________________
Mówi się, że potrzeba jednej minuty ,żeby kogoś zauważyć,
jednej godziny, żeby kogoś poznać
i jednego dnia,żeby polubić
ale całego życia,by go później zapomnieć....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ludmila_07
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 3621

PostWysłany: Czw Sty 10, 2008 1:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie zanudzasz , wszyscy logujemy się aby się wygadać, dowiedzieć czegoś nowego . wszyscy znamy się na okoliczność tego co nas spotkało
i chcąc niechcąc o chorobach rozmawiamy , ale wiecej niż o chorobach o naszym normalnym życiu , w którym musi być miejsce dla tocznia , twardziny tudzież innych.
też płaczemy , krzyczymy , denerwuje nas codzienność a raczej bezsilność i dlatego przenosimy się tutaj, tu jest lepszy , bezpieczny bo znany nam wszystkim świat.

przenoś się i ty gdzie chcesz , buszuj po wszystkich stronach , a najczęściej wpadaj do kawiarenki - rozmowy niekontrolowane( jak chciałam wejść w szkole to cenzor mi się włączył Embarassed Wink Very Happy )
zpraszamy
_________________
W swojej walce z życiem stań po stronie życia - Franz Kafka

W naszym życiu jak na palecie artysty jest jeden jedyny kolor, który nadaje znaczenie życiu i sztuce - kolor miłości
Mark Chagall
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Czw Sty 10, 2008 10:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

większość z nas przeszła to samo-świetnie wyglądają, to przecież nie można być ciężko chorym i czuć się paskudnie Confused
ja też czasem się smucę, i tak jak to u Ciebie nie z choroby, tylko ze złej samooceny itp.
poczytaj sobie forum, tę książkę którą kupiłaś-tylko pamiętaj, że każdy przypadek jest inny Exclamation co ma jeden, drugi nie musi mieć
Very Happy
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mloda
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 11 Lis 2007
Posty: 132
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Sty 10, 2008 4:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

również witam cieplutko!!! żaczywiście życie dało Ci popalić ale nie dajesz się co najważniejsze - oby tak dalej. A co do książek dotyczących chorób... ja uważam że nie powienno sie do nich przykładać większej wagi bo jak to mówią choroba chorobie nie równa... tak to możesz przeczytać że są takie i takie objawy i możesz je za bardzo wziąść do siebie i czekać aż coś się stanie... moja rada taka: żyj jak umiesz najlepiej a choroba nie da Ci rady Very Happy
_________________
Co Cię nie zabije, to Cię wzmocni...
Zycie to długa podróż, która kiedyś się zaczyna i kiedyś kończy.. więc... Róbmy zdjęcia ;P
Żyjemy aby cierpieć, cierpimy aby żyć...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Czw Sty 10, 2008 7:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj , skad znam twoją historie ?
znam bo znam wiele osob ktore tak zaczynały a moja kolezanka przezyła podobna gehenne w ciazy kiedy to choroba dała o sobie znac miała wiecej szczescia bo trafiła po dwoch miesiącach do szpitala gdzie się na tym znali i wiedzieli ze już w drugiej polowie ciazy mogą wkroczyć ze sterydami, ,wszystko skonczyło sie dobrze a teraz o tych przezyciach przypominaja jej leki i coraz wieksze dziecko ,
ile mozesz pozyć az o starosci wychowasz jeszcze i dziecko i wnuki , teraz mi nie wierzysz ale jak urodzi ci się pierwszy wnuk przypomnisz sobie to forum i kogos kto ci o tym mowił bo tak będzie tylko trzeba w to uwierzyć
tak tutaj mowią ci wszyscy i nie jest to tylko pocieszenie ,
pisz dziel się doswiadczeniami i przemysleniami
pozdrawiam
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kasiulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 02 Sty 2007
Posty: 282
Skąd: woj.śląskie

PostWysłany: Pią Sty 11, 2008 10:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam i życze duzo powodzenia:)
_________________
"Życia nie można wybrać, ale można z niego coś zrobić" <Peter Lippert>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
ZARMINA
Junior
Junior


Dołączył: 11 Sty 2008
Posty: 12

PostWysłany: Sob Sty 12, 2008 11:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czesc k_dettlaff !! Widze ze zycie dalo ci popalic, podziwiam twoja sile i wytrwalosc.Warto walczyc a Ty z pewnoscia masz o co, ciesz sie chwilami z synkiem i zyj chwila:) buziaki ogromniaste
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jagula
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Lut 2007
Posty: 2287

PostWysłany: Sob Sty 19, 2008 5:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciepło Cię witam i pozdrawiam!
_________________
Fenomen czeskich psów- kundle wyglądają jak rasowce a rasowce przypominają kundle Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Wto Lut 05, 2008 8:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo spóźniona, ale witammmmmm Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dori792
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 21 Maj 2007
Posty: 166
Skąd: bydgoszcz

PostWysłany: Czw Lut 21, 2008 9:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam również Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group