Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Witam :)
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
len_a
Junior
Junior


Dołączył: 24 Lut 2008
Posty: 6

PostWysłany: Nie Lut 24, 2008 7:29 pm    Temat postu: Witam :) Odpowiedz z cytatem

Czesc, mam na imie Magda i mam 18 lat. Wlasnie dzisiaj znalazlam Wasza strone i musze przyznac, ze jest bardzo ciekawa Smile . Moja historia jest troche skomplikowana Very Happy. W zasadzie nie wiem dokladnie co mi jest. Kiedy mialam 2 lata mama zaywazyla na moich plecach cos co wygladalo jak blizna. Pediatra nie bardzo wiedzial co to moze byc. W wieku moze 7 lat dostalam skierowanie do dermatologa i wtedy zaczelo sie stosowanie 1000 roznych masci ktore nie pomagaly. W wieku 10 lat dostalam skierowanie do szpitala dermatologicznego. Tam podawali mi penicyline po ktorej bylo troche lepiej, jednak po zakonczeniu 21 dniowej kuracji wszystko wrocilo do poprzednieego stanu. Na wypisie w rozpoznaniu napisane mam: obserwacja w kierunku twardziny ograniczonej, oraz zalecenie wykonania badania IgG. Moja mama jednak przestala interesowac sie tym tematem, i tak zyje sobie z tym do dzisiaj Smile . Dwa lata temu mama dowiedziala sie, ze ma borelioze ( kleszcz ugryzl ja 22 lata temu, wiec zanim mnie urodzila, miala rumien, ale wtedy o boreliozie nie wiedziano praktycznie nic). Ja od kilku lat czuje sie coraz gorzej poczatkowo wystepowaly u mnie problemy z pamiecia (myslalam, ze mi sie wydaje Smile, ale teraz zdarza mi sie zapominac takie podstawowe rzeczy jak np. ktoregos dnia nie moglam sobie przypomniec ktorego sa mikolajki (myslalam, ze 8 Very Happy )), pozniej pojawily sie problemy z ortografia (z ktora nigdy nie mialam najmniejszego problemu)zawroty glowy oraz skurcze lydek. Lekarz POZ dal mi skierowanie do neurologa, ktory stwierdzil, ze pod wzgledem neurologicznym nic mi nie dolega. Jednak kiedy lekarz (neurolog) zobaczyl moje sine dlonie oraz nogi dal mi skierowanie do chirurga naczyniowego, z podejrzeniem zespołu Raynauda ( za miesiac mam sie zglosic na kapilaroskopie). W internecie przeczytalam, ze ta twardzina moga wywolywac rowniez kretki boreliozy. Kurcze nie wiem juz co mam o tym wszystkim myslec Crying or Very sad .
Pozdrawiam lena
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Nie Lut 24, 2008 7:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj,

Po pierwsze - problemu nie należy lekceważyć. Nawet twardzina ograniczona może dać ostro popalić, że tak powiem. Niemniej spróbuj się na zapas nie martwić i trzymaj się lekarzy. Komplet badań powinien wszystko wyjaśnić, a wdrożenie właściwego leczenia pozwoli na zatrzymanie choroby. Trzymaj się również nas - nie zabłądzisz Wink (oczywiście po lekturze wątków obowiązkowych).

Jeśli chodzi o twardzinę faktycznie brane są pod uwagę krętki borellii, jednak to też nic pewnego. Dziedziczność - też jest zagadką. Fakt, że jakiś impuls, który aktywuje chorobę jest. Medycyna jest na tropie, ale są dostępne leki hamujące rozwój choroby, pozwalające na uzyskanie stanu remisji.

Co sprawia u Ciebie problemy z pamięcią - trudno powiedzieć. Jeśli nie działa tutaj gigantyczny stres wywołany całą sytuacją, to również te kwestie należy zgłosić lekarzowi. Nie wiem czy ma to akurat związek z twardziną, zesp. Raynauda czy in.... chociaż są różne zestawy przypadłości. Problemy naczyniowe i in. Poczytaj trochę na przykład tutaj: Problemy z pamięcią, dezorientacja Co prawda z perspektywy tocznia, ale...

Cierpliwie czekaj do wyznaczonych terminów badań, trzymaj rękę na pulsie, ale bez nerwów. To nic nie da, a stres działa jednak na niekorzyść.

Do wielu tematów dotrzesz dzięki forumowej wyszukiwarce: http://toczen.pl/forum/search.php tak, aby przypadkiem nie dublować Wink na co moderatorzy są uczuleni Twisted Evil

Zapraszam do aktywnego udziału!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jagula
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Lut 2007
Posty: 2287

PostWysłany: Nie Lut 24, 2008 8:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cześć len_a!!!
Witaj na forum- wszystkiego dobrego!
_________________
Fenomen czeskich psów- kundle wyglądają jak rasowce a rasowce przypominają kundle Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Łukasz F.
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2007
Posty: 3438
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Nie Lut 24, 2008 8:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej, Magda.
Mam nadzieję, że problemy z pamięcią okażą się przejściowe.
Wszystkiego dobrego.
_________________
Jestem spokojnym, skromnym i dobrym człowiekiem.
Po prostu nie każdy zasługuje na to, by mnie takiego oglądać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Nie Lut 24, 2008 9:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam Cię bardzo cieplutko
i dużo zdrówka i szybkiej (właściwej) diagnozy życzę Very Happy
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Nie Lut 24, 2008 10:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ooooooo, witam młodszą koleżankę Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ludmila_07
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 3621

PostWysłany: Nie Lut 24, 2008 10:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Magdaleno Smile
słuchaj lekarzy i czytaj jak najwięcej
niczego nie lekceważ ale też nie panikuj na zapas
ze wszystkim da się żyć na tym forum
zapraszamy
_________________
W swojej walce z życiem stań po stronie życia - Franz Kafka

W naszym życiu jak na palecie artysty jest jeden jedyny kolor, który nadaje znaczenie życiu i sztuce - kolor miłości
Mark Chagall
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen
basiula
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 4309
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Pon Lut 25, 2008 6:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj na forum...pozdrawiam..
_________________
,,Nie poświęcaj siebie, ty jesteś wszystkim co posiadasz..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kasiulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 02 Sty 2007
Posty: 282
Skąd: woj.śląskie

PostWysłany: Pon Lut 25, 2008 10:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześc Magdo:) Czuj sie tutaj dobrze i zaglądaj często. Zdrowia dużo życze
_________________
"Życia nie można wybrać, ale można z niego coś zrobić" <Peter Lippert>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Ani
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2006
Posty: 1078
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Pon Lut 25, 2008 11:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej, hej, miło Cię powitać wśród nas Very Happy
_________________
Wspomnienia są jak światła i barwy - podświetlają i retuszują przykrości naszego życia.
Joseph Wittig
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
dori792
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 21 Maj 2007
Posty: 166
Skąd: bydgoszcz

PostWysłany: Pon Lut 25, 2008 3:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kasia 72
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Lut 2005
Posty: 1686
Skąd: Toruń

PostWysłany: Pon Lut 25, 2008 6:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Magdalenko Very Happy
_________________
(...)"Gdziekolwiek ziemia jest snem nie przebudzonym jeszcze,
uwierzyć trzeba w kształt i kochać senny pozór,
na wietrze budować mgłę i w pół nie urywać snu.
Gdziekolwiek ziemia jest snem,tam trzeba dośnić do końca."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
len_a
Junior
Junior


Dołączył: 24 Lut 2008
Posty: 6

PostWysłany: Pon Lut 25, 2008 6:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziekuja za takie mile powitanie Very Happy .
Co do problemow z pamiecia to mysle, ze sa one spowodowane borelioza (ktora prawdopodobnie mam Sad obecnie jestem na etapie przygotowania psychicznego do zrobienia testu). Co do lekarza i leczenia to nie jestem przekonana, bo nawet nie wiem ktory w mojej sytuacji jest najodpowiedniejszy (ten do ktorego chodze obecnie jest chirurgiem ogolnym, wiec mysle, ze nie bedzie mi zbytnio pomocny przy tej twardzinie Smile). W sumie to nie wiem czy jakikolwiek lekarz bedzie mial ochote mnie leczyc, bo ta twardzina nie jest duza (ok 5 cm x 12) i nie powodowala dotychczas zadnych problemow. Zainteresowalam sie nia przez przypadek, kiedy przeczytalam, ze moze byc przyczyna zespolu Raynauda.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pon Lut 25, 2008 6:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hej ja tez mam boleriozę i nie wydaje mi się aby kłopoty z pamięcia brały się z tej choroby , chyba ze masz ta odmiane mozgowa , tylko ze tutaj sa zaburzenia psychiczne i i otepienne, oraz utraty siwdomosci az do sipaczki , znam kilka osob z ta odnianą boleriozy przebiegała ona bardzo burzliwie a wiec chyba u ciebie to raczej nie wygląda ,
boleriozy jest wiecej odmian
czy mas bolerioze czy nie musisz zrobic badnia, i pamietaj ze nie kazde ugryzienie kleszcza to bolerioza, niektorych kleszcze gryza non stop a boleriozy nie mieli, no ale spawdzic można a nawet trzeba
nie wiem nie syłaszam tez aby bolerioza była dziedziczna aby mamam przekazała ją tobie , dla mnie to nowośc, ale moze nie jestem na bieżąco ?

mysle ze klopoty z pamięcia przejda same skoro neurolog nic nie znalazł, nie ma sie czym matrwic zdarza się wszystkim cos takiego od czasu do czasu, ja zapominałam nawet gdzie jestem Wink
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KRZEMINKA
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 30 Sty 2008
Posty: 468
Skąd: RACIBÓRZ

PostWysłany: Pon Lut 25, 2008 8:30 pm    Temat postu: hi Odpowiedz z cytatem

Witam bardzo serdecznie Smile
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group