Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wegetarianizm a nasze choroby
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Odżywianie, Diety, Przepisy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jagula
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Lut 2007
Posty: 2287

PostWysłany: Nie Kwi 06, 2008 7:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tomtom skoro jesteś typem pizzowo- colowym to raczej nie ma szans byś był w jakiejkolwiek mierze dla mnie autorytetem w dziedzinie diety...wegetarianką jestem osiemnasty rok więc miałam mnóstwo czasu na zebranie wiedzy dotyczącej diety wegetariańskiej .
Tu masz więcej o drożdżach oraz o witaminach

Dieta bezdyskusyjnie wpływa na jakość życia...ale dietą nie załatwisz wszystkiego

Acha!Ja często nie chwalę się ,że jestem wegetarianką bądź wspominam o tym tylko dobrym znajomym z tego względu,że większość miała już styczność z nawiedzonymi oszołomami i automatycznie taka łatka jest mi przyklejana.
_________________
Fenomen czeskich psów- kundle wyglądają jak rasowce a rasowce przypominają kundle Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
tomtom
Junior
Junior


Dołączył: 06 Kwi 2008
Posty: 23

PostWysłany: Nie Kwi 06, 2008 7:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Naprawdę uważasz, że informacje na stronce której jedyny cel to nakłoninie Cię do zakupu danego produktu są wiarygodne?

Zresztą czytam, czytam... słowa tam nie ma o witaminie D, a to właśnie o nią wszystko się rozbija w schorzeniach autoimmunologicznych. Że drożdże są zdrowe to ja wiem. Spytam inaczej - od 18 lat jesteś wegetarianką, a od ilu masz problemy ze zdrowiem? Wiesz, że zasoby witaminy D (i paru innych rzeczy) w organizmie wystarczają na kilka lat, nawet jeśli nie dostarcza się odpowiedniej ich ilości, ale potem nieubłaganie się kończą? Co prowadzi między innymi do schorzeń układowych?

Eh, od lat próbuję edukować wegetarian żeby sobie krzywdy dietą nie zrobili, a ciągle znajduję takie "kwiatki"

http://vegie.pl/topics80/1302.htm - tu jedna część, przeglądowo

http://vegie.pl/forum31.htm - tu nieco dokładniej o paru ważnych dla wegetarian rzeczach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jagula
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Lut 2007
Posty: 2287

PostWysłany: Nie Kwi 06, 2008 8:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiesz , popełniłeś kilka błędów na tym forum...szkoda na przykład,że nie przeczytałeś wątków charakteryzujących choroby trapiące forumowiczy. Po lekturze ze zrozumieniem nie zadawałbyś mi pytań jak długo mam problemy zdrowotne bo w tym kontekście nie ma to znaczenia.Nawet nie wiesz na co choruję a już jesteś przekonany ,że dieta ma na to wpływ?Skąd wiesz jak ja sie odżywiam???
_________________
Fenomen czeskich psów- kundle wyglądają jak rasowce a rasowce przypominają kundle Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Łukasz F.
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2007
Posty: 3438
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Nie Kwi 06, 2008 8:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jagula napisał:
Ja często nie chwalę się ,że jestem wegetarianką bądź wspominam o tym tylko dobrym znajomym z tego względu,że większość miała już styczność z nawiedzonymi oszołomami i automatycznie taka łatka jest mi przyklejana.

Osobiście nie mam nic przeciwko wegetarianom- ludzie jak wszyscy inni, a że zdarzają się takie "wyjątki" wśród nich to już inna sprawa...
Sam się najprawdopodobniej na taka dietę nie zdecyduję, ale jestem jak najbardziej tolerancyjny wobec takiego sposobu odżywiania- jeśli wegetarianizm Ci służy to nic tylko trzymać kciuki aby tak było dalej i cały czas...
_________________
Jestem spokojnym, skromnym i dobrym człowiekiem.
Po prostu nie każdy zasługuje na to, by mnie takiego oglądać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ludmila_07
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 3621

PostWysłany: Nie Kwi 06, 2008 10:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tomtom sam napisałeś się że sypnęło ci się wszystko, tu kolejny raz nie rozumiem twojej ideologii
miałam i mam różne okresy w swoim żywieniu, mój organizm sam decyduje i odrzuca na kilka miesięcy mięso , innym razem się go dopomina,
nigdy ślepo nie wierzyłam w różne diety, szczególnie takie związane z jakąś ideologią
szanuję wybory innych ludzi
dla mnie mogą pić miód z benzyną skoro tylko będą mieli na to ochotę
i nie będą zanieczyszczać środowiska Wink
podziwiam upodobania dietetyczne i kulinarne innych
sama nie jadam pizzy z colą bo mi po prostu nie smakuje, o wartościach odżywczych nie wspomnę Wink
Jagulko ja też lubię drożdże zajadam je paczkami , albo takie surowe ciasto drożdżowe
pewnie mój organizm się dopomina
_________________
W swojej walce z życiem stań po stronie życia - Franz Kafka

W naszym życiu jak na palecie artysty jest jeden jedyny kolor, który nadaje znaczenie życiu i sztuce - kolor miłości
Mark Chagall
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen
tomtom
Junior
Junior


Dołączył: 06 Kwi 2008
Posty: 23

PostWysłany: Nie Kwi 06, 2008 10:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jagula, nie rozumiemy się. Na wegetarianizmie są problemy z dostarczeniem witaminy D, co potwierdzi każdy dietetyk. Z kolei każdy kto ma pojęcie o immunologii powie Ci, że witamina D jest podstawą przy profilaktyce schorzeń autoimmunologicznych.

Tylko tyle i aż tyle.

ludmila_07, czego nie rozumiesz? Jestem wegetarianinem z powodów - nazwijmy to - etyczno moralnych. Jest to dieta zdrowsza od tradycyjnej, czego sam jestem przykładem (jeśli porównać mój obecny stan zdrowia do tego 20 lat temu), ale jest to też dieta przy której powinno się pamiętać o paru rzeczach. Co w tym do rozumienia? Jedząc mięso pamiętamy o raku jelita grubego, żołądka, nadmiarze kwasów omega 6, toksynach i cholesterolu. Nie jedząc - pamiętamy o innych rzeczach. Jak ktoś o nich nie pamięta, może spodziewać się niespodzianki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ludmila_07
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 3621

PostWysłany: Nie Kwi 06, 2008 10:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie chciałabym umrzeć zdrowa Wink
a te niespodzianki czyhają także na ciebie
_________________
W swojej walce z życiem stań po stronie życia - Franz Kafka

W naszym życiu jak na palecie artysty jest jeden jedyny kolor, który nadaje znaczenie życiu i sztuce - kolor miłości
Mark Chagall
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen
tomtom
Junior
Junior


Dołączył: 06 Kwi 2008
Posty: 23

PostWysłany: Pon Kwi 07, 2008 12:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powiedzmy, że wiem jak się zabezpieczyć przed 95% z nich Smile

ps. jak moja dziewczyna (weganka) sprawdziła poziom B12, lekarz za głowę się złapał. A wydawało jej się, że uzupełnia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
tomtom
Junior
Junior


Dołączył: 06 Kwi 2008
Posty: 23

PostWysłany: Pon Kwi 07, 2008 1:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pogrzebałem trochę w necie, parę ciekawostek:

- jest wyraźna dodatnia korelacja między spożyciem mięsa a prawdopodobieństwem zachorowania na toczeń, czytaj - jedzenie mięsa jest prawdopodobnie przyczyną tocznia, zwłaszcza mięsa tłustego i czerwonego

http://www.journalarchive.jst.go.jp/english/jnlabstract_en.php?cdjournal=tjem1920&cdvol=169&noissue=3&startpage=245

sugeruje się, że dieta wegetariańska jest wskazana jako forma wspomagająca terapię

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11070144?ordinalpos=1&itool=EntrezSystem2.PEntrez.Pubmed.Pubmed_ResultsPanel.Pubmed_RVDocSum

zaś co do wegetarianizmu i witaminy D, ogólnie 92% kobiet w naszej strefie klimatycznej ma silne niedobory witaminy D, w przypadku wegetarianek ta wartość jest z pewnością jeszcze niższa. Ogólnie trwają dyskusje czy zwiększyć suplementację witaminy D w żywności, możliwe że jej wartość będzie zwiększona 5krotnie.

Co ciekawsze, wykazano, iż osoby chore na toczeń mają znacznie niższy poziom witaminy D, co więcej - im niższy poziom, tym silniejsze objawy. Z drugiej strony, są przesłanki pozwalające sądzić, że witamina D potrafi zaostrzać epizody choroby.

Jednej rzeczy nie mogę znaleźć, statystyki zachorowań w Japonii na przełomie lat. Znalazłem dla raka, astmy, brakuje dla tocznia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ludmila_07
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 3621

PostWysłany: Pon Kwi 07, 2008 2:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i co z tego wynika?
że nie wiadomo czy witamina D pomaga czy szkodzi
_________________
W swojej walce z życiem stań po stronie życia - Franz Kafka

W naszym życiu jak na palecie artysty jest jeden jedyny kolor, który nadaje znaczenie życiu i sztuce - kolor miłości
Mark Chagall
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen
jagula
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Lut 2007
Posty: 2287

PostWysłany: Pon Kwi 07, 2008 3:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tomtom też znalazłam dane mówiące o związku niskiego poziomu wit.D a toczniem
Niedawno prowadzono badania, których efektem miało być znalezienie związku między witaminą D a schorzeniami, z którymi z reguły się jej nie wiąże. Badania ta wykazały, że niski poziom witaminy D może mieć związek z rakiem prostaty, a także fibromyalagią i tocznia. żródło
Jak sam napisałeś :"Co ciekawsze, wykazano, iż osoby chore na toczeń mają znacznie niższy poziom witaminy D, co więcej - im niższy poziom, tym silniejsze objawy. Z drugiej strony, są przesłanki pozwalające sądzić, że witamina D potrafi zaostrzać epizody choroby." Czy nadal będziesz się upierał,że jesteś w stanie leczyć tak ciężko chorych ludzi? dla mnie takie pomysły są albo przejawem ignorancji i zadufania albo po prostu szaleństwa..a co z osobami z np. niedoczynnością tarczycy? jak im masz zamiar suplementować wit. D?
_________________
Fenomen czeskich psów- kundle wyglądają jak rasowce a rasowce przypominają kundle Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
tomtom
Junior
Junior


Dołączył: 06 Kwi 2008
Posty: 23

PostWysłany: Pon Kwi 07, 2008 4:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jagula, ale o co chodzi?

Napisałaś dokładnie to samo co ja po czym zaczęłaś rzucać jakimś mięsem...

ludmila_07, z tego wynika dość jasno że:

1. niski poziom witaminy D sprzyja rozwojowi tocznia
2. jak już toczeń się rozwinie, uzupełnianie witaminy D może zaostrzyć chorobę

Teoretycznie wyniki te są sprzeczne, ale - takie właśnie są, potwierdzają to dziesiątki badań czy nawet doświadczenia chorych (przebywanie na słońcu potrafi wywołać epizod zaostrzenia objawów).

To, że witamina D gra pierwsze skrzypce w schorzeniach autoimmunologicznych i schorzeniach z immunosupresją (gruźlica, sarkoidoza, AIDS) wiadomo nie od dziś, badania wykazujące związek mają niekiedy po kilkadziesiąt lat. Jaka dokładnie jest jej rola, czy odpowiednia suplementacja mogłaby pomóc - o, to są dobre pytania. Ale jakoś nikt nie spieszy się ze znalezieniem na nie odpowiedzi.

Tak czy tak, wegetarianie ze schorzeniami autoimmunologicznymi bądź zagrożeni (schorzenia w rodzinie) powinni o witaminie D i o omega 3 pamiętać. Zresztą nie tylko oni, ludzie jedzący mięso mają tylko nieznacznie wyższy poziom, który i tak jest znacznie poniżej norm - vide badania przeglądowe populacji krajów umiarkowanej szerokości geograficznej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jagula
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Lut 2007
Posty: 2287

PostWysłany: Pon Kwi 07, 2008 5:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tylko chcę wiedzieć czy zdajesz sobie sprawę z tego co wymyśliłeś? O ile masz wiedzę na temat wegetarianizmu to ja cały czas mam przeświadczenie,że w chorobach z autoagresji ekspertem nie jesteś. Dlaczego nie próbujesz uleczyć kogoś z trądzikiem czy choćby nie zaczniesz działać na jakimś forum dla alergików czy borykających sie z łuszczycą??? A może już działasz- napisz ilu zgłosiło sie chętnych ?
Czy zdajesz sobie sprawę,że Twoje działania mogą być niebezpieczne dla zdrowia i życia?
I uwierz mi to nie było rzucanie mięsem- do tego jeszcze daleko aczkolwiek w kontekście tej dyskusji sformułowanie dość niefortunne...
_________________
Fenomen czeskich psów- kundle wyglądają jak rasowce a rasowce przypominają kundle Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
tomtom
Junior
Junior


Dołączył: 06 Kwi 2008
Posty: 23

PostWysłany: Pon Kwi 07, 2008 5:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dalej nie łapię o co chodzi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Pon Kwi 07, 2008 5:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

proste:
no bo nie wiesz za dużo o toczniu i tego co się z nim wiąże
a tym bardziej o reszcie chorób autoimmunologicznych
one są bardzo złożone
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Odżywianie, Diety, Przepisy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 4 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group