Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Szczepienia przedwakacyjne

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ania__32
Super senior
Super senior


Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 84
Skąd: Niemcy

PostWysłany: Czw Maj 15, 2008 1:58 pm    Temat postu: Szczepienia przedwakacyjne Odpowiedz z cytatem

Witam to jeszcze raz ja.Skoro nie odpowiadacie na moje dwa poprzednie posty to chce sie jeszcze raz zapytac czy my chorzy na choroby tkanki lacznej mozemy sie szczepic.Chodzi mi o szczepienie na hepatitis a i b, i czy wogole jest to potrzebne wylatujac na Majorke?Prosze o szybkie odpowiedzi bo nie wiem co mam robic.A tak nawiasem mowiac to zawiodlam sie troszezcke,kiedys dostalam bardzo madre i szybkie odpowiedzi, a teraz tylko ignoracja i nic, milczenie.Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
amalinger
Junior
Junior


Dołączył: 23 Kwi 2008
Posty: 22

PostWysłany: Czw Maj 15, 2008 2:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czesc, wiesz co, ja niestety w tym temacie nie jestem zbyt madra. ale moge ci napisac co mysle: wiec mysle. ze chyba lepiej z naszymi oranizmami sie nie szczepic, a druga sprawa to na co ty sie chcesz szczepic lecac na majorke?;D ja rozumiem gdybys leciala w tropiki... ale na majorke? to przeciez tak jakbys byla w polsce;)) a jesli boisz sie chorob, to wez se soba jakis mocny alkohol;)))) metoda sprawdzona w egipcie -dziala antybakteryjnie i odkazajaco;)))))) pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
maria.s
Kadet
Kadet


Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 40

PostWysłany: Czw Maj 15, 2008 3:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

(...)

Ostatnio zmieniony przez maria.s dnia Czw Wrz 01, 2011 11:39 pm, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jagula
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Lut 2007
Posty: 2287

PostWysłany: Czw Maj 15, 2008 4:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja jestem przeciwnikiem szczepienia. Jeśli chodzi o moje własne zdanie- ile Wam zostało do wyjazdu???
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Ania__32
Super senior
Super senior


Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 84
Skąd: Niemcy

PostWysłany: Czw Maj 15, 2008 4:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

maria.s napisał:


PS. To że nikt Ci nie odpowiada, świadczy o odpowiedzialności uzytkownikow forum, a nie o zlośliwości. Zadajesz pytania, na ktore powinien odpowiedziec lekarz prowadzący, zwłaszcza że w tych chorobach niewiele da sie uogolnić i każdy przypadek trzeba traktować indywidualnie.

Zgadzam sie z Toba,ze powinien na to odpowiedziec mi lekarz prowadzacy,ale mysle,ze ludzie zadaja tu tez rozne pytania na ktore dostaja odpowiedz.Opinie lekarza juz mam,ale chcialam sie upewnic na forum bo sa tu ludzie,ktorzy moze wiedza wiecej niz lekarz z wlasnego tez doswiadczenia.Mimo wszystko dzieki za odpowiedz,fajnie by bylo jakby ktos sie jeszcze wypowiedzial w tej sprawie.

jagula wyjezdzamy 6 lipca to i tak malo czasu zostalo zeby przyjac szczepienia.Z tego co wiem to musi byc pare szczepionek w jakis tam odstepach tak ze nie wiem czy akurat zdaze przed wyjazdem.A tak wogole to pomijajac ten wyjazd warto sie zaszczepic?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Maj 15, 2008 7:08 pm    Temat postu: Re: Szczepienia Odpowiedz z cytatem

Ania__32 napisał:
A tak nawiasem mowiac to zawiodlam sie troszezcke,kiedys dostalam bardzo madre i szybkie odpowiedzi, a teraz tylko ignoracja i nic, milczenie.Pozdrawiam


ignorancja? Shocked doprawdy nie wiem jak mam sie czuc po takim komentarzu Confused nie przyszło ci do głowy, że tu są sami chorzy ludzie, część właśnie leży na różnych oddziałach szpitalnych, część nie czuje się na tyle dobrze, żeby siedzieć przed kompem, reszta pewnie nie wie co powiedzieć, więc się nie odzywa...
to nie jest profesjonalny pradnik medyczny ze stale dyżurującymi specjalistami na każde żądanie Rolling Eyes każdy kożysta z tego miejsca jak potrafi i daje z siebie to co może, przykro mi, że ci to nie wystarcza.

co do szczepień - to pytanie nie powinno brzmieć "cz warto", bo wg mnie oczywiście warto jak najbardziej! kwestia jest czy akurat TY nie masz żadnych przeciwskazań, a tego nikt oprócz twojego lekarza ci nie powie.
zależy od twojego aktualnego stanu zdrowia i aktywności choroby, przyjmowaych leków oraz także od tego jakiego rodzaju to miałyby być szczepionki (atenuowane czyli z "żywymi wirusami" czy też inaktywowane) - to są wszystko szczegóły do uzgodnienia ze specjalistą i od tego powinna zależaeć twoja decyzja.

o doświadcniach ze szczepieniami mamy spory zbiór:
O szczepieniach na wzw
Szczepienia przeciw grypowe
Grypa, ptasia grypa, szczepienia
Infekcje i Immunizacja


Przejrzyj jeszcze poradnik dla turystów Szczepienia przed podróżą - tam masz wykaz państw z rozpisem jakie szczepienia są obowiązkowe przed wyjazdem, a jakie zalecane, z tego co się orientuję na Majorkę nie ma żadnych obowiązkowych, więc to wylącznie twoja sprawa Wink

Udanego wypoczynku!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Ania__32
Super senior
Super senior


Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 84
Skąd: Niemcy

PostWysłany: Pią Maj 16, 2008 3:36 pm    Temat postu: Re: Szczepienia Odpowiedz z cytatem

[quote="nenya"]

ignorancja? Shocked doprawdy nie wiem jak mam sie czuc po takim komentarzu Confused nie przyszło ci do głowy, że tu są sami chorzy ludzie, część właśnie leży na różnych oddziałach szpitalnych, część nie czuje się na tyle dobrze, żeby siedzieć przed kompem, reszta pewnie nie wie co powiedzieć, więc się nie odzywa...

Przepraszam Embarassed nie pomyslalam o tym.Za szybko zareagowalam zloscia,ale wybaczcie mi ostatnio czesto tak wybucham,mysle ze mam depresje.Dziekuje za odpowiedzi.
Co do szczepien to smialo moge sie zaszczepic,tak twierdzi moj lekarz(tylko ja juz nie wierze za bardzo lekarzom)On twierdzi ze wszyscy jego pacjenci szczepia sie.Mam jeszcze jedno pytanie.Otoz czy w Polsce placi sie za szczepienia na wzw A i wzw B?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Maj 16, 2008 4:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z tego co wiem, to się płaci, bo refundowane są tylko szczepienia obowiązkowe, wynikające z kalendarza szczepień dzieci (w tym jest wzw typu B), a szczepienia na wzw dla dorosłych nie są obowiązkowe, ceny zaleznie od typu szczepionki - od kilkadziesieciu do ponad stu złotych przy szczepionkach skojarzonych...

Szczepienia nie finansowane z budżetu państwa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Ania__32
Super senior
Super senior


Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 84
Skąd: Niemcy

PostWysłany: Pią Maj 16, 2008 5:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziekuje nenya za odpowiedz.Przypomnialo mi sie jeszcze jedno pytanie.Z tego co wiem to na tetanus czyli tezec szczepi sie co 10 lat.Ja szczepilam sie w 2002 to nastepne szczepienie wypada dopiero na 2012,a dzisiaj lekarz powiedzial,ze ja juz moge sie szczepic przeciwko tezcowi.Ze przy naszych chorobach autoimmunologicznych nie mozemy czekac 10 lat,czy Wiecie moze cos na ten temat?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Pią Maj 16, 2008 5:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy to szczepienie też miałoby być związane z wyjazdem, czy ot tak profilaktycznie?
Jest taki artykuł, nie kojarzę żeby się gdzieś u nas pojawił:
Czy powinniśmy szczepić chorych na toczeń rumieniowaty układowy?
Parę słów dot. szczepienia p. tężcowi w kontekście przeprowadzonych badań jest i wydaje się być bezpieczne. Lekarz z pewnością wie co mówi. Smile
I jeszcze cytat:

Cytat:
Osobom dorosłym zaleca się podawanie dawek przypominających Td co 10 lat. Również w razie zranienia można stosować szczepionkę skojarzoną przeciwko błonicy i tężcowi, zamiast samej anatoksyny tężcowej. Jest to uzasadnione spadkiem stężenia przeciwciał przeciwko toksynie błoniczej wraz z upływem czasu, co może prowadzić do utraty zabezpieczenia przed zachorowaniem. Nie obserwuje się natomiast większej liczby odczynów niepożądanych po szczepionce skojarzonej Td w porównaniu z monowalentną T.

Aktualne zasady zapobiegania tężcowi
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
amalinger
Junior
Junior


Dołączył: 23 Kwi 2008
Posty: 22

PostWysłany: Sob Maj 17, 2008 8:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy wylatujac na mojorke potrzebne sa szczepienia? nawet nie wiedzialam o tym, myslalam ze mozna tam leciec bez szczepien, no przynajmneij ja sie nigdy nie szczepialm... zreszta tak jak jagula jestem przeciwnikiem szczepien, a jesli boisz sie zarazic czyms na majorce to mysle ze najlepeij unikac surowych potraw - owocow, warzyw. ale z drugiej strony nie wiem jaki masz organizm, wiec powinnas posluchac swojego lekarza i sama siebie, bo mysle ze kazdy odpowiada na forum pod katem swojego organizmu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ania__32
Super senior
Super senior


Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 84
Skąd: Niemcy

PostWysłany: Sob Maj 17, 2008 3:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robert to szczepienie przeciwko tezcowi ma byc profilakzycznie,nie ma nic wspolnego z wyjazdem.Chodzi mi o to czy my chorzy na choroby tkanki lacznej musimy byc wczesniej szczepieni,bo u mnie minelo 6 lat i lekarz powiedzial ze powinnam juz dawno powtorzyc szczepienie,a z tego co wiem wystarczy raz na 10 lat.Czy Wy wogole forumowicze sie szczepicie?I jak to u Was wyglada?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Sob Maj 17, 2008 3:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OK, bo już się pogubiłem. Ja nawet nie pamiętam kiedy ostatnio szczepiłem się p. tężcowi. Zresztą i tak nie są to szczepienia obowiązkowe, a tylko zalecane. Można wyczytać, iż jeśli od podania ostatniej dawki przypominającej szczepienia przeciwko tężcowi minęło nie więcej niż 5 lat, to zarówno przy wysokim, jak i niskim ryzyku zakażenia rany laseczką tężca, nie trzeba będzie podawać dodatkowej szczepionki.
W zasadzie wszystkie informacje masz już w wyżej podanych wątkach (dot. immunizacji).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ziarenko
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Wrz 2005
Posty: 2042

PostWysłany: Pon Maj 21, 2012 10:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś z Was szczepił się przeciwko żółtej febrze?

Szczepionka przeciwko żółtej febrze to szczepionka żywa atenuowana, a zatem nie powinna być ona stosowana u osób leczonych immunosupresyjnie.

Z drugiej jednak strony wyjazd do kraju, w którym występuje duże zagrożenie zachorowania na żółtą febrę jest jeszcze większym ryzykiem. Ponadto, do niektórych krajów nie można wjechać bez "żółtej książeczki".
_________________

rozjaśnia się we mnie
wyjaśnia jaśniej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group