Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Choroby płuc i ich diagnostyka
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mare40
Junior
Junior


Dołączył: 03 Cze 2008
Posty: 7

PostWysłany: Sro Cze 04, 2008 6:30 am    Temat postu: Choroby płuc i ich diagnostyka Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy ktoś mi tutaj pomoże i czy w dobrym miejscu załozylem post ale mam kilka pytań.
Po pierwsze chciałem przybliżyc moją historie choroby. Od wieku dzieciecego leczono mnie w kierunku mukowiscydozy. W roku 94 wykluczono tą chorobę. Głownymi dolegliwościami jkaie mam to duszność wysiłkowa i sporadyczny kaszel. Spirometria wykazuje stan wydajnosci pluc w granicach czlowieka 70 letniego. (mam 40) Obecnie wykonalem tomografie hrct. Diagnoza jest jednoznaczna. Włoknienie płuc z tkanka w kształcie plastrów miodu w dolnych partiach.rostrzenie oskrzeli do tego dochodzą trzeszczenia w dolnych partiach płuc. Nie wiem jaka może być przyczyna tej choroby. Jestem alergikiem i tutaj szukam podłoża tej choroby.
Ja mam pytanie do osób który być może maja podobny problem. Czy jest jakaś możliwosć regeneracji płuc? Czy cała terapia skupia sie na podawaniu wziewnych sterydów bądz tabletek? Jak najlepiej powstrzymac progresje tej choroby? Boje się że za pare lat bede miał problem z wejściem po schodach. Czy jazda na rowerze i ćwiczenia hantlami nie szkodzą? pozdrawiam

***
wątek wydzielony i przeniesiony z wątku
Układ oddechowy w chorobach tkanki łącznej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Cze 04, 2008 6:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a jak trafiłes na nasze forum? podejrzewasz chorobę tkanki łącznej, czy inną chorobę autoimmunologiczną?
bo jak rozumiem, jestes tak naprawdę bez diagnozy? nie wykonywano u ciebie żadnych badań immunologicznych, bądź np. w kierunku sarkoidozy?
nie da się zgadnąć czy takie zmiany w płucach mogą być spowodowane tylko alergią czy astmą, tym bardziej trudno przewidywać dalszy rozwój choroby, skoro tak naprawdę nie wiadomo co TO jest Confused

sugerowałabym znalezienie dobrego fachowca i naciskanie go na specjalistyczną diagnostykę, trzeba mieć konkretne rozpoznanie, żeby móc się skutecznie leczyć. tak mi się wydaje, może są inne metody niż sterydy? może sterydy to w ogóle jest niepotrzebny strzał na oślep w twoim przypadku...


Ostatnio zmieniony przez nenya dnia Czw Cze 05, 2008 7:13 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sro Cze 04, 2008 6:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

takimi chorobami zajmuja sie pulmunolodzy oni tez potrafią leczyc tego typu schorzenia, wykonuje sie nie tylko RTg tomografię czy badnie czynnosciowe płuc typu spirometria ale tez z tego co sie orientuje robi się takze wiele badan immunologicznych oraz pobiera sie wycinek zmienionego chorobowo kawałka płuca - moj mąz miał sarkoidozę i nigdy nie był alargikiem a wiec nikoniecznie to dobra droga poszukiwania
On najpierw byl leczony na odziale pulmunologii CSK w Katowicach , ponzeij terakochirurgii a obecnie jest na stałe po kontrola pulmunologa , i jest ok
najpierw trzeba wiedziec co to konkretnie jest poszukaj specjalisty ktory zna się nie tylko z nazwy na chorbach płuc - powodzenia
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mare40
Junior
Junior


Dołączył: 03 Cze 2008
Posty: 7

PostWysłany: Sro Cze 04, 2008 6:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziekuje za odpowiedz. No ja jestem tez z woj slaskiego od jakiegos czasu. Jestem pod opieka pulmonologa z poradni wiec na razie jestem o tomografii i spirometrii. Jesli chodzi o inne badania typu immunologicznego to nie wiem co macie na mysli i jakie to mialy by byc? Mialem kilka testow alergicznych kiedys. Wyszlo ze jestem alergikiem pokarmowym. Niby kilka alergenow mnie uczula. Najwiecej kakao, cytrusy itp.
Nie wiem co to jest ta sarkoidoza! Mozecie cos o tym napisac? Poza tym w dziecinstwie spedzilem 3 lata w rabce. Tam jestem pod kontrola. Uwazam ze sa tam bardzo dobrzy specjalisci ale tez nie wiem na ile zechca teraz zajac sie moim przypadkiem.
Jesli chodzi o badanie wycinka pluca to nigdy sie na to nie zgodze. To jest ostatecznosc i badanie takie czesto konczy sie zgonem. Ostatnio mi wpadla rozprawa habilitacyjna na temat SWP. Tak naprawde sterydy nie lecza i tu powstaje problem jaka przygjac strategie leczenia.

Powiedzcie cos blizej na temat tych badan immunologicznych. Rozumiem ze to odposrnosciowe itd. ze caly organizm podatny jest na infekcje zle funkcjonuje. Jest siedliskiem bakterii. Mam problemy ze skora..pakuja mi sie jakies stany zapalne atopowe skory..poza tym ciagla wydzielina i odpluwanie z ktora walcze juz od lat bezskutecznie. Nie wiadomo skad sie bierze. Zatoki sa czyste. Nie mam juz koncepcji na dalsze leczenie. A co lekarzy fachowcow..no coz trudna sprawa.

No i poczytałem o tej sarkaidozie. Hm..sporo rzeczy sie zgadza ale sporo jest zupełnie innych. Zgadza się to że od paru lat mam problem ze słońcem. Dostaje uczulenia na rekach do łokcia czerwone swedzace plamy od pierwszego slonca..ale to moze byc zupelnie inny przypadek jakas nabyta alergia bo nie mialem tego w wieku 20 lat.
Witamina D..trudno powiedziec..poza tym nie ma naciekow ani guzkow ani jakichs tam torbieli..z pewnoscia oslabienie ukladu immunologicznego ma miejsce wiec jest to jakas postac chorobowa.


Ostatnio zmieniony przez mare40 dnia Sro Cze 04, 2008 7:23 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mare40
Junior
Junior


Dołączył: 03 Cze 2008
Posty: 7

PostWysłany: Sro Cze 04, 2008 7:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nenya napisał:
a jak trafiłas na nasze forum?

trafiłem tutaj bo szukałem w internecie czegos na temat włoknienia płuc bo tak mi napisali w badaniu hrct i znalazlem ten temat ktory mi wiele wyjasnil..znalazlem tez rozprawe na temat samoistnego wloknienia pluc...

podejrzewasz chorobę tkanki łącznej, czy inną charobę autoimmunologiczną?

trudno mi jest powiedziec..nie wiem co znaczy choroba tkanki lacznej..nie mam problemow z miesniami stawami itd..podejrzewam ze to kwestia immunologiczna..ewentualnie jakas genetyczna

bo jak rozumiem, jestes tak naprawdę bez diagnozy?
nie ma konkretnej diagnozy..pol zycia leczono mnie w kieruynku mukowiscydozy nie potwierdzonej ale tez nie wiadomo czy jakas pochodna tej choroby
na dzien dzisiejszy jestem po spirometrii i tomografii a jaka przyczyna nie wiem..teraz nalezalo by zrobic jakies kolejne badania ale nie znam sie na tym jakie

nie wykonywano u ciebie żadnych badań immunologicznych, bądź np. w kierunku sarkoidozy?

nie wykonywano zadnych

nie da się zgadnąć czy takie zmiany w płucach mogą być spowodowane tylko alergią czy astmą, tym bardziej trudno przewidywać dalszy rozwój choroby, skoro tak naprawdę nie wiadomo co TO jest Confused

astmy nie mam a kwestia alergii jest nie rozstrzygnieta..napewno jestem alergikiem bo tak wykazaly testy

sugerowałabym znalezienie dobrego fachowca i naciskanie go na specjalistyczną diagnostykę, trzeba mieć konkretne rozpoznanie, żeby móc się skutecznie leczyć. tak mi się wydaje, może są inne metody niż sterydy? może sterydy to w ogóle jest niepotrzebny strzał na oślep w twoim przypadku...

i tu bardzo trafnie napisalas za co ci dziekuje..owszem jestem umowiony w rabce ale nie wiem na ile uda mi sie wykonac inne badania specjalistyczne aby odpowiednio leczyc ta chorobe..nie mialem do tej pory jakichs wiekszych problemow z plucami ale owszem wydolosc wysilkowa zmalala a do tego doszly trzeszczenia w plucach wiec zaczalem sie powaznie martwic
napewno sterydy pomagaja mi w oddychaniu natomiast nie wiem na ile moga byc skuteczne w leczeniu bo moze faktycznie leczenie tylko i wylacznie sterydami moze sie okazac niecelne a w dodatku bede mial skutki uboczne
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Sro Cze 04, 2008 7:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Takie badania powinien zlecić lekarz na podstawie obserwacji pacjenta, zgłaszanych dolegliwości i objawów. Tego jest cała masa, a nawet nie bardzo wiadomo w jakim kierunku.
O sarkoidozie: http://toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=1932

Skoro nie ten lekarz, to może inny? Próbuj, albo naciskaj na lekarza. Tu ciężko nawet naprowadzić na cokolwiek...

Nie wiem skąd te informacje o zgonie... Confused ---> mediastinoskopia

Cytat:
Jak rozpoznaje się zwłóknienie płuc?
Zwłóknienie płuc rozpoznaje się na podstawie badań obrazowych - tomografii komputerowej wysokiej rozdzielczości - oraz na postawie badań czynności płuc - spirometrii, pletyzmografii i badania dyfuzji. Ostateczne rozpoznanie ustala się na podstawie badania histologicznego wycinka płuca pobranego podczas bronchofiberoskopii, wideotorakoskopii lub innych zabiegów diagnostycznych.

źródło

Powodzenia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mare40
Junior
Junior


Dołączył: 03 Cze 2008
Posty: 7

PostWysłany: Sro Cze 04, 2008 7:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robert napisał:
Takie badania powinien zlecić lekarz na podstawie obserwacji pacjenta, zgłaszanych dolegliwości i objawów. Tego jest cała masa, a nawet nie bardzo wiadomo w jakim kierunku.
O sarkoidozie: http://toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=1932

Skoro nie ten lekarz, to może inny? Próbuj, albo naciskaj na lekarza. Tu ciężko nawet naprowadzić na cokolwiek...

Nie wiem skąd te informacje o zgonie... Confused ---> mediastinoskopia

Cytat:
Jak rozpoznaje się zwłóknienie płuc?
Zwłóknienie płuc rozpoznaje się na podstawie badań obrazowych - tomografii komputerowej wysokiej rozdzielczości - oraz na postawie badań czynności płuc - spirometrii, pletyzmografii i badania dyfuzji. Ostateczne rozpoznanie ustala się na podstawie badania histologicznego wycinka płuca pobranego podczas bronchofiberoskopii, wideotorakoskopii lub innych zabiegów diagnostycznych.

źródło

Powodzenia




Biopsja płuca i badanie histologiczne jest według zaleceń Międzynarodowej Grupy Ekspertów „złotym
standardem” rozpoznania UIP, jednak musi to być biopsja chirurgiczna (otwarta, torakoskopia lub wideotorakoskopia). Są to zabiegi inwazyjne, stwarzające
ryzyko powikłań w tym zgonu141. W praktyce u większości chorych rozpoznanie jest ustalane na podstawie obrazu klinicznego, w zestawieniu z wynikami
badań czynnościowych płuc i badań radiologicznych,
zwłaszcza HRCT74.


Ponadto to co mi się potwierdza:

Etiologia choroby pozostaje niewyjaśniona, natomiast dobrze opisane są charakterystyczne dla SWP objawy kliniczne, zmiany radiologiczne i zaburzenia w badaniach czynnościowych płuc 15;36;58;91;122;134. Początek choroby przypada zwykle między 50 a 70 rokiem życia, a 2/3 chorych ma powyżej 60 lat. SWP/UIP rozwija się podstępnie. Powoli i stopniowo nasila się duszność wysiłkowa i kaszel. Wywiad chorobowy jest zwykle dłuższy niż 6 miesięcy, a większość chorych trafia do lekarza specjalisty po roku do 2 lat od początku objawów. W badaniu przedmiotowym bardzo typowymi objawami
są, stwierdzane przy osłuchiwaniu, trzeszczenia
u podstawy płuc. U około 50 % chorych występują palce pałeczkowate. Charakterystyczne dla SWP/UIP są objawy jedynie ze strony układu oddechowego bez objawów pozapłucnych. Rzadko też występuje gorączka. Wyniki badań czynnościowych
płuc wykazują zaburzenia typu restrykcyjnego ze zmniejszeniem objętości płucnych, spadkiem podatności płuc i obniżeniem zdolności dyfuzyjnej dla tlenku węgla.

Jest to fragment rozprawy habilitacyjnej, którą zdobyłem w internecie.



Zadnych takich !!! Mediastinoskopia !!! za duzo przeciwwskazan. Jedynie co kiedys mialem bardzo czesto to bronchoskopie.

No coz..dziekuje za porady..trzeba sie jakos ratowac. Przynajmniej mi sie troche rozjasnilo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Sro Cze 04, 2008 7:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyja to jest praca? Warto podać chociaż autora bądź link do źródła.

Generalnie większość zabiegów inwazyjnych stwarza ryzyko powikłań, szczególnie u osób starszych, dodatkowo męczonych przez jakieś objawy chorobowe. Obawy rozumiem, ale starajmy się zachować jakiś spokój. Być może nie będzie to konieczne (czego życzę).
Jak mówię, trudno jest - przynajmniej mi - w tym przypadku znaleźć jakiś punkt zaczepienia mimo iż parę konkretnych informacji podałeś. I to wszystko prawdopodobnie jakoś na siebie się nakłada. Nawet w powyższych artykułach widać, że sprawa nie jest prosta i jednoznaczna. Pozostaje zatem i tak zapewne nie małe zaangażowanie z Twojej strony w celu poszukania specjalisty, który powiąże elementy tej układanki. A te nie muszą pojawiać się nagle. Zwykle stopniowo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mare40
Junior
Junior


Dołączył: 03 Cze 2008
Posty: 7

PostWysłany: Sro Cze 04, 2008 8:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Praca ze strony Polskiego Towarzystwa Ftizjopulmonologicznego
http://www.towarzystwo.witaj.pl/dokumenty/suplement_5_ebook.pdf
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Czw Cze 05, 2008 12:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak widze jedną osob w radzie redakcyjnej w tej pracy jest prof. Pierzchała, moze sprobuj sie tam dostac,( wcale nie jest to takie trudne) wystarczy skierowanie od rodzinnego do pulmunologa i zarejestrowanie się do prof. w przychodni przyklinicznej w Katowicach - Ligocie kolejki nie sa bardzo długie
jeszcze jedno nie patrzmy na ryzyko powikłan podczas diagnostyki bo myslac w ten sposob wiekszosci badan by się nie robiło , kazde niesie ze soba jakies powkłania czesto i te najgorsze( zwykła gastrosokopia a moze dojsc do przebica przełyku i zgonu ) tak moza sobie wymieniac ale jesli masz wybor i chcesz jednak zyc w miarę komfortowo to decyzja nalezy do ciebie w klinice wykonuje sie tez bronhoskopie i inne badania dagnostyczne

moj mąz miał otwierana klatke wycinano mu guz z srodpiersia i to był drogny zabieg , twający kilkanascie minut - 3 szwy - takie badnia wykonuje sie rutynowo na odziałach terakochirurgii np w Zabrzu nie taki diabeł straszny mysl ile mozesz zyskac nie odwrotnie, bo myslenie co by było gyby do niczego nie prowadzi a juz na pewno nie zatrzymania choroby jesli nie wiadomo co to jest
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mare40
Junior
Junior


Dołączył: 03 Cze 2008
Posty: 7

PostWysłany: Czw Cze 05, 2008 1:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monika B napisał:
jak widze jedną osob w radzie redakcyjnej w tej pracy jest prof. Pierzchała, moze sprobuj sie tam dostac,( wcale nie jest to takie trudne) wystarczy skierowanie od rodzinnego do pulmunologa i zarejestrowanie się do prof. w przychodni przyklinicznej w Katowicach - Ligocie kolejki nie sa bardzo długie
jeszcze jedno nie patrzmy na ryzyko powikłan podczas diagnostyki bo myslac w ten sposob wiekszosci badan by się nie robiło , kazde niesie ze soba jakies powkłania czesto i te najgorsze( zwykła gastrosokopia a moze dojsc do przebica przełyku i zgonu ) tak moza sobie wymieniac ale jesli masz wybor i chcesz jednak zyc w miarę komfortowo to decyzja nalezy do ciebie w klinice wykonuje sie tez bronhoskopie i inne badania dagnostyczne

moj mąz miał otwierana klatke wycinano mu guz z srodpiersia i to był drogny zabieg , twający kilkanascie minut - 3 szwy - takie badnia wykonuje sie rutynowo na odziałach terakochirurgii np w Zabrzu nie taki diabeł straszny mysl ile mozesz zyskac nie odwrotnie, bo myslenie co by było gyby do niczego nie prowadzi a juz na pewno nie zatrzymania choroby jesli nie wiadomo co to jest


Dzieki za kometarz, ale wiesz ja juz zeby zjadlem na badaniach lekarzach itd a tyle badan ile ja przeszedlem w zyciu to nawet sobie nie mozesz wyobrazic. To nie chodzi o strach przed badaniem..ale o to ze znajac swoj organizm wiesz ze dane badanie moze ci zaszkodzic a lekarz tego nie wie. Lekarz nie wie o tym ze masz waski przelyk ze sa problemy z wprowadzaniem np. wziernikow itd..lekarz nie wie jak reaguje organizm na podanie narkozy..a jesli sie ma np. arytmie to juz w ogole wykonywanie badan pozostaje pod znakiem zapytania. Latwo sie mowi wzieli zajrzeli wycieli itd..oczywiscie jesli stan byl taki ze nalezalo sie podac operacji i nie bylo innych przeciwwskazan to tak. W innych przypadkach trzeba stosowac badania mniej inwazyjne. Na stronie z ktorej zaczerpnalem informacje jest rowniez sporo specjalistow z Rabki. Sa to bardzo dobrzy specjalisci bioracy udzial w miedzynarodowych sympozjach i rownie dobrze znajacy sie na praktycznym leczeniu pewnych chorob. Dziki nim nadal funkcjonuje a spedzilem tam 3 lata. Jednak mam duzo mniejsze zaufanie do Katowic. Niestey mialem przykre doswiadczenia bo tak naprawde przy tkaiej ilosci pacjentow zaczyna sie pobiezna ocena ich stanu zdrowia. Niestety ale ten region tak ma i nie mam o nim dobrego zdania. Oceniam tylko zakres laryngologiczny bo w tym kierunku sie leczylem. Trzeba miec konskie zdrowie zeby sie leczyc na slasku. Przede wszystkim liczy sie podejscie do pacjenta a tutaj wiekszosc to olewa. profesotr z ochojca wykonczylby mnie laryngologicznie dajac co rusz inne leki a na kolejnej wizycie znow nie wiedzial na co leczyl. Koszmar. Pulmonolog z poradni przychodzi na godzine i jka najszybciej ludzi zalatwia bo ma juz 5 innych fuch. dziekuej za takie elczenie. Jednak wole zaufac sprawdzonemu gronu lekarzy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Czw Cze 05, 2008 5:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no co co człowiek to inne zdanie na temat lekrzy , ja akurat nie polecam tych z Rabki , niestety a prof. ktorego polecałam znam i bardzo go cenię , jest tez fantastycznym człowiekiem o bardzo dobrym podejsciu do pacjenta , takich ludzi juz teraz jest coraz mniej , no ale zrobisz jak zechcesz to juz twoja decyzja
nie zgadzam się tez z tym ze lecznie na sląsku jest trudne zapewniam cię ze jest na slasku wielu bardzo wielu sprawdzonych fantastycznych lekarzy ktorych obchodzi pacjent i i jego dolegliwosci ja takich znalazłam to tylko dzięki nim zyje ale to juz inna sprawa -

, to sa Doniesienia Medyczne z załozenia dział omawiajacy nowe terapie nowinki ze swiata medycyny czy nowe terapie w leczniu takie rozmowy w tym dziale raczej nie powinny miec miejsca do dalszych dyskusji zapraszam do Kawiarenki oraz do Porad i doswiadczen , jesli chcesz się czegos wiecej dowiedziec zapraszam [u]
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mare40
Junior
Junior


Dołączył: 03 Cze 2008
Posty: 7

PostWysłany: Czw Cze 05, 2008 6:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monika B napisał:
no co co człowiek to inne zdanie na temat lekrzy , ja akurat nie polecam tych z Rabki , niestety a prof. ktorego polecałam znam i bardzo go cenię , jest tez fantastycznym człowiekiem o bardzo dobrym podejsciu do pacjenta , takich ludzi juz teraz jest coraz mniej , no ale zrobisz jak zechcesz to juz twoja decyzja
nie zgadzam się tez z tym ze lecznie na sląsku jest trudne zapewniam cię ze jest na slasku wielu bardzo wielu sprawdzonych fantastycznych lekarzy ktorych obchodzi pacjent i i jego dolegliwosci ja takich znalazłam to tylko dzięki nim zyje ale to juz inna sprawa -

, to sa Doniesienia Medyczne z załozenia dział omawiajacy nowe terapie nowinki ze swiata medycyny czy nowe terapie w leczniu takie rozmowy w tym dziale raczej nie powinny miec miejsca do dalszych dyskusji zapraszam do Kawiarenki oraz do Porad i doswiadczen , jesli chcesz się czegos wiecej dowiedziec zapraszam [u]



A bylo tak milo..ale sie skonczylo bo tak to jest jak ktos widzi tylko swoj czubek nosa to od razu innych neguje i to widac od pierwszego twojego postu..inni, ktorzy mi odpisali jakos podchodza do tego sympatycznie i chwala im za to ty jestes jak widze osoba konfliktowa i zapatrzona w siebie i tyle mam w tym temacie. Teraz prosze admina o usuniecie moich postow i konta, bo nie mam nic do napisania. zegnam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Czw Cze 05, 2008 6:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bez przesady i zbędnych emocji. Nie zauważam negowania, a raczej czysto subiektywne podejście do pewnych spraw. Z punktu widzenia danej osoby będzie ono zapewne obiektywne.

Bez względu na wszystko proponuję całość rozmowy dot. problemu kolegi mare40 wyciąć i przenieść do Porad i Doświadczeń z ewentualnym dodaniem linka do wątku bieżącego. I niczego nie usuwać. Chyba, że będzie stanowcze żądanie.... Confused Szkoda by było.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Czw Cze 05, 2008 6:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

soory nie miałam na celu nikog obrazac tylko ten dział nie słuzy do takich rozmow, zacznij temat w Poradach i doswiadczeniach a odpowiem na miare moich mozliwosci na wszystkie pytania ,
jeszcze jedno masz prawo do indywidualnej oceny odpisuje Ci nie pierwszy raz i nie obraziłam cię tylko wskazałam na niestosownosc tego miejsca jesli tego nie wiesz zapraszam do Nietykiedy tutaj http://www.toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=832 mysle ze raczej nie czytałeś

chciałam pomoc , i wydaje mi się ze zrobiłam to dobrze sorry jesli moje poglądy niekoniecznie zgadzają się z twoim tokiem myslenia ale to moja odpowiedz i moje doswiadczenia w tym temacie, jak widze dosyc rozne ale nie znaczy to ze obrazliwe czy głupie to by było na tyle

nie znasz mnie nic o mnie nie wiesz i nie masz zadnego prawa aby mnie oceniac ja tego nie zrobiłam i prosze o to samo
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group