Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Choroby płuc i ich diagnostyka
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Cze 05, 2008 8:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mare40, nie wiem czy ci to w czyms pomoże na tym etapie, ale znalazłam przypadkiem ciekawą książkę:

Fizjoterapia oddechowa
to tak a propos twojego pierwszego pytania o możliwosć regeneracji płuc i wysiłek fizyczny, z pobieznej lektury wynika, że ćwiczenia oddechowe, zabiegi fizykalne, masaż leczniczy oraz inne zabiegi stosowane w zaburzeniach czynności układu oddechowego maja sens nawet przy powaznych schorzeniach, więc myślę że są spore szanse na poprawę twojego aktualnego stanu.
a różne formy rehabilitacji oddechowej i ćwiczeń oddechowych są wręcz wskazane, trudno teraz pisać o konkretach, skoro jeszcze nie wiadomo na co tak naprawdę jesteś chory, ale myslę że dobrze wiedzieć że istnieją takie możliwości, rehabilitacji stacjonarnej czy specjalnych turnusów rehabilitacji pulmonologicznej:
Rehabilitacja oddechowa
Zasady leczenia i rehabilitacji chorób układu oddechowego

jeszcze kilka przykładowych stron z opisem ćwiczeń oddechowych
Pierwsze ćwiczenia oddechowe
Ćwiczenia oddechowe przy Stwardnieniu Zanikowym Bocznym

nie namawiam do samodzielnego wdażania tych ćwiczeń tak od razu w życie, sygnalizuję tylko że są takie opcje, które mogą się okazać w przyszłości pomocne.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ina125
Junior
Junior


Dołączył: 15 Cze 2008
Posty: 7
Skąd: kiedyś Warszawa, obecnie Siedlce

PostWysłany: Nie Cze 15, 2008 10:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam. Nie wiem wprawdzie jacy lekarze na Śląsku sa najlepsi w leczeniu róznego rodzaju chorób płuc, ale za to naprawde polecam szpital w warszawie na ulicy Płockiej. Zdaje sobie sprawe, ze występuje tu kwestja dojazdu, ale wiele ludzi z całej Polski, z róznych województw szuka tam ratunku. Pracuje tam pewna przemiła pani docent Wiatr, która specjalizuje sie nie tylko w chorobach płuc, ale takze w róznego rodzaju dziwactwach, takze w chorobach tkanki łącznej. Nie ma tam problemu z przeprowadzeniem nawet dosc skomplikowanych badań - robione jest to własciwie od ręki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
barbara444
Senior
Senior


Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 79
Skąd: lublin

PostWysłany: Sob Sie 16, 2008 6:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej witam serdecznie ,znalazłam tutaj watek z sarkoidozą /podejrzenie /,chciałam zapytac Mare40 ,jak sobie radzisz ,
Ja mam równiesz 40 lat .mam stwierdzoną sarkoidoze i kłopoty z odechem ,tez robiono mi tomografie w wersi HR ,,i wyszły mi pułapki powietrzne ,,,i tak sobie zyje jakos,zaraz wejde na linki ,,nenya ,, i poczytam o oddechu .
Chciałam tylko cie pozdrowic i zapytac o zdrowie ,milego dnia zycze wszystkim Basia Wink
_________________
Uśmiech !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
barbara
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 117

PostWysłany: Wto Wrz 09, 2008 5:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam. Moja lekarka przy mojej twardzinie układowej wskazała zrobienie tomografii komputerowej i oto co jest napisane na wynikach:

"W plucu prawym pojedyncze bardzo drobne guzki, dyskretne pojedyncze bardzo drobne torbielki powietrzne. Zmiany te sa barzo dyskretnie wyrażone, na tym etapie niespecyficzne. Pozostały miaższ plucny bez zmian"

Wogole co moga oznaczac te wyniki. mam sie tym niepokoic ? Co to znaczy torbielki powietrzne?. Czy ktos z twardzina moglby sie tu wypowiedziec? Troche się martwie. Robercie licze na Ciebie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
barbara
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 117

PostWysłany: Sro Wrz 10, 2008 1:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może jeszcze sie ktos wypowie w tej sprawie? Ma ktos z was zwloknienia w plucach?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pią Wrz 12, 2008 5:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

barbara ja mam , ale jest to wina tocznia i tez jak na razie nie sa one zbyt duze no trochę wieksze niz twoj obraz ale jak na razie kazano mi się nie przejmowac a wiec nie mysle nawet o tym niczego to nie zmieni jesli trzeba bedzie jakiejs radykalnej metody leczenia to dowiem sie od lekarzy , za duzo tych wszystkich zmian nie ma sie co wszystkim przejmowac skoro nie daje to zadnych negatywnych odczuc
spokojnie
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Iwonkahaha
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sie 2009
Posty: 1162
Skąd: Białystok :)

PostWysłany: Sob Paź 03, 2009 4:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pomóżcie mi rozszyfrować tomografię komp. płuc.

W szczytach płuc drobne zagęszczenia linijne-zmiany bliznowate.Oskrzela płatów dolnych o nieco pogrubionych ścianach,akcentowane,nieco poszerzone bardziej w płucu prawym.W partiach przykręgosłupowych płuc na wysokości pól środkowo-dolnych widoczne niewielkie zagęszczenia miąższu płucnego-zmiany zastoinowo-niedodmowe.

Mam Twardzinę układową w obserwacji.Szukałam w goglach i na forum i nic nie rozumiem z tego opisu.Czuję,że wynik nie jest zły ,bo nie ma plastra miodu ani mlecznej syby ale co to u diaska za opis?
_________________
Kogo Pan Bóg kocha,temu krzyżyk daje,kto w nieszczęściu wytrzyma,ten szczęśliwym zostaje

Ogólnopolskie Forum Twardziny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Czw Paź 08, 2009 4:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Iwona,myślę,że zmiany bliznowate sa stanem pozapalnym,one moga z czasem przybrać charakter włóknienia.Zagęszczenia w miąższu płucnym wstp.w wielu przypadkach,szczególnie z przebiegiem ch.układowych.Zageszczenia moga mieć,m.in.charakter siateczkowaty jak i drobnoguzkowy(cienie) i należą do do grupy zmian rozsianych.Nie sugerowałabym się na Twim miejscu wyłacznie obrazem plastra miodu bądż mlecznej szyby ...Podpytaj o te zmiany zastoinowo-niedodmowe, o ich przyczyne.Czy przechodziłaś ostanio infekcje dolnych dróg oddechowych?
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Iwonkahaha
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sie 2009
Posty: 1162
Skąd: Białystok :)

PostWysłany: Czw Paź 08, 2009 5:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki Margaret Very Happy
Infekcje przechodziłam w trakcie badania.Włuknienie już pokazało zdjęcie RTG rok temu.To te włóknienie jest zastoinowo niedodmowe.Dziwne to jakoś.Pewnie znowu lekarka mi powie,że to nie ma związku z moja choroba Very Happy Oni podręcznikowo oceniają.
_________________
Kogo Pan Bóg kocha,temu krzyżyk daje,kto w nieszczęściu wytrzyma,ten szczęśliwym zostaje

Ogólnopolskie Forum Twardziny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Czw Paź 08, 2009 5:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A masz nadciśnienie płucne?
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Iwonkahaha
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sie 2009
Posty: 1162
Skąd: Białystok :)

PostWysłany: Czw Paź 08, 2009 6:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hehe a skąd mi to wiedzieć kochana.Jakie badanie to ujawnia?
_________________
Kogo Pan Bóg kocha,temu krzyżyk daje,kto w nieszczęściu wytrzyma,ten szczęśliwym zostaje

Ogólnopolskie Forum Twardziny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Czw Paź 08, 2009 8:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

echo serca z dopplerem na przykład-nie mów,ze pominieto u ciebie takie badanko przy TU Shocked
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe



Ostatnio zmieniony przez Margaret74 dnia Czw Mar 10, 2011 9:30 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Iwonkahaha
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sie 2009
Posty: 1162
Skąd: Białystok :)

PostWysłany: Pią Paź 09, 2009 12:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Echo serca robione miałam 2 lata temu ale bez doplera a może o tym nie wiem.Było ono robione poza szpitalem ambulatoryjnie,rok temu miałam robioną scyntografię serca i wszystko było ok.Może to nowe zmiany.Rok temu test wysiłkowy był dobry a teraz na oddziale pulmonologi miałam już obniżoną tolerancję wysiłku.Fakt że teraz zdarzają mi się chwilowe omdlenia jakby serce stawało na trochę.
_________________
Kogo Pan Bóg kocha,temu krzyżyk daje,kto w nieszczęściu wytrzyma,ten szczęśliwym zostaje

Ogólnopolskie Forum Twardziny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Pią Paź 09, 2009 12:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tym bardziej pilnuj,by byli dokładni.I pytaj,i karz sobie tłumaczyć-to Twoje prawo.Nie daj sie zbyć. Wink
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Iwonkahaha
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sie 2009
Posty: 1162
Skąd: Białystok :)

PostWysłany: Czw Paź 22, 2009 2:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lekarka powiedziała mi ,że moja tomografia jest dobra a przy mnie tłumaczyła coś studentom obcojęzycznym i przetłumaczała to zdanie ,,W Oskrzela płatów dolnych o nieco pogrubionych ścianach,akcentowane,nieco poszerzone bardziej w płucu prawym."Potem pokazała im moje popękane naczynka na dekolcie.Nie znam języka i nic nie zrozumiałam ale mniejsza z tym,nie jest żle. Very Happy
_________________
Kogo Pan Bóg kocha,temu krzyżyk daje,kto w nieszczęściu wytrzyma,ten szczęśliwym zostaje

Ogólnopolskie Forum Twardziny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group