Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Pciała kontrolują emocje?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Doniesienia Medyczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Czw Mar 02, 2006 9:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gosiu, na pewno będzie wszystko OK. Buziaczki Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Sro Mar 19, 2008 8:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Temat chyba najbliższy, ale od drugiej strony niejako. Do poczytania:

"Wyluzuj", bo wpędzisz swoje dziecko w choroby
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ludmila_07
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 3621

PostWysłany: Sro Mar 19, 2008 9:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no to moi rodziciele byli bardzo zestresowani Wink
_________________
W swojej walce z życiem stań po stronie życia - Franz Kafka

W naszym życiu jak na palecie artysty jest jeden jedyny kolor, który nadaje znaczenie życiu i sztuce - kolor miłości
Mark Chagall
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen
ewa k
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 125
Skąd: usa

PostWysłany: Nie Mar 30, 2008 3:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bazylia ,tak mnie rozbawila Twoja wypowiec ,ze chyba powiesze sobie ja nad lozkiem,zeby mogla zawsze rano przeczytac i wiedziec ,ze to nie moja wina ,tylko choroba-dzieki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ludmila_07
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 3621

PostWysłany: Nie Mar 30, 2008 4:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polecam książkę mojego wykładowcy Włodzimierza Oniszczenki
,,Stres brzmi groźnie" , książka z psychologii ale przystępnie napisana, no i doda że objetościowo niekogo nie przeraża.Mam ją w swojej biblioteczce z dedykacją od autora .
_________________
W swojej walce z życiem stań po stronie życia - Franz Kafka

W naszym życiu jak na palecie artysty jest jeden jedyny kolor, który nadaje znaczenie życiu i sztuce - kolor miłości
Mark Chagall
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen
Sugar
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 02 Gru 2007
Posty: 288

PostWysłany: Czw Kwi 10, 2008 11:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nenya napisał:
he, nie wszyscy mogą się tłumaczyć atakiem na ciało migdałowate, bo jednak nie wszyscy toczniowcy mają pciała antyDNA Laughing
reszta zaburzenia emocjonalne (także te euforyczne Wink ) ma zapewne z innych powodów - jak dla mnie to na bank psychoza posterydowa Mr. Green albo nawet nie posterydowa, tylko całkiem zwykła Korba
No Nenya, ja się cieszę, ze to napisałaś, bo jak przeczytałam to na początku, to sobie od nowa zaczęłam toczeń wmawiać i jemu przypisywać moje słynne huśtawki nastrojów. Ale przecież p-ciał anty DNA u mnie nie wykryli, czyli ja zwykła histeryczka jestem. Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rodzynka
Junior
Junior


Dołączył: 25 Cze 2008
Posty: 8

PostWysłany: Sro Cze 25, 2008 3:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witajcie! Ja choruje na tocznia od 17 lat, przerabialam juz szpitale, leki, przytycie, depresje, bole stawow itp. Od wszystkich lekarzy (łącznie z moją matką), którzy się mną zajmowali słyszałam jedno: nie wolno mi się stresować i denerwować (BEZ ŻADNEGO WSPARCIA EMOCJONALNEGO, ŻADNEGO!!!). Powiem Wam jedno - moim zdaniem za takie wypowiedzi wobec pacjentów lekarze powinni otrzymywać przynajmniej naganę. Dla mnie to jest koszmar tak krzywdzić pacjenta. Równie dobrze mogą zabronić mi się śmiać czy robić siusiu - na jedno by wyszło.
Każdy zdrowo myślący człowiek wie, że zdenerwowanie jest naturalnym stanem emocjonalnym, który informuje go, że coś się dzieje nie tak jakby tego oczekiwał - chyba jaśniej nie da się tego opisać.
I każdy zdrowo myślący lekarz jeżeli już chce doradzić w tym temacie pacjentowi to powinien mówić mu, żeby spróbował poszukać sobie dla siebie najlepszych sposobów na radzenie sobie ze stresem i zdenerwowaniem - dla jednych będzie to płacz, dla innych wygadanie się bliskiej osobie itd. Takie jest to proste, ale lekarze o tym zapominają - dla mnie to masakra.
Ja osobiście, gdy już zorientowałam się, że wciskają mi głupotę, zaczęłam akceptować w pełni emocje, które odczuwam, a jak jestem zła czy zdenerwowana to o tym po prostu mówię mojemu mężowi, albo sobie płaczę i nikt mnie za to nie karze (np. wydzierając się na mnie, że mi nie wolno się denerwować). I od kiedy tak robię, jest mi zdecydowanie lepiej w życiu, także toczeń już tak nie dokucza Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rodzynka
Junior
Junior


Dołączył: 25 Cze 2008
Posty: 8

PostWysłany: Sro Cze 25, 2008 3:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robert, dzięki za ten artykuł Smile Wyjaśnia on naprawdę wiele w moim życiu Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Doniesienia Medyczne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group