Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

bolące stopy/kolana - stawy?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 15, 16, 17  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ludmila_07
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 3621

PostWysłany: Pią Mar 28, 2008 9:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja nie mogę korzystać z gorących kąpieli choć kiedyś uwielibiałam
powodem numer 1 jest zakrzepica żył
_________________
W swojej walce z życiem stań po stronie życia - Franz Kafka

W naszym życiu jak na palecie artysty jest jeden jedyny kolor, który nadaje znaczenie życiu i sztuce - kolor miłości
Mark Chagall
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen
Sugar
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 02 Gru 2007
Posty: 288

PostWysłany: Pią Mar 28, 2008 9:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie no Apap to mi w ogóle nie pomaga. Psychotropy, naprawdę? Shocked Staram się Nimesilem nie faszerować za bardzo, jak nie muszę nic robić tylko poleżeć, i ponażekać, ale czasami ciężko...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
olusiam03
Gość





PostWysłany: Sob Mar 29, 2008 4:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie również kolanka, biodra i rączki bardzo bolą a do tego strasznie szybko marznę, a w szczególności dłonie i stopy. Gorące kąpiele uwielbiam ale moje serducho strasznie tego nie lubi. Ja również brałam kiedyś nimesil ale zbytnio mi niepomagał obecnie jestem na nabutonie. Apapy i tego typu leki na mnie w ogóle nie działają. Ale co kiedyś odkryłam to że na mnie działa dobrze spirytus mrówkowy- ale lekarz mi to odradza.
Powrót do góry
jagula
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Lut 2007
Posty: 2287

PostWysłany: Sob Mar 29, 2008 5:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przewija się temat nimesilu- mam wrażenie,że pozytywnie nie działa na mnie a tylko czuję skutki uboczne...chyba lepiej działała na mnie zwykłą aspiryna Confused
_________________
Fenomen czeskich psów- kundle wyglądają jak rasowce a rasowce przypominają kundle Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
ludmila_07
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 3621

PostWysłany: Sob Mar 29, 2008 6:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

podobnie jak na mnie
piję aspirynę z witaminą c i działa
_________________
W swojej walce z życiem stań po stronie życia - Franz Kafka

W naszym życiu jak na palecie artysty jest jeden jedyny kolor, który nadaje znaczenie życiu i sztuce - kolor miłości
Mark Chagall
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen
Saada
Senior
Senior


Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 73

PostWysłany: Sro Kwi 23, 2008 12:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi pomaga fizjoterapia. Fizjoterapeuta ćwiczy mi stawy poprawiając wszystko, co zaczyna boleć, próbuje się od ostatniej wizyty popsuć itp. Jak na razie, tfu tfu, odpukać, to działa Smile Oczywiście jako dodatek do sterydów w niskiej dawce.
Pewnie gdybym na dłuższy czas została odcięta od fizjoterapii, to coraz bardziej narzekałabym na bóle właśnie stópek i stawów łokciowych akurat w moim przypadku. Np. parę tygodni temu popsuł mi się łokieć, miałam przykurcz, nie mogłam rozprostować ręki i tu właśnie fizjoterapia zlikwidowała problem.
Pomaga też taki ruch, który wywołuje trzeszczenie stawów. Ja np. rano kręcę sobie stopami kółka tak, żeby wywołać zatrzeszczenie - wtedy coś się tam poprawia i czuję się lepiej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
barbara444
Senior
Senior


Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 79
Skąd: lublin

PostWysłany: Czw Sie 14, 2008 4:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej witam ,,własnie ostatnio zycie mi przypomniało jak bardzo potrafia mnie bolec kolana ,,,znalazłam opis RTG ,,
poprosze was o ocene ,usmiech Razz Wink

Na krawedziach nasad kosci tworzacych stawy kolanowe ,na przysrodkowych krawedziach rzepek wydłużenia kostne i podchrzestne sklerotyzacje o charakterze zwyrodnieniowym .
Wydłuzenie i zaostrzenie guzkow wyniosłosci miedzykłykciowej po stronie prawej o podobnym charakterze ,,

Co oznaczaja te guzki i jak mozna sobie pomóc ,dziekuje Basia Very Happy

Dodam jeszcze rtg dłoni

Przywezenie szpar stawowych miedzypaliczkowych obwodowych ,
sklerotyzacje powierzchni stawowych i przystawowa osteofitoza to rtg.
objawy choroby zwyrodnieniowej .pozatym drobne stawy dłoni i nadgarstków w granicach normy .

Mam 40 lat .,,,,pozdrawiam basia
_________________
Uśmiech !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
willowek
Junior
Junior


Dołączył: 06 Lis 2003
Posty: 21
Skąd: Łódź

PostWysłany: Sob Sie 30, 2008 8:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześc Motylki
Od dwoch miesiecy wstaje z bólem róznych części ciała niedawno wyszłam z nawrotu a tu znowu ból. Czy moze on byc spowodowany cyklosporyną? Dodam ze mam podwyższony kwas moczowy.
Troche sie załamałam ze tak krótka była remisja.
_________________
Pozdrawiam serdecznie
Monika Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Pią Cze 12, 2009 9:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no to mnie też to dopadło...nigdy wcześniej stawy mnie nie bolały, a w końcu to już 9 lat z hakiem tocznia Cool

CRP i RF w normie...

-ból najgorszy jest po okresie zastoju, czyli po nocy-z samego ranka; po dłuższej podróży PKS-em (2 godz to stanowczo za długo)
-rano dokucza sztywność małych stawów rąk, rwący ból kolan, a jak wstanę, to iść nie mogę bo tak boli mnie śródstopie/podeszwa Confused
-bardzo często też boli mnie szyja/kark oraz nadgarstki
-ból kolan jest najgorszy, ponieważ jest palący, ostry, kujący Rolling Eyes jakby mi ktoś wbijał gwoździe i jednocześnie podpalał cały staw Twisted Evil ból raz jest z boku kolana, innym razem na górze, czy pośrodku itp itd
-bóle stawów są symetryczne, czyli zawsze boli i lewa i prawa strona
-poranna sztywność przechodzi w końcu, ale co się namęczę to moje Laughing
-zauważyłam, że kilka palców u rąk się wykrzywiło

to by było chyba na tyle z mojego doświadczenia Very Happy
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ziarenko
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Wrz 2005
Posty: 2042

PostWysłany: Pią Cze 12, 2009 9:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kingo,

Czy masz obrzęki? Czy stawy są opuchnięte? Czy w torebkach stawowych jest płyn? ( Ja po 8 latach choroby i bólu stawów potrafię to już sama stwierdzić Laughing Jestem prawiereumatologiem Laughing )

Moim zdaniem powinnaś iść do reumatologa.

Zaczynasz brać sterydy, w niemałej dawce, więc ból powinien ustąpić.
A jeśli nie to przydałby się jakiś NLPZ, Ketonalik jest najlepszy, ale Ty chyba nie możesz ich brać. Żele i maści i tym podobne mazidła są nieskuteczne ( przynajmniej jeśli chodzi o mnie).
_________________

rozjaśnia się we mnie
wyjaśnia jaśniej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Pią Cze 12, 2009 9:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no te małe stawy u rąk są opuchnięta, wszystkie...a czy mam płyn? hihihi na tym się jeszcze nie znam Cool trzeba będzie się podszkolić;
a kolana...tutaj jest trudniej-muszę obserwować Rolling Eyes

NLPZ nie mogę ja Sad
mam żel ketonal, o tyle jest dobry że chłodzi Very Happy
w przyszłym tygodniu pójdę (jak się uda) do internisty reumatologa na pierwszy rzut, zobaczymy co powie...no i nadzieję mam, że sterydy troszkę pomogą Very Happy
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
inessi
Senior
Senior


Dołączył: 23 Cze 2008
Posty: 53
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Sob Cze 13, 2009 3:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no to i ja dodam swoje 3 grosze, wiem co to ból stawów bo dokuczało mi to dość długo. ale od 2007 mam spokój. szczerze mówiąc nie wiem co mi pomogło, ponieważ stosowałam wiele rzeczy na raz. Ale kluczowa sprawa jest u mnie dieta - miesa prawie wcale, nabiału wcale i duzo oleju lnianego. do tego ruch i swiezo wyciskane soki:) i jak bolało to okłady robiłam:) to tak w najwiekszym skrocie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Sob Cze 13, 2009 3:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do diety.Pobuszowałam swego czasu www.rzs.pl Tam tez wiedzą,że mięsko szkodzi stawom,a i niestety tłuszcz mleczny potrafi nieść ze soba skutki uboczne.
Tak więc wszystkiego z umiarem,a ruch to podstawa,dostosowana oczwiście do pacjenta Very Happy
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
inessi
Senior
Senior


Dołączył: 23 Cze 2008
Posty: 53
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Sob Cze 13, 2009 4:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tylko jak tu zyc bez miesa i nabiału;D ciezko jest to wyeliminowac z diety....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
teresa środa
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 1273
Skąd: lodz

PostWysłany: Sob Cze 13, 2009 6:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hm Wink tu mnie jeszcze nie bylo Wink ,jem bardzo malo miesa ilosci sladowe-i niestety to nie pomaga,ale lubie ser zolty i jogorty nie znaczy ze sie tym objadam,wlasciwie wszystkiego po trochu Rolling Eyes
A co do tych wysiekow-to jak one wygladaja?czy to sa moze takie miekie jakby woreczki przystawowe?mam takowe przy kostkach nog od zewnetrznej strony Rolling Eyes i na lewej nodze wieksze.
_________________
roza
Razem-lecz osobno....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 15, 16, 17  Następny
Strona 6 z 17

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group