Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Badanie wycinka skórno-mięśniowego

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
olusiam03
Gość





PostWysłany: Wto Paź 07, 2008 2:43 pm    Temat postu: Badanie wycinka skórno-mięśniowego Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie!
Jestem troche zagubiona, odebrałam wynik z wycinka skórno-mięśniowego. I tam jest napisane: Ogniskowo widoczne jest ścieńczenie naskórka, homogenizacja skóry właściwej i zmniejszenie liczby przydatków skórnych. Obraz morfologiczny przy zgodności klinicznej może odpowiadać morphea. W seryjnie skrojonych wycinkach tkanki mięśniowej nie znaleziono nacieków zapalnych. Co to może oznaczać? Dla mnie to istna chińszczyzna. Pozdrawiam Very Happy

**********************************
O wyniki badań najlepiej pytać w wątku specjalnie przygotowanego: http://toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=1145 Dział Doniesienia Medyczne, jak sama nazwa wskazuje zawiera publikacje i tłumaczenia artykułów, oraz in. informacje nt. chorób, objawów, etc. Posty zostały wydzielone, ze względu na brak technicznych możliwości połączenia tematów. Proszę również korzystać z wyszukiwarki
Powrót do góry
michobo
Junior
Junior


Dołączył: 19 Cze 2008
Posty: 13

PostWysłany: Wto Paź 07, 2008 3:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chinszczyzna byłaby wtedy, gdyby dg była łaciną a tak myślę że nie ma sensu próbować bawić się w tłumaczenie z polskiego na nasze. Smile
Też mam morfeusza, wogóle się już nie przejmuję, łykam plascedinkę, vitaminki, smaruję specjalną maścią chore miejsca i tyle.
Leczenie z prawdziwego zdarzenia nie istnieje- jest tylko minimalizacja skutków procesu chorobowego. Powiedziało mi to już 3 dermatologów wiec nie próbuję już szukać innych opinii na ten temat.
Gdy choroba minie /sama/ - są duże szanse że skóra się zregeneruje choć mogą pozostać niewielkie ślady.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
biedronka999
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 08 Wrz 2008
Posty: 174
Skąd: Lubelskie

PostWysłany: Wto Paź 07, 2008 7:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Apropo wycinka. Kiedy wykonuje się takie badanie i na jakiej podstawie? Mam ubytek jakby w mięsniu prawej ręki, który się powiększa, pozatym mam wykwity "pokrzywkowe" podczas ktorych tworzą mi się pod skórą jakby guzki, czy jest to podstawa do wykonania takiego badania? Na czym polega to badanie i jak wygląda?
_________________
Dum spiro, spero - Dopóki oddycham, mam nadzieję.
_______________________________________
Kasia. Dzieścia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
michobo
Junior
Junior


Dołączył: 19 Cze 2008
Posty: 13

PostWysłany: Sro Paź 08, 2008 6:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u iebie wygląda to na ostrzejszą postać schorzenia. O sposobie leczenia i diagnostyki musi zdecydować lekarz.
W moim przypadku wyglądało to tak że chore miejsce "zamrożono" tzn spryskano sprayem a nastepnie skalpelem zebrano ok 6m2 tkanki skórnej /praktycznie nic nie czujesz/ - pozniej tylko pojawia sie dyskomfort czuciowy - jak po zwykłym otarciu ...
U mnie badanie było profilaktyczne - lekarka od razu stwierdziła że jest pewna tego co mi dolega
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
biedronka999
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 08 Wrz 2008
Posty: 174
Skąd: Lubelskie

PostWysłany: Sro Paź 08, 2008 2:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie ten ubytek jest spory i bardzo wyczuwalny, widoczny, dl od 6,5 cm a szer ok 1 cm, co z tym mozna zrobic? bo zniszczonej tkanki napewno nie da sie odbudowac
_________________
Dum spiro, spero - Dopóki oddycham, mam nadzieję.
_______________________________________
Kasia. Dzieścia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
michobo
Junior
Junior


Dołączył: 19 Cze 2008
Posty: 13

PostWysłany: Sro Paź 08, 2008 6:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Obawiam sie że u Ciebie jedynie moze pomoc chirurgia plastyczna ale nie jestem pewien czy jest to mozliwe w sytuacji kiedy proces chorobowy nadal trwa. Masz juz postawioną diagnozę ?

Obawiam się że w Twoim przypadku w gre wchodzi ciężka postać sclerodermii - tutaj leczenie musi być zapewne bardziej agresywne niż w moim przypadku /mam "zwykłą" morphea - mam "tylko" plamy na ciele/

Musisz się skonsultować z jakimś dobrym dermatologiem a dopiero pozniej zaliczyc chirurga plastycznego...

Tak czy inaczej- musisz się trzymać. Najlepszym pocieszeniem jest fakt że istnieją dużo bardziej groźne choroby gdzie pacjent od razu wie że rokowanie jest nieciekawe...U nas w wiekszosci przypadków problem jest natury kosmetycznej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
biedronka999
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 08 Wrz 2008
Posty: 174
Skąd: Lubelskie

PostWysłany: Sro Paź 08, 2008 8:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bylam dopiero na pierwszej wizycie u Pani Profesor Reumatolog i nie widziała jeszcze tego ubytku w mięśniu, wyniki przeciwcial przeciwjadrowych odbieram w piatek, jesli wyjda w normie to mam jechac do niej dopiero w styczniu, czy ten ubytek w miesniu jest sprawa tak powazna ze powinnam sie mimo wszystko udac na wizyte juz teraz?
_________________
Dum spiro, spero - Dopóki oddycham, mam nadzieję.
_______________________________________
Kasia. Dzieścia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
michobo
Junior
Junior


Dołączył: 19 Cze 2008
Posty: 13

PostWysłany: Sro Paź 08, 2008 10:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

polecam wizytę u przynejmniej 3 lekarzy dermatologów
Jesli wszyscy podadzą tą samę diagnozę- bedziesz wiedzieć na czym stoisz

Generalnie sclerodermię powinien raczej leczyć dermatolog niż reumatolog - nie zaszkodzi jesli udasz sie niezlaeznie do dermatologa. Nie ma sensu umawiac się prywatnie gdyż w cieższuch przypadkach zapłacisz za wizyte a i tak odeślą Cię do kliniki gdzie na wizyte czeka sie miesiacami
Umow się z normalnym lekarzem z przychodni. W moich stronach czeka się srednio 2-3 tygodnie na wizytę
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Czw Paź 09, 2008 12:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak mi sie wydaje ubytek miesnia masz chyba juz od dawna a wiec mozesz spokojnie sobie poczekac, chyba ze w rekorodwym tempie zanikają ci mięsnie ale nic o tym nie piszesz - spokojnie będzie dobrze,
my tutaj mozemy tylko uspokajac lub podpowiedzec co sami bysmy w takiej sytuacji zrobili - ja bym poczekała i tyle
ale raczej dignostyki się po nas nie spodziewaj kazdy przypadek jest inny a nie jestesmy lekarzami
bedzie dobrze ,
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group