Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Objawy uboczne...(rozstępy)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Pon Lis 24, 2008 10:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak ja bym chciała, żeby mi biust zmalał... Mam rozmiar 75 E (!!!), a jestem raczej niewysoka, schudłam prawie 40 kg i jestem teraz drobną kobietką. Biust ani drgnął. Tylko zeszłam 15 cm z obwodu... Straszliwie ciężko mi nosić te dwa balony, chociaż koleżanki mi zazdroszczą. Nie wiedzą, jak to jest 'fajnie' mieć coś takiego... Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
paproshka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Lis 2008
Posty: 6425

PostWysłany: Wto Lis 25, 2008 9:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Itunia a co ja mam powiedzieć, normalnie mam rozmiar A, a teraz jako że karmiąca matka jestem, to łaskawie natura pozwoliła mi się cieszyć 80B...
Mnie naprawdę nikt nie zazdrościł nigdy Wink
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Wto Lis 25, 2008 4:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znam twój ból Paproshka.... Wink .Po ciąży nie miałam rozstępów na brzuchu,a na piersiach.. Very Happy Tak z A awansowały mi na C. Laughing
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
rosa agrestis
Junior
Junior


Dołączył: 14 Sie 2008
Posty: 12
Skąd: Katowice

PostWysłany: Wto Lis 25, 2008 9:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

współczuję Itunia, to znaczy nie łatwo jest nosić takie dwa ciężarki, przynajmniej ładnie wygląda figura:). wszystkie kobiety u mnie w rodzinie mają raczej duże biusty a jak już to średnie i potem kręgosłup boli że aż strach. ja miałam przez 5 lat 70 c przy tłuszczu ujemnym, same żebra hihi i w sumie nie było złe, potem przybyło kilka cm 70 D też przy cienkiej warstwie tłuszczowej ale w tym roku coś wessało Sad podobno przy sterydach co nieco się zwiększa więc zobaczymy. ja tam nie marzę o obfitych kształtach ale przynajmniej żeby wróciło trochę. rozstępy na brzuszku masuję sobie i nawilżam skórę bo fatalnie sucha cały czas. Przy okazji pomaga na bóle brzuch( masaż oczywiście) Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Pią Lis 28, 2008 7:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No fakt, figura wygląda bardzo kobieco... Ale niebezpiecznie zbliżam się do wyglądu Pameli Anderson Laughing Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
malenka
Kadet
Kadet


Dołączył: 18 Sie 2008
Posty: 33
Skąd: Zabrze

PostWysłany: Pią Lut 20, 2009 10:34 pm    Temat postu: Re: Objawy uboczne...(rozstępy) Odpowiedz z cytatem

Mi tez pojawiły sie rozstepy na udach łykach ;( wygladaja okropnie, ale sa czerwone. Ktos kiedys mi powiedział ze gdy rozstepy sa czerwone mozna sie ich pozbyc , natomiast lekarka powiedziała mi ze gdy rozstepy sie juz pojawia , nic nie mozna zrobic , tylko czekac az zbladna. Jak myslicie? Ja kupilam sobie kremy z Soray'i na rozstepy , Ale nic nie pomogły. Teraz codziennie po prysznicu smaruje ciało balsamem, pewnie nic nie pomoze , ale mam nadzieje ze nawilży moja skore tak , ze wiecej rozstepow sie juz nie pojawi Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Pią Lut 20, 2009 10:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tego nie można przewidzieć...
1. jak rozstępy już się pojawią, to żaden krem ich nie zlikwiduje. Co najwyżej po czasie zbledną...
2. chirurdzy plastyczni i lekarze medycyny estetycznej mogą je usunąć
3. czy się pojawią, czy nie-to kwestia indywidualna; mi się zrobiły w ekspresowym tempie po włączeniu sterydów (przy czym nic nie przytyłam); pojawiały się jak grzyby po deszczu-dosłownie Exclamation Exclamation Exclamation
tyle ile kasy wydałam na najlepsze kremy...szkoda gadać...a ciągle pojawiały się nowe...

a znam osoby, które przytyły bardzo, a ani jeden rozstęp Exclamation im się nie zrobił

to czy skóra będzie nawilżona, czy nie-moim zdaniem-przy sterydach to nie ma wpływu Confused niestety
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
paproshka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Lis 2008
Posty: 6425

PostWysłany: Sob Lut 21, 2009 9:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja po ciąży nie nabawiłam się żadnych rozstępów, mimo że każdy mi to wróżył Confused Ale dzielnie wklepywałam w siebie kremik specjalny dla kobiet w ciąży, ku mojemu sceptycznemu zdziwieniu- zadziałał Razz
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aneta75
Junior
Junior


Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 27
Skąd: WARSZAWA

PostWysłany: Sro Lut 25, 2009 10:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do rozmiaru 75E to właśnie jestem jego posiadaczką i nie jest to fajne Sad, może i wyglada to fajnie, ale jak ktoś nie ma takich, ale dla mnie osobiście to jest uciążliwe i zawsze było. Ja schudłam w sumie 30 kg i mam wzrostu 173. Wkurza mnie, że wchodzą najpierw cycki późnie ja.

Aneta
_________________
Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kasiakuc
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 4903
Skąd: kraków

PostWysłany: Czw Lut 26, 2009 9:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aneta piszesz że tak dużo schudłaś a biust pozostał nienaruszony spadkiem masy ciała.. Question bo ja jak schudłam to i biust zmalał okropnie i pozostało więxej skóry niż tkanki mięśniowej i tłuszczowej teraz gdy przytyłam tez doszłam do 75E bo najwięcej wypełnily sie piersi i to na dodatek jedna więcej i stąd ten rozmiar by mi nie uciekała..a w drugiej wkładka.. tez jest sporo i cięzko ale da się wytrzymac z drugiej strony ciesz się ze nie pozostała ci wiszaca skora tylko nadal piersi wypełnione.. Smile Slonko
_________________
cieszmy sie każdą chwilka bo życie tak krótkie jest
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aneta75
Junior
Junior


Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 27
Skąd: WARSZAWA

PostWysłany: Czw Lut 26, 2009 6:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ok, ale z wielkimi cyckami są same kłopoty, a np musze kupować większe bluzki Smile
_________________
Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ziarenko
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Wrz 2005
Posty: 2042

PostWysłany: Pią Lut 27, 2009 12:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kinga napisał:
mi się zrobiły w ekspresowym tempie po włączeniu sterydów (przy czym nic nie przytyłam); pojawiały się jak grzyby po deszczu-dosłownie


Mnie także pojawiły się rozstępy bardzo szybko po rozpoczęciu sterydoterapii.
Przez pierwsze lata choroby schudłam kilka kilogramów, wczesniej także byłam szcupła i nie miało to wpływu na pojawienie się rozstępów.

Na szczęście nowych pojawia się bardzo niewiele.
Mam nadzieję, że tak zostanie.
I nie stosuję żadnych kremów.
_________________

rozjaśnia się we mnie
wyjaśnia jaśniej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Pią Lut 27, 2009 10:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No niestety też jestem "szczęśliwą"posiadaczką posterydowych rozstępów-tak jak u Was,pojawiły sie błyskawicznie juz przy 1 terapii-fakt,że wyglądałam jak wiór,a po nich jak chomik lepszej klasy Wink
Po tych latach są juz jak srebrne sznureczki,alew oolicy nerek czuję pod palcami wgłębienia Confused
I też nie cuduję-ale może warto-czytałam,że wczsna interwencja pomaga,ale nie mam doświadczenia w tej kwestii....
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Pią Lut 27, 2009 11:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przy sterydach nawet wczesna interwencja nie pomoże Confused
pamiętam jak wybierałam kremy w aptece, a znajoma aptekarka zapytała od czego są te rozstępy-ja, że posterydowe...
powiedziała, że nic na to nie poradzę, nawet jak kupię te najdroższe; ja oczywiście kupiłam i kasę straciłam Laughing
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Necia1986
Kadet
Kadet


Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 32

PostWysłany: Czw Maj 07, 2009 2:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Heh ja mam rozniccy w biuscie i pod 8 cm Wink hehe czyli prawie nic. Po ciazy mam jedynie jeszcze wieksze skocznie małysza i wieksze otoczki grrrry ale rozmiar stoi ;/ Ale takie porządne C by sie przydalo. Aczkolwiek chodzi mi o takie ze stara numeracja.. Bo teraz nosze 70C (a pod biustem mam 78cm), ale jak bym wiezia wiecej pod biustem to mi podjezdza na cycysie.. a pasowala by mi miseczka A ale tak dziwnie kroją ze otoczki mi wicac, wiec wyszlo C.. choc moglabym tam ze 4 razy to co mam jeszcze wpóscic;)

A rozstepow mam w brud.. Na pupie i udach najwiecej... Przed ciaza tez mialam ale mniej a teraz sito.. A dodatkowo pojawily sie na brzuchu.. i w okol piersi jak promienie słonca :/ ehh maly a jeszcze posiekany..

Ale co tam nie bede narzekac:P i tak gorsza sprawa jest wielkosc brzucha Sad w tali 85 Sad a w brzuchu 94.... MAM brzuch wiekszy NIZ biust!!!!!! Łaaaaaaaaaaaa!
_________________
W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca...
[Paulo Coelho]

Widzę,że niektórzy też się lubują w jego literaturze =]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 2 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group