Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

RIQUENT-NOWY LEK
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Doniesienia Medyczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Pią Lut 22, 2008 7:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wg informacji badania kliniczne zakończono jeśli chodzi m. in. toczniowe zapalenie nerek ---> Safety and Efficacy Study of LJP 394 (Abetimus Sodium) to Treat Lupus Kidney Disease (faza III testów)

W fazie II są badania nad zastosowaniem leku w terapii tocznia - Study of LJP 394 (Abetimus Sodium) in Lupus Patients i mają przejść do fazy III. Trwa rekrutacja chętnych.

Trochę informacji tutaj w jęz. angielskim: Update on Abetimus Sodium (Riquent) for Treating Lupus

i tutaj z 2007 La Jolla Pharmaceutical Company Reports Riquent(R) Well Tolerated In Three Studies At International Lupus Congress
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sokasia
Junior
Junior


Dołączył: 11 Lut 2007
Posty: 5
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Lut 23, 2008 6:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo dziękuję za ciekawe linki.

Na pewno warto wiedzieć jak najwięcej na ten temat.

Jeżeli ktoś z tu obecnych jest w trakcie przyjmowania leku i może podzielić się doświadczeniami to zapraszam i z góry dziękuję Smile
_________________
Życie straciłoby coś ze swojej wynagradzającej radości, gdyby nie było w nim żadnych trudności do pokonania / Helen Keller
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Sokasia
Junior
Junior


Dołączył: 11 Lut 2007
Posty: 5
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Gru 11, 2008 10:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Was po dłuuugim czasie...
Wróciłam do wątku o riquencie aby podzielić się swoimi doświadczeniami.

Moje doświadczenia można podsumować następująco: eksperymenty są jednak bezduszne. Z całym szacunkiem dla nauki, zresztą myślę, że moje poświęcenie dla niej jest już i tak wystarczające, ale rezygnuję.

W maju 2008 zakwalifikowałam się do eksperymentu i zaczęłam przyjmować "lek". Niestety wygląda na to, że nie miałam szczęścia i chyba otrzymałam placebo.

Szczerze mówiąc jestem podłamana udziałem w tym eksperymencie. Prawdopodobnie po nowym roku ostatecznie wycofam się z niego. Szkoda, że nie zrobiłam tego wcześniej :/

Pani Dr (która swoją drogą jest kochana jako człowiek) przygotowując mnie do eksperymentu, odstawiła mi endoxan, w momencie kiedy białko już było bliskie zeru. Oczywiście momentalnie podskoczyło do grama. Jednak zaufałam lekarzom, że warto czekać na cud :/ Niby białko trochę spadło, ale bez rewelacji. Błagałam lekarzy o włączenie Imuranu, niestety dostałam go dopiero po pół roku.

Jestem zmęczona cotygodniowym jeżdżeniem na zastrzyk, cotygodniowym kłuciem i sterydami (które od ponad roku biorę w niezmiennej dawce 16mg). Chyba jestem na skraju wytrzymałości, bo zaczynam błagać p. Dr o Endoxan...



Nie zniechęcajcie się do brania udziału w eksperymentach, bo to z pewnością ważna rzecz. Bez nich nie byłoby postępu w medycynie. Ale taką decyzję trzeba naprawdę dobrze przemyśleć! I nie warto podejmować zbyt wielkiego ryzyka (chodzi mi np. o odstawianie leków). A jeżeli tylko poczujecie, że coś jest nie tak, że zbyt długo nie ma poprawy itd... nie zastanawiajcie się nad rezygnacją. Nerki mamy tylko dwie, w dodatku niezbyt mocne Smile
_________________
Życie straciłoby coś ze swojej wynagradzającej radości, gdyby nie było w nim żadnych trudności do pokonania / Helen Keller
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Doniesienia Medyczne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group