Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

pomocy - jakie ciasto?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Odżywianie, Diety, Przepisy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dorota Ka
Senior
Senior


Dołączył: 03 Mar 2005
Posty: 71
Skąd: Kędzierzyn

PostWysłany: Czw Wrz 08, 2005 10:16 pm    Temat postu: pomocy - jakie ciasto? Odpowiedz z cytatem

Kochani od 15 lat pieke mężowi do pracy na urodziny ciasta ale już mi sie powoli repertuar konczy dlatego pomozcie za kilka dni znowu mnie to czeka a ja nie wiem co w tym roku upiec. Ciacho ma być przesmaczne NIEDROGIE i w miare efektownie wygladać. Licze na was napewno macie swoje sekretne przepisy ktorymi sie podzielicie.Pozdrawiam Dorota
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lidia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 2511
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Pią Wrz 09, 2005 10:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Laughing Możesz zrobić to ciasto co się nazywz "Metrowiec".zrobić z całej porcji następnego dnia przekroić na dwa placki,.zrobić krem albo na bazie gotowego dietetycznie albo,Zagotowac szklankę mleka z 1/4 szklanki cukru dodac szklankę mielonych orzechów i jeszcze cheilę podgrzewać.pozostawić do całkoeitwgo wystudzenia/można zrobić piekąc ciasto i zostawić do następnego dnia/Jedno żółtko ubić na parze .kostkę masła utrzeć dodając ubite żółtko i zimne orzechy i utrzeć na jednolity krem.
8 dużych jablek obrac i zetrzeć na grube wiórki dać do garnka wlać 4 łyzki soku z cytryny/nie dodawać cukru/gdy zacznie sie gotawać wsypać galaretkę jabłkową i bardzo dokładnie rozmieszać bez gotowania.jedną warstwę ciasta posmarować 2/3 porcji kremu przykryć 2 plackiem .Bardzo cienko posmarować kremem robiąć dookoła rancik i wyłożyć krzepnącą galaretk.całość można przybrać resztą kremu i orzechami .Jest efektowne i pyszne.niedrogie i wbrew pozorom niezbyt pracochłonne.
powodzenia
Lidka
ps.wszystko robimy mikserem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Dorota Ka
Senior
Senior


Dołączył: 03 Mar 2005
Posty: 71
Skąd: Kędzierzyn

PostWysłany: Pią Wrz 09, 2005 12:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lidia dzięki zrobię to ciasto w sobotę i zobaczę czy mi wyjdzie jeśli tak to zrobię je mężowi do pracy ale może jeszcze jakiś niedrogi przepisik ktoś podsunie bo potrzeba mi dwoch ciast jedno to malo znajac pracowników mojego męża oni mają apetyt ze hej.Pozdrowionka Dorota
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lidia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 2511
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Pią Wrz 09, 2005 4:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Możesz zrobić to z owocami tylko polać polewą.jset niedrogie i szybko się robi.po ubieczeniu możesz polukrowac lub polewą.ewentualnie to z serem.wygląda super i jest smaczne.Jak nie ma sera mielonego to zwykly można przecisnąć przez praskę.
powodzenia
Pozdrawiam
Lidka




ps.napisz na co się zdecydowalas i jak poszło
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Lidia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 2511
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Pon Wrz 12, 2005 9:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Laughing Witam
Dorotko jak tam ciasto i na co się zdecydowałaś?
Lidka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Dorota Ka
Senior
Senior


Dołączył: 03 Mar 2005
Posty: 71
Skąd: Kędzierzyn

PostWysłany: Pon Wrz 12, 2005 10:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć Lidia zdecydowalam sie na z metrowiec z kremem orzechowym ale nie tym gotowym tylko tym co podalaś mi przepis ciasto wyszlo pyszne i zdecydowalam ze w tym roku moj mąż pojedzie do pracy z metrowcem orzechowym. bardzo ci dziekuje za przepis jak bedzie juz po imprezie to dam ci znać jaką opinie wystawili koledzy męża.Pozdrawiam Dorota
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lidia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 2511
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Pon Wrz 12, 2005 6:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Laughing Cieszę się bardzo Dorotko i życzę powodzenia
Lidka Jupi
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Dorota Ka
Senior
Senior


Dołączył: 03 Mar 2005
Posty: 71
Skąd: Kędzierzyn

PostWysłany: Nie Wrz 18, 2005 5:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć Lidzia ciacho na urodziny sie udalo wszyscy się najedli do syta i mieli zadowolone miny jednym slowem wszystkim smakowalo. Pozdrawiam Dorota
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lidia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 2511
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Nie Wrz 18, 2005 5:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj.Cieszę sie że się przydałam ze swoim przepisem.
Polecam się na przyszłość.
Pozdrawiam cieplutko
Lidka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Odżywianie, Diety, Przepisy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group