Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Pomocne warzywa
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Odżywianie, Diety, Przepisy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
asasello
Kadet
Kadet


Dołączył: 18 Sie 2008
Posty: 41
Skąd: Żory

PostWysłany: Sob Sie 23, 2008 10:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

misio Smile wiesz powiem ci to co mi powiedziała moja pani doktor Smile.
Widzisz ja mam uszkodzone nerki i musze uwazać na to co pożeram. Na zawartośc potasu, fosforu, codu... --mozesz jeść wszystko ale w rozsądnych ilościach.
Ja to interpretuje tak-mogę sobie zjeść ale nie obeżreć sie do nieprzytomności ^^ Tak więc jak jest bigosik-zjem bigosiku, jak jest kalafiorek zjem i kalafiorka, pomidorek-pomidorka. Masz przerąbane z ta witaminą ale najlepiej zapytaj dokładnie lekarza. Niech czarno na białym wyjasni co mozna a co nie. Bo moze faktycznie mozesz troszke podjeść ale to zawsze inaczej jak sie je z czystym sumieniem prawda? Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
misio
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 04 Lip 2008
Posty: 183
Skąd: sierpc

PostWysłany: Wto Sie 26, 2008 12:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki , jak będę i swojej pani to już nie popuszczę , niech się wyrazi , a nie wie to niech mnie wyśle do kogoś kto wie . Ale myślę że masz rację trochę to nie zaszkodzi . Zdrówka życzę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jagula
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Lut 2007
Posty: 2287

PostWysłany: Pią Wrz 19, 2008 1:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jarmuż z buraczkami
7-8 liści jarmużu
2 buraki
pęczek dymki (ja użyłam dziś pora- całego)
2 łyżki oliwy z oliwek
sok z połówki cytryny
2 ząbki czosnku
sól, pieprz

przyrządzanie:

Liście jarmużu dokładnie umyć. Wyciąć z nich twarde nerwy, a następnie posiekać. Buraki obrać, dymkę oczyścić, umyć i pokroić.

Buraki pokroić w drobną kostkę i dusić na odrobinie oliwy przez ok. 15 minut. Dodać posiekany jarmuż i dymkę. Dusić następne 7-8 minut, dodając wcześniej sok z cytryny, przeciśnięty przez praskę czosnek oraz sól i pieprz. Podawać na ciepło lub na zimno.


Pycha- wynik przerósł oczekiwania Very Happy
_________________
Fenomen czeskich psów- kundle wyglądają jak rasowce a rasowce przypominają kundle Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
ludmila_07
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 3621

PostWysłany: Wto Wrz 23, 2008 1:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma jak warzywko!

Nawet dzieci wiedzą, że warzywa służą do jedzenia. Z podanych niżej warzyw wybierzcie swoje ulubione, a dowiecie się jacy jesteście.

KALAFIOR-jesteś uważany (a) za osobę skrytą i spokojną. Czasami jednak potrafisz zadziwić wszystkich swoimi pomysłami. Umiesz znaleźć wyjście z każdej trudnej sytuacji.
OGÓREK-masz łagodne usposobienie. Jesteś spokojny (a) i opanowany (a). Cenisz swoją indywidualność i niezależność. Nie ma w tobie szaleństwa, ale za to jesteś świetnym (ą) organizatorem (ką).
CZERWONA PAPRYKA-jesteś wybredny (a) i kapryśny (a).Lubisz to, co sprawdzone i pewne. Zawsze wszystko przemyślisz nim podejmiesz jakąkolwiek decyzję.
ZIELONA PAPRYKA-jesteś bardzo pomysłowy (a). Zawsze tryskasz radością. Masz duże poczucie humoru. Czasami jednak reagujesz zbyt impulsywnie.
SAŁATA-jesteś bardzo wygodny (a). Lubisz komfort. Cenisz elegancję w ubiorze i na talerzu.
RZODKIEWKA-fascynuje cię to, co egzotyczne. Nie boisz się ryzyka. Jesteś energiczny (a) i pomysłowy (a).
_________________
W swojej walce z życiem stań po stronie życia - Franz Kafka

W naszym życiu jak na palecie artysty jest jeden jedyny kolor, który nadaje znaczenie życiu i sztuce - kolor miłości
Mark Chagall
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen
kasia 72
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Lut 2005
Posty: 1686
Skąd: Toruń

PostWysłany: Wto Paź 21, 2008 6:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SOK Z KISZONYCH BURAKóW

składniki:
1,5kg buraczków czerwonych ,2 litry przegotowanej,letniej wody, 1-2 ząbki czosnku (niekoniecznie), kawałek skórki z chleba razowego ,można dodać łyżkę cukru.

Sposób przygotowania:
Jak przy wszystkich kiszonkach, najlepiej przygotować kamienny garnek(ale może też być większy słój). Zagotować wodę i przestudzić. Buraki umyć, obrać i pokroić w plastry lub niezbyt grube cząstki. Do garnka włożyć buraki i skórkę razowca (nie kruszyć). Jeśli wybierzemy opcję z czosnkiem – dodać czosnek, jeśli opcję z cukrem – cukier rozpuścić w wodzie.
Całość zalać letnią wodą i przykryć lnianą ściereczką lub gazą. Brzeg garnka obwiązać tasiemką lub gumką, aby tkanina nie moczyła się w soku. Garnek umieścić w ciemnym i ciepłym miejscu. Gdy po 4-5 dniach sok będzie odznaczał się charakterystycznym zapachem i kwaśnym smakiem, należy go przecedzić (używać nierdzewnych sit). Uzyskany sok przeznaczyć do picia lub kwaszenia barszczu.

Można też zlać go do butelek lub słoików i pasteryzować na małym ogniu przez 15-20 minut w celu późniejszego wykorzystania.



To naprawdę da się pić!!!
Więc.....NA ZDRóWKO!

_________________
(...)"Gdziekolwiek ziemia jest snem nie przebudzonym jeszcze,
uwierzyć trzeba w kształt i kochać senny pozór,
na wietrze budować mgłę i w pół nie urywać snu.
Gdziekolwiek ziemia jest snem,tam trzeba dośnić do końca."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Czw Paź 30, 2008 2:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mmmmmmm, uwielbiam buraki, wszystko z buraków. Muszę spróbować Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kicia73
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Lut 2006
Posty: 1519
Skąd: świętokrzyskie

PostWysłany: Pon Sty 26, 2009 5:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

skoro zimę teoretycznie mamy za sobą ,to możemy pomyśleć o odnowie naszego organizmu Laughing ,osobiście zarówno ja jak i moja rodzinka bardzo lubimy i pietruszkę i rzeżuchę

O tej porze roku warto docenić pietruszkę
Chlorofil, czyli zielony barwnik zawarty w roślinach, ma dobroczynny wpływ na nasz organizm. Dlatego warto zazielenić dietę.

Najwięcej dobroczynnych składników o tej porze roku ma zielona pietruszka, najlepiej hodowana na parapecie.
Szczególnie zimą zjadamy więcej rzeczy zawierających dużo cukru, tłuszczy, sztucznych barwników i konserwantów. Szczególnie te ostatnie źle wpływają na wszelkie przemiany biochemiczne zachodzące w naszym organizmie. Nie trawimy odpowiednio węglowodanów i białek, bo brak witamin i mikroelementów powoduje, że organizm nie ma z czego produkować enzymów.

Jednak radą na to jest wzbogacenie diety o soki warzywne. Szczególnie te z zielonych części roślin zawierają wiele mikroelementów i naturalnych enzymów roślinnych, które nasz organizm jest w stanie przyswoić. Aby jednak takie soki były skuteczne w działaniu najlepiej samodzielnie je wycisnąć. Jeśli nie mamy w domu odpowiedniego urządzenia można spróbować zwiększyć ilość zieleniny dodawanej do sałatek, zup czy kanapek. Najwięcej dobroczynnych składników o tej porze roku ma zielona pietruszka lub rzeżucha, najlepiej hodowana na parapecie - wtedy mamy pewność, że ma w niej nawozów.


połączymy przyjemne z pożytecznym i NA ZDROWIE
Buziak


_________________
Trzeba umieć walczyć o swoje marzenia, ale trzeba też wiedzieć, które drogi są nie do przebycia i zachować siły na przejście innymi ścieżkami.

Paulo Coelho
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
maga
Junior
Junior


Dołączył: 14 Gru 2008
Posty: 15

PostWysłany: Sro Lut 11, 2009 3:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

piękny ogródek Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Wto Mar 03, 2009 10:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny-moja córka ma przytyć i wzmocnić chrząstki stawowe-będę starała sie przemycać częsciej mięsko,ale może można nadrobić to też warzywami?Jeśli tak,to co radzicie-jakie podać?(JAGULA-może TY?.........) Smile
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Wto Mar 03, 2009 10:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w kawiarence już napisałam, że GALARETKA jest świetna i łatwo ją wcisnąć dzieciom Very Happy

EDIT
oraz
Cytat:
Ważną rolę w budowaniu tkanki kostnej stanowi wapń i witamina D, niezbędna w procesie prawidłowej mineralizacji kości. Dobre źródła wapnia to: zielone warzywa (pietruszka, brokuły, kapusta, koperek, jarmuż), owoce (cytryna, czarna porzeczka, figi, morele, daktyle, rodzynki, suszone śliwki), nasiona roślin strączkowych (soja, fasola, bób, groch), orzechy (migdały, orzechy laskowe, włoskie i pistacjowe), nasiona (mak, słonecznik, sezam), produkty sojowe (mleko sojowe i serek sojowy tofu), produkty mleczne (chude mleko krowie i jego przetwory, białe i żółte sery), niektóre zboża (owies, jęczmień, proso) oraz twarda woda i woda mineralna. Do produktów zawierających witaminę D należą: mleko, margaryna, żółtka jaj, łosoś, sardynki, śledzie, makrele, oleje z halibuta i z wątroby dorsza.
Niezwykle istotne znaczenie w profilaktyce osteoporozy obok diety ma uprawianie ćwiczeń fizycznych. Im silniejszy i sprawniejszy aparat mięśniowy, tym mniejsze obciążenie dla układu kostnego. Ruch spowalnia także rozwój choroby.

_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Wto Mar 03, 2009 1:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki Kinga-o ileż szybciej....Ona b.dużo z ww produktów zjada,być może zbyt mało,albo też zbyt szybko rośnie.W każdym razie-dzięki,zanotuję to czego nie wiedziałam i będe próbowała przemycać. Very Happy
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Odżywianie, Diety, Przepisy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Strona 4 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group