Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

choroba tkanki łącznej -bliznowiec
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Agnieszka-bliznowiec
Junior
Junior


Dołączył: 24 Lut 2006
Posty: 18

PostWysłany: Wto Lut 28, 2006 5:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzięki też to czytałam. Współczuje wam i sobie , bo na dzień dzisiejszy niema dla nas ratunku , może za pare lat ????? No cóż pożyjemy zobaczymy Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Lut 28, 2006 5:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ej, teraz zabrzmiałas zbyt pesymistycznie jak na mój prywatny gust Wink
jak to nie ma ratunku?! robimy co w naszej mocy, leczymy się, kontrolujemy chorobę dzięki takim środkom jakie są dostępne, raz jest gorzej raz lepiej, wszyscy wyczekujemy i wypracowujemy sobie remisję i chwilę oddechu od choroby, ale żyjemy
dla mnie to całkiem sporo Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Agnieszka-bliznowiec
Junior
Junior


Dołączył: 24 Lut 2006
Posty: 18

PostWysłany: Wto Lut 28, 2006 6:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ogromne dzięki czytałam już o tym , sama nie wiem co myśleć , jak nikt nie jest mi wstanie pomóc . No cóż pożyjemy zobaczymy może dla mnie i dla was wreście coś wynajdą cudownego Razz

wiem że zabrzmiało troche nie tak !! Ale wole najgorszą prawdę od słodkiego mydlenia oczu i lekarz mój też jest ze mną szczery i to bardzo cenię .
*******************************************
Proszę o niedublowanie postów i przestrzeganie Netykiety
mod.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Lut 28, 2006 6:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w cuda to ja nie wierzę Wink , ale wiem że można żyć w miarę normalnie przy leczeniu jakie teraz oferuje nam medycyna, kiedyś ludzie nie mieli nawet tyle...

rzeczowe informacje od lekarza są niezwykle istotne i cenne, ale nie można pozwolić żeby jego chłodne i zdystansowane spojrzenie zabijało w nas nadzieje i wiarę w poprawę.
trzeba znaleść jakąś równowagę w tym wszystkim, nie łatwe ale możliwe. Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Agnieszka-bliznowiec
Junior
Junior


Dołączył: 24 Lut 2006
Posty: 18

PostWysłany: Wto Lut 28, 2006 6:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiem że nie łatwe bo staram się jestem pogodna i wesoła i powtarzam sobie że będzie dobrze. Jak narazie jestem cały czas na lekach przeciwzapalnych , przeciwbólowych i narkotykach to cud że jeszcze normalnie myśle i funkcjonuje. Powtarzam sobie że inni ludzie mają gorsze problemy i żyją więc i ja sobie poradze. Przecież nie ma rzeczy nie możliwych Laughing
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pią Mar 03, 2006 9:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

.hej ja jestem na srodkach narkotycznych od łanych paru lat.i własciwie nikt o tym nawet nie wie ( oprócz najblizszej rodziny)....jesli stosujesz sie do dawek terapeutycznych i masz odpowiednio dobrane srodki.......nic sie nie dzieje .na pewno nie przypominam narkomana z rozszerzonymi żrenicami...
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Agnieszka-bliznowiec
Junior
Junior


Dołączył: 24 Lut 2006
Posty: 18

PostWysłany: Pią Mar 03, 2006 1:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monia dawki mam duże praktycznie co 4 -6 godzin 100 tramalu i 400mg ketoprofenu. Nie ćpuna też nie przypominam na szczęście Laughing
Ale i te dawki mało co pomagają najgorzej jest jak nalepie plaster z durogesiciem to wtedy totalnu odlot , poprostu nie ma mnie, tylko z tym że ten plaster używam w ostateczności.
Pozdrawiam Agnieszka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Mar 05, 2006 10:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Agnieszka, zajrzyj na forum GW, właśnie toczy się tam rozmowa o bliznowcu, ciekawe uwagi!
tutaj:
bliznowiec - moje wątpliwości
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Agnieszka-bliznowiec
Junior
Junior


Dołączył: 24 Lut 2006
Posty: 18

PostWysłany: Pon Mar 06, 2006 5:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki !!!! przechodze właśnie załamanie chce mi się wyć z bez silnośći , to przejściowe , mam nadzieje !! Laughing

niestety to dotyczy bliznowca zewnętrznego , a ja mam wewnętrznego . Boże ile bym dała aby mieć tylko taki problem (wygląd estetyczny) , a mój rośnie we mnie i chwyta wszystko co po drodze.
Pozdrawiam Agnieszka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Agnieszka-bliznowiec
Junior
Junior


Dołączył: 24 Lut 2006
Posty: 18

PostWysłany: Sro Mar 08, 2006 11:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie rozmawiałam ze swoją przjaciółką , która choruje na to samo co ja i potwierdziła iż jest to łagodny nowotwór łącznotkankowy twardy guz złożony z tkanki łącznej włoknistej, powiedziała jej o tym doktorowa w sanatorium .

Pozdrawiam teraz wiem już co jest grane . Crying or Very sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Mar 08, 2006 11:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ej myślałam, że wiesz Shocked
bliznowiec to przecież z definicji nowotwór i tak w pierwszej kolejnosci wyskakuje jako hasło encyklopedyczne:
Cytat:
Bliznowiec, keloid, łagodny nowotwór pochodzenia łącznotkankowego, zbliżony budową do twardego włókniaka. Bliznowce są różnej wielkości i kształtu (często smugowate), guzowate, twarde, gładkie i lśniące, barwy różowawej lub sinoczerwonej, zwykle niebolesne.

Rozróżnia się bliznowce samoistne i wtórne, powstałe z przerosłych blizn (po urazach, oparzeniach, przewlekłych procesach chorobowych, po operacyjnym przecięciu skóry).


Co nie znaczy że masz RAKA w rozumieniu potocznym, to też wiesz, prawda?
Wystraczy przeczytać jak należy rozumieć termin nowotwór, a tym bardziej nowotwór łagodny

Cytat:
Nowotwór, nieprawidłowy i nadmierny rozrost tkanki ustroju, nieskoordynowany z pozostałymi tkankami, trwający mimo ustąpienia czynnika, który go wywołał i nie reagujący na naturalne mechanizmy regulacyjne organizmu.
Nowotwory łagodne w przeciwieństwie do złośliwych rosną wolniej, nie naciekają okolicznych tkanek (naczyń krwionośnych i limfatycznych) i nie przerzutują drogą krwi lub chłonki do węzłów limfatycznych i narządów odległych, a po usunięciu chirurgicznym z reguły nie odrastają. Mogą być jednak niebezpieczne, tzn. miejscowo złośliwe, gdy rosną w okolicach trudno dostępnych chirurgicznie lub osiągają znaczne rozmiary (np. nabłoniak podstawnokomórkowy).


To bez wątpnienia nieprzyjemna sprawa, ale bez paniki.
Sorry, jeśli źle zinterpretowałam twój post, ale wydałas mi się jakaś przybita czy wręcz zrozpaczona tym że masz nowotwór. A nowotówr to nie rak!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Agnieszka-bliznowiec
Junior
Junior


Dołączył: 24 Lut 2006
Posty: 18

PostWysłany: Sro Mar 08, 2006 5:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z nazwą i chorobą nowotworową jestem już oswojona moja cała rodzinka od strony mamy ( siostra , mama , tata, dziadek, babcia, drugi dziadek , druga babcia i rodzeństwo cioteczne) wszyscy po umierali na raka , żyje z tą chorobą moja babcia i ciocia , więc nie było możliwości aby mnie omineło tylko ja mam wersje łagodną. Nie nie jestem załamana , bo czy to nowotwór czy też nie to i tak jestem nie uleczalnie chora. Doktorowa od genetyki też rozłożyła ręce i potwierdziała iż to nowotwór łagody.
NIe jest źle , kiedyś będzie jeszcze w miare Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agatka03
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 3264
Skąd: z Polski jestem...:)

PostWysłany: Czw Mar 09, 2006 12:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Agusiu! Wierzę w to,że bedzie lepiej!!! Zyczę tego Tobie z całego serca!!!Pozdrawiam. Smile
_________________
..."W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu..." (Vivian Green)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Agnieszka-bliznowiec
Junior
Junior


Dołączył: 24 Lut 2006
Posty: 18

PostWysłany: Pią Mar 10, 2006 9:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ogromne dzięki !!! Nidgy się nie poddaje , przed każdąoperacja mówiłam sobie że teraz to już na pewno będzie dobrze , a że jest inaczej trudno . wiary nigdy mi nie zabraknie . Pozdrawiam Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lidia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 2511
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Pią Mar 10, 2006 11:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Laughing Aga Twoje nastawienie to przynajmniej połowa sukcesu s zobaczysz znajdę jakieś cudo na te blizny.Taka myśl trzyma i bodbudowuje.jestes super. Buziak
LIdka
_________________
"uśmiechaj się, do każdej chwili uśmiechaj"

"Nie chodzi o to że mamy zbyt mało czasu, ale że zbyt dużo go tracimy"
Seneka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group