Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Niskie ciśnienie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sEsZeLa
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Paź 2005
Posty: 292
Skąd: Kraków

PostWysłany: Nie Maj 14, 2006 10:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

puls też mam wysoki - powyżej 90 to u mnie norma
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
OLESIA
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 23 Mar 2006
Posty: 649
Skąd: Białogard

PostWysłany: Nie Maj 14, 2006 1:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

puls też mi szaleje,najpierw wali za chwile całkiem zanika potem jest dobrze. Propranolol trochę tętno mi uspokoił,ale mam bardzo nierówne
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Mella
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 31 Paź 2005
Posty: 996

PostWysłany: Pon Maj 15, 2006 10:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też należę do "zimnokrwistych" i ciśnienie 90/60 to jest u mnie normalka, a pow. 120 do już "nadciśnienie" - pomimo naturalnie niskiego, biorę jeszcze leki na jego obniżenie (ze względu na nerki). Rano po omacku idę pod prysznic, w miarę chłony, choć i tak zdarza mi się użycie szamponu czy odżywki do włosów zamiast żelu pod prysznic. Ratuję się kawą, po której w krótkim czasie wypijam herbatę. Czasem robię gimnastykę, żeby trochę się rozruszać.
_________________
"Wszyscy jesteśmy zdolni do wielkich rzeczy, jeśli nie pozwolimy, by pokonał nas strach przed własną słabością."
Jan Paweł II
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
małgorzatka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 04 Maj 2004
Posty: 1249
Skąd: kuj-pom

PostWysłany: Pon Maj 15, 2006 3:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam niskociśnieniowców Smile ja tez mam najczęściej 90/60, ale wczoraj pobiłam swój rekord-po zabiegu i zastrzyku z Nivaliny spadło mi do 76/46 a tętno, które zwykle kręci się w okolicy 80 wynosiło 67. NIe czułam się najlepiej, ale wiem, że to po lekach i zabiegach. Miałam kiedyś brać Effortil(o ile dobrze pamietam) ale bolałą mnie po im głowa, bo miałam 120/90 a to dla mnie za wysokie... Smile Smile
_________________
małgorzatka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Pon Maj 15, 2006 4:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja jeszcze na dodatek mimo niskiego ciśnienia biorę Enarenal (który je jeszcze obniza) ze wzgledu na ochrone nerek Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pon Maj 15, 2006 5:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moze miałaś kiedyś wysokie ciśnienie ....? dlatego podali ci enarenal..
czy mówilaś twojemu lekarzowi o tym że bierzesz enarenal a nigdy nie miałas wysokiego cisnienia , wiec moze go odstawi.. może lekarz o tym zwyczajnie nie pamieta
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mella
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 31 Paź 2005
Posty: 996

PostWysłany: Pon Maj 15, 2006 5:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monika, przy nerkach już tak jest, że pomimo niskiego ciśnienia można i tak dostawać leki na jego obniżenie - pani doktor tłumaczyła mi, że chodzi o obniżenie ciśnienia w kłębkach nerkowych, a to z kolei zmniejsza ilość białka w moczu (chyba, że coś poplątałam). Ja (odpukać!), zawsze byłam niskociśnieniowcem, a Xartan na obniżenie ciśnienia i tak dostaję. W razie nadmiernego spadku mogę się ratować kawą. Wink
_________________
"Wszyscy jesteśmy zdolni do wielkich rzeczy, jeśli nie pozwolimy, by pokonał nas strach przed własną słabością."
Jan Paweł II
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
i-na
Junior
Junior


Dołączył: 28 Mar 2006
Posty: 23

PostWysłany: Pon Maj 15, 2006 6:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzę,że więcej osób ma ten problem.
Próbowałam metody Moniki:głowa między kolana.Chyba pomaga tylko w domu robi się zamieszanie.Pytają co mi się stało Shocked
Pozwalam sobie na jedną kawę,ciągle poszukując najłagodniejszej dla żołądka.Powinnam pić więcej płynów,lecz mój organizm się wcale o nie, nie upomina
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
małgorzatka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 04 Maj 2004
Posty: 1249
Skąd: kuj-pom

PostWysłany: Pon Maj 15, 2006 6:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moj tez się nie upomina, ale ja mu o tym przypomniam i muszę powiedzieć, że już się przyzwyczaił Smile Smile
_________________
małgorzatka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pon Maj 15, 2006 9:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

popytac mozecie bo w koncu obnizy sie cisnienie do zapaści.a do tego nie mozna dopusic..
moze nerki sa akurat w lepszym stanie i niekoniecznie bedzie przyjmowanie leków albo przynajmniej zmniejszenie dawki .....trzeba o tym przypominac przy kazdej wizycie pytac jesli wyniki sa lepsze to może bedzie mozliwe zredukowanie dawki.
ja nie mam klopotów z nerkami wiec akurat tutaj niewiele mam do powiedzenia.....dostalam wsyokiego cisnienia po podaniu pierwszej dawki sterydów ....teraz cisnienie mam niskie a leki brac muszę .....błedne kolo
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Wto Maj 16, 2006 8:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Very Happy
Monika, Very Happy
lekarz wiedział, ze mam niskie cisnienie, a ten enarnal, to tak jak Mella napisała na obnizenie cisnienia w nerkach,
nie biorę go jednak w dużych dawkach jak nadciśnieniowcy
Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
pini1
Junior
Junior


Dołączył: 16 Gru 2005
Posty: 11
Skąd: slask katowice

PostWysłany: Sro Maj 17, 2006 11:21 am    Temat postu: kot Odpowiedz z cytatem

witajcie ja mam od dziecka 90/50 i wysoki puls
pije duze ilosci herbaty,ale i tak chodze jak snieta caly dzien Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Aga5
Junior
Junior


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 18
Skąd: mlawa

PostWysłany: Wto Wrz 26, 2006 10:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam ja mam tez niskie cisnienie 100/70 a nieraz spada na ogol czuje sie dobrze.choc nieraz spala bym 24 godziny.lekarz mowi ze dobre mam cisnienie z niskim cisnieniem dluzej podobno sie zyje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
OLESIA
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 23 Mar 2006
Posty: 649
Skąd: Białogard

PostWysłany: Wto Wrz 26, 2006 3:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moja pani dr mówi że mam ciśnienie jak u zdechłego kurczaka Wink 85/50 zazwyczaj ale wcale mi nie jest tak super z tym ciśnieniem chodzę ospała ale będę jak Aga pisze długo żyła
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Sro Sty 03, 2007 11:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trafiłem dziś przypadkiem. Krótkie info, które - nie czarujmy się - niekoniecznie sprawdza się w 100% u każdego Confused Jak można tak codziennie Surprised No i czemu tylko Panowie? Wink

Cytat:
Alkohol pomaga

Panowie cierpiący na nadciśnienie mogą wypić jeden - dwa drinki dziennie.
Zmniejszy to ryzyko wystąpienia zawału - wynika z badań prawie 12 tys. mężczyzn przeprowadzonych przez lekarzy z Uniwersytetu Harvarda. Dobroczynna dawka to np. dwie szklanki piwa, dwie lampki wina lub dwa kieliszki czegoś mocniejszego. Picie mniejszych ilości nie przynosi efektów ochronnych. Picie większych nie tylko nie redukuje nadciśnienia, ale zwiększa ryzyko zawału.


źródło


Ostatnio zmieniony przez Robert dnia Czw Sty 04, 2007 6:56 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 2 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group