Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Swiecenie typu cytoplazmatycznego w rozcieńczeniu 1:100
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Justka223
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 26 Wrz 2013
Posty: 455
Skąd: Radom

PostWysłany: Sob Wrz 28, 2013 8:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witajcie.
Dziękuję za wszystkie ciepłe słowa. Od momentu otrzymania wyników czuje się gorzej Smile tzn. wydaje mi się że na pewno mam zator bo boli mnie łydka,
coś z sercem bo mnie pobolewa (mam nerwice), płyn w płucach itd.
Muszę wyluzować i nauczyć się może z waszą pomocą z tym żyć.
Smile Wiem że muszę nadal się diagnozować by czegoś nie przeoczyć.Przyznam że mam taki maluteńki cień nadziei że może nie będzie źle. Znalazłam opracowanie że norma badań na małpie 1:68-1:324
( z tego co pamiętam ) to taki wynik +/- Co wy na to? Tonący brzytwy się chwyta? A może optymista... Very Happy Faktem jest ze stawy mnie bolą mięśnie mniej i to zaczerwienienie na całych policzkach aż do żuchwy.. Stawy tłumaczyłam sobie tym, iz rzesza osób w mojej rodzinie na nie narzeka no i zwyrodnieniami w kręgosłupie Smile
Pozdrawiam bardzo serdecznie
Ach, jako że jestem z Radomia w miarę blisko mam do Warszawy rozważam Spartańską co wy na to?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
christiane
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 16 Wrz 2013
Posty: 226
Skąd: okolice Krakowa

PostWysłany: Sob Wrz 28, 2013 10:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wynik 1:100 nie jest wysoki,

ja mam 1:680 Wink świecenie ziarniste

nie przejmuj się tylko staraj się wyjaśnić

też ostatnio mam jakieś dolegliwości typu nerwica/depresja

lekarz neurolog, u którego byłam z kręgosłupem do kontroli ciśnie mnie do dalszych badań Smile zapisał w prawdzie słaby lek na nerwicę, lepszy sen, ale nawet jeśli część objawów zniknie kazał bezwzględnie wyjaśnić co powoduje u mnie te wyniki...

u mnie ANA2 czyli rozszerzony wyszedł cały ujemnie, objawy niespecyficzne pasujące do wielu chorób z autoagresji

do reumatologa czy też immunologa w tym roku nie rejestrują u mnie w poradni, teraz szukam w Krakowie

będę robiła jeszcze rozszerzony panel przeciwciał ''wątrobowych'' bo od lat mam podniesioną bilirubinę (podobno nie jest to sprawa genetyczna)

i może to dobry trop...

dla mnie najważniejsze to postawić diagnozę i zacząć się sensownie leczyć,

drąż temat, rozpoznanie choroby to podstawa Smile

a robiłaś sobie może kiedyś badania hormonów tarczycy? takie niskie miana ANA mogą byc od np. Hashimoto a wtedy i bóle stawów i mięśni, kłopoty z sercem występują...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Justka223
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 26 Wrz 2013
Posty: 455
Skąd: Radom

PostWysłany: Sob Wrz 28, 2013 10:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tarczycę robiłam jakiś czas temu było ok.
We wtorek ma wizytę u dermatologa mam nadzieję że da mi skierowanie na ANA2 jeżeli nie zrobię prywatnie.
Stany nerwicowo lękowe mam od czasu choroby i śmierci mojej mamy, więc to chyba nie jest związane z ewentualną chorobą.
Najgorsze jest to oczekiwanie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Justka223
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 26 Wrz 2013
Posty: 455
Skąd: Radom

PostWysłany: Sob Wrz 28, 2013 10:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wczoraj odebrałam wyniki analizy moczu wyszły idealnie Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
christiane
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 16 Wrz 2013
Posty: 226
Skąd: okolice Krakowa

PostWysłany: Sob Wrz 28, 2013 11:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Najgorsze jest to oczekiwanie
ehhh tak Sad

ja za tydzień-dwa będę miała pewnie tę resztę przeciwciał i zobaczymy czy to może wątroba/drogi żółciowe

u mnie badania moczu też dobrze wyszły więc się cieszę Wink

Cytat:
Tarczycę robiłam jakiś czas temu było ok.


ja od roku wiem, że mam Hashimoto, źle się czułam już przy tsh 2,5 :/

i ft3, ft4 ok 40% normy :/

lekarka endo mojej córki powiedziała, że często chorobę z auto wyzwala jakiś bardzo silny negatywny stres, cięzkie przeżycie i u mnie coś w tym może być...

Cytat:
We wtorek ma wizytę u dermatologa mam nadzieję że da mi skierowanie na ANA2 jeżeli nie zrobię prywatnie.
jeśli źle się czujesz powinien skierować...

ja robiłam akurat prywatnie, zapłaciłam 70zł
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Justka223
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 26 Wrz 2013
Posty: 455
Skąd: Radom

PostWysłany: Sob Wrz 28, 2013 2:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trzymam kciuki za wyniki reszty przeciwciał Smile
Macie pomysły jak tu się zrelaksować? Smile Cały czas myślę sprzątam, bawie się z Antosią..itd.
Wiem że to dziwnie zabrzmi ale cały czas myślę że za chwilę coś stanie się z moim organizmem i umrę Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
denim85
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 24 Wrz 2012
Posty: 487

PostWysłany: Sob Wrz 28, 2013 3:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja od roku wiem, że mam Hashimoto, źle się czułam już przy tsh 2,5 :/

i ft3, ft4 ok 40% normy :/

Przecież tsh 2.5 to jest norma, chyba że źle myślę ja oprócz podstawowych chorób mam przeciwciała antyTPO i anty TG 7 razy większe niż norma ale lekarz stwierdził że skoro ft3 ft4 i tsh sa w normie ( tsh 2.4) to nie ma co leczyć .
_________________
My kobiety jesteśmy aniołami, a gdy się nam podetnie skrzydła, lecimy dalej na miotle!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Pluskotka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Kwi 2012
Posty: 1983

PostWysłany: Sob Wrz 28, 2013 5:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

(usunięte)
_________________
"Przyzwyczajenie do ironii psuje charakter."


Ostatnio zmieniony przez Pluskotka dnia Sro Lis 20, 2013 8:28 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
denim85
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 24 Wrz 2012
Posty: 487

PostWysłany: Sob Wrz 28, 2013 7:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pluskotka to on przy tsh 2,4 by już eutyrox właczył ??
_________________
My kobiety jesteśmy aniołami, a gdy się nam podetnie skrzydła, lecimy dalej na miotle!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Justka223
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 26 Wrz 2013
Posty: 455
Skąd: Radom

PostWysłany: Sob Wrz 28, 2013 7:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proszę napiszcie do kogo udać się w Warszawie? Czytałam wątek o specjalistach ale generalnie nic nie znlazłam. Z tego co piszecie muszę udać się do reumatologa chyba że ktoś ma wiedzę o radomskich reumatologach
Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Pluskotka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Kwi 2012
Posty: 1983

PostWysłany: Sob Wrz 28, 2013 11:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

(usunięte)
_________________
"Przyzwyczajenie do ironii psuje charakter."


Ostatnio zmieniony przez Pluskotka dnia Pon Lis 18, 2013 9:02 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
christiane
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 16 Wrz 2013
Posty: 226
Skąd: okolice Krakowa

PostWysłany: Nie Wrz 29, 2013 10:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Przecież tsh 2.5 to jest norma, chyba że źle myślę ja oprócz podstawowych chorób mam przeciwciała antyTPO i anty TG 7 razy większe niż norma ale lekarz stwierdził że skoro ft3 ft4 i tsh sa w normie ( tsh 2.4) to nie ma co leczyć .


endokrynolog powiedział, że u kobiet w jak to określił wieku rozrodczym TSH NIE POWINNO być > niż max 2 jeśli jest powyżej oznacza to, że coś jest nie tak z tarczycą

Ft3, Ft4 u zdrowej osoby powinny oscylować raczej przy górnej granicy normy, jeśli są poza połową i spadają powolutku w dół oznacza to niedoczynność

zdarzają się wg. endo osoby z naturalnie podwyższonym TSH i tutaj należy kierować się FT3 i FT4

jednak jeśli miano TSH powolutku rośnie a reszta hormonów spada należy włączyć leczenie hormonem

zbadałąm wtedy aTPO i wyszło ok. 130 oraz aTG>700 w usg tarczycy obraz jak w początkowej fazie Hashi + tarczyca mała 9ml przy normie dla kobiet ok.13-14ml

u mnie np. przy próbie odstawienia euthyroxu po 3 tygodniach TSH wzrosło z ok. 1,5 na 2,5 ft3, ft4 również zaczęły spadać

mam malutką dawkę leku 1/2 z 25 i jak na razie to wystarcza


Ostatnio zmieniony przez christiane dnia Nie Wrz 29, 2013 10:18 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
christiane
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 16 Wrz 2013
Posty: 226
Skąd: okolice Krakowa

PostWysłany: Nie Wrz 29, 2013 10:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Macie pomysły jak tu się zrelaksować? Smile Cały czas myślę sprzątam, bawie się z Antosią..itd.
Wiem że to dziwnie zabrzmi ale cały czas myślę że za chwilę coś stanie się z moim organizmem i umrę Sad


ja nie mam pomysłu na relaks Sad niestety

i może Cię troszke pocieszę,

Cytat:
ale cały czas myślę że za chwilę coś stanie się z moim organizmem i umrę


mam dokładnie to samo i niestety to objaw nerwicy lękowej Sad

mam też ''na wychowaniu'' córkę i pewnie to potęguje takie głupie myśli Sad gdybym była sama, nie miała rodziny myślę, że mniej przejmowałabym się swoim zdrowiem (a przynajmniej nie miała takich niedorzeczynych myśli)

Cytat:
Wiem że muszę nadal się diagnozować by czegoś nie przeoczyć.Przyznam że mam taki maluteńki cień nadziei że może nie będzie źle. Znalazłam opracowanie że norma badań na małpie 1:68-1:324


czytałam, że takie miano jak moje czyli 640 bądź większe wymaga specjalistycznej dalszej diagnostyki, mniejsze do obserwacji lub diagnostyki jeśli są objawy...

u mnie objawy są bardzo niecharakterystyczne więc sądzę, że z postawieniem diagnozy będzie problem Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
denim85
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 24 Wrz 2012
Posty: 487

PostWysłany: Nie Wrz 29, 2013 11:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

christiane to teraz juz trochę rozumiem ja mam wprawdzie tsh powyżej 2 ale ft3 i ft4 przy gurnych granicach normy tarczyca normalny kształt narazie żadnych zmian nie widać.
_________________
My kobiety jesteśmy aniołami, a gdy się nam podetnie skrzydła, lecimy dalej na miotle!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
christiane
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 16 Wrz 2013
Posty: 226
Skąd: okolice Krakowa

PostWysłany: Nie Wrz 29, 2013 12:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
christiane to teraz juz trochę rozumiem ja mam wprawdzie tsh powyżej 2 ale ft3 i ft4 przy gurnych granicach normy tarczyca normalny kształt narazie żadnych zmian nie widać.


więc u Ciebie nie trzeba hormonu Smile

u mnie niestety hormony szły w dół :/ stąd propozycja leczenia

a czy u Ciebie lekarz postawił diagnozę Hashimoto? (po wysokości przeciwciał)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 2 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group