Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Przywitanko :) niezróżnicowana i hasimoto...
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
barbgro
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Lip 2014
Posty: 405

PostWysłany: Pią Gru 12, 2014 9:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj na forum:)
Wlałaś nadzieję w moje serce, czekam na IR w Warszawie, na jakim byłaś oddziale?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Cinderella_Doe
Junior
Junior


Dołączył: 04 Gru 2014
Posty: 19
Skąd: okolica Będzina

PostWysłany: Pią Gru 12, 2014 8:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję każdemu z osobna Smile Miło Was poznać!

Ri - byłam w instytucie od 07.10.14 do chyba 15.10.14 na oddziale reumatologicznym - 1 piętro. Tym wyremontowanym z telewizorami za darmo Very Happy A Ty kiedy?

barbgro - myślę, że to dla Ciebie najlepszy adres Smile Ja jestem pełna podziwu! Na obchodach kliku lekarzy - Pan profesor, specjaliści rezydenci + zapraszani lekarze np. z oddziału chorób tkanki łącznej do konsultacji. a przy usg ścięgien było 3! Raz było ich łącznie 7 lekarzy na obchodzie. Zbierają się, dyskutują o co ciekawszych przypadkach, choć tam jak to powiedziała Pani dr trafiają są same ciekawe przypadki. Ludzie, których nikt nie potrafi zdiagnozować.
Przejmują się pacjentami, ciągle pytają o samopoczucie. Przede wszystkim biorą pod uwagę zdanie pacjenta, jego obawy czy spostrzeżenia. Odniosłam wrażenie, że traktują chorych jak partnerów do rozmowy i są dostępni w razie pytań. Na prawdę polecam.

Tylko uwaga, nie warto popadać w hurraoptymizm, trzeba zachować dystans. Pani doktor rezydent, z którą rozmawiałam powiedziała, że nasze choroby są nieprzewidywalne i przewlekłe; czasem potrzeba lat do poprawnej diagnozy nie z winy nieudolności lekarzy, ale niespecyficzności objawów, czy potrzeba czasu na rozwój choroby na tyle, aby uwidoczniły się pewne różnice. Często ludzie z danym rodzajem kolagenozy mają odmienne objawy, inne zmiany skórne czy wyniki badań, trudno szukać schematu czy rokowania. Dlatego to dziadostwo uczy nas pokory i cierpliwości.
_________________
Piękno i szczęście jest wokół nas, czasami tylko wystarczy znaleźć w sobie siłę, żeby otworzyć oczy Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
barbgro
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Lip 2014
Posty: 405

PostWysłany: Sob Gru 13, 2014 9:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tam właśnie na reumatologiczny oddział idę, ale czad tv za darmochę Shocked
znaczy że warunki tam dobre:)
może i mnie się tam poszczęści, zdecydowanie jestem ciekawym przypadkiem Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Cinderella_Doe
Junior
Junior


Dołączył: 04 Gru 2014
Posty: 19
Skąd: okolica Będzina

PostWysłany: Nie Gru 14, 2014 12:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

barbgro napisał:
Ja tam właśnie na reumatologiczny oddział idę, ale czad tv za darmochę Shocked
znaczy że warunki tam dobre:)


Oddział jest wyremontowany, głównie nowe łóżka, jest czysto. TV są płaskie, nowe i bezpłatne Very Happy co prawda nie za duże, ale widać. Jedzenie nie najgorsze, chociaż jak wszędzie warto wziąć coś dodatkowego. Jest bufet, można w nim też kupić pieczywo, owoce itd. Na dole (piętro -1) koło 9:00 jest parę straganów Wink takie fajne urozmaicenie dla kobiet. Niestety nie ma bankomatu, jest w okolicy na osiedlu i w razie potrzeby trzeba się wymknąć Wink

Trzymam kciuki za Twoją diagnozę!
_________________
Piękno i szczęście jest wokół nas, czasami tylko wystarczy znaleźć w sobie siłę, żeby otworzyć oczy Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ri
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 251

PostWysłany: Pon Gru 15, 2014 4:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cinderella_Doe napisał:
Ri - byłam w instytucie od 07.10.14 do chyba 15.10.14 na oddziale reumatologicznym - 1 piętro. Tym wyremontowanym z telewizorami za darmo Very Happy A Ty kiedy?


Ja wyszłam 3-ego więc minęłyśmy się Smile Leżałam na oddziale układowych chorób tkanki łącznej. Zawsze kiedy jeździłyśmy windą i ona nagle zatrzymywała się na pierwszym piętrze było słychać tylko westchnienia, ochy i achy Wink Te warunki tam, pomijając już nawet te telewizory to chyba marzenie każdego z naszego oddziału Very Happy
_________________
Co nas nie zabije, to nas wzmocni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
barbgro
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Lip 2014
Posty: 405

PostWysłany: Czw Gru 18, 2014 1:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to ja zadowolona jestem Very Happy jak jeszcze coś tam w końcu się podzieje w mojej sprawie to w ogóle będzie gites:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Cinderella_Doe
Junior
Junior


Dołączył: 04 Gru 2014
Posty: 19
Skąd: okolica Będzina

PostWysłany: Pią Gru 26, 2014 1:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

barbgro napisał:
No to ja zadowolona jestem Very Happy jak jeszcze coś tam w końcu się podzieje w mojej sprawie to w ogóle będzie gites:)


Pewne jest, że się Tobą zajmą Smile nie tak jak niestety dzieje się w innych szpitalach...

Kochani chciałam Wam powiedzieć, że u mojego dzieciątka wszystko dobrze Smile Pani doktor dba o nas, cześciej bada i mam wrażenie, że się przejmuje moim przypadkiem. Czuję, że będzie dobrze... Musi Smile
_________________
Piękno i szczęście jest wokół nas, czasami tylko wystarczy znaleźć w sobie siłę, żeby otworzyć oczy Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dorotanka
Junior
Junior


Dołączył: 04 Gru 2014
Posty: 20
Skąd: londyn

PostWysłany: Pią Gru 26, 2014 3:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej!

Świetnie, że znalazłaś troszczącą się o Ciebie i budzącą zaufanie lekarkę.
To zdejmuje duży ciężar z Ciebie i pozwala się skupić na tym co dobre dla Ciebie i Maleństwa - odpoczynek, relaks, spokój... Smile

Jasne, że będzie dobrze! Już jest!
A wokół Ciebie tyle dopingujących ludzi (fizycznie i myślami), że masz z Maluszkiem skąd brać siły!

Ściskam Cię serdecznie i pamiętam (jak już Ci kiedyś pisałam)!

dorota
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Cinderella_Doe
Junior
Junior


Dołączył: 04 Gru 2014
Posty: 19
Skąd: okolica Będzina

PostWysłany: Wto Gru 30, 2014 10:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Doroto dziękuję za słowa otuchy wsparcie duchowe, to dla mnie bardzo wiele znaczy Smile
Dzidziuś wczoraj na usg podskakiwał, a ja byłam zachwycona. Dziś jestem pierwszy dzień na l4, w zasadzie zostałam wypchnięta przez pracodawcę "dla mojego dobra", uważam, że to za wcześnie ale nie chciałam się kłócić.
Czuję się lekko zagubiona i nie wiem co ja zrobię z taką ilością czasu Wink
_________________
Piękno i szczęście jest wokół nas, czasami tylko wystarczy znaleźć w sobie siłę, żeby otworzyć oczy Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Liluu
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 12 Sty 2014
Posty: 2463
Skąd: mazowieckie

PostWysłany: Wto Gru 30, 2014 10:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cindarella super, że z dzidziusiem wszystko ok, a jak w dodatku masz lekarza, który dba o Ciebie i maleństwo to już pełnia szczęścia Smile
A ze zwolnienia powinnaś się cieszyć, lepiej że pracodawca sam zaproponował, a nie kazał Ci przychodzić do pracy bez względu na Twoje dobre lub złe samopoczucie.
Korzystaj z wolnego czasu, relaksuj się, nie przemęczaj, zajmij się sobą, to taki Twój czas Buziak
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
meguchna
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 4371

PostWysłany: Wto Gru 30, 2014 12:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cinderella, wspaniale,że z dzieciątkiem wszystko dobrze Very Happy
L4 to czas dla Ciebie...dbaj o siebie i żyj chwilą radosnego i spokojnego oczekiwania na maleństwo Smile
Trzymam kciuki i zdrówka życzę Very Happy
_________________
Każdy z nas ma dwie rzeczy do wyboru:
jesteśmy albo pełni miłości...albo pełni lęku.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dorotanka
Junior
Junior


Dołączył: 04 Gru 2014
Posty: 20
Skąd: londyn

PostWysłany: Wto Gru 30, 2014 12:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zgadzam się całkowicie z meguchną i Liluu!

to czas dla Ciebie! Nie czuj się zagubiona, to nie przeciwko Tobie - to dla Ciebie. Uwierz, że pracodawca z całego serca chce dla Ciebie i Maleństwa jak najlepiej. Jasne, że to zmiana i trzeba się przyzwyczaić, ale to dobra zmiana i nie na zawsze. Jak urodzisz, pobędziesz trochę z Maluchem to w pewnym momencie będzie czas powrotu do pracy i wrócisz. Smile

Wypoczywaj, rób rzeczy, które sprawiają Ci radość a na które nie było może czasu kiedy pracowałaś - przecież to L4 to istny dar z nieba, żeby wszystko na spokojnie przygotować na przyjście na świat Dzidziusia. Smile

Traktuj to jako prezent na Nowy Rok!

Dużo zdrówka dla Ciebie i Maluszka w 2015!

Ściskam i pamiętam!!!

dorota
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
abisynka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2666

PostWysłany: Wto Gru 30, 2014 2:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zgadzam się z dziewczynami, wykorzytsaj ten czas dla ciebie i maleństwa Smile
_________________
"wiedzieć to znać swoje przeznaczenie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Cinderella_Doe
Junior
Junior


Dołączył: 04 Gru 2014
Posty: 19
Skąd: okolica Będzina

PostWysłany: Sob Sty 03, 2015 3:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny bardzo Wam dziękuję Smile Chyba za dużo się nasłuchałam, "że ciąża to nie choroba". Macie w 100% rację, do jest bardzo dobra dla mnie sytuacja. Chyba do mnie to teraz dociera. To L4 było w odpowiednim momencie. Od paru dni czuję się fatalnie, wymiotuję i prawie nic nie mogę zjeść, czy jechać samochodem. Wypoczywam i nie wyobrażam sobie jakbym miała teraz pracować...

Chociaż i tak czuję się lepiej niż w czasie nawrotu choroby, ciąża na ten moment zafundowała mi super remisję Wink

Życzę Wam wszystkim, żeby ten Nowy 2015 Rok był jeszcze lepszy od poprzedniego! Buziaki :*

P.S: Dorotko, ja też pamiętam...dzięki Smile
_________________
Piękno i szczęście jest wokół nas, czasami tylko wystarczy znaleźć w sobie siłę, żeby otworzyć oczy Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ri
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 251

PostWysłany: Wto Kwi 07, 2015 11:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cinderella_Doe, co u Ciebie? Jak się czujesz?
_________________
Co nas nie zabije, to nas wzmocni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group