Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Przywitanko :) niezróżnicowana i hasimoto...
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Cinderella_Doe
Junior
Junior


Dołączył: 04 Gru 2014
Posty: 19
Skąd: okolica Będzina

PostWysłany: Czw Mar 03, 2016 10:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ri napisał:
Cinderella_Doe, co u Ciebie? Jak się czujesz?


Cześć!

Baaardzo długo się nie oddzywałam, wiem, przepraszam! Wiele razy zbierałam się, żeby napisać... zawsze coś.

Moja córka ma już 7 miesięcy, jest piękna, wesoła i zdrowa. Urodziła się naturalnie i mimo brania clexane miałam znieczulenie zewnątrzoponowe (udało się mieć przerwę powyżej 12h od ostatniego zastrzyku)

Jestem najszczęśliwszą kobietą na świecie! MAMĄ Smile Piszę to wszystko, żebyście się nie bały walczyć o marzenia, starać o dzidziusia i o utrzymanie ciąży, bo przy dobrej opiece i regularnych badaniach jest to jak najbardziej możliwe.

W ciąży było super, zero bólu, zero zmian skórnych, tylko tarczyca zaczęła coś przebąkiwać o sobie ale po odstawieniu jodu wszystko się wyrównało.

Niestety liczyłam się z nawrotem choroby,co zrobić, ale i tak córka jest dla mnie najważniejsza Smile staram się dla niej na maksa. Jeżeli chcecie o coś zapytać, to pytajcie, chyba że już o mnie zapomnieliście po takiej przerwie Razz

Buziaki!
_________________
Piękno i szczęście jest wokół nas, czasami tylko wystarczy znaleźć w sobie siłę, żeby otworzyć oczy Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
meguchna
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 4371

PostWysłany: Pią Mar 04, 2016 8:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gratuluję! Very Happy Wspaniałe wieści.
Życzę zdrówka dla dzieciątka i Ciebie.
_________________
Każdy z nas ma dwie rzeczy do wyboru:
jesteśmy albo pełni miłości...albo pełni lęku.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Liluu
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 12 Sty 2014
Posty: 2463
Skąd: mazowieckie

PostWysłany: Pią Mar 04, 2016 8:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gratulacje Smile
Cieszę się razem z Tobą Smile
Wszystkiego dobrego Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Pią Mar 04, 2016 9:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Super Gratulacje i dużo zdrówka Wam życzę Smile
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
alawa
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 2310
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Mar 05, 2016 3:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gratulacje i zdrowia dla Was
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Cinderella_Doe
Junior
Junior


Dołączył: 04 Gru 2014
Posty: 19
Skąd: okolica Będzina

PostWysłany: Pią Maj 13, 2016 12:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo dziękuję Smile to miłe... Smile

Chciałabym tylko napisać, że jeżeli ktoś chciałby o coś pytać, przebieg ciąży, rodzaj i częstotliwość badań, badania jakie musiała przejść córa i ja po porodzie to proszę pytać. Może któraś przyszła mama się martwi, coś chciałaby wiedzieć.

Jeżeli chodzi o moje objawy to po porodzie dostałam pokrzywkę na wszystko... ciepło, zimno, ucisk, otarcie itd. czasem nie mogę nawet usiąść. Jest bardzo uciążliwa, wychodzi na dużych obszarach ciała np. całe plecy uda itd, znika od 30 min do kilku godzin. Gdy córka skończyła 9 miesięcy musiałam odstawić od piersi i zacząć się leczyć. Dermatolog straszyła mnie, że ta pokrzywka zagraża życiu! pfiii oj tam oj tam Razz Na razie mam na pół roku Bilaxten - lek antyhistaminowy i trochę ulżyło.

Niestety od kilku dni postępuje mi zanik siły mięśniowej w kończynach przy równoczesnym bolesnym napięciu mięśni wzdłuż kręgosłupa, barków, rąk i nóg. Mam nadzieję, że to nie skończy się jak kiedyś... bo kto się zajmie Niuńką... na razie szuram tymi nogami ale dzielnie chodzę na długie spacery.

A i jeszcze zaczeły mi się robić zmiany w tarczycy od Hasimoto i z nadczynności przechodzę w niedoczynność. Organizm szaleje po ciąży :/

Aha i od stycznia jestem na diecie bezgutenowej - REWELACJA. Poleciła mi lekarka z IR jako alternatywę, a raczej wspomaganie "domowym" sposobem leczenia, że niby są jakieś badania które wykazują związek nietolerancji glutenu i chorób autoimmunologicznych. Powiem tak: objawy ze strony układu pokarmowego znikneły i to ogólne poczucie zmęczenia, senność i rozbicie znacząco się zmniejszyły. Mój mąż ma Hasimoto, również jest na diecie i również rewelacja. On miał problemy z pamięcią, rozumieniem co kto mówi, rozbiciem a teraz (po tych kilku miesiącach) wraca do żywych Smile już nawet w pracy zauważyli różnicę.

No nic... byle do przodu Smile Jest pięknie, jest córcia i każdy jej uśmiech rano daje mi kopa do życia!
_________________
Piękno i szczęście jest wokół nas, czasami tylko wystarczy znaleźć w sobie siłę, żeby otworzyć oczy Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Liluu
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 12 Sty 2014
Posty: 2463
Skąd: mazowieckie

PostWysłany: Pią Maj 13, 2016 7:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze raz gratuluję córeczki Smile jak widać ma bardzo dzielna mamusię Smile

Dieta bezglutenowa była już wiele razy omawiana na forum, każdy ma wyrobione zdanie, jeśli Wam pomaga to bardzo dobrze Smile

A konsultowałaś się już z reumatologiem?
Takie bóle to nic przyjemnego, a przy malutkiej masz co robić.
Trzymam kciuki za szybką poprawę Smile
_________________
"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła" Wisława Szymborska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Pią Maj 13, 2016 8:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystkiego dobrego życzę Wam. Dużo zdrówka i sił.
Oby wszystko szybko wróciło do normy. Trzymajcie się.
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Cinderella_Doe
Junior
Junior


Dołączył: 04 Gru 2014
Posty: 19
Skąd: okolica Będzina

PostWysłany: Nie Maj 22, 2016 8:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Liluu napisał:

A konsultowałaś się już z reumatologiem?
Takie bóle to nic przyjemnego, a przy malutkiej masz co robić.
Trzymam kciuki za szybką poprawę Smile


Właśnie nie :/ w ciąży zrezygnowałam z "wątpliwej opieki" mojej reumatolog która podważała diagnozę z IR w Warszawie i twierdziła że mam łzs... Bo tak czuje Evil or Very Mad mimo negatywnych badań genetycznych i innych wyników ewidentnie świadczących za kolagenozą. Kazała mi brać jakis lek na odbudowę tkanki chrzęstnej bo bolą mnie czasami stawy, mimo iż moja tkanka chrzestna jest w super stanie. Nawet nie spojrzała na RTG, USG, wyniki biopsji. Miała to w poważaniu, a w czasie wizyty mówiła tylko że jej Internet LTE na iPhone nie działa w tych zapyziałych Katowicach.

Przez to że jestem mamą i oczywiście przestałam myśleć o sobie to moje pilne skierowanie czeka od grudnia, a teraz wstyd mi iść się zapisać do lekarza. Żałuję że nie mieszkam pod Warszawą bo chodzilabym do IR.

Dziękuję Tobie i Agnieszko29 za miłe słowa i Wam również życzę dużo zdrowia Smile
_________________
Piękno i szczęście jest wokół nas, czasami tylko wystarczy znaleźć w sobie siłę, żeby otworzyć oczy Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Czw Maj 26, 2016 9:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To ja z poslizgiem.... Embarassed -Gratulacje! Jupi2

A teraz, napisz mi kobitko czy sie w koncu umowilas na wizyte. Cool
Uwazaj, bo beda baty. Idea
_________________
Gubie sie po kawalku kazdego zwyklego dnia..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group