Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Antykoncepcja
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Czw Kwi 02, 2009 5:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Madziu-ja polecam prosty i najbezpieczniejszy sposób(w sensie skutków ubocznych)-prezerwatywa-od wyboru do koloru Wink [/b]
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
paproshka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Lis 2008
Posty: 6425

PostWysłany: Czw Kwi 02, 2009 7:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MARGO-racja Wink Very Happy
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dotti
Junior
Junior


Dołączył: 02 Kwi 2009
Posty: 2

PostWysłany: Pią Kwi 03, 2009 10:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co jesli jestescie juz gotowi i napaleni a tu sie okazuje, ze nie macie prezerwatywy? Rezygnujecie, czy nie i mowicie sobie ze nic sie nie zdarzy?Czlowiek zaryzykuje a potem chodzi jak ztruty i mysli: jestem w ciazy czy nie? Dziekuje za takie nerwy i stres. Postanowilam : antykoncepcja! Wybralam krazek dopochwowy. Nie trzeba o nim specjalnie myslec. Wystarczy go wymieniac po 21 dniach noszenia i 7 przerwy. Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Pią Kwi 03, 2009 10:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a może się przedstawisz?
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kasiakuc
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 4903
Skąd: kraków

PostWysłany: Sob Kwi 04, 2009 7:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Margo ja od zawsze wraz z mężem a właściwie on stosuje prezerwatywy ja nie mam wyjścia chyba że post od przyjemności.. Wink
_________________
cieszmy sie każdą chwilka bo życie tak krótkie jest
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
natalina
Junior
Junior


Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 10
Skąd: OPOLSKIE

PostWysłany: Sob Kwi 04, 2009 6:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam slicznego synka dzięki prezerwatywie:) Nie planowaliśmy drugiego dziecka. Ze względu na problemy z cukrami nie mogłam stosowac tabletek, a na spiralę tez się nie mogłam zdecydować. Używaliśmy przez 8 lat prezerwatyw. Tylko raz nam pękła, i tu bęc KubuśSmile ale nie żałujemy! tylko teraz strach mnie zżera przy sexie, bo boję się, że następna pęknie...i przez to odechciewa mi się wszystkiego:(
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Eluś
Junior
Junior


Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 21
Skąd: Wwa

PostWysłany: Czw Paź 29, 2009 7:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja odświeżę temat...

Stosowałam kiedyś przez rok tabletki, gdy pojawiły się u mnie problemy z krwią - ginekolog kazał mi na wszelki wypadek odstawić do wyjaśnienia co się dzieje (było to jakiś rok temu)

Lekarz u którego się teraz leczę (tudzież diagnozuję Laughing ) i inni lekarze z oddziału twierdzą zgodnie że antykoncepcja nie ma wpływu na tocznia... Pan dr nawet powiedział mi że antykoncepcja jest wskazana przy omawianej chorobie - bo nie można sobie pozwolić na wpadkę, a ciąża musi być zaplanowana (a organizm do niej wcześniej dobrze przygotowany), że ważne jest to żeby metoda dawała jak najwięcej pewności (a taka jest właśnie przy antykoncepcji hormonalnej...) żeby się nie stresować - wszystkie wiemy jak stres szkodzi...

A teraz lekarka, u której byłam z krzykiem powiedziała niemalże że sama sobie to wszystko ściągnęłam na siebie bo brałam tabletki... że wolę mieć niechcianą ciążę niż chorobę Shocked definitywnie zabroniła antykoncepcji hormonalnej. Na moje stwierdzenie: "kilku lekarzy mi mówiło że można" powiedziała "jeszcze nikt nie powiedział że wolno i wszyscy mu uwierzyli"...

I komu tu ufać ?? Shocked Shocked Shocked
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
paproshka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Lis 2008
Posty: 6425

PostWysłany: Czw Paź 29, 2009 7:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmmm to bardzo indywidualna kwestia i chyba naprawdę wszystko zależy od lekarza, od wyników i od danej osoby Smile

Mi lekarz kazał odstawić tabletki jeszcze w trakcie diagnozowania choroby, czyli 5 lat temu Confused
Używamy prezerwatyw, globulek i dajemy radę Wink
Mamy synka 19 miesięcznego i nie powstał on w wyniku przypadku przy użyciu tychże zabezpieczeń, tylko był zaplanowany i wymarzony Smile
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Iwonkahaha
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sie 2009
Posty: 1162
Skąd: Białystok :)

PostWysłany: Czw Paź 29, 2009 8:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja znajoma uważa ,że zabezpiecza się na 100% Very Happy
Bierze tabletki,globulki i prezerwatywę którą...... najpierw sprawdza pod kranem czy jest cała Laughing Laughing Laughing
_________________
Kogo Pan Bóg kocha,temu krzyżyk daje,kto w nieszczęściu wytrzyma,ten szczęśliwym zostaje

Ogólnopolskie Forum Twardziny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
paproshka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Lis 2008
Posty: 6425

PostWysłany: Czw Paź 29, 2009 8:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ojejej Laughing
Nie, no ale poważnie to każdy powinien znaleźć coś dla siebie, zwłaszcza że wybór ogromny Shocked
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Eluś
Junior
Junior


Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 21
Skąd: Wwa

PostWysłany: Czw Paź 29, 2009 9:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No tak, wybór ogromny... ale świadomość tego że może robi się sobie krzywdę?? że może jedni lekarze się mylą mówiąc ze można, a drudzy mają rację że nie można...

Problem w tym że nie wiadomo komu wierzyć - i to nie jest kwestia indywidualna tylko kwestia przekonań lekarza chyba... bo teraz mi lekarka powiedziała od razu że nie - definitywnie, nie patrząc na wyniki, nie znając mnie i mojego przypadku...


Nie pasuje mi to wszystko - nie wiadomo komu wierzyć... Shocked Confused Shocked Confused Shocked
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
anowika
Kadet
Kadet


Dołączył: 22 Paź 2009
Posty: 44
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią Paź 30, 2009 9:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Używałam tabletek przez prawie 17 lat, to połowa mojego życia. Wcześniej wszystko było ok ale od jakichś 4 lat zaczęły mi się problemy typu straszne migrenowe bóle głowy, huśtawki nastroju, depresje, plamienia. Co kilka miesięcy zmieniałam tabletki, wypróbowałam chyba wszystkie dostępne na rynku, włącznie z plastrami. Prawie zawsze taki sam schemat, jeden -dwa miesiące wszystko ok a w trzecim wszystkie dolegliwości wracały. Ponad pół roku temu odstawiłam wszystko, stwierdziłam że już nie mam siły męczyć się z tym, a jednocześnie byłam już pod obserwacją hematologa ze względu na małopłytkowość. Ginekolog stwierdziła że może tabletki mają wpływ na to, jednak niekoniecznie muszą. Po odstawieniu tabletek moje wyniki nic się nie zmieniły, czyli właściwie wpływu jako takiego widocznego nie miały. Ale nie wiemy, czy np biorąc pod uwagę tyle lat faszerowania się hormonami nie dały one impulsu do pobudzenia się tocznia. Teraz kiedy już mam diagnozę postawioną, mogę sobie gdybać a lekarze konkretnej odpowiedzi nie dadzą bo sami nie wiedzą.

Trzeba zaufać własnej intuicji i próbować może innych środków.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Pią Paź 30, 2009 2:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co czytałam ,to antykoncepcja jest niewskazana przy toczniu...Mój ginekolog i reumatolog (pomimo,ze nie o toczeń u mnie chodzi) równiez sa takiego zdania. Mnie zabroniono pigułek w każdym razie Wink

Iwona-ja mam nadzieję,że to żart był Question
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Iwonkahaha
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sie 2009
Posty: 1162
Skąd: Białystok :)

PostWysłany: Pią Paź 30, 2009 6:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Margo to nie żart,ta dziewczyna panicznie boi się ciąży.Ciekawe jak on po tej kranówce ją zakłada Laughing Laughing
Stosowałam różne metody,najpierw globulki(za mocno się pieniły i brak było przyjemności),prezerwatywy(nie cierpiałam ich),stosunek przerywany(2 córki z niego wyszły)2 razy spirala(organizm sam wyrzucał ciało obce albo zle założone były bo się obsuwały)na koniec przez 10 lat tabletki i potworne bóle głowy.Gdy odstawiłam tabletki całkowicie w wieku 33 lat już nie dostałam okresu.wywołałam dopiero zastrzykami i znowu pół roku nie miałam.Ponownie antykoncepcja przez 3 miesiące ale że była mi zbędna to ją przerwałam i znowu okres znikł.W tym samym czasie moje życie wywaliło się też do góry nogami.Dostałam skierowanie do poradni ginekologiczno hormonalnej i po wykonaniu hormonów okazało się że już przekwitłamW wieku 34 lat.W tym samym czasie zaczęłam bardzo marznąć w ręce i początek mojej przygody z kolagenozą.Pytałam reumatolog czy wczesna menopauza jest związana z twardziną i okazało się że nie ma związku ani też na chorobę nie wpłynęła antykoncepcja.Czytałam ,że KasiaKuc też miała wczesną menopauzę.Może jednak jest jakiś związek z kolagenozą?Co wy na to kochani?
_________________
Kogo Pan Bóg kocha,temu krzyżyk daje,kto w nieszczęściu wytrzyma,ten szczęśliwym zostaje

Ogólnopolskie Forum Twardziny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Sob Paź 31, 2009 8:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Iwonko,może nie powinnaś opierać sie na opinii jednego lekarza?
Co do koleżanki-zostawiam bez komentarza Confused
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 3 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group