Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Bezsenność
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
majka23
Super senior
Super senior


Dołączył: 11 Sty 2006
Posty: 92
Skąd: ślaskie

PostWysłany: Wto Mar 28, 2006 5:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzieki ci za info Agnieszka Smile chyba sie przeliczylam z tym ze nie bede musiala go wziasc Sad dzisiaj mnie dopadlo
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
OLESIA
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 23 Mar 2006
Posty: 649
Skąd: Białogard

PostWysłany: Pią Mar 31, 2006 9:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Biorę Aulin od dobrych paru miesięcy. Żadne leki przeciw bólowe na mnie nie dzialały, a ketonal mogłam łykać garściami i nic.Najlepsze działanie Aulinu zauważyłam po kilku dniach brania, doraźnie na mnie też nie działa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Pią Mar 31, 2006 11:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Olesia, a bierzesz też sterydy?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
OLESIA
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 23 Mar 2006
Posty: 649
Skąd: Białogard

PostWysłany: Pią Mar 31, 2006 12:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak od samego początku choroby, zresztą biorę jeszcze;AREHIN, AKARD, CALPEROS, ALFADIOL, MEMOTROPIL, LANZUL,METYPREDU BIORĘ W TEJ CHWILI 16. Parę razy byłam na pulsach ,prawie 2 lata brałam endoxan

mam nadziejęże czegoś nie ominelam w lekach bo ostatnio mam problemy z ich wymnienieniem, ach jeszcze proplanolom, czasami pomagam sobie estazolanem na noc i na krótko mam włączony xanax
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Pią Mar 31, 2006 12:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja biorę teraz 10mg Solupredu, 100mg Imuranu (ale mają zmniejszyć do 50mg), Enap, Calperos, Vigantoletten, Acard, Lanzul, Simvacor i Xartan Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
OLESIA
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 23 Mar 2006
Posty: 649
Skąd: Białogard

PostWysłany: Pią Mar 31, 2006 12:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

imuran chcieli mi włączyć ale się rozmyślili. Wczasie ostatniego pobytu w szpitalu usłyszałam na wizycie odstawiamy co sie da i zobaczymy.Nie wiem co to miało oznaczać w ich żargonie.Potem moja pani dr powiedziała że to wzsystko nie jest obojętne dla organizmu i puki to możliweżebym brała to minimum
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Wto Cze 13, 2006 11:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wpadam na moment i znikam. Nie chcę zakładać nowego wątku, zatem dopiszę to tutaj. Jest to poniekąd związane z tematem. Zastanówcie się, czy nie pokazać tej informacji Waszym szefom, przełożonym itp. Wink Laughing

Cytat:
Senni Japończycy powodują straty
Niewyspani pracownicy powodują w japońskiej gospodarce straty szacowane na 30 mld dolarów rocznie – poinformowano na podstawie badań Szkoły Medycznej Uniwersytetu Japońskiego w Tokio.

Chcemy zwrócić uwagę na ten problem. Ludzie obawiają się poskarżyć szefom, że są niewyspani. Tymczasem ignorowanie zmęczenia pracowników może prowadzić do strat – ostrzega autor badań, neuropsychiatra prof. Makoto Uchiyama.

Japończycy to jeden z najbardziej zapracowanych narodów na świecie. Ludzie drzemiący na stojąco w tokijskim metrze to jeden z typowych obrazów w japońskiej stolicy.

W trwającym miesiąc badaniu 3075 pracowników firmy chemicznej pytano o to, jak sypiają. 37 proc. przyznało się do problemów ze snem, które doprowadziły do spadku wydajności o 40 proc., a także wpłynęły niekorzystnie na statystykę wypadków przy pracy, spóźnień oraz nieobecności.

Zdaniem prof. Uchiyamy sytuacja w innych krajach niekoniecznie jest lepsza. – Można pomyśleć, że niewyspanie to problem Japończyków, ale tak nie jest. To problem globalny – mówi naukowiec.


Źródło

Ja też boję się o tym wspominać Very Happy

Chociaż może warto Confused , bo:

Cytat:
Japończycy umierają z przepracowania

Japończycy umierają z powodu przepracowania – alarmuje japoński rząd. Z opublikowanego kilka dni temu raportu wynika, że w 2001 r. zmarła z tego powodu rekordowa liczba ludzi.

Z danych wynika, że w ubiegłym roku zmarło z powodu przepracowania – karoshi - 143 osoby. W porównaniu z poprzednim rokiem jest to o 68 proc. więcej. To najwyższy poziom od 1987 r. kiedy ministerstwo zdrowia rozpoczęło odnotowywanie takich przypadków. W 1987 r. było ich 21. Japończycy i tak przepracowali w ubiegłym roku mniej godzin niż w poprzednich latach. W 2001 r. średnio jedna osoba spędziła w pracy 1.843 godziny. W 1955 r. było to 2.356 godzin. Do grup największego ryzyka zaliczono pracowników fabrycznych, lekarzy i taksówkarzy.


Źródło

Wracam do pracy. Mimo wszystko. A co tam, najwyżej. Pozdrawiam ludzi czynu i pracy!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
martek
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Wrz 2003
Posty: 552

PostWysłany: Wto Cze 13, 2006 10:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Very Happy
Juz wcześniej ukazywały sie artykuły na ten temat. Pokazywałam szefom, sprowokowałam dyskusje. Skutek żaden, bez odzewu Twisted Evil
_________________
Martek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Pon Sie 13, 2007 12:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Coś dla bezsennych znowu! (Monika... Wink )

Tajemnice udanego snu

Naukowcy z San Diego zidentyfikowali chemiczną ścieżkę sygnałową organizmu, kluczową dla regulacji snu - informuje najnowszy numer pisma "Nature Neuroscience".

Naukowcy dokonali swoich ustaleń w badaniach na muszce owocowej. Drosophila melanogaster, nazywana po polsku muszką owocową, podobnie jak inne owady ucina sobie drzemki - przechodzi proces podobny do snu u ssaków, nie rusza się i odpoczywa po okresach aktywności.

Ralph Greenspan wraz z kolegami z The Neurosciences Institute w San Diego wykazał, że aktywacja receptora czynnika wzrostu naskórka (EGF), o którym wiadomo, że odgrywa rolę w utrzymaniu 24-godzinnego rytmu funkcjonowania organizmu, powoduje zwiększenie ilości i długości snu.

Zablokowanie receptora i ścieżki sygnałowej z kolei prowadzi do zmniejszenia ilości snu u muszki i powoduje problemy z zaśnięciem.

Opisana przez naukowców ścieżka sygnałowa zachodzi w mózgu muszki w rejonie rozwojowo i funkcjonalnie podobnym do naszego podwzgórza - części mózgu kontrolującej sen.

Zdaniem autorów pracy muszka owocowa jest dobrym modelem do badania zjawisk związanych ze snem, doświadczenia można przeprowadzić łatwiej i szybciej, a naukowcy mają możliwość odkrycia cząsteczek sygnałowych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania cyklu snu i czuwania.

Dzięki takim badaniom firmy farmaceutyczne będą mogły opracować lepsze leki dla cierpiących na bezsenność.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pon Sie 13, 2007 7:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szkoda ze nie jestem muszką Wink , zanim opracuje sie metode dla nas jeszcze sie troche pomęcze i wszyscy ci dla ktorych bezsenne noce są utrapieniem Very Happy
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Sro Paź 03, 2007 8:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze jedno info:

Leki nasenne mogą uzależniać jak narkotyki

Cytat:
(...) Szczególnie niekorzystne jest przyjmowanie benzodiazepin jako środków nasennych i uspokajających przez osoby starsze. Pod ich wpływem spada sprawność umysłowa, pogarsza się wzrok i słuch, słabną mięśnie i częściej dochodzi do zagrażających złamaniami upadków czy wypadków komunikacyjnych. Jeśli u starszej osoby uda się doprowadzić do odstawienia leków, po pewnym czasie czuje się jakby "zobaczyła świat na nowo". W podobny sposób reagują na leczenie alkoholicy i narkomani. (...)

Jeśli chodzi o ziołowe środki nasenne, nie ma wiarygodnych badań na temat ich skuteczności. Poza tym "ziołowe" z nazwy leki często zawierają domieszkę leków "chemicznych", nawet tak starych, jak znany od ponad 170 lat wodzian chloralu (skuteczny, ale toksyczny). Inne "ziółka" są w rzeczywistości wyciągami, zawierającymi nawet 75% alkoholu - nic dziwnego, że po wypiciu całej butelki pacjent zasypia. Osobna sprawa to "suplementy diety", takie jak melatonina. Melatonina - wbrew reklamom - nie leczy bezsenności, a uznanie jej za suplement diety sprawia, że jest poza kontrolą instytucji zajmujących się lekami. (...)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewa k
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 125
Skąd: usa

PostWysłany: Czw Paź 04, 2007 1:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy ktos ma dobry sposob na opryszczke ,moj synek juz w tym miesiacu ma drugi raz ,dostepna masc niewiele pomaga ,moze jakies domowe sposoby?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Czw Paź 04, 2007 6:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czemu w pytasz o opryszczkę w temacie o Bezsenności? Confused

Zobacz tutaj: http://toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=1224
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Czw Paź 04, 2007 8:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

może Ewa nie może spać przez te opryszczkę
normalnie spędza Jej to sen z oczu Wink
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
abi29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Paź 2006
Posty: 363

PostWysłany: Sob Paź 06, 2007 3:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Muszę powiedzieć, że od końcówki lipca moimi jedynymi lekarstwami jakie zażywałam były tabletki nasenne. Przeszłam etapy od melatoniny (działa!), estazolam, nitrazepamitd. itp. Uzależniłam się pięknie. Nie jestem w stanie zasnąć (teraz biorę tabletki NaSen). Odstawiłam wszelkie leki na tocznia, sercowe i na uczulenie z "umiłowanym" metypredem włącznie. Ogłosiłam światu, że jestem zdrowa, a toczeń to tylko wymysły lekarzy. Opalałam się bez filtrów. Nie pojechałam na wizytę do lekarza. Podsumowując: jestem lekomanką na własne życzenie, bezmózgowym członkiem społeczności ludzkiej, idiotką i co tam jeszcze komu pasuje. Oczywiście na efekt mojej "terapii" nie czekałam długo. Poza wszelkimi możliwymi toczniowymi komplikacjami doprowadziłam swoje serce do...nawet nie chcę pisać do czego. Teraz już się leczę, nawet schodzę z 32 metypredu i doszłam do 16. Imuran jem bez odruchu wymiotnego. Ale z tabletek nasennych nie mogę zrezygnować- lekarz zmienia mi tylko na coraz mniejsze dawki. Dobra, napisałam samokrytykę w tym wątku, może niewielu przeczyta, bo strasznie mi głupio. Dorosła baba, a głupsza niż kura.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 4 z 8

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group