Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Dziwna choroba - prawdopodobnie autoimmunologiczna
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
denim85
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 24 Wrz 2012
Posty: 487

PostWysłany: Wto Maj 27, 2014 10:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

alva_alva napisał:


A jak wapń w surowicy? Może masz nadczynność przytarczyc, od tego hiperkalcemię, a ta uszkadza trzustkę? Może być wtórne zapalenie trzustki od nadczynności przytarczyc.Parathormon ktoś ci robił?


Alva czyli hiperkalcemia obojętnie czym spowodowana może uszkodzić trzustkę ? dobrze zrozumiałam
_________________
My kobiety jesteśmy aniołami, a gdy się nam podetnie skrzydła, lecimy dalej na miotle!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
alva_alva
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Lip 2013
Posty: 312

PostWysłany: Wto Maj 27, 2014 10:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, ale objawy mogą dotyczyć też nerek, układu krążeniowego czy np. mózgu.

Trzeba by poobserwować ten wapń w surowicy. Gdyby był za wysoki, to już by była jakaś wskazówka.

A jeszcze ten trądzik. Uda czy pośladki to trochę dziwne miejsca jak na typowy trądzik. Może to jest jakieś zapalenie mieszków włosowych? Czy te krosty występują na owłosionych miejscach czy nieowłosionych?
Brałeś na ten trądzik jakieś antybiotyki wcześniej? Jeśli tak to z jakim efektem? Jakie inne kuracje przechodziłeś z polecenia dermatologów na ten trądzik?

Myślę jednak, że chyba masz zespół IgG4-zależny, w skład którego wchodzić może trzustka, wątroba i tarczyca. To są najczęściej spotykane w tym zespole zajęte narządy i u Ciebie to pasuje. Jednak ja bym jeszcze sprawdziła ten wapń, gliadynę na wszelki wypadek jako dodatkową wskazówkę też, bo dziwne jest, że w takim zespole IgG4- zależnym nie ma zmian w badaniach obrazowych. Myślę, że może też można rozważyć biopsję trzustki. Badanie take mogłoby potwierdzić zespół IgG4- zależny skoro sytuacja nie jest jasna do końca. Może na to jest jeszcze jakaś inna choroba, która się nakłada.


Pamietaj, ze nikt na forum nie jest kompetentny do postawienia diagnozy! Jest to zadanie specjalisty, ktory ma pelen obraz sytuacji! /mod. 
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
komw
Kadet
Kadet


Dołączył: 09 Gru 2013
Posty: 32

PostWysłany: Sro Maj 28, 2014 6:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wielkie dzięki za wiadomość!
Ok, więc tarczyca jest jakimś tropem, w jaki sposób mogę sprawdzić że rzeczywiście to jest to ? Jakie badania powinienem teraz zrobić i jak je powtarzać?

Co do badań na pasożyty, to jedynie jednokrotne badanie kału w kierunku lambii i podstawowe badania w kierunku pasożytów z kału (takie standardowe badanie).
Zastanawiam się w jakim kierunku mógłbym coś tutaj sprawdzić i jakie badania wykonać (oczywiście prywatnie, bo zanim sie dostanę do lekarza to minie kilka miesięcy)
Co do wirusowych chorób wątroby to wszystko zostało wykluczone.


Wapń miałem badany kilkukrotnie, w czasie ostrych rzutów i poza nimi. Wynik zawsze był w normie (ale w górnej granicy)
norma:2,09 - 2,54

2013-05-29: 2.39
2013-06-15: 2.47
2013-07-13: 2.49

Encorton biorę teraz od 2 miesięcy(w poprzednim roku też miałem próbę leczenia 2 miesiące encortonem, ale nic to nie dało).
Co do trądziku to są to zdecydowanie sprawy z trądzikiem, byłem na dniach u dermatologa i przepisał mi antybiotyk normaclin. Są to takie ropne biało krosty, lub np na pośladkach takie jakby ropne owrzodzenia podskórne (grubo pod skórą). Jest też tak jak piszesz, czasami są to owrzodzenia wokół mieszków włosowych (ale rzadko).
Co do wyników wątrobowych, to od ostrych rzutów w zeszłym roku wszystkie próby wątrobowe są OK.
Podejrzewam, że w tamtym okresie, gdy byłem zakażony Cygomegalią to ona powodowała zapalenie wątroby i podwyższenie enzymów. Po wyleczeniu CMV, wątroba wróciła do normy, ale trzustka dalej pozostała w stanie takim jak teraz).

Parathormon robiony raz, w zeszłym roku,
Norma 15 - 65pg/ml
u mnie: 2013-07-08: 24.6

Co do tego zespołu IGG4 zależnego to też jest to dość dziwne, bo z reguły pomaga na to Encorton i szybko wraca się do zdrowia (a przynajmniej widać szbyki wpływ na poziom IGG4)
U mnie w zeszłym podczas brania encortonu przez 2 miesiace IGG4 nie był widać dużego wpływu na enzymy trzustkowe i IGG4.
Dopiero teraz widać że IGG4 spadło od kiedy biorę encorton. Zobaczymy jak to będzie dalej, trzeba by powtórzyć wyniki znów za jakiś czas.

W internecie znalazłem również fora na których wypowiadali się ludzie z autoimmunologicznym zapaleniem trzustki na których nie działał encorton. Lekarze próbowali wtedy leczenia imuranem, i to w niektórych przypadkach był strzał w 10. Jeżeli u mnie encorton jednak nie będzie dawał rezultatów to pewnie też pójdziemy w tym kierunku.

Co do podejrzeń problemów z tarczycą, to z chęcia spróbuję to zdiagnozować, ale potrzebuję trochę wskazówek jak to zrobić.
Dzięki z góry za wszelkie informacje.

Pozdrawiam, Szymon
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sro Maj 28, 2014 6:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moze warto jednak iśc do endokrynologa , on się na tym zna ,wez ze sobą wszystkie wyniki oraz powiedz co się dzieje
samodiagnozowanie niczego nie daje

owszem widzimy wyniki ale zinterpretować na 100% potrafi je tylko lekarz Bez wykształcenia medycznego my nie wyciagniemy prawidłowych wniosków a chyba o to w tym wszystkim chodzi
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
komw
Kadet
Kadet


Dołączył: 09 Gru 2013
Posty: 32

PostWysłany: Sro Maj 28, 2014 7:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Raz byłem już u endokrynologa Smile Powiedział mi że on się na trzustce nie zna i że to nie jest od hormonów choroba Smile

Ogólnie ciężko mi trafić na lekarza którego zainteresowała by moja choroba, a większość gdy widzi jaką już diagnostykę miałem robioną, to kwituje wszystko ze to na pewno nie jest związane z jego specjalnością Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Sro Maj 28, 2014 7:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

alva_alva napisał:


Myślę jednak, że chyba masz zespół IgG4-zależny, w skład którego wchodzić może trzustka, wątroba i tarczyca.

Przepraszam, że się wtrącę.... ale czy Ty jesteś lekarzem?
bo to brzmi jak stawianie diagnozy....
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
alva_alva
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Lip 2013
Posty: 312

PostWysłany: Sro Maj 28, 2014 8:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kinga napisał:
alva_alva napisał:


Myślę jednak, że chyba masz zespół IgG4-zależny, w skład którego wchodzić może trzustka, wątroba i tarczyca.

Przepraszam, że się wtrącę.... ale czy Ty jesteś lekarzem?
bo to brzmi jak stawianie diagnozy....


Słowo "myślę" oznacza inaczej np. "przypuszczam" albo np. "podejrzewam". Więcej synonimów znajduje się w słowniku jeśli te dwa nie wystarczają. Każdy pisząc coś na forum ma jakiś "plan podejrzeń", według którego udziela odpowiedzi na czyjeś pytania.

Powracając do problemu Szymona, bo chyba po to ten wątek założył, aby ludzie pisali w nim swoje spostrzeżenia czy sugestie,które chłopakowi coś mogą pomóc, to najlepiej z wszystkimi wynikami tarczycowymi jakie posiadasz, iść do endokrynologa.
Dobrze jest zabrać wszystkie wyniki TSH, Ft4 i Ft3 jakie masz, nawet sprzed kilku lat, bo na ich podstawie lekarz będzie widział jak ta tarczyca pracuje na przestrzeni czasu. Należy zabrać tez USG tarczycy i przeciwciała. Wiadomo, że dobrze by było zabrać całą dokumentację, ale jak przypuszczam, mało który lekarz ma czas i ochotę na czytanie takiej tony papierów. Przed wizytą trzeba dzień wcześniej najlepiej zrobić na świeżo ft4, Ft3 i TSH, żeby w razie czego lekarz mógł dobrać dawkę tyroksyny jeśli będzie potrzeba.

Może warto by było przejść się z tym wszystkim,w tym z tarczycą także, też do jakiegoś immunologa, który spojrzałby swoim okiem na wszystko razem jako ewentualnie chorobę autoimmunologiczną i jakoś to wszystko powiązał w całość. Immunolog może by dostrzegł też ewentualnie jakiś zespół nakładania się dwóch różnych chorób z tego kręgu, co często ma miejsce u nas i utrudnia często diagnozę. Zwłaszcza, że gdzieś jeszcze przewija się temat twardziny.

Pytałeś też o cukry. Jesli masz glukometr, to możesz pomierzyć sobie orientacyjne cukry, zwłaszcza, że łykasz encorton. Dwie godziny po jedzeniu sprawdzaj. Przed badaniem palec należy umyć w wodzie z mydłem, dobrze opłukać, wytrzeć i wysuszyć. Jeśli palec będzie brudny, to cukier może wyjść zawyżony, a jeśli palec nie będzie dobrze osuszony, to cukry wyjdą zaniżone.

Gdzieś miałam maila do chłopaka z autoimmunologicznym zapaleniem trzustki, z którym sporo czasu pisałam. Poszukam na skrzynce, wyślę ci na priva.Może on ci coś powie więcej z własnej , dosyć obszernej praktyki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Sro Maj 28, 2014 8:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

alva_alva napisał:
kinga napisał:
alva_alva napisał:


Myślę jednak, że chyba masz zespół IgG4-zależny, w skład którego wchodzić może trzustka, wątroba i tarczyca.

Przepraszam, że się wtrącę.... ale czy Ty jesteś lekarzem?
bo to brzmi jak stawianie diagnozy....


Słowo "myślę" oznacza inaczej np. "przypuszczam" albo np. "podejrzewam".


Podejrzewam, ze chodzilo o te slowa, ktore wyszczegolnilam tlustym drukiem...

Alva-Alva "wazenie" slow jest bardzo wazne. Mamy tylko je do dyspozycji, w takiej formie kontaktu. Jestesmy ograbieni z tonu glosu wypowiedzi, z mimiki oraz gestow. Ktoś moze je zrozumiec niezgodnie z Twoja intencja. (To wlasnie bylo powodem umieszczenia przeze mnie notki pod niektorymi Twoimi wpisami).
_________________
Gubie sie po kawalku kazdego zwyklego dnia..


Ostatnio zmieniony przez ewela.t dnia Sro Maj 28, 2014 8:28 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Sro Maj 28, 2014 8:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przypuszczać, podejrzewać i myśleć ... po czym pisać "masz to i to", to przepraszam, ale może robić lekarz

a na tym Forum nie mamy lekarzy

jak chcesz doradzić, zasugerować, to dobieraj słowa staranniej
bo to już nie pierwszy raz, jak ktoś zwraca uwagę na Twoje wypowiedzi... Rolling Eyes
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
komw
Kadet
Kadet


Dołączył: 09 Gru 2013
Posty: 32

PostWysłany: Sro Maj 28, 2014 8:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spokojnie Smile Jestem dorosły i zdaje sobie sprawę że nie rozmawiam z lekarzem, więc rozumiem ton wypowiedzi.
Dzięki za każdą sugestię, bo cokolwiek może się przyczynić do znalezienia przyczyny co się ze mną dzieje. Niestety większość lekarzy rozkłada ręce, więc każda sugestia i jakiś trop jest dla mnie na wagę złota.

Pozdrawiam i miłego wieczoru Wam życzę. Smile

To bardzo dobrze! Chodzi tylko o to, ze forum czyta mase osob, które moga wyciągnąć inne wnioski -tylko tyle. I Tobie miłego /ewela.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
alva_alva
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Lip 2013
Posty: 312

PostWysłany: Sro Maj 28, 2014 9:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Swoją drogą może fajnie by było gdyby jakiś lekarz zechciał się czasem na forum poudzielać. Na forum np. RZS bytuje znany reumatolog i aktywnie uczestniczy w życiu forum. Pewnie nie jest łatwo o kogoś takiego, kto robiłby to z zamiłowania.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
komw
Kadet
Kadet


Dołączył: 09 Gru 2013
Posty: 32

PostWysłany: Sro Lip 16, 2014 12:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ok, porobiłem trochę wyników i oto jak się to prezentuje:
Poza normą:
Lipaza 392 U/l (0-60) (lipaza utrzymywała mi sie na poziomie 250, teraz znów skoczyła do góry)
Amylaza 207 U/l (20-100)

W normie:
CRP, ilościowo CRP 2 mg/l (0,00 -5,00)
Glukoza(na czczo) 90,01 mg/dl (70-99)
całe IgG 13,45 g/l (7,00-16,00)
całe IgM 1,366 g/l (0,4-2,3)
całe IgA 2,303 g/l (0,70-4,00)
TSH 3,03 µIU/ml (0,27-4,20)
FT3 3,83 pg/ml (2,00-4,40)
FT4 1,19 ng/dl (0,93-1,70)
anty-TPO 8,25 IU/ml (0,00-34,00)
anty-TG 10,00 IU/ml (0,00-115,00)

Proteinogram (coś tutaj zaczyna nie grać):
Albuminy 55,4 % (55,80-66,10) L
alfa-1-globuliny 4,1 % (2,90-4,90) N
alfa-2-globuliny 9,6 % (7,10-11,80) N
gamma-globuliny 17,7 % (11,10-18,80) N
Beta1 6,5 % (5-7) N
Beta2 6,7 % (3,20-6,50)H
Nie mam pojęcia co znaczą te odchyłki od normy w proteinogramie, i jak mogą pomóc w mojej diagnozie.

Dalej biore encorton 30mg, ale wydaje mi się że to nic nie daje.
Ostatnio czuje się gorzej (częściej mnie brzuch boli, temperatura 37.1-37.6)
Niedługo wizyta u Gasto, ale nie wiem czy będzie miał pomysł co dalej z tym robić. Czy dalej te sterydy brać, czy może próbować z czymś innym (tylko z czym?))

Pozdrawiam!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
komw
Kadet
Kadet


Dołączył: 09 Gru 2013
Posty: 32

PostWysłany: Sro Lip 16, 2014 7:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wklejam swój post z innego forum, bo coś mi tutaj zaczyna nie pasować Smile

Białka chyba nigdy nie robiłem ani w krwi, ani w moczu.
Poniżej wrzucam jeszcze zdjęcie wykresu proteinogramu.

https://drive.google.com/file/d/0B_VqQ9gaIxZdSS1iWnFmaTU5bkk/edit?usp=sharing

W jednej publikacji ( http://www.horiba.com/fileadmin/uploads/Medical-Diagnostics/Documents/InVitro/zeszyt4.pdf ) doszedłem do informacji że beta 2 globuliny kompletnie nic nie znaczą i zawierają jedynie dopełniacz c3, i nie ma znaczenia diagnostycznego. Z drugiej strony na http://dolinabiotechnologiczna.pl/polecamy/przydatnosc-diagnostyczna-elektroforezy-bialek/ przeczytałem że jednak to beta 2 białko ma dość duże znaczenie i nie zawiera jedynie c3.
Na http://en.wikipedia.org/wiki/Serum_protein_electrophoresis napisali że to niska wartośc wskazuje na chorobę autoimmunologiczna (która jest u mnie podejrzewana) więc coś mi tutaj nie pasuje.
Co jest ciekawe, to na http://www.diag.pl/Badanie-Beta-2-mikroglobulina.85+M5f53e0ab2b6.0.html wspomnieli że podwyższenie Beta-2 globulin wystętępuje w zakażeniu CMV.
U mnie wszystko zaczeło się 1,5 roku temu od ostrego zakażenia CMV, później niby już nie miałem CMV, ale coś mu tutaj śmierdzi.
Cały czas podwyższone limfocyty, wskazują na jąkaś infekcję wirusową. Może po prostu CMV dalej siedzi w trzustce i powoduje takie akcje? Z drugiej strony, skąd przeciwciała ANA?

Pozdrawiam!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Pon Gru 22, 2014 2:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.toczen.pl/forum/viewtopic.php?p=229871#229871

Utaj masz link z odpowiedzia. Byl to pierwszy post wiec go wydzielilam.
Pozdrawiam.
_________________
Gubie sie po kawalku kazdego zwyklego dnia..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
komw
Kadet
Kadet


Dołączył: 09 Gru 2013
Posty: 32

PostWysłany: Nie Mar 22, 2015 8:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No niestety to nie jest bartonella.
Enzymy trzsustkowe skoczyły mi do poziomu 10x ponad norme i tak już się niestety utrzymują z 4 miesiące. Dalej nie wiadomo co to możę być. Odstawiam sterydy, bo chyba jednak nie działają..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 4 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group