Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Ulgi dla niepełnosprawnych
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
i-na
Junior
Junior


Dołączył: 28 Mar 2006
Posty: 23

PostWysłany: Sro Cze 28, 2006 11:32 pm    Temat postu: Ulgi dla niepełnosprawnych Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie Smile
Mam orzeczenie o całkowitej niepełnosprawności na stałe.Wiem jakie przysługują mi zniżki w PKP.Nie wiem jednak czy jest gdzieś podany wiek opiekuna podróżującego z osobą niepełnosprawną.Czy podróżując z moją szesnastoletnią córką, mogę jej kupić bilet jak dla opiekuna Question
Czy te same przepisy obowiązują w środkach komunikacji miejskiej ?
Mimo.ze rzadko piszę na forum Embarassed to często Was czytam .Jesteście skarbnicą wiedzy Very Happy
Pozdrowienia. i-na.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Czw Cze 29, 2006 9:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w pkp jak i komunikacji miejskiej wiek opiekuna nie ma znaczenia...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
i-na
Junior
Junior


Dołączył: 28 Mar 2006
Posty: 23

PostWysłany: Czw Cze 29, 2006 8:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Didulka jesteś pewna Question
Podobno opiekunem może być osoba pełnoletnia.Ktoś inny mówił mi,że od
16 roku życia.Chciałabym być pewna,a pani w kasie PKP wiedziała tyle co ja Shocked
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Pią Cze 30, 2006 10:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w katowicach tak jest bankowo... pytalam sie kanara w busie jak chcial spisac mojego kumpla wiec wtedy na szybko sie spytalam ile opiekun musi miec lat powiedzial ze obojetnie to powiedzialam ze w tkim razie on jest moim opiekunem i go nie spisal Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Nie Lip 02, 2006 8:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na każdej stacji PKP wisi regulamin przejazdów, zniżek itp. tam powinien być podany dopuszczalny wiek opiekuna

http://prawo.ipon.pl/?id=00&idp=0001
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
i-na
Junior
Junior


Dołączył: 28 Mar 2006
Posty: 23

PostWysłany: Nie Lip 02, 2006 9:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kinga wg tego żródła opiekun musi być pełnoletni.Z tego co przeczytałam, te przepisy obowiązują już jakiś czas,a informacje wcale nie tak łatwo znależć.
W tramwaju czytałam wszystko o zniżkach,ale o wieku opiekuna nic nie było.Wcześniej zdażało mi się jeżdzić z niepełnoletnim dzieckiem i nikt się nie czepiał.Od tego roku mamy w Gdańsku bardzo.czepialskich kontrolerów więc wolę to sprawdzić.
Dzięki za inormacje Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Pon Lip 03, 2006 9:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

proszę bardzo Very Happy
lepiej zgodnie z przepisami, bo czasem trafią się tacy czepialscy i z nimi sie nie wygra, nic nie przepuszcza
pozdrawiam
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Clarisa
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 07 Kwi 2006
Posty: 139
Skąd: okolice Rzeszowa ;)

PostWysłany: Wto Lip 18, 2006 4:30 pm    Temat postu: umiarkowany stopień niepełnosprawności Odpowiedz z cytatem

Hej Kochani Smile ja chciałam wtracić Smile stwoja sprawe ... to znaczy czy przy umiarkowanym stopniu niepełnosprawności są jakieś zniżki na cokoliwek Smile np. pkp.?Smile

z góry dzięki za odpowiedzi Very Happy

pozdrawiam Smile
_________________
"Wymagajcie od siebie choćby nikt od Was nie wymagał..." (Jan Paweł II, Jasna Góra 1983r.)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Wto Lip 18, 2006 4:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie wiem jak w twojej miejscowosci ale u mnie jest tak ze bilety na autobus ja i opiekun mamy za free a na pociag na podstawie zaswiadczenia jesli jade do lekarza to ja i opiekun mamy 78% znizki...
wie ktos moze jak to jest z lazienka? jesli chce sie ja przystosowac do potrzeb osoby niepelnosprawnej np zrobienie brodzika?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Lip 18, 2006 4:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dagmara, poczytaj w starym wątku, Marta tam tłumaczyła m.in. o dostosowaniu łazienki a także o innych ulgach, tutaj:
http://toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=931
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Wto Lip 18, 2006 6:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja tez mam umiarkowany stopien -
78% znizki mam na przejazdy do lekarza PKS i PKP
poza tym u mnie w miescie jak mam legitymacje szkolna/studencka to autobusami miejskimi jeżdż za darmo
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Clarisa
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 07 Kwi 2006
Posty: 139
Skąd: okolice Rzeszowa ;)

PostWysłany: Wto Lip 18, 2006 7:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kurcze to super jak sa takie zniżki a gdzie mogę srawdzić czy u mnie też te zniżki obowiązuja ??? jestem z okolic rzeszowa. i jeszcze jak to się udowadnia ze jedzie sie na wizytę do lekarza ! Bo ja co miesiac a nieraz nawet 2 razy w miesiącu jadę do Krakowa wiec troszke to kosztuje hmm nie wiedziałam ze mogę mieć 78% zniżki Smile dzięki Very HappyD Smile
_________________
"Wymagajcie od siebie choćby nikt od Was nie wymagał..." (Jan Paweł II, Jasna Góra 1983r.)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Wto Lip 18, 2006 9:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

te 78% to w całym kraju bo to ustawowe...a na autobusy miejskie to musisz sprawdzić w regulaminie MZK w Twoim mieście Very Happy
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
paulina_87
Gość





PostWysłany: Pią Sie 11, 2006 9:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam, wygrzebałam ten wątek bo wybieram się na wycieczę nad Morze i tak się zamotałam w tych wszystkich przepisach, że już sama nie wiem o co biega Twisted Evil
czy jeśli mam umiarkowany stopień niepełnosprawności to przysługują mi jakieś ulgi w PKP? Jesli tak to jakie i na jakie podstawie? Co z opiekunem? No i jak się przedstawiają ceny biletów?
Kurde to wszystko jest tak skomplikowane, a ja pierwszy raz się chcę wybrać pociągiem (zwykle samochodem lub autobusem jezdziłąm) wrrr
Możecie mi pomóc to rozszyfrować? Mam zamiar jechać już we wtorek do Gdańska ale jak się nie dowiem szczegółów to wyjazd się przesunie Twisted Evil ehh
Chyba wybiorę się na stacje PKP i w informacji dowiem się ale mam nadzieje , że Wy mnie najppierw oświecicie Wink
z góry dziękuję za wszelkie informacje
pozdrawiam
Powrót do góry
moaz
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 25 Lip 2005
Posty: 204
Skąd: Mińsk Mazowiecki

PostWysłany: Pią Sie 11, 2006 10:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam legitymacje rencisty ale nie mam zniżki na PKP. Ponoć zniżka jest tylko z 1 grupą inwalidzką.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG WP Kontakt
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group