Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

wplyw na wyniki badan
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Niu_Nia113
Kadet
Kadet


Dołączył: 22 Lut 2005
Posty: 37

PostWysłany: Czw Lip 27, 2006 11:39 am    Temat postu: wplyw na wyniki badan Odpowiedz z cytatem

dzien dobry wszystkim!
mialam podejrzenie o tocznia i teraz chce wykonac badania ponownie: narazie dostalam skierowanie do reumatologa i na badania: crp, ob, mocz morfologia
- tylko jest problem -
jestem na diecie i biore 'thermal pro' http://www.super-linia.pl/thermal-pro-p-28.html i niewiem jak to sie bedzie mialo do wynikow badan?????
czy skonczyc branie tabletek w normalnym terminie i pozniej zrobic badania - czy przerwac teraz? Niewiem jak taki lek moze wplynac na wyniki ?
_________________
.: so i take out a blade,
.: & run it along my warm white skin..
.: wishin for the strength to push it deeper in,
.: im 2 weak..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Tlen
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Lip 27, 2006 12:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

o matko, nie wiem czy ktoś potrafi odpowiedzić na to pytanie, ja rozumiem tylko, że zawiera kofeinę, i pieprz (?) a co to są:
Ma Huang, White Willow Bark (Salix alba) i Cayenne Shocked i jaki mogą mieć wpływ na układ moczowy czy krwiotwórczy Confused - nie próbuje nawet zgadnąć...

jeśli ci się spieszy to zrób badania, a na wizytę z wynikami zabierz opakowanie tego specyfiku i pokarz lekarzowi, może on będzie wiedział czy/jakie ma to znaczenie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Niu_Nia113
Kadet
Kadet


Dołączył: 22 Lut 2005
Posty: 37

PostWysłany: Czw Lip 27, 2006 12:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak sie dowiadywalam na innych forach to raczej nie ma wplywu, ale chyba musze poczekac :[
Ale dzieki za odpowiedz Smile


a moge zrobic te badania jak mam okres (oczywiscie oprucz badan moczu] ?
_________________
.: so i take out a blade,
.: & run it along my warm white skin..
.: wishin for the strength to push it deeper in,
.: im 2 weak..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Tlen
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Czw Lip 27, 2006 12:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o wpływ na organizm, to np.:

Cytat:
preparat może (ale czy musi? Confused ) spowodować niedobór cukru we krwi


Ale czytając dalej zrozumiałem jeszcze coś innego. Nie napiszę, bo nie chcę mieszać niepotrzebnie.

Trudne pytanie.... Albo my w kiepskiej formie jesteśmy Wink
Z kolei ja zapytam o coś autorkę tego postu. Czy można coś takiego brać ot tak po prostu samodzielnie, czy konsultowałaś to z kimś (mam na myśli dietetyka, lekarza Confused)?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Lip 27, 2006 12:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mimo wszystko uważam, że twój lekarz powinien wiedziec że zażywałaś ten suplement, z tego co właśnie czytam np. o Ma Huang, to może on nieżle namącić np. w ciśnieniu tętniczym, czy poziomie insuliny, czy cholesterolu, więc może lekarzowi przyda się wiedzić, że brałas jakies dopalacze zanim np. każe ci się leczyć na nadciśnienie...

efedryna z Ma Huang

tak dla świętego spokoju...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Niu_Nia113
Kadet
Kadet


Dołączył: 22 Lut 2005
Posty: 37

PostWysłany: Czw Lip 27, 2006 12:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zle napisalm, dopiero od dzis mialam zaczac to brac - i sie waham (sorry za pomylke)

nenya dziekuje za pomoc.

Robert, a czemu nie? tojest suplement jak l-karlityna, bio cla i wiele wiele innych podobnych rzeczy.
_________________
.: so i take out a blade,
.: & run it along my warm white skin..
.: wishin for the strength to push it deeper in,
.: im 2 weak..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Tlen
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Czw Lip 27, 2006 12:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niu_Nia113 napisał:
Robert, a czemu nie? tojest suplement jak l-karlityna, bio cla i wiele wiele innych podobnych rzeczy.


Pytam z ciekawości (mnie to nie potrzebne Laughing ), bo z opisu wynika iż w istocie ma jakiś wpływ na stan organizmu (bo i z założenia przecież ma). Jaki to jest wpływ, to już nie wiem, ale wyniki teoretycznie mogłyby być w pewien sposób zafałszowane (choć nie muszą). Konsultacja Ci pozostaje. Wink

PS. Po prostu zaintrygowałaś mnie tym pytaniem. Very Happy Już dawno takiego nie było.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Lip 27, 2006 12:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
tojest suplement jak l-karlityna, bio cla i wiele wiele innych podobnych rzeczy.

no niby tak, ale tik-taki to nie są...
przejrzyj skutki uboczne z tego artykułu wyżej, a to tylko o jednej z substancji składowych Surprised
jeszcze to ostrzeżenie na stronie, którą ty podałaś:
Cytat:
UWAGA!!! PRZED ROZPOCZĘCIEM ZAŻYWANIA NALEŻY UPEWNIĆ SIE ZE NIE MAMY PROBLEMÓW Z SERCEM I TYM PODOBNYCH, PROBLEMÓW Z TARCZYCA ORAZ NADCIŚNIENIA.

wygląda na to, że trzeba być zdrowym jak koń, by zażywać ten "suplement".
ale to całkowicie twój wybór.

PS. zuzka by się teraz przydała, bo to specjalistka od suplementacji...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Czw Lip 27, 2006 12:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nenya napisał:
PS. zuzka by się teraz przydała, bo to specjalistka od suplementacji...


Pewnie, że tak. Chyba będzie najbardziej wyczekiwanym forumowiczem tego roku. Z tego co wynika z okazyjnie zapuszczanych przez nią postów - patronuje nam tylko czytając nasze wypociny. Ale to tak na marginesie, żeby dyskusji nie prowokować.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Niu_Nia113
Kadet
Kadet


Dołączył: 22 Lut 2005
Posty: 37

PostWysłany: Czw Lip 27, 2006 1:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzieki za wszystkie rady.
Czyatlam troche o tym na necie i tez myslalam zeby skontaktowac sie z lekarzem - choc wiekszych problemow nie mam z sercem i tymi rzeczami co podaja w ostrzezeniu.
_________________
.: so i take out a blade,
.: & run it along my warm white skin..
.: wishin for the strength to push it deeper in,
.: im 2 weak..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Tlen
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Czw Lip 27, 2006 3:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przeczytałam to uwaznie i wierz mi ten suplement to byłaby ostatnia rzecz po którą bym sięgneła , jak dla mnie jest zbyt niebezpieczny, z tego co pamiętam zazywanie go przez sportowćów jest zabronione, a wykrycie w organizmie to dyskwalifikacja,
nie znam się wlace ale niesie on ze soba wiecej strat niz korzyści i nie jest zbyt bezpieczny ( tak dla laika oczywiście)
w pierwszej kolejności u lekarza powiedz o tym , ze chcesz go brac, a jesli juz wzięłaś musisz koniecznie poczekac az wypłucze się z ogranizmu
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Lip 27, 2006 4:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chyba didulka kiedyś odchudzała się czymś takim sztucznym, prawda? czy mi się już pierniczy... Rolling Eyes
w każdym razie, to na pewno nie jest środek dla takich "przytrutych" już babek jak my, ale dla zdrowych i nie biorących innych lekarstw - może nie zaszkodzi...
ryzyk fizyk.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Czw Lip 27, 2006 4:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

didulka odchudzala się herbatkami , ale piła je w duzo wiekszej ilości , na skutki nie trzeba było długo czekać Sad
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Lip 27, 2006 4:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a to sorry, myślałam, że jakimiś prochami tego typu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Czw Lip 27, 2006 7:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prochami tego typu odchudzała się moja kolezanka, niedużo brakowalo aby przeniosła się do krainy wiecznej szczęsliwości , gdzie juz nic nie potrzeba, udało sie jej przezyć ale komplikacje tego wpomagania odzuwała jeszcze bardzo długo, całe szczęscie że tylko tak się skończylo
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group