Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Tarczyca, USG, hormony
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
martek
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Wrz 2003
Posty: 552

PostWysłany: Pon Mar 27, 2006 1:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monika Very Happy żle zrozumiałaś mojego posta.
Nie jestem lekarzem i nie neguję sposobu podawania dawek hormonow tarczycowych czy sterydów np. Motylków. Są różne szkoły, ktora jest prawidłowa to można ocenic za jakiś czas. Lekarze sie spieraja i każdy uważa , że akurat ich sposob jest prawidłowy. Jednak dla nas chorych liczą sie efekty.
To co piszesz o dzieleniu dawki , że ranna jest większa a druga mniejsza jest ważne. Należałoby jeszcze rozgraniczyc dporośli a dzieci .
Na marginesie dodam , że Marta np. encorton 30mg przyjmowała tylko rano -w pewnym etapie leczenie(w CZD) a bywało wcześniej inaczej.
W innym szpitalu dawke 18mg calcortu miała dzieloną 12mg(rano) plus 6mg (w południe).
Nigdy tego nie negowałam bo miałam w tym momencie duże zaufanie do lekarza prowadzącego.(wcześniej tego zaufania było brak Sad )
_________________
Martek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pon Mar 27, 2006 3:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Martek oczywiście........co szpital to może byc inaczej.....zreszta widze to także po sposobie podawania endoxanu.... ale generalnie mogą byc podawane dwie dawki .... farmakolodzy uważaja ze jednak 2 dawka podana po 16 juz nie daje takich efektów.....nie wiem dlaczego , widocznie chodzi tutaj o metabolizm ....przyjecie np. 60 mg sterydu jest zbyt obciązające organizm....i tez wtedy podaje sie 40 .rano a 20 przed szesnastą .... a co do tarczycowych .....leków pamietam że zaczynałam od malenkich dawek , które stopniowo byly zwiekszane....to tez zależy od leku jaki sie przyjmuje....i także od lekarzy, zreszta najczęsciej to farmakologia mówi inaczej a lekarze robia po swojemu... czy dobrze czy żle nie wiem ?
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dika
Junior
Junior


Dołączył: 26 Mar 2006
Posty: 20
Skąd: Opole

PostWysłany: Pią Mar 31, 2006 12:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja wyszłam wczoraj ze szpitala i powiedzieli mi żebym poszła do endokrynologa bo wyniki mam na granicy normy , a mam FT4 o,91 a norma jest od 0,93 do 1,70! Confused bomba jeszcze tylko tego brakowało Twisted Evil
_________________
Quod me nutrit me destruit!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
majka23
Super senior
Super senior


Dołączył: 11 Sty 2006
Posty: 92
Skąd: ślaskie

PostWysłany: Pią Kwi 14, 2006 8:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wczoraj bylam w poradni chorob tarczycy i niestety mam guza i to niemalego Sad czeka mnie biopsja i scyntografia. Ciekawe co sie jeszcze do mnie przyczepi Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Sob Kwi 15, 2006 3:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja mam 21 scyntygrafie.... chce jak najszybciej miec ja robiona tym jodem vo niedlugo mi watroba wysiadzie od tych lekow
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
majka23
Super senior
Super senior


Dołączył: 11 Sty 2006
Posty: 92
Skąd: ślaskie

PostWysłany: Pią Kwi 21, 2006 3:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w poniedzialek mam biopsje a w maju na scyntografie - albo wczesniej jak sie miejsce zwolni, trzymajcie za mnie kciuki. mam nadzieje ze wyniki chociaz tarczycowe wyjda mi jako takie..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Agnieszka14
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1084

PostWysłany: Sob Kwi 22, 2006 2:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Majka trzymam mocno! Nie myśl o tym, jakoś to się ułoży Buziak
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kasiakuc
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 4903
Skąd: kraków

PostWysłany: Sob Kwi 22, 2006 2:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Majka23 ja także mocno trzymam za Ciebie kciuki....dobrze to wszystko nie wygląda ale należy mieć nadzieję i dużo optymizmu...będzie dobrze..pozdrawiam Smile Slonko
_________________
cieszmy sie każdą chwilka bo życie tak krótkie jest
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Sob Kwi 22, 2006 7:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja takze mocno sciskam Laughing
w poniedzialek znowu jade do gliwic i wtedy dowiem sie jaki jest wynik scyntygrafii i co dalej robimy....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
gusia_92
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lip 2005
Posty: 1076
Skąd: Skoczów

PostWysłany: Wto Kwi 25, 2006 7:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oby wszystko poszlo pomyslnie. trzymam kciuki.
_________________
.:Hoy se que tu ya no me quieres y eso es lo que mas me hiere:.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Sro Kwi 26, 2006 4:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moja scyntygrafia wyszla fatalnie... jodochwytnosc tylko 8% Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
majka23
Super senior
Super senior


Dołączył: 11 Sty 2006
Posty: 92
Skąd: ślaskie

PostWysłany: Wto Maj 02, 2006 5:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no to jestem juz tydzien po biopsji i wlasnie przyszly wyniki, nikomu nie zycze takiej biopsji, zastanawiam sie czemu to robia bez znieczulenia Rolling Eyes bo mnie bolalo strasznie. Jak zaczal grzebac jedna gruba igla to myslalam ze spoko - wytrzymam, ale jak wyciagnal druga igle.. a potem trzecia... to juz mi sie łezki pokulały Sad Wyniki mam takie
Tarczyca:
a) powiększony płat prawy z hypoechogenicznym ogniskiem (guzkiem 1,2cm)
B) płat lewy hypoechogeniczne ognisko 0,8cm
Rozpoznanie patomorfologiczne
Krew, płyn koloidowy, monomorficzne drobne tyreocyty. Limfocyty pojedyncze. Obraz cytologiczny odpowiada wolu łagodnemu - Struma nodosa.
Jak sie ktos troche zna moze mi napisze czy mam sie czego bac Question Rolling Eyes Do lekarza dopiero ide w przyszlym tygodniu a to cale wieki. Dzieki Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Wto Maj 02, 2006 7:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie biopsja tarczycy byla zupełnie niebolesna ....a wyniki .no cóz nie znam sie ja przy takim guzku , brałam tylko Euthyrox....przez parę lat ..nie wiem dlaczegpo ale jeden zupelnie zniknął a drugi siedzi juz lata taki sam....i dobrze , bo chciano je usunąc i niepotrzebnie ....
odezwie sie ktos bardziej świadomy ...u mnie tarczyca zeszła na dalszy plan .....bo nic sie nie zmienia.....a inne sprawy były pilniejsze...życze ci aby tak zostalo jak u mnie to bedzie ok....
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
majka23
Super senior
Super senior


Dołączył: 11 Sty 2006
Posty: 92
Skąd: ślaskie

PostWysłany: Sro Maj 03, 2006 9:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzieki Monika Smile Dla mnie tarczyca to nie jest nastepny wielki problem bo ja nigdy nie odczuwalam zadnych dolegliwosci z nia zwiazanych. Wyszlo mi tylko TSH dlatego poszlam dalej w tym kierunku. Lepiej dmuchac na zimne Wink zreszta zobaczymy co mi lekarz powie, pozdrowionka Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sro Maj 03, 2006 2:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiesz .to jest problem.jak kazda choroba ....., masz rację .....lepiej wszystko sprawdzic..mnie sie wydaje .ze u mnie troche zaniedbali sprawe .....ale nie wyszlo .żel .....zyczę ci aby nic dalej sie nie działo...bo to jest róznie .lepiej sprawdzić....
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group