Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Badanie Rezonansu Magnetycznego Mózgowia.
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Lut 10, 2006 1:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

domi o twoich objawach to czytamy przecież już nie pierwszy raz!!!
wszystko co miaałam do powiedzenia ja osobiście już napisałam dawno temu, więc nie będę się powtarzać, bo się znów obrazisz, a staram się pomóc jak potrafię, nic nowego nie wymyślę, sorry...

Cytat:
Monika B:
a co nie ma mojej odpowiedzi...?
Monika

didulka:
Fuck you


Mr. Green Dagmara, przypatrz się uważnie tej emotce, a jak na nią najedziesz kursorem to przeczytaj co dokładnie ona oznacza Prosze
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Pią Lut 10, 2006 1:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

haha wiem co oznacza ale tak strasznie mi przypadla do gustu no i badz co badz podoba mi sie Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Lut 10, 2006 1:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no jest extra, tylko że to należy czytać w tym przypadku - odpierd* się Moniko!
dlatego nie wiem kiedy wypada ją stosować, choć mi też się podoba Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Pią Lut 10, 2006 2:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wybacz moniko Prosze ona mi sie bardziej kojarzy z radoscia a nie z.... no wiecie czym Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
domi1_23
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 25 Wrz 2005
Posty: 123
Skąd: Wodzisław Śl.

PostWysłany: Pią Lut 10, 2006 2:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Takie obawy mam, nie pasują do Tocznia?
_________________
Co cię nie zabije, to cię wzmocni.
-------
Więcej szczęścia wynika z dawania, niż z otrzymywania.

GG: 2103244
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Lut 10, 2006 2:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hie, no to zdecydowanie nie są kciuki do góry, tylko palce serdeczne wyprostowane w obraźliwym geście, za to uśmiech jest uroczy - fakt! Wink na pewno Monika się nie pogniewa Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
domi1_23
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 25 Wrz 2005
Posty: 123
Skąd: Wodzisław Śl.

PostWysłany: Pią Lut 10, 2006 2:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Napiszcie tylko, czy to możliwe, żeby był to Toczeń, biorąc pod uwagę ILOŚĆ tych objawów.
_________________
Co cię nie zabije, to cię wzmocni.
-------
Więcej szczęścia wynika z dawania, niż z otrzymywania.

GG: 2103244
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pią Lut 10, 2006 2:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się z tym wszszystkim..zbyt duzo tego jest....ale nie znaczy to ze nie mozesz miec tocznia.owszem.....możesz .ja jak zaczęłam chorować.....miałam tylko wysoką goraczke.i sztywnośc mięsni .......bole jakby grypowe i nic więcej...dopiero po czasie lekarze zwrócili uwage także na inne....
sama tepmeratura .....40 stopni była wystarczającym wskaznikiem do szukania wszystkiego co mozliwe.....a toczenbył ostatnią rzeczą która się potwierdziła....
Spoko dziewczyny.......ten super diabełek kojarzy sie także z przewrotnością
na bank mnie nie obraża.a chyba nikogo z poczuciem humoru taże nie..... Wink
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Lut 10, 2006 2:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

o rozpoznaniu tocznia nie decydują objawy, ani ich ilość, tylko wyniki badań! same objawy to zdecydowanie za mało żeby postawić jakąkolwiek diagnozę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Pią Lut 10, 2006 5:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dokładnie....objawy sa różne i karzdy przechodzi to inaczej... tylko badania moga potwierdzić diagnoze... u mnie zaczeto że to sklerodermia potem toczeń na koniec stwierdzili colagenoze...
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Mella
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 31 Paź 2005
Posty: 996

PostWysłany: Pon Lut 13, 2006 11:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

domi 1_23 napisała:
Cytat:
O to chodzi, że moje objawy odpowiadają T. R .U. Ból Stawów, to jest nie odłączny element mojego życia (a co jakiś czas nie potrafię stanąć na nogę, jest obrzmiała, czerwona, boli, czasem tak jest też z dłonią); Nadwrażliwość na światło; Rumień Krążkowy; Na Początku Dolegliwości P./P. - Jądrowe - Wątpliwy; kiedyś Goroczka; średnie O. B.; nieprawidłowości w moczu; wyczerpana fizycznie; Objaw Raynauda; kłopoty z oczami (ból, zaburzenia widzenia); żołądkiem; czasem mi też ciśnie do dłoni i stóp i tak, jakby coś wirowało; ala też dziwne uczucie braku czucia w kończynach (czasem), najczęściej w palcach. Od pewnego czasu zauważyłam na nodze nie gojące się małe ranki, które tak dziwnie bolą.

Przy trzech wizytach u neurologa spoglądała w oczy takim aparatem i coś jej się tam nie podoba.


domi 1_23 trochę rozejrzałam się po stronach dotyczących SM i twoje objawy mogą na to schorzenie wskazywać, jednym z podstawowych objawów stwardnienia rozsianego są kłopoty z oczami
Cytat:
Chorzy niejednokrotnie skarżą się na zaburzenia widzenia: widzą nieostro, podwójnie. Bywa ograniczone pole widzenia. Mogą się pojawić mroczki przed oczami, a czasem dochodzi nawet do przemijającej ślepoty. Wszystkie te objawy są wynikiem pozagałkowego zapalenia nerwu wzrokowego. Zaburzenie wzrokowe bywają pierwszym objawem choroby. Rzadkim objawem SM jest głuchota.
także inne objawy, wydaje mi się, że u ciebie występują, np. "dziwne uczucie braku czucia w kończynach"
Cytat:
Choroba z reguły pojawia się dość nagle, zaskakuje chorego, który dotychczas był sprawną osobą, i przejawia się upośledzeniem (czasem - utratą) określonej czynności układu nerwowego. Najczęstszymi objawami są zaburzenia czucia obwodowego, parestezje dotyczące jednej lub więcej kończyn, tułowia, a także głowy (twarzy). Bywa, że chory zaczyna odczuwać osłabienie określonych grup mięśni, szczególnie kończyn dolnych lub górnych. Często pierwszym objawem choroby są nagle pojawiające się kłopoty z chodzeniem: osoba chora z pewnym trudem unosi stopę, powłóczy nią. Zaczyna kuleć. Czasem może wystąpić nagła niesprawność mięśni kończyn górnych, zwłaszcza dłoni.
w SM magą byc też bóle neuralgiczne
Cytat:
Dolegliwości bólowe były dawniej traktowane jako rzadki przejaw choroby. Badania współczesne dowodzą, że w SM bóle występują u 65% chorych. Mogą mieć charakter przewlekły lub ostry, występujący napadowo, na ogół w postaci neuralgii nerwu trójdzielnego, jednostronnej lub obustronnej, szczególnie u osób młodych.

Mogą być też obrzęki kończyn
Cytat:
Ogniska w rdzeniowych ośrodkach współczulnych mogą powodować zaburzenia naczynioruchowe w postaci sinicy, obrzęki kończyn. Objawy czuciowe, mimo iż nie mają istotnego znaczenia klinicznego (występują od 10 do 40 %). Są to różnego rodzaju parestezje i nerwobóle.
Także jednym z podstawowych badań w kierunku SM jest RM mózgowia.
Cytaty zaczerpnęłam z poniższych stron (nenya już je podawała):
http://www.resmedica.pl/sm.html
http://www.bssm.org.pl/sm.php?lang=pl&strona=informacje_o_sm&dzial=art-01

Spróbuj poszperać w necie na temat SM, na google wyskakuje dość dużo stron, także stowarzyszeń chorych na SM. Może się zdarzyć, że u Ciebie nakładają się dwie choroby np. SM i toczen, ale odpowiedź na to znajdziesz u lekarza, myslę, że nie ma wsród nas osoby, ktora mogłaby ci pomóc postawić diagnozę.
Trzymam kciuki, żeby udalo się w końcu określić na co jesteś chora Wink
_________________
"Wszyscy jesteśmy zdolni do wielkich rzeczy, jeśli nie pozwolimy, by pokonał nas strach przed własną słabością."
Jan Paweł II
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
domi1_23
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 25 Wrz 2005
Posty: 123
Skąd: Wodzisław Śl.

PostWysłany: Pon Lut 13, 2006 12:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo Wam dziękuję wszystkim. Zbyt wiele jest tych objawów, ciężko dopasować. W SM nie ma bólu stawów. W Toczniu znów nie ma kłopotów z oczami. Czas pokaże, niebawem będę mieć MR - wszystko się wyjaśni (mam nadzieję). Jestem pewna, że albo to jedno albo drugie (komiczne byłoby, gdyby te dwie choroby występowały razem).
_________________
Co cię nie zabije, to cię wzmocni.
-------
Więcej szczęścia wynika z dawania, niż z otrzymywania.

GG: 2103244
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pon Lut 13, 2006 12:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W toczniu bardzo często występuja kłopoty z oczami ...z tych osob które znam około 60% ma poważne problemy z oczami ........nie tylko suchość oczu .ale także początki zaćmy i jaskre....i są to osoby młode.....więc nie jest to tez takie jednoznaczne....
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
domi1_23
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 25 Wrz 2005
Posty: 123
Skąd: Wodzisław Śl.

PostWysłany: Pon Lut 13, 2006 12:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No, cóż. Dopiero teraz o tym czytam, że w Toczniu też są kłopoty z oczami samoistnie, w wyniku choroby, jak piszesz, Monika B. Czytałam wcześniej, że po lekach mogą wystąpić różne objawy uboczne, nawet problemy ze wzrokiem, ale teraz dopiero dowiaduję się, że też w chorobie, od Ciebie.
_________________
Co cię nie zabije, to cię wzmocni.
-------
Więcej szczęścia wynika z dawania, niż z otrzymywania.

GG: 2103244
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Pon Lut 13, 2006 5:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moja przygoda z choroba w ogole zaczela sie od oczu...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group