Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Porażenie nerwów twarzy
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sEsZeLa
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Paź 2005
Posty: 292
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sob Maj 06, 2006 10:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

euphoria ja musze przyznać że dalej nie łapie się w twoich postach ale życze Ci dużo dużo dużo zdrowia. Zero sterydów i innych zbędnych leków. No i nieschodzącego uśmiechu z buźki Very Happy Very Happy Very Happy
_________________
tym dam radę chorobie, że nic z niej sobie nie robię Very Happy [J.I.S]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
małgorzatka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 04 Maj 2004
Posty: 1249
Skąd: kuj-pom

PostWysłany: Sob Maj 06, 2006 10:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedyś w szkole, jedna z uczennic miała porażenie nerwu twarzowego-(trójdzielny to to samo? myslałam że to dwa różne nerwy...) Otwarte usta, wykrzywienie twarzy i straszny ból. Bardzo spuchła jej twarz, na kilka dobrych tyg znieknęła ze szkoły(szpital potem leżenie w domu). Na temat diagnostyki i leczenia niewiele wiem. Kiedy wróciła do szkoły chodziła z taką chusteczką-przepaską podtrzymującą część twarzy-to trwało jakiś czas, ale wszystko wróciło do normy. Dziś mówi, usmiecha się zupełnie symetrycznie i naturalnie Smile
Sama borykam się właśnie z parestezją pozabiegową, więc wszystkie słowa o nerwach i ich regeneracji czytam tu uważnie. Na razie muszę odczekać min 6 tyg, żeby ocenić stan uszkodzenia nerwu. Póki co mam przerwę w zastrzykach Milgamma N i Neurex(początkowo kroplóweczki a teraz tebl). Uzbrojona w cierpliwość-bo to skuteczne lekarstwo podobno-czekam na poprawę... i zalecenia rehabilitacyjne. Coś drgnęło, jest ciut lepiej, więc pełna nadziei czekam dalej... żeby wrócić do pracy!! Pozdrawiam i życzę powodzenia! Smile
ps.gdyby ktoś mógł mi podać link o diagnostyce i leczeniu parestezji pozabiegowych będę wdzięczna Smile
_________________
małgorzatka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
euphoria
Junior
Junior


Dołączył: 05 Maj 2006
Posty: 10
Skąd: kraków

PostWysłany: Sob Maj 06, 2006 11:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

coz nie trudno było rozpoznac ze to porazenie nerwów jak obudziłam sie rano
z opadnietymi ustami ktorymi nie mogłam ruszyc
nie zamykały mi sie oczy lało mi sie z nosa z ust nie mogłam nic powiedziec
lekarz 1 kontaktu stwierdził porazenie i dał skierowanie do szpitala
tam zrobili mi tomografie i wyszło ze nie ma to nic wspolnego ze zmianami w głowie
lekarz w szpitalu przepisal encorton i powiedział ze na to nie ma innego leku a encorton daje zeby mi misnie nie obumarły
i kazał natychmiast szukac kogos od akupunktury
akupunkturzysta stwierdził ze czas działa na moja niekozysc i moze przyjsc mnie od zaraz (250zł Smile)
encorton dostałam juz wam mówie 3x1 encorton 20mg
jadłam po tak 3 dni i zaczeła moja twarz wygladac jak bombel i akupunkturzysta kazał odlozyc mowiac ze tak mozna a jest lekarzem medycyny i wbijam mi igły i od razu po zabiegu jak wrociłam do domu juz nie zjadłam encortonu i sie zaczelo to co pisałam wczesniej ze mnie bolało zle sie czułam i tp

lekarka 1 kontaktu kazła natycmiast zaczac znowu podawac ale mniej i schodzi a na poczatku mialam 60mg dziennie i schodze i jak narazie sie dobrze czuje


chodz twarz mam dalej jak bombel trzesa mi sie strasznie rece ciagle chce mi sie jesc mam tego dosc

najprawdopodobniej mam to całe cholerstwo od zawiania i rehabilitacja bedzie trwac około pol roku
ale naprawde boje sie tego bolu jak przestane brac encorton Sad



czytaja posty zaczynam sie bac ze to mi juz tak zostanie i nigdy sie nie usmiechne

ja niestety nie mogłam zostac w szpitalu bo matury zreszta myslalam ze to samo przejdzie jednak okazuje sie ze nie tak łatwo


kolega moj twierdzi ze lekarz dal mi za duza dawke 60 mg i dlatego teraz tak odczuwam schodzenie do coraz nizszych



kolejna noc nie bede spac bo nie moge twarzy dotknac tak cholernie boli ale to podobne dobre oznaki bo wczesniej jej nie czulam
_________________
euphoria
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Nie Maj 07, 2006 8:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie chcę podważać autorytetu lekarza, ale chyba w takich przypadkach powinno podać się puls (kroplówkę) ze sterydów, a nie duże dawki doustne... Sama już nie wiem. Co do opuchniętej twarzy, to po 3 dniach przyjmowania Encortonu nie powinna tak wyglądać. Policzki zaczynają 'rosnąć' po 2-3 tygodniach. Tak przynajmniej było u mnie, gdy brałam 40mg. Teraz biorę 10mg i twarz wygląda normalnie. U Ciebie opuchlizna też zejdzie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Agnieszka14
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1084

PostWysłany: Nie Maj 07, 2006 9:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Euphoria przyczyn porażenia nerwu twarzowego jest wiele. CT głowy nie wystarczy aby stwierdzić jaka jest tego przyczyna. To, że masz toczeń to wcale nie znaczy że to od tocznia. Jest cała masa innych neurologicznych chorób (i nie tylko neurologicznych), które mogą dać taki objaw - bo to tylko objaw, nie wiadomo jaka jest przyczyna. Podać 60mg tak od razu po jednym CT i to w dodatku po którym nic się nie wyjaśniło Shocked Może wybierz się do innego szpitala albo do neurologa - jak najszybciej, żeby sytuacja wreszcie wyjaśniła się. Zależnie od przyczyny porażenia można podać inne leki - jak to jest zakażenie to antybiotyki, jak to jest choroba neurologiczna to leki neurologiczne. Jesteś pewna, że ten akupunkturzysta działał z pobudek medycznych, a nie po prostu dla kasy - chciał szybko zarobić 250 złoty?... Ja bym nie ufała... Nie można tak sobie 'żonglować' sterydami, trzeba się słuchać jednego lekarza specjalisty, któremu się ufa i który potrafi pomóc, słuchając kilku naraz nic z tego dobrego nie wynika Confused
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
małgorzatka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 04 Maj 2004
Posty: 1249
Skąd: kuj-pom

PostWysłany: Nie Maj 07, 2006 11:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziewczyna o której pisałam też miała to porażenie od zawiania-choć podobno często przyczyną jest jakieś wirusowe czy bakteryjne zapalenie-bardziej po linii stomatologicznej-ale nie wiem nic więcej, więc się nie wypowiadam. Jeszcze raz powtarzam, ona odzyskała pełną władzę w mięśniach twarzy, nie ma niedowładów, uśmiecha się pięknie, równo i niewiele osób pamięta, że przez kilkanaście tyg borykała się z takim doświadczeniem. Życzę Ci szybkiego powrotu do zdrowia. Ok pół roku to chyba norma dla neurologów bo ja tez to słyszałam, standard? Wink Euphorio, chyba domyślam się co czujesz, bo ja np. pięć tygodni temu byłam w totalnej panice czy to minie? i kiedy? Jeśli masz opuchniętą twarz, to moim zdaniem nie od sterydów tylko od tego właśnie porażenia, zapalenia cokolwiek się z tym nerwem dzieje. Zdziwiłam się tylko tak wczesną rehabilitacją w formie akupunktury, ale moja sytuacja jest inna. Po zabiegu trzeba odczekać. A już chcę do pracy wracać!! Smile Smile
_________________
małgorzatka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
euphoria
Junior
Junior


Dołączył: 05 Maj 2006
Posty: 10
Skąd: kraków

PostWysłany: Nie Maj 07, 2006 11:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

musze sie pochwalic SmileSmileSmile
czuje usta moge troszke juz nimi poruszac
ale czuje za to takie strasznie mocne odretwienie policzkow i czoła ah moze bedzie leppiej Smile
_________________
euphoria
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
małgorzatka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 04 Maj 2004
Posty: 1249
Skąd: kuj-pom

PostWysłany: Nie Maj 07, 2006 11:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No widzisz? Będzie lepiej Smile kiedyś przecież musi być Smile Smile
_________________
małgorzatka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
foxil
Junior
Junior


Dołączył: 25 Kwi 2006
Posty: 12
Skąd: Słupsk

PostWysłany: Nie Maj 07, 2006 1:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

euphoria a nie czujesz może jak dotykasz policzków ( nie wiem jak to nazwać) jakby kłócie szpileczek ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
euphoria
Junior
Junior


Dołączył: 05 Maj 2006
Posty: 10
Skąd: kraków

PostWysłany: Nie Maj 07, 2006 4:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hm jak dotykam to czuje jakby ktos pare godzin wczesniej powaznie mi dowalił czuje jakbym miała siniaki a ich nie ma nie wiem jak to opisac jakbym miała cala twarz opuchnieta i taka bolesna a najbardziej boli luk brwiowy nie wiem czemu
_________________
euphoria
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
euphoria
Junior
Junior


Dołączył: 05 Maj 2006
Posty: 10
Skąd: kraków

PostWysłany: Nie Maj 07, 2006 4:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jestescie pewni ze ta opuchnieta twarz wygladajaca jak ksiezyc w pelni zejdzie?Smile
_________________
euphoria
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
małgorzatka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 04 Maj 2004
Posty: 1249
Skąd: kuj-pom

PostWysłany: Nie Maj 07, 2006 4:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zejdzie - i mam nadzieję że szybciej niż obiecują Ci to lekarze Smile uważaj na wszelkie przeciągi, zmiany temp. Zastosowali Ci w szpitalu tylko Encorton? czy jeszcze jakieś leki zwiotczające stosowane przy porażeniach nerwów? może po nich miałaś takie huśtawki nastrojów?
Podobno duże dawki sterydów przy takich historiach to norma, potem się stopniowo schodzi-jak stan zapalny się wycofuje, sterydy też, więc nie martw się, że ból Ci zostanie. Kiedy rozmawiałam z tą dziewczynką ładnych kilka tyg po zdarzeniu, to mówiła że jest ogromna poprawa, że ból ustepuje.
Te szpileczki to takie uczucie jak po zdrętniewniu nogi lub ręki, wraca krążenie i czuje się takie mrowienie? parzenie? igiełki? różnie to można określać, fakt jest taki, że każdy dotyk i zmiana temp powoduje nasilenie tego mrowienia-tak jest w mojej nodze przynajmniej. Ale jest juz lepiej!!! Wink Smile i mam nadzieję, że z tygodnia na tydzień jej stan będzie się poprawiać Smile czego i Tobie zyczę Smile
_________________
małgorzatka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
euphoria
Junior
Junior


Dołączył: 05 Maj 2006
Posty: 10
Skąd: kraków

PostWysłany: Nie Maj 07, 2006 4:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tylko encorton jem tzn zaniam dostałam porazenie nerwów to mialam anigne i jadłam antybiotyk ale to chyba sie nie wiarze ze soba bo angine to mam przynajmniej raz w miesiacu:)

jedno pytanie mnie nurtuje ale moze sie wydac debilne czy zrobienie tatuazu moze miec cos wspolnego z porazeniem nerwów ?

mama mi mowi ze wygladam jak pyza a chlopak ze mam twarz jak dojrzały arbuz :Phahha ale dzis mialam kolejny dowod ze jest lepiej jedzac tak sie ugryzłam w warge ze prawie pol odgryzlam a wargi nie czulam jeszcze wczoraj wogule dalej jedynie zle z czołem bo ani drgnie
a wuasnie zmiany na skorze to tez normalne co nie bo zrobiło mi sie strasznie duzo przebarwien

co do uczucia to czuje jakbym po 1 dostala mega wpieprz albo mega znieczulenie u dentysty i jest taka odretwiała i czuje jakbym miala od srodka wyladowana po brzegi wata albo czyms takie dziwaczne uczucie
_________________
euphoria
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group