Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Akupresura a toczeń
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Wto Cze 06, 2006 10:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj Smile
jest tu kilka osob od profesora.. miedzy innymi ja 8)

Buziak
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Wto Cze 06, 2006 10:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam ...Małgosiu czuj sie jak u siebie zycze miłej lekturki dziel się swoimi radami z nami .i wzajemnie...Pozdrawiam Cie bardzo serdecznie zycząc duzo zdrówka i ciągłej remisji...Smile
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
martek
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Wrz 2003
Posty: 552

PostWysłany: Wto Cze 06, 2006 11:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Małgosiu w naszym Klubie Very Happy
Jak Robert pisze, lektury masz na naszym forum na wiele długich wieczorów. Tylko pamiętaj , nie wszystko co przeczytasz trzeba brać dosłownie. Chorobę należy traktować poważnie ale to Ty decydujesz nie ona Tobą. Najważniejsze toznalezienie dobrego lekarz specjalisty i zaufanie do lekarza. Jeśli juz zorientowałaś sie jest nas spora gromadka a przekrój wieku też różny. Każdemu z nas toczeń namieszał w planach życiowych jednak nie poddajemy się i wytyczamy sobie kolejne cele. Mamy zaostrzenia i remisje, bierzemy różne leki raz ich jest więcej raz mniej w zależności od stanu choroby i oczywiście decyzji lekarza. Tylko lekarz decyduje jakie leki należy przyjmować , kiedy zmniejszyć a kiedy odstawić. Są tu osoby o bardzo długim stażu choroby jak również co dopiero poznają Lupuska
Wink
W grupie raźniej pokonywać chorobę , mam nadzieję , że szybko tu się zadomowisz.
Pamietaj , że stres jest świetną pożywką dla Lupuska
Serdecznie Cie pozdrawiam
_________________
Martek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Małgosia_82
Junior
Junior


Dołączył: 04 Cze 2006
Posty: 27
Skąd: śląskie

PostWysłany: Wto Cze 06, 2006 12:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję Wam wszystkim za tak miłe przyjęcie Smile Cieszę się, że tu trafiłam, bo widzę, że są tu bardzo serdeczni i przyjaźnie nastawieni ludzie Smile Mam zamiar stać się stałym bywalcem Forum, będę czerpała z Waszych rad, ale i także dzieliła się z Wami moimi spostrzeżeniami, wskazówkami (choć na razie jestem laikiem w tej dziedzinie Wink ) i ciepłym słowem.
Nenya - to fantastycznie, że dobrze się czujesz Smile Mam nadzieję, że zostanie tak już na baaardzo dłuuugo. Racja, ten Encorton mnie przeraża. Naczytałam się o nim tylu rzeczy... No właśnie, naczytałam. Czasami lepiej nie czytać tyle. Muszę zmienić do niego nastawienie Wink
Robert - myślę, że z czasem nauczę się z nią (chorobą) żyć. Nie ja pierwsza i (niestety) nie ostatania. Nie ma co się rozczulać na sobą tylko wziąć się w garść i - jak mawia moja mama - pchać ten wóz do przodu Very Happy PS. Po spacerze z moim zwierzakiem doszłam do wniosku, że to nie ja jego wyprowadziłam na spacer, lecz on mnie Wink
Didulka - kto wie, może kiedyś spotkamy się u profesora na oddziale Wink
Agnieszka 29 - masz jak w banku, że każdą sensowną radą się podzielę Wink Też dużo zdrówka życzę Smile
Martek - witam Cię Smile Piszesz, że trzeba zaufać swojemu lekarzowi. No i ja mu ufam, ale to moje zaufanie leciutko się zachwiało... Przepisał mi lek z grupy sulfonamidów, którego nie podaje się chorym na toczeń (wyczytałam w różnych źródłach). Oczywiście brałam go, jednak bolały mnie bardziej stawy. Pojechałam do niego, powiedziałam o tym wszystkim i pokazałam mu ulotkę, bo w działaniach niepożądanych był wymieniony toczeń rumieniowaty układowy... Kazał mi odstawić lek. No i co ja mam o tym myśleć? Przecież to niemożliwe, aby człowiek, który zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem tocznia nie wiedział o tym, że tego leku się nie podaje. Przyznam, że nie wiem co o tym myśleć... Co Ty na to?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Wto Cze 06, 2006 1:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Małgosia_82 napisał:
Didulka - kto wie, może kiedyś spotkamy się u profesora na oddziale Wink


yyy nie zrozum mnie zle ale lepiej nie... wole gdzies w bardziej komfortowych warunkach... na oddzial mi sie nie spieszy...
a tak na marginesie to profesor przepisal ci ten lek?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Małgosia_82
Junior
Junior


Dołączył: 04 Cze 2006
Posty: 27
Skąd: śląskie

PostWysłany: Wto Cze 06, 2006 2:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pisząc "może spotkamy się u profesora na oddziale" miałam na myśli tylko i wyłącznie badania kontrolne Wink które oczywiście pokażą, że wszysko jest w porządku Smile
Tak, lek przepisał mi profesor, a gdy pokazałam mu ulotkę, wydawał się być zaskoczony... Confused W żadnym wypadku nie chcę podważać kompetencji tak mądrego i doświadczonego w tych sprawach człowieka, ale troszkę mnie to zaniepokoiło.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Wto Cze 06, 2006 2:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

heh dziwne Confused ale on jak kazdy jest omylny...
ja mu ufam w 100% i nie zmienie na nikogo innego...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Małgosia_82
Junior
Junior


Dołączył: 04 Cze 2006
Posty: 27
Skąd: śląskie

PostWysłany: Wto Cze 06, 2006 2:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też mu ufam, mimo tej sprawy z lekiem Smile Ale pokazało mi to, że należy czytać ulotki, bo - tak jak powiedziałaś - każdy jest omylny. Ma jednak wspaniałe podejście do pacjenta, jest ciepłym człowiekiem z ogromną wiedzą, doświadczeniem i jestem pewna, że ta wpadka z lekiem była jednorazowa Wink Na pewno będę się go trzymała rękami i nogami.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
martek
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Wrz 2003
Posty: 552

PostWysłany: Wto Cze 06, 2006 10:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Małgosiu
Z perspektywy tych 6 lat walki z choroba patrzę teraz inaczej. Moje dziecko leczone było w kilku szpitalach więc i przez różnych lekarzy . Kazdy z nich ma sporą wiedzę ale nie każdy potrafił pomóc mojemu dziecku. Fakt wtedy byłyśmy osamotnione , nigdy nie spotkalam dziecka z toczniem w wieku 3-5lat. Starałam sie zaufac lekarzom i niestety wiele przykrych spraw złożyło się wtedy i nie mogłam .
Tego super forum też nie było Wink
Kiedy już bylismy zdesperowani na naszej drodze pojawił sie lekarz-młody i z wielkim sercem. Jemu zaufałam bo uratował moje dziecko.
Nigdy nie podawał też antybiotyku z grupy penicylin a obecnie tak. Wiem ,że zawsze moge go o wszystko zapytac i zapytalam a on odpowiedział, ze są nowe doświadczenia w medycynie i nie ma przeciwskazań. Jest lekarzem, ciągle się uczy, zna języki i jest na bieżąco jeśli chodzi o doniesienia medyczne z zagranicy .
Wszyscy ciągle doświadczamy czegoś nowego a człowiek jest nadal wielka zagadką.
Bardzo dobrze ,że Ty na swojej drodze spotkałaś Profesora, tak wiele ciepłych słów na jego temat czytałam tu na forum
Serdecznie Cie pozdrawiam
_________________
Martek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Małgosia_82
Junior
Junior


Dołączył: 04 Cze 2006
Posty: 27
Skąd: śląskie

PostWysłany: Sro Cze 07, 2006 4:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To przykre, że takie małe dziecko ma juz problemy zdrowotne. Całe szczęście, że trafiłyście na dobrego lekarza Smile Mam nadzieję, że choroba przebiega łagodnie i nie pozbawia córki (tak zrozumiałam z tekstu) uroków dzieciństwa.
Pozdrawiam i dużo zdrówka Wam obu życzę
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Czw Cze 08, 2006 10:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Małgosia_82 napisał:

Itunia - a co dokładnie masowała znajoma Twoich rodziców?


Przepraszam, że dopiero teraz odpisuję, ale dopiero wczoraj mi się przypomniało i zapytałam rodziców o tę znajomą. Ona miała masowane: kark, szyję i dekolt w okolicy obojczyków.

Małgosiu, a jakie leczenie Ci ustawili w Ligocie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Małgosia_82
Junior
Junior


Dołączył: 04 Cze 2006
Posty: 27
Skąd: śląskie

PostWysłany: Czw Cze 08, 2006 10:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nic nie szkodzi Wink Postanowiłam jednak nie kombinować z akupresurą.
Jestem dopiero na początku choroby, dlatego też zastosowano dość łagodne leczenie. Biorę Norprolac w bardzo małej dawce - 12,5 mikrograma, Agapurin, Acard i osłonowo Lanzul. Tylko tyle. Za dwa miesiące znowu się położe do kliniki na badania kontrolne. Wtedy się okaże jak dalej będzie wyglądało moje leczenie. Wszystko zależy od tego, czy organizm odpowiednio zareaguje na Norprolac. Zresztą... ma zareagować i koniec, a jak nie, to będzie miał ze mną do czynienia Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group