Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

wplyw na wyniki badan
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Czw Lip 27, 2006 8:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monika B napisał:
didulka odchudzala się herbatkami , ale piła je w duzo wiekszej ilości , na skutki nie trzeba było długo czekać Sad


heh bo ta didulka o ktorej mowa to jest taka troche tepa babka Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Czw Lip 27, 2006 8:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Didulka chciala mieć szybkie efekty i przedobrzyla Wink
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Czw Lip 27, 2006 8:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dajmy już spokój innym światom. Jeśli chodzi o Cayenne - jeden ze składników wspomnianego preparatu - zebrałem parę ciekawych informacji (co jak co, ale zaczyna mnie kręcić historia medycyny Smile ):

Pieprz Cayenne - to ostry czerwony pieprz; nazwa pochodzi od miasta Cayenne w Gujanie Francuskiej. Uzyskuje się go z owoców Capsicum baccatum i Capsicum frutescens.
I teraz:
Dorodnych owoce Cayenne były używane jako medykamenty przez wieki. Uważano, że pomaga na wiele schorzeń:

- schorzenia układu pokarmowego człowieka (bóle żołądka, skurcze, gazy)

- choroby układu krążenia (nadal jest stosowany w preparatach ziołowych, jako substancja mająca podobno pobudzać krążenie)

- bóle reumatyczne, stawowe - nakłada się go na skórę w miejscu gdzie ból wystąpił.

Aktywne składniki, to np. :

Kapsaicyna (nazwa systematyczna: trans-8-metylo-N-wanilino-6-nonenamid), to organiczny związek chemiczny, alkaloid "pikantności" - odpowiedzialny za ostry, piekący smak papryki chili. Związek ten bezpośrednio podrażnia komórki kubeczków smakowych oraz błony śluzowej, powodując uczucie pieczenia i ostrości w jamie ustnej.

Cytat:
Kapsaicyna jest przede wszystkim stosowana jako dodatek nadający żywności pikantny smak. Czystej kapsaicyny nie można jednak nabyć jako przyprawy, ze względu na jej toksyczność w większych dawkach. Jest ona jednak często stosowana przez producentów sosów, przypraw oraz gotowej żywności, gdyż syntetyczna kapsacyina jest znacznie tańsza od sproszkowanej papryki chili. Produkcja żywności z użyciem czystej kapsaicyny wymaga jednak bardzo drobiazgowej kontroli jej dozowania.

Kapsaicyna zawarta w żywności w niewielkich dawkach pobudza trawienie i "rozgrzewa", w większych dawkach może jednak powodować uszkodzenia wątroby.

Kapsaicyna i jej pochodne nie są rozpuszczalne w wodzie i alkoholu, lecz tylko w tłuszczach. Ze względu na to, że większość ostrych potraw zawdzięcza swój pikanty smak kapsaicynoidom, próby uśmierzenia uczucia pieczenia po ich spożyciu przy pomocy płynów lub płukania jamy ustnej wodą kranową nie dają oczekiwanego skutku. Znacznie lepsze rezultaty uśmierzające można uzyskać przez płukanie ust dowolnym, ciekłym tłuszczem roślinnym, lub wypicie szklanki tłustego mleka. Dobre rezultaty przynosi też lizanie lodów.


Cytat:
Kapsaicyna jest stosowana jako lek przeciwbólowy i rozgrzewający, stosowany zewnętrznie - głównie w balsamach i maściach zmniejszających ból stawów i mięśni. Zwykle jest ona dodawana do specyfików w formie ekstraktu z papryki chili ("capsic. oleo. res.")


Źródło

--------------------------
Natomiast White Willow Bark (Salix alba) ma ścisły związek z salicylanami, tzn. z Białej Wierzby francuski farmaceuta, oraz Raffaele Piria, włoski chamik, wyizolowali kwas salicylowy w czystej postaci. Czyli - prekursor naszej aspiryny na przykład (acetylsalicylic acid).

Źródło
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Czw Lip 27, 2006 8:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robert pieprz tak stosowany w medycynie od lat , a co dobrego znalazłeś na temat efedryny?
w medycynie ludowej wiele dolegliwości leczono ziołami takze tymi które stosuje się jako przyprawy, mieli wiele racji , chociażby gorczyca, stoswana kiedyś jako srodek przeciwreumatyczny, poduszeczki z gorczycą stosowały jeszcze nasze babcie, a teraz robi sie materace pasy i inne rzeczy z gorczycą i działają z dobrym skutkiem łagodząc ból
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Czw Lip 27, 2006 8:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiem, tyle że gatunków pieprzu jest multum! Cayenne to tylko jeden z nich. Całość jest b. ciekawa, bo to już wiekowa historia. Wink Pieprz czarny, wg Syryjskiej Księgi Leków stosowany był nawet na ból zębów.

O efedrynie znalazła coś Nenya - na poprzedniej stronie, także już nie zamieszczałem. Jest link.

Z tą Białą Wierzbą też ciekawa sprawa. Jakoś nie przykładałem do tego uwagi skąd "wziął się" kwas salicylowy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Lip 27, 2006 8:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
heh bo ta didulka o ktorej mowa to jest taka troche tepa babka

ależ to moje zaczepianie owej didulki, nie miało na celu czynienie jej jakichkolwiej wyrzutów, myślałam tylko że jest oblatana w sprawach przyspieszaczy odchudzania i może stosowała akurat coś podobnego - dla podzielenia się swoimi doświadczeniami Very Happy

być może trochę demonizujemy tutaj całą sprawę, ja więc liczę na mocne wejście zuzki, która musi mieć jakieś argumenty ZA. a przynajmniej większą wiedze na ten teamt niż ja.
dla równowagi Wink


Ostatnio zmieniony przez nenya dnia Czw Lip 27, 2006 8:49 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Czw Lip 27, 2006 8:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czytałam i wcale mi się to nie podobalo , nie powinna znajdować się w suplementach, nie dziwię się ze nie mozna tego kupić w aptece

namiastkę medycyny naturalnej mozna znależć w książce Meduicus z Saragossy i następnychj częściach ,mijając inne wątki zaczęłam interesowac się właśnie historią rozwoju medycyny, to był początek
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Czw Lip 27, 2006 8:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no problem...
gadalam z didulka i ona zadnych tabletek nie lykala... zreszta herbatki i tak jej wystarczyly az nad to Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Czw Lip 27, 2006 9:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monika B napisał:
namiastkę medycyny naturalnej mozna znależć w książce Meduicus z Saragossy i następnychj częściach ,mijając inne wątki zaczęłam interesowac się właśnie historią rozwoju medycyny, to był początek


Nie tylko. Bardzo fajnie opisuje swoje doświadczenia Marco Polo w swoich "Podróżach". O ile się orientuję w większych bibliotekach są dostępne (po angielsku wprawdzie...) "Podróże Marco Polo" nakładem Harmondsworth Penguin Books, oprac. przez Ronalda E. Lathama.
E, bo znowu z tematu nam schodzi Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Niu_Nia113
Kadet
Kadet


Dołączył: 22 Lut 2005
Posty: 37

PostWysłany: Pią Lip 28, 2006 1:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bylam dzis na badaniach, ale 'przyjecia' bylo do 9:30 a ja przyszlam o 9:35 i musze isc znowu w poniedzialek:]
co do tych tabsow to sie spytam lekarza, bo udalo mi sie do reumatologa zapisac na czwartek - wiec wiele czekac nie musze - zeby sie wogulke dowiedziec co i jak Smile
ja akurat lekow zadnych nie biore, sporadycznie bardzo na przeziebienie lub na bol glowy Razz A herbatki pilam roznego rodzaju i pije - bo po prostu lubie Smile
_________________
.: so i take out a blade,
.: & run it along my warm white skin..
.: wishin for the strength to push it deeper in,
.: im 2 weak..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Tlen
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pią Lip 28, 2006 3:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Herbatki mozesz pic , nic ci nie będzie , dobrze że nic nie bierzesz przynajmniej w badaniach nie będzie odchyleń , nic nie zmieni prawidłowego obrazu krwi
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Pią Lip 28, 2006 4:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tylko nie przesadzaj z ich iloscia Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Niu_Nia113
Kadet
Kadet


Dołączył: 22 Lut 2005
Posty: 37

PostWysłany: Pią Lip 28, 2006 4:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zdziwilo mnie ze pobieraczka krwi powiedziala ze nie moge nawet przeciwbolowych wczesniej :]
_________________
.: so i take out a blade,
.: & run it along my warm white skin..
.: wishin for the strength to push it deeper in,
.: im 2 weak..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Tlen
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pią Lip 28, 2006 4:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w zasadzie powinno byc się na czczo , bez leków w tym dniu, ale bez przesady , w poprzednim dniu jesli ci coś dolega mozna,
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Niu_Nia113
Kadet
Kadet


Dołączył: 22 Lut 2005
Posty: 37

PostWysłany: Pią Lip 28, 2006 5:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mi powiedziala ze nie mozna -ale glupia byla ona to moze dlatego Razz
a jak z alkocholem? bo koniec sesjii w niedziele.. a w poniedzialek mam isc na pobieranie krwi Very Happy Wiadomo nie litry % ale 2 piwka, czy 2 drinki ? Lepiej nie?
_________________
.: so i take out a blade,
.: & run it along my warm white skin..
.: wishin for the strength to push it deeper in,
.: im 2 weak..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Tlen
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group