Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Sanatorium
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Wto Lut 19, 2008 1:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie, bo tylko był nad morzem jeden ośrodek
to akurat dla dzieci
po prostu albo miejscowość górska albo nadmorska
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agatka03
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 3264
Skąd: z Polski jestem...:)

PostWysłany: Wto Lut 19, 2008 2:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Agnieszko - u mnie, za kazdym razem, lekarz prowadzący sugerował miejsce, gdzie chce mnie wysłać /czytaj,gdzie chciałam jechać Wink Smile / i tak własnie było. Miałam to szczęście, że kazdy pobyt mile wspomina i obiecałam sobie, że będę jeździć tak często, jak tylko się da. A za pokój jednoosobowy płaci sie więcej, ale nie sa to wygórowane ceny, w Kołobrzegu np. w sanatorium I kategorii 2 lata temu płaciłam za jedynke cos około 500 zł- za cały trzy tygodniowy wypoczynek.
W tym roku, w maju jadę na turnus rehabilitacyjny na 2 tygodnie do Jarosławca i płacę 800 zł, wiec do sanatorium lepiej sie opłaca.
Pozdrawiam.
_________________
..."W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu..." (Vivian Green)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
aniusia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 23 Wrz 2006
Posty: 774
Skąd: Łódź

PostWysłany: Wto Lut 19, 2008 7:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie też lekarz zaznaczył miejscowość, do której najlepiej byłoby żebym pojechała. Niestety NFZ dał mi wg swojego uznania i jestem niezadowolona.
Po raz trzeci pojadę do Ciechocinka Confused

Agnieszko, nie zastanawiaj się tylko składaj papiery. Warto jechać. Na turnusy rehabilitacyjne też wyjeżdżam i tutaj sama decyduję, gdzie pojadę. Te wyjazdy natomiast są częściowo płatne. PFRON daje dofinansowania. Wysokość uzależniona jest od dochodu i grupy inwalidzkiej.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Wto Lut 19, 2008 8:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tez bym chciała, ale to już po operacji
raz byłam w Rabce jak miałam 5 i 3/4 latek i było superrrrrrrr Very Happy
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Agnieszka14
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1084

PostWysłany: Wto Lut 19, 2008 8:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Coraz większą mam ochotę na ten wyjazd. Dziękuję za cenne informacje Very Happy

Ostatnio zmieniony przez Agnieszka14 dnia Sob Sie 21, 2010 4:24 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aniusia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 23 Wrz 2006
Posty: 774
Skąd: Łódź

PostWysłany: Wto Lut 19, 2008 8:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zbierajcie się dziewczyny i fru do sanatorium
Laughing
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
edison77
Kadet
Kadet


Dołączył: 13 Paź 2007
Posty: 39
Skąd: podkarpacie

PostWysłany: Sro Lut 20, 2008 1:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja się coraz bardziej zastanawiam nad tym sanatorium, bo u mnie oprócz tocznia jest jeszcze epilepsja więc bez żadnych problemów lekarz mi skierowanie da. doczytałam się, że w przypadku wyjazdu z dzieckiem do lat 3 dopłaca się tylko symboliczną kwotę za dziecko zwykle około 100 zł, więc może po wakacjach póki moja malutka nie ma jescze 3 lat to się z nią wybiorę... na razie czekam na wezwanie na komisję w sprawie przyznania renty. zobaczymy. pozdrawiam wszystkich ciepło...
_________________
nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aniusia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 23 Wrz 2006
Posty: 774
Skąd: Łódź

PostWysłany: Sro Lut 20, 2008 8:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie, zabieraj dziecko i jedź. Jesienią tzn 20 września jadę na turnus rehabilitacyjny. Laughing
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Pią Paź 09, 2009 11:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak wiecie byłam ostatnio w Kudowie. Długo się wahałam czy to napisać,ale to nie tylko moje odczucia...
Śmiem twierdzić,ze tak naprawdę tego typu osrodki nie sa tak do końca przygotowane na rehabilitacje osób takich jak my.Lekarz spytał mnie jakie zabiegi chcę-ok.Początkowo mile się zdziwiłam,ale tak naprawde on powinien przeanalizowac mó stan i zdecydowac o zabiegach.Wybrałam borowinowe kąpiele które mnie wypompowały z sil,rozregulowały do reszty serce.Jestem pewna,ze to ich wina gdyż rozmawiałam z ludżmi po takich "przejściach "z tym zabiegiem,no i same rehabilitanki mi przytaknęły.Zgłaszałam lekarzowi,wiedział,ze czuje się "średnio",miałam wysokie ciśnienie i ciagły łomot w klatce z bólem głowy."To niemożliwe"usłyszałam. Mam żal dlatego,ze jeszcze pytałam go,mając wybór między kąpielą solankową -która jest dla mnie lepsza...Ja miałam prawo nie wiedzieć,on miał obowiązek troche dłużej się zastanowic...A wiec mówi to samo za siebie.Kiedy nasza Olusiam dostała zaostrzenia w trakcie oczekiwanej rehabilitacji-natychmiast do domu Ją odesłano.Gdybym chciała przerwac pobyt-musiałbym zapłacić 40zł/dzień pustostanu.
W mojej sytuacji sprawa jest oczywista-jeśli rehabilitacja to wyłacznie fizyko- i kinezyterapia i to stacjonarnie.Na mnie i tak klimat już nie działa.

Pisze to,bo chce uwrażliwić osoby chore bardzo-zabiegi sa dobroczynne,ale uwazajcie na ich dobór,skonsultujcie to ze swoim specjalistą.I warto poczekac na miejsce nawet 4-5 lat,jak to ma miejsce w Goczałkowicach-bynajmniej tam wiedza co robią od poczatku do końca.
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Myśląca
Senior
Senior


Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 55

PostWysłany: Pią Paź 09, 2009 8:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja jeżdże tylko do Buska Zdroju,super uzdrowisko i kompetentni ludzie zajmujacy sie zdrowiem pacjentow, jednakze przed wyjazdem zawsze dostaje rozpiske od profesora jakie zabiegi sa wskazane a jakie przeciw,nie moge miec kompleksowego mrozenia i kompleksowych zawijan borowinowych,natomiast kapiele siarkowe sa dla naszych stawow zbawienne.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ludmila_07
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 3621

PostWysłany: Sob Paź 10, 2009 12:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Margaret dzięki za obiektywizm, o to chodzi by się nie wahać
albo raczej pisać o wszystkich wahnięciach Wink
czytający będzie miał szansę wybrać opcję dla siebie
przecież stoimy po tej samej stronie barykady Laughing
czyli powrotu do normalności
dom cię postawi do pionu Smile
pozdrawiam
_________________
W swojej walce z życiem stań po stronie życia - Franz Kafka

W naszym życiu jak na palecie artysty jest jeden jedyny kolor, który nadaje znaczenie życiu i sztuce - kolor miłości
Mark Chagall
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen
szarlotka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 24 Maj 2007
Posty: 639
Skąd: kuj-pom

PostWysłany: Sob Cze 14, 2014 8:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sanatorium- coż, jak w życiu wszystko zależy od wielu czynników: jaki ośrodek, jaka baza zabiegowa, od osób z którymi dzieli się pokój, jaka pogoda, skończywszy na stołówce.
Ja trafiłam do Kołobrzegu- pogoda początkowo cudna- potem mniej...

Ludzie... coż- po tym co widziałam i słyszałąm tak naprawdę było tam może z 15% naprawdę chorych osób, potrzebujących rehabilitacji... hmmm- niby nie moja sprawa, bo ktoś powie że przeciez lekarz decyduje o sanatorium, ale zaostzyłabym podstawy do takich wyjazdów.

Pokój- cudów się nie spodziewałąm i byłam mile zaskoczona- dla mnie najważniejszy był dobry materac na łóżku- ze względów wiadomych- cała reszta dla mnie była mniej istotna.
Cały ośrodek generalnie po remoncie- ale nie wszystkie pokoje. Ja byłam w wyremontowanym;)
Osoby w pokoju są bardzo wazne- czego nie muszę tłumaczyć. Były przypadki, ze ludzie się przeprowadzali- do czasu gdy były wolne pokoje i taka możliwośc. Ja trafiłam znośnie;)
Ogólnie wszystko zależy od dogadania się i tyle- większość przjezdza niestety w celach bardziej towarzyskich-ale to ich sprawa. Nie widziałam, by ktoś (jak gdzieś czytałam) nocował w czyimś pokoju w obecności współlokatorek- Shocked

Zabiegi- cudo! Very Happy zapisuje je miejscowy lekarz- ale co tu dużo gadać- to on mnie się pyta co bym chciałaSmile zabiegi sa tez uzależnione od tego czego jeszcze ludzie nie wybrali- są limity i warto być wcześniej by dostać to co by się chciało.
Ja miałam cudne borowiny, parafinę, kapiel co2, reszta tradycyjna-taka jak u mnie na miejscu-masaż, laser, elektrostymulacja, gimnastyka.
Były jeszcze inne fajne cuda- no ale wybrane już przez innych :// trudno- dokupiłam sobie prywatnie...
Bolało mnie kiedy widziałąm, ze ludzie wybierali dobre zabiegi, a potem przychodzili tylko po podpisy bo im się nie chciało Twisted Evil ja bym za nich wykorzystała, albo inni naprawdę chorzy- no ale cóz...

Jedzenie -pychota... żresztą wszystko co podane przez nos i sprzątnięte jest pyszne Very Happy

Podsumowujac- 3 tyg, dzięki którym człowiek czuje się lepiej i fizycznie i psychicznie.
Polecam każdemu:)
_________________
SZCZĘŚCIE TO NIC INNEGO JAK ZDROWIE I KIEPSKA PAMIĘĆ J.L.Wisniewski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
iwus
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Cze 2012
Posty: 2560
Skąd: Dolny Śląsk

PostWysłany: Nie Cze 15, 2014 7:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szarlotko - najważniejsze, że czujesz się lepiej i odpoczęłaś :Very Happy A że z sanatoriów korzysta mnóstwo osób zdrowych... no cóż, wiadomo to od dawna.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Nie Cze 15, 2014 7:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sanatoria to temat rzeka
trzeba by było totalnie je przeorganizować
od podstaw - od kadry i oferty po klientów
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
iwus
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Cze 2012
Posty: 2560
Skąd: Dolny Śląsk

PostWysłany: Nie Cze 15, 2014 7:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kinga - marzenie ściętej głowy... Prawdę mówiąc nie wierzę, że komuś się to uda...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group