Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Zasiłek pielęgnacyjny, ulgi, świadczenia
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
agatka03
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 3264
Skąd: z Polski jestem...:)

PostWysłany: Sro Gru 14, 2005 12:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę,że "co kraj to obyczaj"... Sama nie ubiegałam się o dofinansowanie na tego typu rzeczy,ale moi znajomi dostali, i na pralkę, i na komputer, i na remont łazienki..Więc tak sobie myślę,ze chyba jednak to prawda,że w Polsce przepisy można różnie interpretować,w zależności od siły charakteru i argumentów....Pozdrawiam
_________________
..."W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu..." (Vivian Green)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Marta
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 16 Gru 2003
Posty: 228
Skąd: Sławków-Ruda Śląska

PostWysłany: Sro Gru 14, 2005 4:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na dostosowanie łazienki na potrzeby osób niepełnosparwnych i na komputer jak najbardziej sa dofinansowania. Tzw Likwidacja barier i komputer dla Homera, ale pralka?????? To mnie zastanawia.
Czasem a własciwie często tak jest niestety ze ludzie kombinuja, a potem okazuje sie ze dla naprawde potrzebujacego nie ma pieniedzy. Tak niestety czesto jest z rentami, biora je zdrowi ludzie, a potem nie stracza dla chorych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
martek
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Wrz 2003
Posty: 552

PostWysłany: Czw Gru 15, 2005 12:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie bardzo rozumiem ?? Dla kogo są dofinansowania?
Ulgi w przejazdach środkami komunikacji miejskiej nie przysługuje mi, na RTV też nie bo powiedzieli (3lata temu) że trzeba mieć chyba 13 czy 14lat a moja Martusia miała wtedy dopiero 6lat. Teraz ponoc Radiofonia zaostrzyła kryteria przyznawania ulg. Na telefon też nie ma ulgi tylko dla niewidzących.
Jeśli ktoś wie czy należy się ulga np.na przebudowę łazienki to proszę napiszcie , chetnie skorzystam.
Komputer kupiłam bez dofinansowania , czyli sprawa juz nieaktualna.
Question
_________________
Martek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Marta
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 16 Gru 2003
Posty: 228
Skąd: Sławków-Ruda Śląska

PostWysłany: Czw Gru 15, 2005 4:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Martek przede wszytskim musze wiedziec jaki stopien niepełnosprawnoosci ma córka i jakie to schorzenie?
Jesli chodzi o dostosowanie łazienki to owszem mozna skorzystac, ale tylko niepełnosprawnosc ruchowa wchodzi w gre.
Na RTV napewno nie, bo to jest dla niedowidzacych i niedoslyszacych, a pozatym telewizor musialby byc zarejestrowany na corke. A to juz byloby smieszne, zeby 6 latko miala telewizor i placila badz nie abonament.
A jesli chodzi o komunikacje miejska to jesli corka ma znaczny stiopien to i ona i Ty, jako opiekun mozecie jezdzic za darmo.
Jesli chodzi o PKP to znaczny stopien ma 37% lub 49% znizki ( zalezy od rodzaju pociagu), a opiekun ma 95%.
Jednak jesli chodzi o autobusy i pociagi to napewno corka ma szkolny.
Ale jesli corka ma umiarkowany stopien to Tobie faktycznie nie przysluguje zadna ulga w komunikacji.
Pozatym jeszce mozna skorzystac z ulgi podatkowej na dojazdy na ewentualna rehabilitacje oraz za leki ( jesli wydajemy powyzej 150 zl)
Sa takze dofinansowania na sprzet rehabilitacyjny. Oczywiscie na wszystko trzebna miec odpowiednie dokumenty i zaswiadczenia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Czw Gru 15, 2005 4:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nareszcie mamy kogoś , kto się zna na tych wszystkich przepisach mozna się sporo dowiedzic i rozwiać ewentualne wątpliwości
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
martek
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Wrz 2003
Posty: 552

PostWysłany: Czw Gru 15, 2005 10:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo dziękuję Ci Marta za szybka odpowiedź. Powiem tylko, że znam wszystkie te przepisy i niestety wiem, że nie mogę z nich korzystać.
Mój post był w pewnym sensie maleńką prowokacją. Myślałam , że może będzie większy oddzew. Dla mnie najważniejsze są przepisy , czyli nic nie zrobię aby obejść prawo-jestem po prostu cykor.
Jesli chodzi o przebudowę łazienki to moje pytanie jest jak najbardziej poważne. Pewnie nic nie można zrobić .Moje dziecko przez sterydy ma zahamowany wzrost (zaawansowana osteoporoza) i sama do wanny nie wejdzie jak również przy wychodzeniu muszę jej pomagac. Dla mnie 20kg dźwigania przy moim chorym kręgosłupie to jest problem. Teraz byłam u naszej Lidki . Ma prysznic z brodzikiem , dla mojego dziecka to rewelacja a dla mnie problem z głowy. Po powrocie do domu znowu naszły mnie myśli o zmianie w łazience i aby dziecko miało ułatwiony dostęp. Niestety brak funduszy i została szara rzeczywistość lub marzenia. Może kiedyś, a może jak 1cm w ciągu roku przybyło wzrostu to jest szansa , że w końcu coś drgnie .
Wiem że w naszym kraju sa różne kurioza (wspomina o tym też Agatka).
Mnie coś takiego też spotkało. Rozmawiając w szpitalu z mama dziecka : powiedziała , że korzysta z ulg na przejazdy srodkami komunikacji miejskiej. Mieszka w Policach a ja w Szczecinie. Połaczenie między tymi miastami jest komunikacją miejską autobusową. Różnica jest tylko taka że w Policach inna Rada Gminy ustala przepisy dla siebie a w Szczecinie Rada Gminy dla Szczecina.
Pozdrawiam i fajnie że jesteś z nami Very Happy
_________________
Martek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pią Gru 16, 2005 9:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Martek .wlaśnie to jest to ..ci uczciwi nie obchodza przepisów .jak nie to nie. Exclamation Natomiast wiele osób robi to za siebie i za nas.Znajoma ostatnio mnie namawiala na samochod..ona dostala doplatę i dostale benzyne majac - umiarkowany stopień niepełnosprawności ..?
Ona nawet w połowie nie jest taka niepelnosprawna jak udaje .nawet jeżdzi czasami na wózku..dla efektu......( a w innym miejscu bawi sie na dyskotekach )
Ja tak nie potrafię chodze o własnych silach ....i jeszce zapewniam ze jest ok. Trzeba sobie radzic w życiu a ja jestem glupia ....jej slowa...
No cóz , sprytny sobie radzi a chory nie zawsze i dlatego jest jak jest...
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Marta
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 16 Gru 2003
Posty: 228
Skąd: Sławków-Ruda Śląska

PostWysłany: Pią Gru 16, 2005 1:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam sie z Wami dziewczyny. Niestety oszustów i naciągaczy jest wielu, ale nie rozumiem dlaczego WY macie do siebie pretensje ze tak nie potraficie??????? Przeciez wlasnie to jest wspaniale w Was!!!!! To ich problem, tych oszustów ze tacy sa, a my, moze ciezko, ale prznajmniej mozemy z usmiechem patrzec w lustro. Ja wiem z eto archaiczne poglądy, ta moja uczciwość i wiara w ludzi, ale wierzę, ze kiedys w przyszłym zyciu właśnie takie postawy będą nagradzane, a przecież tych samochodów i dofinansowań z ZUS nie zabiore ze soba go grobu. I tak naprawde to ci nieuczciwi maja problem a nie my. Pamietajcie o tym!!
A co do łazienki. Martek! Koniecznie zgłoś sie do MOPS albo Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w swoim regionie. Tam na pewno udziela Ci informacji i dadza odpowiednie wnioski. Musisz miec zaświadczenie od lekarza że stan córki wymaga takiego dostosowania. Myślę zę nie powinno byc problemu od lekarza u którego leczysz córkę. A potem tylko złóż wnosek W Powiatowym Centrum. Myslę że warto spróbować. Takie dofinansowanie to 80% kosztów remontu, więc całkiem sporo.
Zapytaj dokładnie o dofinsnsowanie do likwidacji barier architektoniczych.
Jestem przekonana ze masz szanse na takie dofinansowanie. Wyglada to tak ze po zlozeniu wnisku w PCPR przychodzi inspektor i sprawdza koniecznośc takiego remontu. A przeciez w przypadku Twojej córki jest taka konieczność. Wiec Martek! ierwszy krok to złożenie odpowiedniego wniosku Smile
Pozdrawiam serdecznie Smile i zycze powodzenia Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
slodka_istota
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Lut 2005
Posty: 707
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pią Gru 16, 2005 4:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmmmm tak czytam i coraz badziej glupieje heeheh jednak wszystko zaleyz od tego na kogo sie trafi - jakiego lekarza itd - az skurczow zoladka dostaje jak pomysle ze czeka mnie komisja lekarska i co tym razem bedzie i na kogo trafie - eh
tak wogole to jak to teraz sie odnosi to jak klasyfikuja na rencie - zdolny do pracy - czesciowo nie - umiarkowanie - lub niezdolny --- do kiedys stosowanych grup 1,2,3,???

Pozdrawiam
slodka Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Marta
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 16 Gru 2003
Posty: 228
Skąd: Sławków-Ruda Śląska

PostWysłany: Pią Gru 16, 2005 5:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dawna grupa III - stopień lekki, częściowo niezdolny do pracy

dawna grupa II - stopień umiarkowany, całkowicie niezdolny do pracy, ale zdolny do samodzielnej egzystencji

dawna grupa I - stopień znaczny, całkowicie niezdolny do pracy i samodzielnej egzystencji
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
martek
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Wrz 2003
Posty: 552

PostWysłany: Pią Gru 16, 2005 11:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze raz dziekuje Ci Marta Very Happy
Pozdrawiam
_________________
Martek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
slodka_istota
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Lut 2005
Posty: 707
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sob Gru 17, 2005 7:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziekuje bardzo Marta ------ no teraz to wiem co i jak heeheh

Pozdrawiam
slodka Smile
_________________
Kochaj i szalej i nie pytaj co dalej Wink)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Pon Gru 26, 2005 12:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marta a jest moze cos takiego jak jakies np dofinansowanie na dojazd dziecka niepelnosprawnego do szkoly?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Marta
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 16 Gru 2003
Posty: 228
Skąd: Sławków-Ruda Śląska

PostWysłany: Wto Gru 27, 2005 3:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprawa wygląda nastepująco:
Ustawa z dnia 7 wrzesnia 1991 r. o systemie oświaty mówi o tym, że gmina ma obowiązek zapewnic dziecku bezpłatny dojazd do szkoły. Także niepełnosprawnemu, jeśli musi korzystać z szkoły specjalnej.
Ten bezpłatny dojazd w praktyce wygląda tak, że jezdza szkolne autobusy.
Natomiast, kiedy rodzice sami dowoza dziecko do szkoly specjalnej moga domagac sie od gminy np. zwrotow kosztow biletow miesiecznych.
Druga sprawa.
Byc moze masz prawo do zasilku okresowego z MOPS. Ten zasilek przysluguje m.in na dziecko niepelnosprawne. Warunkiem jest jednak kryterium dochodowe.
Sa rowniez świadczenia rodzinne i dodatki do świadczeń rodzinnych, m. in. własnie dodatek z tytułu kształcenia i rehabilitacji dziecka niepełnosprawnego. Tutaj też brane jest kryterium dochodowe. Taki dodatek wynosi 50 lub 70 zl zaleznie od wieku dziecka i nalezy sie wtedy gdy jest prawo do swiadczenia rodzinnego.
O stosowne wnioski oraz o to, czy spełniasz to kryterium musisz juz pytac w MOPS właściwym dla Twego miasta.
Pozdrawiam serdecznie Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Marta
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 16 Gru 2003
Posty: 228
Skąd: Sławków-Ruda Śląska

PostWysłany: Wto Gru 27, 2005 3:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I jeszce jedno Smile
Jesli dziecko chodzi do zwykłej podstawowki lub gimnazjum zapytaj w szkole czy po prostu nie ma stypendiów socjalnych. Często szkoły prowadza taką pomoc i zawsze brana jest pod uwage niepełnosparwność.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 2 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group