Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

powiekszanie ust a kolagenozy
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Kwi 11, 2006 9:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ok, widze że to się nie kończy, nakręcanie spirali nieporozumień i złych emocji trwa dalej, ja tez mam dość.
więc tez rezyguje.
czemu nie.
teraz jestem odczytywana jak szakal i świętoszek pałający świętym oburzeniem, więc po co mi to?
żegnam.

PS. mam zabrać swoje zabawki? wszystkkie?


Ostatnio zmieniony przez nenya dnia Wto Kwi 11, 2006 9:10 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Wto Kwi 11, 2006 9:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak zostałam odczytana.wiec nie jest to miłe i naprawde z bzdury zrobila sie swieta wojna .....o bzdure a o tobie nie myslalam .widocznie nie potrafie wyrazic swojego zalu wiec juz sie nie odezwe .....aby nastepna osoba nie poczuła sie obrażona....widocznie nie nadaja sie tutaj wiec mozna zablokowac moje wypowiedzi raz na zawsze....w tym wszystkim Itunia zachowala sie super i za to ja pochwale ...ukłony w strone Ituni ...wyrazila swoje zadnie i tyle ..nie zawsze musi byc ono glaskajace ...kogos ale swoje to sie liczy...
monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Kwi 11, 2006 9:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cały czas powtarzam od pierwszego mojego postu w tym temacie - każdy ma prawo do zdania, treść postu nie ma znaczenia, ale trzeba się liczyć z formą! unikajmy osądów i epitetów, po co to komu?

2 lata działania tego forum przeszło praktycznie bez konfliktowo, szkoda niszczyć to miejsce z powodu jednego wątku, który wywołał kontrowersje, a faktycznie nie jest szczególnie znaczący w całej masie innych.

proponuje się zdystansować i uspokoić emocje, wg mnie nie ma o co robic afery, najłatwiej po prostu odejść, usunąć się z forum ale czy na prawdę warto?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Wto Kwi 11, 2006 9:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KOCHANI ida Świeta a tu taka afera.....proponuje rozejm...niewarto spierac sie czyja choroba gorsza ...i kto maracje... rozumiem karzdego...karzdy ma swoje zdanie ... tylko słowa gdzie ktos mocno kogos rani sa nienamiejscu poprostu...i niewarto sie spierać ..buziolki...
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Wto Kwi 11, 2006 9:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

agnieszka29 napisał:
niewarto spierac sie czyja choroba gorsza ...


Zgadzam się. Przecież to właśnie mówiłem wcześniej:
Robert napisał:
Nie wiem, jak jest przy toczniu i nie chcę opierać się w takich przypadkach na teorii, bo przecież choroby autoimmunologiczne mają ściśle zindywidualizowany przebieg - u jednej osoby przebiegają łagodniej, u innej nie. Inne są też objawy. W każdym razie - NASZE choroby to sprawa poważna i na dzień dzisiejszy de facto nieuleczalna. Nowotworu można się "pozbyć", gdy wcześnie leczony. To będzie się za nami ciągnęło do końca życia. Bądźmy wyrozumiali, cierpliwi... po prostu przyjaciółmi.


Ale nie wiem doprawdy czemu Monika mnie źle zrozumiała. Wyraziłem się chyba nadzwyczaj jasno. Czułem co się święci w tym wątku i dlatego zwlekałem z umieszczeniem tu postu. Pojawił się moment - i odpowiedziałem, ale NIE TRZYMAŁEM NICZYJEJ STRONY. Moniko, jeszcze raz mówię - źle mnie zrozumiałaś.
Tu przeczytaj raz jeszcze - i na tym koniec z mojej strony w tym temacie:

Robert napisał:
Wybacz, ale nikogo w mojej wypowiedzi nie krytykowałem, bo po prostu w tym przypadku NIE MAM NA TO OCHOTY, a poza tym konfliktowy nie jestem. Co do stanu skóry w przypadku tocznia - też wspominałem, że nie będę na ten temat się wypowiadać, bo na toczeń nie choruję, a opisy choroby nie upoważniają mnie w jakikolwiek sposób do ferowania czy coś jest gorsze czy nie. Po prostu czytając jedną z Twoich wypowiedzi w tym wątku zauważyłem pewne "niedowierzanie" słowom Basi odnośnie skóry w przypadku twardziny....
Choruję na twardzinę, a na dodatek mam inne problemy skórne (czyraki na przykład) występujące okresowo, więc nic z zakresu chorób skórnych mnie NIE DZIWI.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zuzka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 05 Cze 2005
Posty: 894

PostWysłany: Wto Kwi 11, 2006 11:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiecie co? Ja myślę, że tu nikt nikogo nie chciał obrażać, tylko tak wyszło, bo internet rządzi się swoimi prawami i czasem specyficzne poczucie humoru / a takie ma Krzysiek/ nie zawsze odebrane jest właściwiwe - dalsza dyskusja niepotrzebnioe nakręca - bo zamiary napewno nie były takie jakie teraz się pokazują. Proponuję zakończyć dalszą polemikę w tym temacie.
_________________
Walcz o swoje do szczęścia prawa
Niech świat się wali - Ty się nie poddawaj
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
moaz
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 25 Lip 2005
Posty: 204
Skąd: Mińsk Mazowiecki

PostWysłany: Wto Kwi 11, 2006 11:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i tak to jest w tym wirtualnym świecie, nigdy słowa pisane nie zabrzmią tak jak rozmowa twarzą w twarz.

ps. A słyszał ktoś może o prostowaniu uszów bo ja mam jakieś takie pozakręcane a zawsze marzyłem żeby mieć takie jak mają elfy. Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG WP Kontakt
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Wto Kwi 11, 2006 1:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bierze się zelazko i nastawia na najwiekszą temperature , przykłada sie do ucha.......potem dlugo prasuje ......
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Wto Kwi 11, 2006 1:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Shocked

Nenya, PROSZĘ, zablokuj ten wątek!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
barbara
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 117

PostWysłany: Wto Kwi 11, 2006 1:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Matko Boska!! Wszystko przez moj post. O rany!! a ja tylko chcialam zapytac i poprosic o porade z czego dziekuje nenyi. Jestem mloda. Wlasnie koncze studia cale zycie przedemna to czemu dla swojego komfortu nie moge go sobie polepszyc. Zdaje sobie sprawe z tego ze moja choroba jest powazna. Ale dla poprawy wlasnego samopoczucia nie moglabym skorzystac z nowych technik medycyny by skorygowac swoj defekt ktory jest dla mnie naprawde powaznym problemem bo moje usta przypominaja juz prawie tylko otwor gebowy a nie usta. Bylam dzisiaj u lekarza ktory pozwolil mi skorygowac ten defekt za co jestem mu bardzo wdzieczna za to ze wyrazi zgode. Pzatym dbam o zdrowie. Wyglad ust jest dla mnie bardzo wazny poniewaz czuje pewien dyskomfort psychiczny. Mysle ze naprawa tego ubytku znacznie podbudowalaby moja psychike. A kto tego nie rozumie i uwaza ze wlasciwie,,brak,, ust jest blahostka to jego sprawa. Ja tez nie chce sie klocic. Pozdrawiam nenye Roberta i innych ktorzy mnie rozumieja.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Wto Kwi 11, 2006 1:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Noooooo, to super, że Ci lekarz pozwolił. Teraz znajdź jeszcze kogoś zaufanego, kto wykona ten zabieg Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
barbara
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 117

PostWysłany: Wto Kwi 11, 2006 1:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teraz musze kogos fachowego znalezc kto sie za to zabierze. Wiesz co Ituniu mysle ze czlowiek powinien zawsze walczyc o swoje bo jezeli widze jakies zmiany chorobowe to probuje im sie jakos przeciwstawic. Druga sprawa jezeli istnieje jakas alternatywa ktora moze mi pomoc to czmu mialabym z niej nie skorzystac. Wniosek jest jeden nie mam zamiaru siedziec na przyslowiomym tyłku az choroba mi odbierze kolejno: policzki, nos itd. Dlatego jak zauwazam jakas niepokojaca mnie zmiane staram sie skonsultowac z lekarzem i podjac odpowiednie srodki dzialania. Mysle ze to nic zlego. Po dzisiejszej konsultacji z lekarzem podjelismy decyzje o wszczepieniu tkanki tluszczowej w ust co w bardzo znaczny sposob przywrocilo by wyglad moim ustom. Bardzo sie ucieszylam. Mysle ze dbanie o zdrowie tj. regularne spozywanie lekow, rehabilitacja, cwiczenia, zdroe odzywianie a do tego nawet korekta jakiegos defektu moga przyczynic sie np u mnie do lepszego samopoczucia. Jesli istnieja jakies srodki zaradcze na skorygowanie skutkow choroby to mysle ze to nic zlego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Wto Kwi 11, 2006 1:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja uważam to wręcz za coś pozytywnego. Walczyć trzeba! I już. Takie moje zdanie Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
klasyka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 01 Gru 2004
Posty: 408

PostWysłany: Wto Kwi 11, 2006 2:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

olala, ale się narobiło Shocked
Monika, Nenya, a gdzie Wy się wybieracie?
jeśli któraś zniknie z tego forum, to obiecuje protest okupacyjny Exclamation Exclamation Exclamation
oflaguję się, ostrzegam Twisted Evil
pozdrawiam serdecznie i życzę miłego dnia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
barbara
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 117

PostWysłany: Wto Kwi 11, 2006 2:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzieki Itunia!!
Chcialabym tez poruszyc problem teleangiektazji. Laseroterapia nie byla wskazana przy twardzinie. Mi lekarka na poczatku tez nie pozwolila usuwac naczynek na twarzy ale potem na wielkim zebraniu wyrazono o dziwo zgode!!
wiec dzisiaj mam problem naczynek z glowy. Za mna udaly sie w moje slady tlumy mlodych sklerodermikow hiihih. Mialam tez kolezanke ze szpitala tez chora na twardzine i razem poszlysmy sobie na zabieg laseroterapii. Do dzisiaj podziwiamy skutki. Nic sie nie dzieje jest fajnie. Mysle ze trzeba mocno wierzyc w cos zeby sie udalo. Ja bardzo chcialam mocno wierzylam i laser sie powiodl pomyslnie. Oczywicie wszystko za zgoda lekarza. bez jego zgody nic nie moglabym ze soba zrobic. Zawsze zyje zasada ze nic w zyciu nie moge zmarnowac!! przeciez mam je tylko jedno!! Oczywiscie zdrowko ZAWSZE bywa na 1 miejscu!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group