Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Zasiłek pielęgnacyjny, ulgi, świadczenia
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dota
Super senior
Super senior


Dołączył: 22 Lis 2005
Posty: 99
Skąd: szczecin/okolice

PostWysłany: Sro Gru 28, 2005 9:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Naczytałam się o tych dofinansowaniach że sama spróbuję.Mam do remontu łazienke i dawną II grupę może się uda jak nie spróbuję to nie będa wiedzieć. Napiszę jak będę coś wiedzieć idę do lekarza 15 stycznia spytam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
angela
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 18 Gru 2004
Posty: 746
Skąd: Białystok

PostWysłany: Czw Gru 29, 2005 4:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marto mam pytanie : czy są jakieś dofinansowania dla osób niepełnosprawnych (posiadam II stopień, oraz rente), uczących się tzn . studiujących?
_________________
Szczęście nie jest dziełem przypadku, ani darem bogów. Szczęście to coś, co każdy z nas musi wypracować dla siebie samego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Marta
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 16 Gru 2003
Posty: 228
Skąd: Sławków-Ruda Śląska

PostWysłany: Czw Gru 29, 2005 5:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jasne Angela! Pierwsze i najwazniejsze możesz skorzystać ze stypendium dla niepełnosprawnych. Ale tutaj oboewiązuje kryterium dochodowe - niestety. Kiedys było dla wszystkich, ale teraz zabrali nam to.
O stypendium składasz wniosek na uczelni.
Po drugie, możesz ubiegac sie o pieniądze z PFRONU. Istnieje program STUDENT Właśnie dla osób ze znacznym i umiarkowanym stopniem. Program ma na celu pomoc w zdobyciu wykształcenia i dotyczy studentów uczelnb=i wyższych, zarówno dziennych, zaocznych i wieczorowych. Piniądze mozna przeznaczyc na mieszkanie, dojazdy, czy zakup materiałów. Jednak i tutaj dofinansowanie uzależnione jest od sytuacji majatkowej, ale tez i wyników w nauce.
Warto skorzystac . Udaj sie najlepiej do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie danym dla Twego miejsca zamieszkania, albo od razu do PFRONU ( Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosparwnych ), którego oddział znajduje sie w każdym województwie. Tam napewno dadza Ci stosowne wnioski.
Pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
angela
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 18 Gru 2004
Posty: 746
Skąd: Białystok

PostWysłany: Czw Gru 29, 2005 6:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuje serdecznie!
Zapomniałam wspmnieć, że już korzystam ze stypendium z tytułu niepełnosprawnośći, właśnie je dostałam przed Świętami Smile a co do PFRONU to musze się zorientować gdzie się znajduje w Biaymstoku i udać się tam, wypytać co i jak. Bardzo mi pomogłaś, dziękuje Very Happy
_________________
Szczęście nie jest dziełem przypadku, ani darem bogów. Szczęście to coś, co każdy z nas musi wypracować dla siebie samego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Dota
Super senior
Super senior


Dołączył: 22 Lis 2005
Posty: 99
Skąd: szczecin/okolice

PostWysłany: Czw Sty 19, 2006 9:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marta czy jak biorę rentę to zasiłek też mi przysługuje
Ty o tych sprawach wiesz wszystko jak to mówią młodzi jesteś obcykana w temacie jeś li wiesz to proszę napisz Dorota
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
angela
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 18 Gru 2004
Posty: 746
Skąd: Białystok

PostWysłany: Czw Sty 19, 2006 10:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja prócz renty mam zasiłek, ale pielęgnacyjny nie wiem czy to coś zmienia... Smile pozdrawiam...
_________________
Szczęście nie jest dziełem przypadku, ani darem bogów. Szczęście to coś, co każdy z nas musi wypracować dla siebie samego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pią Sty 20, 2006 9:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marta czy osoba z dawna druga grupą i znacznym stopniem niepelnosprawnosci.... z odoatkowym orzeczeniu .zakaz wszelkiej pracy może starac sie o zwolnienie z opłat za tv. .bo zaiłek pielęgnacyjny jej sie nie nalezy.......? choroba powstala w okresie paracy w wieku ...28 lat...
jak to teraz jest .........bo sama sie nie orientuje....
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ewelina
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 12 Maj 2005
Posty: 579
Skąd: pomorskie

PostWysłany: Pią Sty 20, 2006 9:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O ile pamiętam, to jak moja mam miała znaczny stopień niepełnosprawności, to była zwolniona z abonamentu tv
_________________
Z każdej ciemnej doliny jest jakieś wyjście, jakiś tęczowy szlak Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Marta
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 16 Gru 2003
Posty: 228
Skąd: Sławków-Ruda Śląska

PostWysłany: Pią Sty 20, 2006 11:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po pierwsze zasiłek pielęgnacyjny przysługuje niezależnie od dochodu. Pisałam juz to, a więc nie ma przeszkód biorąc rentę, aby dostac zasiłek pielęgnacyjny. Jeśli chodzi o inne zasiłki z MOPS to wszystko zależy od kryterium dochodowego, dlatego musisz o to już osobiście pytać w MOPS.
Jesli chodzi o abonament to osoby o znacznym stopniu niepełnosprawności moga byc zwolnione z opłat. Ale uwaga! Jesli w gospodarstwie domowym mieszkaja co najmniej dwie osoby powyżej 26 roku zycia zdolne do pracy takie zwolnienie nie należy się!
I jednego nie rozumiem Moniko. Dawna druga grupa to nie jst znaczny stopień, ale umiarkowany. Chyba że masz nowe orzeczenie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pią Sty 20, 2006 12:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam druga gupe ...ale napisane na orzeczniu ...znaczny stopnien niepelnosprawnosci .oraz w dodatkowych informacjach....zakaz wszelkiej pracy....sprwadzałam przed chwilą.....nie wiem dlaczego tak mam ..wraz z wniskiem na rente skaladalam wniosek o zasilek pielegnacyjny.......i to jest wlasnie wytlumacznie i ze strony....Zus-u wiem,że to nie jest dokladnie wpisane..ale nie starałm sie wtedy o zmiane..( byłam w stanie bliskim smierci ) dla mnie bylo wazne ,ze jest i tak zostało .zyję nadal z dziwacznym orzeczeniem.
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Marta
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 16 Gru 2003
Posty: 228
Skąd: Sławków-Ruda Śląska

PostWysłany: Pią Sty 20, 2006 12:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nic nie rozumiem......Owszem umiarkowny stopień, czyli dawna druga grupa to tez jest całkowit niezdoloność do pracy. Ja własnie mam takie orzeczenie. Znaczny stopień natomiast, czyli dawna pierwsza to niezdolność do pracy oraz niezdolność do egzystencji.
Faktycznie dziwne to Twoje orzeczenie. Bo nie wiem jak można mieć równocześnie drugą grupe i stopien znaczny. Bez sensu.......ale cóż mozna się spodziewać po ZUSie?
Ale podejrzewam, że może pomyliłas się. I masz znaczny stopień wg aktualnego orzeczenia, a wtedy stare po prostu sie nie liczy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pią Sty 20, 2006 1:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Owszem mam znaczny stopien niepełnosprawnosci.i tak namieszane...zeby nie bylo zasiłku pielęgnacyjnego i o to im chodzilo...
szczerze mowiąc..nie chce tego odkrecać .bo słyszałam rożne ciekawe interpretacje Zus ....boje sie ,że jesli zacznę sie upominac o cos....to w koncu udowodnią mi .ze jestem całkiem zdrowa i guzik dostane....albo będe latac co 2 lata na komisje...Walczyłam juz z Zus- em w sądzie wygrałam .ale kosztowało mnie to wiele nerwów.....wbrew pozorom.jestem osobą słabą psychicznie .....i nie chcę dodatkowych komplikacji zdrowotnych....
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Czw Lip 13, 2006 11:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmmm..ja jestem na recie i mam orzeczenie ...całkowita niezdolnośc do pracy.która powstała przed 18 rokiem zycia.....byłam dzis w opiece załatwiac rodzinne i dopytałam się o zasiłek pielegnacyjny..niestety musze stawać na komisję ...... Powiatowy zespól do spraw orzekania o niepełnosprawności....Panie były zdziwione dlaczego z Zusu niebrałm zasiłku pielegnacyjnego ...tylko ja nic o tym niewiedziałam ze moge brac jakis zasiłek pielegnacyjny...ehh
Myslałam że wystarcza papierki z ZUSU a tu lipa ... Mad
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Czw Lip 13, 2006 2:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Agnieszko ja starałam sie o zasiłek pielęgnacjyjny i nie dostałam , jak stwiedzono , potrafie sie ubrac , potrafie sama chodzić , stąd opinia - nie naelży się !
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Czw Lip 13, 2006 7:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moniko....wiem wiem to jest okropne...jakby sie przyniosło głowe pod pachą ...to i tak pewnie było by im mało...eh brak i szkoda słów...
stego co ja się dowiedziałam pani w opiece mi powiedziała ze na wipisie z sądu ..mam niejasno napisane...bo ona niewie którą mam grupe ... i od kiedy powstała nipełnosprawnosc moja...a napisane mam tak..

"ze wzgledu na stan zdrowia i stosowane leczenie badaną nalezy uznać za trwale niezdolna do pracy od conajmniej 1994 roku .Stan ten trwa nieprzerwalnie od 01,05.1994 r i czyni ją całkowicie niezdolna do pracy .Ma charakter trwały i trwa nieprzerwalnie"......... Rolling Eyes niewiem jak można jasniej jej napisać ...bo teraz niema grup ..ale jak wytłumaczyc to urzedniczce ... niemampojecia...i tylko dlatego musze stanąc na tej komisji by jej to przetłumaczyli z polskiego na nasze jak to się mówi ehh urzedniczki .juz mnie trafia normalnie Evil or Very Mad
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group