Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Nadciśnienie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Czw Lut 07, 2008 5:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Arrow Buraki obniżają ciśnienie (mowa o roślinach oczywiście Wink )

Cytat:
Pół litra soku z buraków dziennie może wyraźnie obniżyć ciśnienie tętnicze krwi - informuje pismo "Hypertension".

Naukowcy z London School of Medicine oraz Peninsula Medical School przeprowadzili badania na pijących buraczany sok ochotnikach. Ciśnienie tętnicze krwi spadało już w godzinę po wypiciu soku, efekt ten nasilał się po 3-4 godzinach i był widoczny jeszcze po upływie doby. Według autorów badań składnikiem obniżającym ciśnienie są azotany, obecne także w zielonych warzywach liściowych. Azotany pod wpływem bakterii zawartych w ślinie przekształcają się w azotyny. Azotyny ze śliną trafiają do żołądka, gdzie pod wpływem kwasu solnego powstaje tlenek azotu. Część azotynów przedostaje się bezpośrednio do krwioobiegu.

O nadciśnieniu mówimy wtedy, gdy ciśnienie krwi pacjenta jest wyższe lub równe 140/90 mm Hg (milimetrów słupka rtęci). Podwyższone ciśnienie krwi jest przyczyna połowy przypadków choroby wieńcowej około 75% udarów mózgu. Szacuje się, że na nadciśnienie cierpi około 25% ludności świata, zaś w Polsce - niemal 30% dorosłych.

Buraki oprócz witaminy C i B1 zawierają wiele makro- i mikroelementów, dużo wapnia, magnezu, sodu i potasu. Picie surowego soku z buraków pomaga w wydalaniu kwasu moczowego z organizmu, pobudza krążenie i ułatwia przemianę materii. Buraki pomagają też leczyć anginę, grypę i przeziębienia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agatka03
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 3264
Skąd: z Polski jestem...:)

PostWysłany: Sro Kwi 16, 2008 1:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Potas- sposób na nadciśnienie


Nadciśnienie to problem wielu Polaków, leczenie tej choroby polega głównie na przyjmowaniu leków, warto też pamiętać o odpowiedniej diecie.


Naukowcy zaobserwowali, że wprowadzenie potasu do codziennej diety przyczynia się do obniżenia ciśnienia krwi. Potas jest też istoty dla prawidłowego funkcjonowania serca.

Niedobór tego pierwiastka objawia się zaburzeniami koncentracji, bólami głowy, brakiem apetytu, nierównym biciem serca, bezsennością, pogorszeniem stanu skóry.

Do głównych źródeł tego cennego pierwiastka należą rośliny strączkowe, owoce cytrusowe, pestki słonecznika, ziemniaki, zielone warzywa.

Źródło: www.senior.pl
_________________
..."W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu..." (Vivian Green)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pią Kwi 18, 2008 5:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dodam jeszcze ze za mało potasu jak jak i za duzo to czesto prosta droga do zawału , mała ilosc tego pierwasta w organizmie powoduje takze ogolne osłabienie drętwienie miesni bole nog wszyscy ktorzy biora leki na serce ,nadcisnienie oraz odwadniajce koniecznie musza go przyjmowac , warto tez czesciej zrobic sobie kontrolne badnia elektrolitow, sod i potas to podstawa naszego ogolnego stanu zdrowia z czego mało kto zdaje sobie sprawę
ja mam stałe jego niedobory i wiem juz sama kiedy mam go stanowczo za mało , ja to czuje
duzo potasu zawierają takze morele , mogą byc suszone oraz pomidory sok pomidorowy a nawet jak to lubi przecier pomidorowy
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Sob Kwi 19, 2008 10:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pamiętam, że przez pewien czas brałam Kalipoz... Lekarka się z niego wycofała, bo nie był mi widocznie już powtrzebny. Za to jem dużo pomidorów i ketchupu, a to też źródła potasu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Sob Kwi 19, 2008 10:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

BANANY są bombą potasową
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ludmila_07
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 3621

PostWysłany: Sob Kwi 19, 2008 11:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na nadciśnienie jest najlepszy wywar , herbatka lub sok z aronii
może być z owoców , ale też z gałązek krzewu
systematynie pita aronia obniża ciśnienie
_________________
W swojej walce z życiem stań po stronie życia - Franz Kafka

W naszym życiu jak na palecie artysty jest jeden jedyny kolor, który nadaje znaczenie życiu i sztuce - kolor miłości
Mark Chagall
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen
agatka03
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 3264
Skąd: z Polski jestem...:)

PostWysłany: Pią Kwi 25, 2008 11:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolejna ciekawostka:

http://www.zdrowie.senior.pl/75,0,Amarantus-8211-na-nadcisnienie-i-chorobe-wiencowa,3904.html
_________________
..."W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu..." (Vivian Green)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
ludmila_07
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 3621

PostWysłany: Pią Kwi 25, 2008 9:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zioła na nadciśnienie tętnicze

http://www.kardiolo.pl/o,ziola_na_nadcisnienie_tetnicze.htm
_________________
W swojej walce z życiem stań po stronie życia - Franz Kafka

W naszym życiu jak na palecie artysty jest jeden jedyny kolor, który nadaje znaczenie życiu i sztuce - kolor miłości
Mark Chagall
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sob Kwi 26, 2008 3:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z ziołami nie wolno przesadzac, bez lekow ok, ale jesli bierzemy leki trzeba to skonsultowac z lekarzem aby sobie nie zaszkodzic, zioła także wchodzą w reakcję z lekami mozemy stworzyc mieszanke wybuchową , nalezy pamietac także ze kazdy alergik ktory jest uczulony na pyłki musi zasiegnąc porady alergologa, wtedy zoła szkodza, tak jest w moim wypadku , nie mogę nic z zioł oprocz miety reszta wywołuje u mnie obrzek krtani a wiec ostroznie
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ludmila_07
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 3621

PostWysłany: Sob Kwi 26, 2008 4:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja nie mam alergii, myślę że tak jak napisałaś Moniko konieczne byłoby porozumienie z lekarzem
i ostrożnie
_________________
W swojej walce z życiem stań po stronie życia - Franz Kafka

W naszym życiu jak na palecie artysty jest jeden jedyny kolor, który nadaje znaczenie życiu i sztuce - kolor miłości
Mark Chagall
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen
amalinger
Junior
Junior


Dołączył: 23 Kwi 2008
Posty: 22

PostWysłany: Sob Kwi 26, 2008 6:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam, od 5 lat biore sterydy i co to nadcisnienie lub nieodcisnienie to nie wiem. na pogode tez nie reaguje, widze czasem po moich zdrowych znajomych ze na zmiane pogody reaguja fatalnie - zwykle boli glowa lub sa ospali. kiedys tez mialam problem z niskim cisnieniem. u mnie ten problem znikl kiedy zaczelam regularnie chodzic do sauny. sauna obniza cisnienie tym co maja je za wysokie a podwyzsza tym co maja za niskie. polema goraco saune - 2 razy w tygodniu i tabletki nie beda potrzebne. sama wiem po sobie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
amalinger
Junior
Junior


Dołączył: 23 Kwi 2008
Posty: 22

PostWysłany: Sob Kwi 26, 2008 6:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a no i na pogode tez nie reaguje:) sauna to prawdziwe cudo:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aniusia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 23 Wrz 2006
Posty: 774
Skąd: Łódź

PostWysłany: Sob Kwi 26, 2008 8:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może ta sauna i dobra ale myślę, że nie dla każdego. Jeśli ktoś ma problemy sercowe to niestety ale sauna odpada. Ja od razu bym tam padła.
Każdy musi jednak sam rozeznać co dla niego będzie dobre, a najlepiej poradzić się lekarza. To co dla jednego będzie super dla innego może okazać się złe i odwrotnie.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
amalinger
Junior
Junior


Dołączył: 23 Kwi 2008
Posty: 22

PostWysłany: Sob Kwi 26, 2008 10:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no fakt, jesli masz problemy z sercem to sauna moze byc ryzykowna:( szkoda
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Nie Kwi 27, 2008 4:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sauna moze byc ryzykowna takze przy innych schorzenich,
tutaj znajduje się cała lista przeciwskazan http://www.basenraszyn.pl/strona.php?2643
tak wiec chyba trzeba przemyslec korzysci czy ewentualne straty
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group