Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Nadciśnienie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pon Sie 15, 2005 2:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Martek ........wiem ze nie mozesz zrobic malej testow...i chyba nie bedzie to mozliwe......niestety........ale obserwuj ja .......ewentualnie zapisuj........moze skojarzysz......np.spacer...po lesie .....nasilenie .....kaszlu ......wizyta na wsi .........to samo......
patrz kiedy wystepuje wiekszy kaszel...i przypomnij sobie co robila Marta........w danym dniu......w ten sposob mozesz dojsc do jakis wnioskow......chyba nie ma innej mozliwosci.......Ja tak zapisywalam nasilenie atakow u moich dzieci........z tym ze jeszce musialam wykluczyc z pozywienia.....wszystko ............przez pare dni.....a potem wprowadzalam po jednej rzeczy i partrzylam czy nasilaja sie dolegliwosci........to trwalo .....ale w ten sposob tylko moglam dojsc do jakis konkretnych wnioskow........to byla propozycja alergologa........
i naprawde skuteczna......
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
slodka_istota
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Lut 2005
Posty: 707
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Sie 15, 2005 7:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

o tak temat o nadcisnieniu - cos w sam raz dla mnie Wink
kochane sterydziki zrobily swoje i dobilam do grona nadcisnieniowcow heeheh no i plus kadykardia oczywiscie Smile
ale nei jest zle biore enarenal - rano 10mg wieczorem 5 mg i poki co te dawki sie spisuja dobrze - no oczywiscie bywaja wyjatki i jak mi skoczy cisnienie no to wiadomo -- ale nic nie trwa wiecznie i generalnie jest ok - no chyba z enei wezme tabletek hmmm
no i pogoda robi swoje - a raczej zmiana pogody - oj to wowczas takie skoki cisnienia sa ze az pieknie sie patrzy na wynik na cisnieniomierzu heheeh
aha jeszcze dodatkowo biore acard ale to chyba bardziej na ta kadykardie mi prowadzaca przepisala - choc czort tam juz wie - bo moze na zakrzepice - bo znoiw zylki mi zaczely wylewac sie --- a moze wszystko w jednym Smile
ale co tam - jest mily wieczor - z czkawka meczaca strasznei ale mysle ze to przezyje heeheh

martek hmm no coz chyba trzeba poczekac na wyniki - bo tak to nigdy ni nie wiadomo a gdybac to nie ma co bo tylko sie czlowiek nakreca na panike i zdenerwowanie -- bedzie dobrze Smile

Pozdrawiam
slodka Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Wto Kwi 17, 2007 4:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do poczytania z ciekawości. Art. na kilku serwisach jest dostępny.

Nadciśnienie krwi to sprawka mózgu

Przyczyna podwyższonego ciśnienia jest związana z mózgiem, a nie, jak dotąd sądzono, z pracą serca lub nerek - wynika z najnowszych badań brytyjskich naukowców.

Medycyna wprawdzie dość skutecznie potrafi walczyć z nadciśnieniem tętniczym, nie potrafi jednak jednoznacznie określić przyczyn tego schorzenia.

Zespół badaczy z Uniwersytetu w Bristolu wyodrębnił białko JAM-1, które w mózgu jest "pułapką" dla białych krwinek i w konsekwencji prowadzi do utrudniana przepływu krwi. W rezultacie może następować niedostateczne zaopatrzenie mózgu w tlen. Odkrycie uczonych brytyjskich otwiera nowe drogi leczenia tej choroby. Z przeprowadzonych w 2002 roku w naszym kraju badań wynika, że na nadciśnienie tętnicze cierpi ok. 8 mln Polaków.

Profesor Julian Paton twierdzi, że białko JAM-1 prawdopodobnie jest czynnikiem wywołującym wzrost ciśnienia krwi. Dowiodły tego jego badania na szczurach. -Sądzimy, że białko to jest powiązane ze wzrostem ciśnienia, ale dokładny mechanizm biologiczny jest jeszcze nieznany - wyjaśnia prof. Julian Paton, w wywiadzie dla BBC. - Mam nadzieję, że JAM-1 doprowadzi nas do odkrycia przyczyn powstawania tego schorzenia. Szukamy możliwości leczenia tych pacjentów, którzy nie reagują na konwencjonalne leczenie nadciśnienia - dodał prof. Paton. Podkreślił, że poznanie mechanizmów zachodzących wewnątrz naczyń krwionośnych w mózgu jest celem na przyszłość.

Przyczyna 90 proc. przypadków występowania nadciśnienia krwi jest nieznana. Sugestie, że nadciśnienie jest związane z pracą mózgu, potwierdzili także brytyjscy neurochirurdzy. Alex Green z John Radclife Hospital w Oksfordzie przeprowadził eksperyment, polegający na pobudzaniu określonych parti w mózgu. Okazało się, że ta stymulacja wpływała na ciśnienie. Jednak profesor Graham Mc Gregor, szef Brytyjskiego Towarzystwa Ciśnienia Krwi, przestrzega przed zbytnim optymizmem, wskazując, że badania są jeszcze na wczesnym etapie.

Nadciśnienie u większości ludzi jest niezauważalne, często choroba ta jest nieleczona. Przyczynia się ona do zawałów serca, wylewów i chorób nerek. Terapia jest skuteczna, jeśli towarzyszy jej zmiana stylu życia.

źródło, 17.04.2007
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Sob Wrz 01, 2007 7:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawostka Smile

Sposób na nadciśnienie

Zjawiska utleniania, uważane powszechnie za szkodliwe dla tkanek, mogą przynieść korzyść osobom chorym na nadciśnienie - informuje "Science".

Zbyt wysokie ciśnienie tętnicze ma co czwarty dorosły. Mimo istnienia skutecznych i niedrogich terapii, rzadko udaje się obniżyć ciśnienie do właściwego poziomu. Nadciśnienie zwiększa ryzyko chorób serca, udaru mózgu i zgonu. W Polsce problem dotyczy około 8 milionów osób.

Metoda regulacji ciśnienia tętniczego opracowana przez naukowców z King's College w Londynie opiera się na zjawisku utleniania, które dotąd kojarzono raczej z działaniami szkodliwymi, niż korzystnymi dla zdrowia. Substancje takie jak woda utleniona czy utleniające wolne rodniki mogą bowiem uszkadzać komórki i tkanki.

Naukowcy z King's College odkryli, że środki utleniające, takie jak nadtlenek wodoru, aktywują kinazę białkową G (PKG) - enzym, który ma szczególne znaczenie dla regulacji ciśnienia w układzie krążenia. Pod wpływem utleniaczy, powstają wiązania pomiędzy dwoma aminokwasami PKG, co prowadzi do aktywacji tego białka i obniżenia ciśnienia krwi.

Jeśli uda się opracować leki wykorzystujące ten efekt, może to oznaczać postęp w walce z nadciśnieniem. Poza tym lepsze poznanie mechanizmów związanych z utlenianiem może wyjaśnić jego szkodliwy wpływ na inne tkanki, uważają naukowcy.

źródło
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Nie Wrz 02, 2007 2:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oglądałam niedawno pewien program medyczny i tam było powiedziane, że każdy zrzucony kilogram obniża ciśnienie górne (skurczowe?) o 2 punkty.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pon Wrz 03, 2007 3:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co co powiesz na to jesli nadcisnienie występuje u chudzielca z niedowagą
faktycznie jesli występuje u osob otyłych jest to czesto spowodowane nadwagą , trzeba koniecznie pozbyc się nadmiaru kilogramow wtedy cisnienie troche sie obnizy ,
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Marzena1
Senior
Senior


Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 61

PostWysłany: Pon Wrz 03, 2007 5:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja miałam wysokie ciśnienia przy dużej dawce encortonu. a od kiedy mam zmniejszone dawki ciśnienie wróciło do normy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Pon Wrz 03, 2007 5:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ehhh, masz rację... U chudzielców jest problem...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Czw Lis 08, 2007 6:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Parę art. z GW:

Cytat:
Zima sprzyja nadciśnieniu

Zimą trudniej utrzymać w ryzach ciśnienie krwi, co powoduje, że o tej porze roku lekarze odnotowują większą liczbę wylewów i zawałów serca - tak wynika z badań amerykańskich naukowców.

Przez pięć lat przebadanych zostało prawie pół miliona starszych osób cierpiących na nadciśnienie. U tych, którzy latem byli poddawani terapii, występowało o 8 proc. większe prawdopodobieństwo, że ciśnienie obniży się do prawidłowego, niż u zimowych pacjentów.

Autorzy pracy sugerują, że latem ludzie prowadzą bardziej aktywny styl życia niż zimą i m.in. tracą na wadze. Zimą bardziej też doprawiamy solą potrawy, co wpływa na podwyższanie ciśnienia. Nadciśnieniu sprzyja również samo zimno, bo powoduje obkurczanie naczyń krwionośnych.


źródło

Zastrzyk na nadciśnienie - Mamy pierwszą skuteczną szczepionkę na nadciśnienie. To może być prawdziwy przełom w kardiologii - uważają eksperci (...)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Nie Sty 20, 2008 11:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Info:

Cytat:
Zabójcze nadciśnienie
2008-01-17

Na nadciśnienie tętnicze, główny czynnik ryzyka udaru mózgu i zawału serca, cierpi 30 proc. Polaków, a drugie tyle jest nim zagrożonych.

O nadciśnieniu mówimy wtedy, gdy ciśnienie krwi pacjenta jest przeważnie wyższe lub równe 140/90 mm Hg (milimetrów słupka rtęci).

Tzw. wysokie prawidłowe ciśnienie krwi wiąże się z zagrożeniem dalszym rozwojem nadciśnienia. W tym przypadku ciśnienie skurczowe waha się między 130-139 mmHg, a rozkurczowe - od 85 do 89 mmHg.

Statystyki wskazują, że liczba chorych na nadciśnienie tętnicze na świecie ciągle rośnie. Jest to bowiem choroba określana jako cywilizacyjna, a wśród znanych czynników jej ryzyka znajdują się m.in. przewlekły stres, związany np. z pracą zawodową, otyłość i nadwaga, brak ruchu.

Nadciśnienie jest zaburzeniem groźnym dla zdrowia, a nawet dla życia. Uważa się je bowiem za najważniejszym czynnik ryzyka powikłań ze strony układu krążenia, takich jak udar mózgu, zawał serca czy niewydolności narządów - serca i nerek.

Zdaniem prof. Włodziemierza Januszewicza z AM w Warszawie dzięki postępowi nauki medycyna dysponuje obecnie wieloma lekami, które są skuteczne w leczeniu nadciśnienia i obniżają związane z nim ryzyko powikłań. Są poza tym mało uciążliwe dla pacjenta. Dzięki prawidłowemu leczeniu nadciśnienia można np. obniżyć ryzyko udaru mózgu o 40 proc., a ryzyko choroby wieńcowej i zawału o 20 proc.

Warunkiem niezbędnym do tego jest jednak wczesne wykrywanie nadciśnienia i prawidłowe dobranie leków. Niestety, badania wskazują, że na 100 Polaków z nadciśnieniem tylko 12 ma postawioną prawidłową diagnozę i jest skutecznie leczonych. Dla porównania, w USA odsetek ten ocenia się na 25-30.

Problem w tym, że nadciśnienie pierwotne, które dotyczy 90-95 proc. przypadków, rozwija się bezobjawowo albo daje skąpe i mało charakterystyczne objawy, takie jak bóle głowy, osłabienie, gorsza tolerancja wysiłku. Pierwszą manifestacją tego schorzenia u większości pacjentów są niestety groźne powikłania.

Bardzo ważną metodą prewencji nadciśnienia i nieodzownym elementem jego terapii jest zdrowy styl życia. Wśród jego podstawowych zasad eksperci wymieniają rzucenie palenia, właściwą dietę, regularny wysiłek fizyczny, redukcję nadwagi oraz ograniczenie alkoholu.[/b]


źródło

Ja ostatnio notuję totalną nieregularność od 140/90 wzwyż, spore wahania. Może to ogólna sytuacja tak działa, ale zawsze mierzę o tej samej porze i po "odsiedzeniu" i opadnięciu emocji. Bywało też 151/93. Czyli miejscami problem wciąż jest. Bóle głowy aż tak często się nie zdarzają - jedynie ze zmęczenia chyba. Ale jeszcze trochę i się wszystko uleży. Mam nadzieję.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ludmila_07
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 3621

PostWysłany: Nie Sty 20, 2008 3:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

odkąd biorę sterydy wciąz walczę z nadciśnieniem, systematycznie leczone cały czas jest bardzo nieregularne,
zawędrowało nawet do 240/130 skończyło się przełomem nadciśnieniowym i szpitalem, zmianą leków.
podobnie jak Robert mam stałe pory mierzenia , natomiast na czynniki zewnętrzne nie mamy wpływu, solę teraz powiedzmy normalnie , choć kiedyś bywało ostro Wink
_________________
W swojej walce z życiem stań po stronie życia - Franz Kafka

W naszym życiu jak na palecie artysty jest jeden jedyny kolor, który nadaje znaczenie życiu i sztuce - kolor miłości
Mark Chagall
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Nie Sty 20, 2008 5:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u mnie jak u ludmiły nadcisnienie mam od momentu właczenia sterydow , tez bywa roznie zazwyczaj jest w gornych granicach normy po lekach , tez bywały skoki i to duże teraz od dłuższego czasu raczej tendencje spadkowe nawet 90/ 60 , ale lekow nie mogę odstawic ( probowano w szpitalu ) po kilku dniach wzrastało bardzo niebezpiecznie ,
solę raczej niezbyt duzo , zawsze domownicy moga doprawic sobie na talerzach
stresu raczej nie za bardzo da sie eliminowac to jest niezalezne od nas zdrowy tryb zycia juz bardziej zalezny jest od nas
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
monia n
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 05 Gru 2007
Posty: 364

PostWysłany: Nie Sty 20, 2008 5:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja właśnie też dowiedziałam się ze mam nadciśnienie jak zaczełam brać sterydy ale zauważyłam że jak biore enarenal 5 mg (bo mam tyle wskazane) to ciśnienie mam 9060 bardzo niskie ogólnie a jak nie wezmer to w normie 12070 czy 11580 wiec kto wie czy u mnie z tym lekiem przypadek czy co??
_________________
monia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Nie Sty 20, 2008 6:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy miałas stale podwyzszone cisnienie zanim wprowadzono ci leki ? czy to był jednorazowy pomiar ?
wiadomo ze podanie sterydow na poczatku moze wywołac skok cisnienia ale po jakims czasie wraca do normy

u mnie to trwało kilka tygodni w szpitalu znim zdecydowano się podac leki na nadcisnienie , i jednak po probie odstawienia wracało znowu wysokie a wiec trwale spowodowano wzrost cisnienia , lekow nie wolno odstawiac samemu , nawet jesli po jakims czasie jest niskie to moze zrobic tylko lekarz i wtedy trzeba dokładnie obserwowac jego wyniki
nawet jesli zapomisz wziąc tabletke jeden dzien to zmian nie będzie ale po kilku dniach nie wiadomo co może być
nie odstawiaj sama zapytaj lekarza
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sugar
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 02 Gru 2007
Posty: 288

PostWysłany: Nie Sty 20, 2008 7:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

monia, to może spróbuj po połówce brać, ale tak od razu nie odstawiaj całkiem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 2 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group