Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Nadciśnienie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
amalinger
Junior
Junior


Dołączył: 23 Kwi 2008
Posty: 22

PostWysłany: Nie Kwi 27, 2008 6:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no jak chcesz, jesli widzisz przeciwswskazania do sauny - to masz do tego zupelne prawo. w kazdym badz razie ja sie ciesze ksiazkowym cisnieniem, wiem co pomaga - to dziele sie ta wiedza a co wy z nia zrobicie to wasza sprawa. w koncu to wasze zdrowie nie moje;)

choc dodam ze faktycznie przy pewnych schorzeniach lepiej unikac sauny - i tu sie z toba w 100% zgadzam. nie ma unikalnej recepty na wszystko. ale jesli ich nie masz schorzen ktore bylyby przeciwswskazaniem to warto skorzystac - tym bardziej ze od momentu gdy zaczelam regularnie chodzic na saune nie reaguje na pogode a to fenomenalne uczucie;)

połaczyłam twoje posty w jeden, jesli chcesz dopisac cos, co ci umknęło do swojej wiadomsci korzystaj w funkcji EDIT
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Nie Kwi 27, 2008 6:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nikt ci nie broni korzystac z sauny , jesli mozesz i widzisz pozytywne rezultaty to jak najbardziej
sauna niesie wiele korzysci ale jak juz mowiłam nie wszystkim ja nie mogę a wiec nie korzystam i tyle, oprocz przeciwskazan sercowych mam tez padaczke tocznowa a wiec sauna odpada,
myslę ze kazdy powiniem sam zdecydowac ewentulanie poradzic się lekrza jesli ma watpliwosci ,
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewa k
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 125
Skąd: usa

PostWysłany: Nie Kwi 27, 2008 8:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Polsce chodzilam 3 razy w tygodniu na saune i czulm sie swietnie ,zadna kosteczka mnie nie bolala .
tutaj nie musze ,bo saune mam na dworze (teraz codziennie ,taka pora roku).
Musze wam powiedziec ,ze od roku nie zsinialy mi rece ani razu ,a w Polsce dzialo sie to nawet kilka razy dziennie .
Mysle ,ze cieplo i ciepla para w naszych schorzeniach jest wskazane.Tutaj wilgotnosc jest 80-90%.
Sorry ja mam sklerodermie ,nie wiem jak jest to przy toczniu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
amalinger
Junior
Junior


Dołączył: 23 Kwi 2008
Posty: 22

PostWysłany: Nie Kwi 27, 2008 8:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szczesciara;) a gdzie teraz mieszkasz, że jest tam tak ciepło?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Pluskotka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Kwi 2012
Posty: 1983

PostWysłany: Sob Kwi 21, 2012 8:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

(usunięte)
_________________
"Przyzwyczajenie do ironii psuje charakter."


Ostatnio zmieniony przez Pluskotka dnia Sro Lis 20, 2013 4:23 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sob Kwi 21, 2012 9:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja także biorę enarenal i czuję się na nim dobrze,
nie chce go zmieniać ,bo juz probowano ustawic inne leki ale nie bardzo to wychodziło i tylko pozniej długo ciśnienie wracało do normy
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
angela
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 18 Gru 2004
Posty: 746
Skąd: Białystok

PostWysłany: Sob Kwi 21, 2012 9:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej dziewczyny a powiedzcie mi musicie brać Enarenal ze względu na ciśnienie czy inne dolegliwości, gdyż ja miałam ciśnienie w granicach 125/80 i został mi włączony, gdyż jak mi powiedziano zmniejszy on białko w moczu Rolling Eyes bardzo długo mi towarzyszył, tj. nierozłącznie od momentu brania Imuranu czyli z 3 lata na pewno. Przy braniu enarenalu było mi słabo i ciśnienie miałam 90/60 w porywach 100/80 szok jak czułam się słabo.
_________________
Szczęście nie jest dziełem przypadku, ani darem bogów. Szczęście to coś, co każdy z nas musi wypracować dla siebie samego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
hatifnat
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 29 Gru 2009
Posty: 531
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sob Kwi 21, 2012 9:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Angela, ale w ciąży już nie bierzesz Enarenalu???

Natomiast prawdą jest, że obniża on białkomocz i jest w zasadzie lekiem z wyboru.
_________________
" Hatifnatowie wciąż gonią i gonią. Taki w nich niepokój (...) tylko chcą dotrzeć do horyzontu"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sob Kwi 21, 2012 10:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja go biorę przy nadcisnienu,
dobrze reaguję na ten lek , cisnienie jest stabilne i w normie 110/ 70, wczesniej było 160/115 i wyższe

z tego co pamietam chyba Itunia brala ten lek ze względu na białkomocz własnie
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
cyryliaa
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 14 Gru 2009
Posty: 791
Skąd: Łódź

PostWysłany: Nie Kwi 22, 2012 10:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witajcie Wink

ja kiedys brałam Enarenal, ale nie na nadciśnienie, pewnie chodziło o nerki, ale wtedy jeszcze nie byłam tak dobrze wyedukowana Wink
teraz majac nadciśnienie biore Tritace 5mg na dobe
teoretycznie nadciśnienie nie jest związane z nerkami u mnie, choć lekarze cały czas się o to boją bo mam nefropatie toczniową IV stopnia. Ciśnienie jak mi się podwyższa, bo podwyższa się i czasem przy lekach (np lekarka mi takowe ostatnio podniosła Wink ) to mam głupie... bo 120/100 mniej wiecej :/ i puls bardzo wysoki... chciałabym zejść z Tritace ale nie wiem czy można...
_________________
Tym daję radę cho­robie, że nic z niej so­bie nie robię

Wolę kulejąc iść naprzód, niż stać wciąż w miejscu z gracją
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Pluskotka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Kwi 2012
Posty: 1983

PostWysłany: Nie Kwi 22, 2012 12:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

(usunięte)
_________________
"Przyzwyczajenie do ironii psuje charakter."


Ostatnio zmieniony przez Pluskotka dnia Sro Lis 20, 2013 4:23 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Asia
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 27 Lis 2003
Posty: 138
Skąd: Łódź

PostWysłany: Czw Wrz 12, 2013 2:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam
łykałam do tej pory na nadciśnienie Tritace ale ostatnio źle się czułam i trafiłam do szpitala gdzie stwierdzono u mnie nadciśnienie (150/100) i tachykardie czyli wysoki puls. Najpierw dostałam Propranol i nawet się na nim wyciszałam i rzadko skakało mi ciśnienie, kardiolog przepisał mi beto zk i po tygodniu brania ciśnienie znów mam wysokie, nie wiem co robić jestem już zmęczona.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Ania__32
Super senior
Super senior


Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 84
Skąd: Niemcy

PostWysłany: Nie Sie 30, 2015 3:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.
Czy nadcisnienie tetnicze pierwszego stopnia trzeba leczyc tabletkami?Pytam bo przy naszych chorobach i tak juz duzo lekow zazywamy i nie chcialabym jeszcze dodatkowych na nadcisnienie.Wiem ze u zdrowych ludzi nie trzeba od razu wprowadzac lekow a jak jest w przypadku ludzi chorych?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
BenOn
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 16 Lip 2015
Posty: 520

PostWysłany: Nie Sie 30, 2015 9:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

te pytania skierowalbym do lekarza ktory cie prowadzi, to on wie lepiej niz my, bo to on zna ciebie i twoj stan zdrowia. Sa naturalne metody obnizania cisnienia, lekarz sam powie jakie sa dobre dla ciebie, sa tez dostepne sposoby na stronie Polskiego Towarzystwa Nadcisnieniowego, niektore poradnie nadcisnieniowe prowadza edukcje pacjentow Smile, moja matka korzysta z takiej poradni
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Strona 4 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group