Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

bolące stopy/kolana - stawy?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 15, 16, 17  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
klima245
Senior
Senior


Dołączył: 16 Paź 2006
Posty: 56
Skąd: gdynia

PostWysłany: Czw Sty 21, 2010 9:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej, niestety bole stawow kosci i miesni nie przeszly, apap nie pomogl a lekarze nie wiedza co to, doszlo jeszcze pieczenie rak i goraczka i tak juz 2 tygodnie:( ratunku
_________________
agatka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen WP Kontakt
kasiakuc
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 4903
Skąd: kraków

PostWysłany: Pią Sty 22, 2010 7:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

klima myślę że miomo wszystko powinnas jeszcze raz sie skontaktowac z lekarzem prowadzącym niech coś poradzi al;bo wyśle na badania tak nie mozna tego zostawić a na własną rękę też działać nie powinnaś..
_________________
cieszmy sie każdą chwilka bo życie tak krótkie jest
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Iwonkahaha
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sie 2009
Posty: 1162
Skąd: Białystok :)

PostWysłany: Pią Sty 22, 2010 8:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pieczenie dloni i stóp może mieć różnorodną etiologię somatyczną; niedobory witaminowe (głównie B6), a nawet cukrzycę. Wymagałoby to przede wszystkim dokładniejszego sprawdzenia przez lekarza internistę i być może wykonania szczególowych badań laboratoryjnych.
Polineuropatia obwodowa
_________________
Kogo Pan Bóg kocha,temu krzyżyk daje,kto w nieszczęściu wytrzyma,ten szczęśliwym zostaje

Ogólnopolskie Forum Twardziny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
ssowa
Super senior
Super senior


Dołączył: 09 Gru 2009
Posty: 92
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Lut 25, 2010 9:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Byłam wczoraj u psychiatry który stwierdził ze jestem zdrowa i zadnych leków nie potrzebuje a moje dolegliwosci wynikają z nie zdiagnozowanych chorob.Przyklad dzisiejszy od kilku godzin porazajaco boli mnie kolano, nie moge w ogole go zginac masci nie pomagaja, a ortopeda tez nic nie stwierdził, nie uderzyłam sie nigdzie itp, i co jak tu funkcjonowac jutro od rano do wieczora mam zajecia ciekawa jestem jak na nich wysiedze:(((
_________________
"Nie widziałem, byłem odwrócony" M.H.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
klima245
Senior
Senior


Dołączył: 16 Paź 2006
Posty: 56
Skąd: gdynia

PostWysłany: Sro Mar 24, 2010 8:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej , pisalam ostatnio ze od stycznia umieralam z bolu, wszystko mnie bolalo, chodzilam po lekarzach i nic, w koncu polozyli mnie na oddziale tkanki lacznej i okazalo sie ze mam polineuropatie i zapalenie naczyn. czy to da sie wyleczyc czy przy toczniu zawsze juz to bede miala? jakie moga byc skutki tej przypafdlosci?macie jakies rady tym bardziej ze jestem juz po wylewie i nie ruszam lewa reka. dzieki za pomoc Very Happy
_________________
agatka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen WP Kontakt
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Sro Mar 24, 2010 12:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proszę,tu znajdziesz info o zapaleniu naczyń: PRZEWODNIK PO NASZYCH CHOROBACH

a tutaj masz wiadomości,nt. POLINEUROPATII
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
ssowa
Super senior
Super senior


Dołączył: 09 Gru 2009
Posty: 92
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Nie Wrz 19, 2010 6:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,

okresowa co 2-3 tyg puchnie mi kolano raz lewe raz prawe, nie jest to zwiazane z zadnym wysilkiem, boli przy poruszaniu sie i opuchlizna schodzi sama. Podobnie puchna mi rece w zgieciach przylokciowych od czego to mzoe byc?
_________________
"Nie widziałem, byłem odwrócony" M.H.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Asona
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 162
Skąd: Dolny Śląsk

PostWysłany: Sob Wrz 25, 2010 4:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja zawsze przy nawrocie mam okropne bóle stawów Sad -głównie kolana i nadgarstki plus gorączka.Kończy się to niestety zwykle zwiększeniem sterydów...Sad tak jak np.właśnie teraz...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gregorino
Junior
Junior


Dołączył: 27 Wrz 2010
Posty: 5
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Lis 02, 2010 7:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć,
nazywam się Grzegorz i mam 22 lata. Choruje na nefropatie toczniowa. Leki które przyjmuje to encorton 60mg. Jestem także po sterydach solmedrolu 3x1g.
Mam do was pytanie... czy nocno-poranny ból w stawach klonowych przy tej chorobie to norma Question Sad [/list]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Wto Lis 02, 2010 9:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam Smile

można powiedzieć ,ze tego typu bóle są charakterystyczne -wiadomo,ze rano odczuwane najdotkliwiej -trzeba się poruszać Wink

zapraszam do Pierwszych Kroków-załóż tam swój własny wątek i daj się poznać całej naszej reszcie Wink
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Hannah
Junior
Junior


Dołączył: 20 Gru 2009
Posty: 8

PostWysłany: Nie Lis 28, 2010 9:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej. Dawno to nie zaglądałam, ale kiedy choroba mnie przycisnęła-od razu pomyślałam o Was. Bóle stawów - od dziecka jak sądzę będę je miała przez całe życie. Pamiętam, kiedy byłam mała budziłam się z płaczem. Wtedy jeszcze rodzice myśleli, że kości mnie bolą, bo rosnę Laughing Plusem tego (a jakże, są i jasne strony) jest to, że do pomniejszych bóli stawowych się przyzywcziłam i nie zwykłam brać na to środków przeciwbólowych. Od roku mam "prawiezdiagnozowany" toczeń i jestem non stop na sterydach. Encorton sprawił, że poczułam się jak człowiek z żelaznym zdrowiem - przez rok nie ruszało mnie nic, nie bolało mnie nic (tylko to zmęczenie...). Do rzeczy -ostatnio dopadł mnie taki ból stawów - kolan, nadgarstków szczególnie, ale w zasadzie to bolało mnie dosłownie wszystko, nawet żebra - że nie byłam w stanie stanąć na nogach bez podparcia. Podeprzeć się też nie mogłam - nadgarstki, ramiona bolały jak przy ostrym stanie zapalnym. Niektóre stawy były też spuchnięte. Stąd moje pytanie: czy przy toczniu ból SYMETRYCZNYCH stawów jest normą? Pani dr która mnie diagnozowała na początku mówiła, że przy RZS bolą stawy symetrycznie (np oba kolana) a przy toczniu różne, pojedyncze. Wtedy nie potrafiłam sobie przypomnieć jak to zwykle jest ze mną. Przejrzałam ten wątek, ale jakoś nie dopatrzyłam się odpowiedzi. Btw - ból w zasadzie przeszedł po 4-5 dniach - pomogły (o dziwo) jak sądzę gorące kąpiele, dużo snu i odpoczynku.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
biedronka999
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 08 Wrz 2008
Posty: 174
Skąd: Lubelskie

PostWysłany: Pią Lis 25, 2011 10:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Margaret wiem, że wyszukiwarka nie gryzie i korzystam z niej ;P Tylko najwyraźniej mocno nieumiejętnie bo nie znalazłam tego wątku Smile

Wczoraj strasznie spuchły mi kolana, są czerwone i gorące, bolące zresztą też, lewe gorzej... Zazwyczaj puchły mi palce u rąk bądź stawy duzych palców u nóg, dziś te kolana wyglądają nieco inaczej niż zwykle przy zapaleniu. To jest link do kilku zdjęć:
http://imageshack.us/g/88/74033648.jpg/
Jestem bardzo szczupłą osobą i nogi mam szczuplutkie a te kolana wyglądają masakrycznie teraz, nie miałam aż tak jeszcze. To zapalenie?
_________________
Dum spiro, spero - Dopóki oddycham, mam nadzieję.
_______________________________________
Kasia. Dzieścia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kina
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 548
Skąd: Wielkopolska

PostWysłany: Czw Kwi 05, 2012 6:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie sobie siedzę w pracy i na piekielnie bolące i palące stawy rąk i nadgarstki przykładam sobie plastry chłodzące apap-5 zł za 2 szt-jak dla mnie bajka-dają mi dużą ulgę!!Polecam!!A z kolei opuchnięte i bolące kostki psikam sobie sprayem chłodzącym acerin-na mnie działa o niebo lepiej od sztucznego lodu w spray'u!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewelina266
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 2800

PostWysłany: Czw Kwi 05, 2012 6:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobrze wiedzieć. Właśnie się z tym zmagam.
_________________
Zbieram siły do walki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
cyryliaa
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 14 Gru 2009
Posty: 791
Skąd: Łódź

PostWysłany: Czw Kwi 05, 2012 7:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak, ja tez ostatnio bardzo cierpie z tego powodu :/
dobrze byloby usztywnic na przyklad nadgarstki, ale glupio tak w pracy z bandarzem siedziec... kiedys probowalam plastrów, ale ogrzewajacych... - MASAKRA :/ sprobuje tego :*
_________________
Tym daję radę cho­robie, że nic z niej so­bie nie robię

Wolę kulejąc iść naprzód, niż stać wciąż w miejscu z gracją
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 15, 16, 17  Następny
Strona 9 z 17

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group